Írán - extra levné letenky z Prahy do Teheránu - 4.415 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Není bezpečnější a mezi cestovateli oblíbenější země na Blízkém východě, než je Írán. Přestože v Íránu vládne tvrdý islámský režim, jedná se o velmi pohostinnou a přátelskou zemi, ve které se nadevše ctí zvyky a tradice. Proto se tu budete cítit jako v jiném světě. Írán je plný nejen historických památek, ale také přírodních krás.

Vaše cesta za poznáváním této jedinečné země započne v jejím hlavním městě, v Teheránu. Právě do Teheránu lze aktuálně zakoupit levné letenky z Prahy přes Istanbul s tureckými nízkonákladovými Pegasus Airlines. Zpáteční letenka vyjde na skvělých 162 eur neboli 4.415 Kč, přičemž standardní ceny začínají na 10.000 Kč!

Abyste dosáhli na uvedenou cenu, musíte být přihlášeni k účtu Pegasus Plus nebo se zdarma do věrnostního programu Pegasus Plus zaregistrovat. Aktuální sleva 30 % na letenky vám bude odečtena v posledním kroku rezervace, kde zadáváte platební údaje. Stačí kliknout na „2015 July Fly Fly Aways Days 30% Off“ v poli My Campaigns.

  • Rezervuj letenku Praha – Teherán za 162 € / 4.415 Kč u Pegasus Airlines
  • Cestovní období pro udanou cenu: listopad – prosinec
  • Prodej do 3. července
  • Hotely v Teheránu
V ceně letenky u Pegasus Airlines máte standardně přepravu odbaveného zavazadla do hmotnosti 20 kg. Nadváha zavazadla, výběr místa či občerstvení je možné přiobjednat během rezervace.

Do Íránu budete potřebovat víza

Ta můžete vyřídit předem nebo po příletu na letišti, pokud přicestujete za účelem turistiky a nebudete se zdržovat déle než 14 dnů. Poplatek na letišti činí 60 €. K tomu musíte mít cestovní pas platný ještě 6 měsíců po vypršení platnosti víza, rezervaci zpáteční letenky a doklad o zajištěném ubytování na minimálně jednu noc pobytu v Íránu. Vydání víz na letišti není stoprocentní, proto na tuto variantu vždy nespoléhejte.

Standardní vyřízení víz je možné přes Velvyslanectví Íránské islámské republiky v Praze.

Aktuální informace se vždy ověřte na webu MZV.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele des

A je tady nekdo, kdo byl v Iranu letos na visa-on-arrival (IKA)? Jak je to s referencnim cislem a kontaktem?

Avatar uživatele teplyjaroslav

Přelom roku 2013/2014: visa-on-arrival na IKA na počkání, bez problému, bez jediného dotazu, bez referenčního čísla, bez ubytování, bez kontaktu na kohokoliv.

Avatar uživatele ludek.gross

Dobra cena, spatne mesice :-(

Avatar uživatele s.strycek

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/iran/cestovani/other.html no nevím teda s tou "bezpečností"

Avatar uživatele xpavelmalek

Zdravim Skrbliku z Teheranu, kam jsme se dostali po trech tydnech cestovani celym Iranem. Bezpecne to je..

Avatar uživatele zuckk

Povedlo se někomu zaregistrovat do toho jejich slevového klubu? Zadával jsem mobilní číslo, na e-mail mi přišel confirm link, ale heslo nic. A nepomohla ani obnova :(

Avatar uživatele ludek.gross

Nech si na email poslat zapomenute heslo.

Avatar uživatele Jirka

Ahoj, na kolik dnů tak doporučujete pobyt v Teheránu, aby se tam dalo prolézt co je potřeba? :) 3-4 dny budou stačit? Případně kam se dá jet v okolí na výlety, nějaké tipy, Díky :)

Avatar uživatele c.l.a.r.i.t.y

Teherán max den, dva. V Íránu je spoustu jiných zajímavých míst :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele kamilex

Letištní víza není problém získat pokud máte zařízeno vízové referenční číslo. Sám jsem si ho zařizoval u agentury Zirhamia. Tuším, že je jediná, která to v ČR dělá. Jinak toto referenční číslo určitě budete potřebovat pokud budete žádat o vízum na ambasádě v Praze či Vídni (třeba pro SLováky). Otázka víz je trochu komplikovanější a Cestujlevne by toto téma mohlo více rozvést než si lidé koupí ultralevné letenky a pak neodletí kvůli vízu.

Avatar uživatele lukas

Vycházel jsem z informací třeba z Hedvábné stezky, kde více lidí v komentářích pod různými články potvrzuje, že referenční číslo při pasové kontrole na letišti vůbec nevyžadují, pokud se do Íránu dostanete letecky, pakliže jde o pozemní vstup, referenční číslo je nutností! Viz např. http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/iran-pakistan-afghanistan/viza-iran-/

Není to tak dávno, kdy se se mnou hádala dáma, že do Chorvatska se smí letecky jen s pasem! Web je bohužel zahlcen starými a neaktuálními informacemi. Trochu investigace ;) Již v roce 2013 čtenáři potvrdili možnost cest bez ref.čísel https://www.cestujlevne.com/letenky-do-iranu-teheran-3-499-kc/ + info na MZV dle článku

Avatar uživatele dlouhy.mi

V cervnu 2016 jsem letel do Iranu a po prostudovani vsech podminek pro vizum jsem vyhodnotil, ze referencni cislo je jen tahacka na penize. To se take na letisti potvrdilo. Vsichni bez refernecniho cisla vcetne me vizum dostali (nebyl jsem tam takto jediny). Co po vas ale budou urcite pozadovat je kontakt na nekoho z Iranu ktery potvrdi, ze jste to vy a nejedete svrhnout Ajatolaha. Ja jsem to resil tim, ze jsme prvni noc v Teheranu vyuzili couchsurfing (v Iranu je velice popularni a vsichni jsou radi, ze mohou ubytovat cizince). Takze kaslete na referencni cislo a radeji si sezente mistni kontakt. Nekde jsem cetl, ze pripadne muze byt i nekdo z hotelu, ale musite mit jmeno a cislo. Konec hlaseni :) PS: za tuhle cenu do Iranu ani chvilku nevahejte

Avatar uživatele dlouhy.mi

Ehm pisu cerven 2016 myslim 2014 :) Ten cas leti...

Avatar uživatele kamilex

Situace s nutností či nenutností referenčních čísel se každým rokem mění. Moje kamarádky to riskly bez čísel, už si nepamatuju který to byl rok, myslím, že 2013 a do letadla (letěly tehda z Mnichova) jim byl bez čísel odepřen vstup. Prostě No GO. Pak, tuším celý rok 2014 nebyly s letištními vízy bez ref. čísel problémy, ale poslední měsíce 2015 se zdá, že vás na letišti budou úředníci bez ref. čísel budou dusit (viz názory ve stejném odkazu té diskuze na HS). Každý ať uváží sám. Kdo byl v Íránu, tak ví jak to tam chodí a také ví, že nic není na 100proc, zvláště pokud se ČR posledně bratříčkuje s Izraelem :-))))

Avatar uživatele kamilex

A ještě jedna věc, letištní víza se dávají na 15 dnů a ne 14, jak je zde chybně uvedeno. Má to špatně i MZVCR. Holt, kdo toto vízum nemá v pasu, neví, že 2-dvoutýdenní víza jsou 15 dnů :-)

ČR se bratříčkuje i s Íránem http://byznys.lidovky.cz/ln-cesko-vyjednava-s-iranem-o-lince-praha-teheran-fuu-/media.aspx?c=A150701_221207_ln-media_sho

Avatar uživatele kamilex

:-). To je úplně last minute news. Určitě by se přímá linka Praha Teherán hodila, akorát možná s jinými než íránskými aerolinkami. Prý mají staré Boeingy a špatně servisované, protože chybí kvůli embargu náhradní díly - co je na tom pravdy však nevím, během pobytu v Íránu jsem neletěl a nejsem aero-expert..

Avatar uživatele Username

A nejako do Shirázu lacno? :)

Avatar uživatele slimjim

Ahoj, platí tato akce do 3. července včetně?

Ano, ale je nutné počítat s dostupností.

potřebuji tuto cenu na květen 2016. snad se ta akce bude opakovat

Avatar uživatele jonatan.stencl

Super nabídka, ale nejsou tam termíny i mimo listopad a prosinec? V Teheránu je tou dobou dost kosa.

Avatar uživatele j.slapanek

Ahoj mám dotaz? Na konci jsem zadal promo 30% ale z ceny 234,- eur mi odečtlo jen 35,70,- eur? a výsledná cena je tedy jen 198,67 eur?? nevěděl by jsi čím to je? díky. Jirka

Avatar uživatele lukas

Ahoj Jirko, možná jsi mimo období, na které lze uplatnit slevu. Já to teď znova zkoušel a cena je po slevě vždy 161,96 €.

Avatar uživatele j.slapanek

Ju máš pravdu :-) jsem Jitrnice :-) jen jedna cela byla v Cmapaing.....proto jen část slevy..

Avatar uživatele kuba-jz

Ahoj, někdo na týden začátkem listopadu?

Avatar uživatele bodlina

Nádhera, hned bych letěla! I ta zavádějící fotka z Isfahánu, z Teheránu si takhle krásný mešity nepamatuju :)

Avatar uživatele Daf

A já ji v pondělí koupil za 220 Eur :o(

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Írán  

Tajemstvím opředená Perská říše

Stát nacházející se v jihozápadní Asii, ostrov relativní stability a bezpečí v jinak turbulentním a konflikty zmítaném regionu. Na severu sousedí s Tureckem, Arménií, Azerbajdžánem a Turkeminstánem. Na východě jsou jeho sousedy Afghánistán a Pákistán. Výčet sousedících států pak uzavírá v současnosti nejrozvrácenější země region – Irák.

Írán má na severu přístup ke Kaspickému moři a na jihu pak k zálivu Perskému (dle arabských států Arabskému), jež je součástí Indického oceánu. Jedná se o poměrně rozsáhlý a velmi hornatý, převážně ve vysoké nadmořské výšce položený stát, s výraznými horskými celky (Elbroz na severu, Zagros na jihozápadě a Íránská vysočina v centrální části), a tudíž i odlišným podnebím v jednotlivých regionech.

I dnes částečně opředený tajemstvími, pro mnohé těžko pochopitelný, mnoha médii západního světa prezentovaný většinou nikoli v dobrém světle, takový je z pohledu neobeznámeného Evropana dnešní Írán. Díky svému jadernému programu, a tudíž určité mezinárodní politické a ekonomické izolaci, je Írán jen v porovnání s tradičními evropskými destinacemi turismem jen málo dotčen.

Přitom se jedná o zemi neuvěřitelně pestrou. A to z mnoha a mnoha různých pohledů. Vzpomeňme jen na neuveřitelnou pestrost krajiny – už zdejší pouště se svými mnoha podobami a datlovými oázami desítky kilometrů vzdálenými od nejbližších měst, se všudypřítomnými, mnohdy bizarními vyprahlými horskými celky okolo nebo dokonce nejvyšší, stále zasněžený kužel Damávand.

V ostrém kontrastu je pak se svými rýžovými poli a čajovými plantážemi svěže zelený pobřežní pás Kaspického moře nebo lesy na severozápadě, při hranici s Tureckem. Extrémními teplotami a vlhkostí pak zaskočí Středoevropana realita letního Perského zálivu. Celé území obývá nemálo různých národností hovořícími svými jazyky pyšnícími se svoji kulturou i náboženstvím. Množství zachovalých památek mnohdy i světového významu pak doplňuje takovou nabídku, ze které by si žádný cestovatel jen těžko nevybral něco pro sebe.

Průvodce pro Írán