V březnu, z Prahy do Biškeku, na stránkách t.ly/Cy0yg  .

Kyrgyzstán 2606Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Pujcujeme u Russian Troika https://avtoprokat.kg/start/inde...n/defaults

Uz je tu nekdo zminoval, maji dobre recenze, cena ok, komunikace pres mail v pohode

0 Citovat

Bonzaq napsal(a):

Pro inspiraci / kritiku sdilim svuj itinerar na pouhe 3 dny v Kyrgystanu z kraje cervna

Nejspis mame stejny termin, stejne lety :)

1 Citovat

Bonzaq napsal(a):

Tak nakonec spolu neletíme. Pegasus ruší některé lety, co měly být v těch 8:20 a posouvá to na odlet v 05:30. Takže jsme si to celé posunuli o 2 dny :)

0 Citovat

Fakt že jo. Naštěstí mě se to netýká.  Schválně jsem si dal odlet do Vídně, abych mohl spát o dvě hodiny víc oproti Praze. No zase mám jednou štěstí :-)

0 Citovat

Já to bral jako výhodu. Trochu mě štvalo, že mi to tam při nákupu finančně dobře vycházelo jen na 3 dny. Teď mám 5 dní (jasně, pořád málo, ale delší dovču mít nemůžeme). Jen je nevýhodou, že díky tomu asi přijdu o velký příručák, už budeme moci mít s sebou jen 3 kg batůžek. Ale nějak si poradíme :-)

1 Citovat

Bonzaq napsal(a):

Pujcujeme u Russian Troika https://avtoprokat.kg/start/inde...n/defaults

Uz je tu nekdo zminoval, maji dobre recenze, cena ok, komunikace pres mail v pohode

ano ano, taky mám rezervaci, se sergejem jsem se spojil pres whatsapp a za par minut vyrizeno :) akorat ten deposit v USD cash trosku boli :))

 

0 Citovat

500$ není až tak moc. Hlavně, že vrátí to hned po kontrole auta a bez problému. Měl jsem s tímto podnikem zkušenosti v březnu 2024 a rozhodně mužů doporučit. Na google mapách když je najdete tak tam bude i moje podrobná recenze. 

1 Citovat

Standa 009 napsal(a):

[citace="Bonzaq "]

Pro inspiraci / kritiku sdilim svuj itinerar na pouhe 3 dny v Kyrgystanu z kraje cervna

Nejspis mame stejny termin, stejne lety :)

[/citace]

V tenhle termín tam bude asi půlka cestujlevne, já taky ;-)

0 Citovat

Tak já už to mám úspěšně za sebou. Před chvílí jsme přiletěli. 

Byl to krásný výlet. Pokud by to někomu pomohlo nebo inspirovalo tak, zde je náš absolvovaný program.

Kyrgyzstán 

1. den

Přílet 7:00

Biškek letiště pronájem auta 

Manas supermarket nákup a výměna peněz 

Issyk Kul pobřeží

Skazka 

Barskoon údolí, dva vodopády, 2x Gagarin

Tosor

Yurt camp u jezera 

2. den

Yurt camp a snídaně s výhledem na jezero 

Procházka po pláži 

Kara Kul 

Panorama Shatyly

Balykchy 

Kaňon Konorchek

Věž Burana a sochy 

Biškek večerní město 

3. den

Ala Archa NP - Broken heart, údolí a řeka 

Hora Boz-Boltok, hřbitov a výhled na Biškek 

Biškek - Osh bazar, Imam Sarahsi mosque, Ala Too square, State history museum, White house, President and governement building, Lenin, Victory square, Opera and ballet theatre, Oak park, Theatre park a další 

4. den

Biškek letiště navrácení auta 

Odlet 5:30 

 

Veškeré lety načas a žádné přeměřování ani vážení zavazadel (mohou být dvě příruční zavazadla 8kg a 3kg).

 

2 Citovat

Když už pojedete autem po jižním pobřeží Issyk-Kul, třeba od Barskoon nebo Skazka, doporučuji malé slané jezero Karakyol, takové malé Mrtvé moře. Je tam i teplejší voda. Už cesta k němu polňačkou je zážitek a uvidíte v Issyk-Kulu mísení vody, která vytváří přesnou, fotogenickou hranici.


dsc-0703.jpg
dsc-0696.jpg

3 Citovat

Třeba někomu přijde vhod seznam festivalů a akcí v Kyrgyzstánu pro rok 2024 :

https://drive.google.com/drive/f...sp=sharing

https://tourism.gov.kg/media/202...2024-1.pdf

0 Citovat

lucii.cr napsal(a):

Snad nás tu bude víc a budete se chtít pochlubit svými plány na Kyrgyzstán.

My máme odlet za 2 týdny a jsem v procesu plánování variant (lepší / horší) počasí.

Zatím bychom v rámci jednoho týdne a dobrého počasí chtěli zvládnout: Karakol - Altyn Arashan - Jeti Oguz - Kok Jaiyk - Barskoon vodopád - zlatý důl na A364 a dojet kam až to bude možné bez permitu - Skazka - Kol Tor - Belogorka - Too Ashuu.

Jaké jsou vaše plány a "vysněná" místa v Kyrgyzstánu?

 

Tak už jsme také zpět. Počasí vyšlo ukázkově, plány trošku překopala nemoc.

Letěli jsme v sobotu 17:55 z Vídně, přistání v Bishkeku v 7 ráno. Vypůjčení auta u ruské trojky. Dali jsme snídani a přesunuli se do Karakolu.

Pondělí: Altyn arashan (nedostupné vlastním autem) a termální prameny, obhlédnutí Karakolu.

Úterý: Jeti Oguz, Kok Yaik valley (dostupné vlastním autem) tady se nám líbila i cesta, zdrželi jsme se víc, než jsme předpokládali, takže Skazka ve zlaté hodince, nocleh Tosor - Lake glamping, večer jsme si udělali táborák.

Středa: Barskoon vodopády, zlatý důl, výjezd do 3800m po druhý checkpoint na A364, tady měl následovat přesun do Kegeti, ale jeli jsme až do Bishkeku.

Čtvrtek: byl by ideální na Kol Tor lake, bohužel kvůli nemoci člena výpravy jsme zvolili už ve středu přesun do Bishkeku, takže zatímco se někteří léčili na hotelu, zbytek výpravy velmi podrobně prozkoumával Osh bazaar, kulinářské možnosti města, parky. Byl státní svátek, takže všude plno "atrakcí, stánků, zábavy, jídla", večer jsme poseděli v Guinessu.

Pátek: Ala Archa. Jediné "zklamání" z celého Kyrgyzstánu. Moc lidí, moc komerce. Navíc padla mlha, takže se nám pak ani nechtělo dál než za Broken heart.

Sobota: odlet domů, na přepážce proběhlo vážení větších příručáků.

Z Kyrgystánu nadšení, určitě se rádi vrátime sem nebo do jiného "stánu" v okolí.

 

0