Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu. Letenky od 8 745 Kč

Zpáteční
Před 7 dny

Jak akci využít?

Nové "Light" tarify společností Air France a KLM se začínají čím dál tím více projevovat v rezervačních systémech u vybraných destinací, cestovatelé, kteří si tak vystačí jen s 10kg příručním zavazadlem, můžou jásat. Ve všech ostatních aspektech se jedná o nabídku klasické aerolinky, tedy s garantovanými přestupy, nějakými drobnými do věrnostních programů i jídlem na palubě zdarma.

Aktuální nabídka z Vídně zaujme především u dvou destinací, do kterých se například z Prahy nedostaneme pod 12 tisíc, v některých obdobích roku dokonce pod 15 tisíc. První z nich je kanadské největší město Toronto, odkud je to kousek například k Niagarským vodopádům. Druhou pak vždy slunné Miami s desítkami kilometrů pláží a stovkami atrakcí po celé Floridě. Velkou devizou je pak rozsáhlá dostupnost letenek za danou cenu prakticky na celý rok, vyjma letních prázdnin. K dispozici jsou pak i letenky přímo do amerického hlavního města Washingtonu.

Připomínáme, že letenky se vyplatí skutečně především těm, kteří cestují na lehko jen s příručákem. Dokoupení odbaveného zavazadla vyjde na dalších 80 €, čímž už se cena přiblíží běžným nabídkám. Pokud přesto budete chtít využít možnost odbaveného kufru, nakupujte na webu aerolinky a zvolte rovnou dražší tarif "Standard".

Zvolit můžete i open-jaw lety ideální k procestování východního pobřeží USA: Vídeň – New York / Miami – Vídeň, případně Vídeň – Toronto / New York – Vídeň.

Letenky

Běžná cena: 12 000 Kč
 • Vídeň - Toronto
Odkud Vídeň Vídeň
Kam Toronto Toronto Pearson
 • Zpáteční letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 13 hodin letu

Cena od 8 745 Kč 

Vyhledej letenky od 8 745 Kč

cestujlevne.com

 • Vídeň - Miami
Odkud Vídeň Vídeň
Kam Miami Miami
 • Zpáteční letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 9 154 Kč 

Vyhledej letenky od 9 154 Kč

cestujlevne.com

+2
 • Vídeň - New York
 • Miami - Vídeň
Letenka 1
VIE - JFK
Letenka 2
MIA - VIE
 • Open-jaw letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 12 hodin letu

Cena od 9 154 Kč 

Vyhledej letenky od 9 154 Kč

cestujlevne.com

+2
 • Vídeň - Toronto
 • New York - Vídeň
Letenka 1
VIE - YYZ
Letenka 2
JFK - VIE
 • Open-jaw letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 12 hodin letu

Cena od 8 432 Kč 

Vyhledej letenky od 8 432 Kč

cestujlevne.com

 • Vídeň - Washington
Odkud Vídeň Vídeň
Kam Washington Washington Dulles
 • Zpáteční letenka
 • Na
 • 1 přestup
 • 12 hodin letu

Cena od 9 154 Kč 

Vyhledej letenky od 9 154 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 12. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 12 000 Kč. Ušetříš přibližně 27 %.

Platnost

Platí do 14. ledna nebo vyprodání míst v tarifní třídě V.

Termíny

Únor – prosinec, vyjma letních prázdnin, během června dostupnost nižší.

Přestup

Obvykle 1 přestup na letišti Amsterdam Schiphol nebo Paříž Charles de Gaulle.

Dopravce

Zkombinujete aerolinky Air France a KLM.

Zavazadla

V ceně pouze příruční zavazadlo (+ laptop). Odbavené 80 € za oba směry dohromady.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Dobrý den, je nabídka ještě aktuální?

Chtěla bych letenky během dubna na Floridu, ale ukazuje mi to dobu cestování klidně i 50 hodin.

Děkuji za radu.

Tereza

Dobrý den, konkrétní nabídka bohužel ne, viz výše "platí do 14. ledna". Během dubna však lze narazit na ceny okolo 11 tisíc s odbaveným zavazadlem a s krátkými časy letů, například: http://bit.ly/2DfiZTG

Avatar uživatele

skvělé moc děkuji :) Hezký den

Avatar uživatele Petr76

Křišťálovou koulY nemám, ale teď tam je na požadované datum Miami

z Prahy za 12,500 s TK a se 2 ks odbavených zavazadel.

Avatar uživatele

dobrý večer, poradí mi někdo, jak se dostat levněji na floridu a zpet cca na 3tydny? brezen-duben, odlet cr,krakov,viden 2dospeli,1dite,1 kojenec vc zavazadel prosim prosim:-)

Avatar uživatele Petr76

Jestli máte v plánu zařizovat si ubytování v hotelech, motelech a airbnb, tak vřele doporučuji NEJET na Floridu v březnu, kdy jsou v Americe univerzitní jarní prázdniny a v tu dobu je ubytování drahé a všude plno rozjívených študáků. To co si v oblasti experimentů s alkoholem u nás většina dobyde už na střední škole, tam se to odehrává až na univerzitě a důsledky pro okolí si asi dokážete představit.

Avatar uživatele

Dobry den, jak je tonse zavazadlem pro Skyteam Elite plus? Pokud je povolene jedno odbavene zavazadlo navic, plati tedy 0+1 v tarifu light? Diky

Dobrý den, ano, pokud jste Elite Plus, je jedno zavazadlo zdarma i v tarifu Light.

Avatar uživatele Jakub

Chtěl bych se zeptat, potřebuju letenky z Prahy do Miami v období mezi 20.3. do 28.3. nyní jsou za cca 15-16 tisíc. Myslíte, že ceny půjdou ještě dolů? Je mi jasný, že nemáte křišťálovou kouly, ale máte zkušenosti. Díky

Z Prahy bych si na snížení cen určitě netipnul.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Jedem!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To bude jízda!

Prázdninové lety z Vídně k moři do Valencie
-72 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít
Ikona pinu
Kanada Přílet na letiště Toronto Pearson

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště Toronto Pearson

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Miami , New York John F. Kennedy , Washington Dulles

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Miami
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy
Průvodce pro letiště Washington Dulles