Přímé lety z Prahy do Vilniusu - 2.895 Kč.

Před 4 lety

Jak akci využít?

Na evropském nebi v letošním roce přibyl nový letecký dopravce Air Lituanica, který od 20. září zavádí přímé letecké spojení mezi Prahou a hlavním městem Litvy, Vilniusem. Air Lituanica nabídne spojení mezi ČR a Litvou 4x týdně (po, st, pá, ne). U příležitosti zavedení nových linek jsou v rezervačním systému dostupné zpáteční letenky: Praha-Vilnius za cenu 388 LTL, resp. 2.895 Kč. Cena letenky zahrnuje standardní příruční zavazadlo do 8 kg a zavazadlo k odbavení o max. hmotnosti 23 kg. Cena nezahrnuje poplatek za platbu platební kartou 25 LTL / 187 Kč, bez poplatku je pouze bankovní převod. Lety budou operovány letouny Embraer 170 a 175.

  • rezervace letenek na www.airlituanica.com
  • cestovní období: 20. září 2013 - 29. bžřezna 2014

Doprava z/na letiště ve Vilniusu

Vilniuské letiště blízko centra a je napojeno na železnici, cesta na hlavní nádraží zabere 8 minut, lístek stojí 2,50 LTL / 19 Kč. Z letiště se také dostanete městskou hromadnou dopravou, spojení s městem je zajištěno několik autobusovými linkami. Více informací na www.vilniustransport.lt

Hotely ve Vilniusu

Ubytování ve Vilniusu Vám rozhodně neudělá čáru přes rozpočet, ceny začínají na 356 Kč za noc a osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Pokud chcete ušetřit ještě více, hledejte v nabídce hostelů.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele alena.michkova

Chtěla bych se zeptat, když si chci zarezervovat letentky na stránkách air Lituanica tak je to placeno v LTL přes bankovní účet, nebo je možnost platit i jinýmy způsoby?? Děkuji

Dobrý den Aleno, pokud nemáte účet u litevské banky, pak je jediným dostupným způsobem úhrady platební karta.

Avatar uživatele julcika

Ahoj, chtěla bych letět s mamkou 20.-23.9., tj. pátek odpoledne, sobota a neděle na prohlídku města Vilnius a výlety. Může mi někdo poradit, co bychom určitě neměly v Litvě vynechat (kromě Trakai, s tím už počítáme) a jak dlouho si vyhradit na prohlídku města (nepotřebujeme vidět každý kostel zevnitř)? Nebo je lepší pobyt o dva dny protáhnout a zkusit se přesunout někde na Kurskou kosu - případně máte někdo tip na nějaký takový schůdný přesun? Děkuji

Avatar uživatele filip.radek

Ahoj, Vilnius má dost malé centrum, proto den v pohodě stačí. Přímo ve Vilniusu je teda taky dost parků, ale to už záleží.. Jinak Trakai je jistota, co se týče blízkých míst od Vilniusu, pak třeba Kernave (viz google); Moletai, kde sídlí observatoř, cca 20 km od Vilniusu je Europos Parkas - "muzeum" pod širým nebem, různé skulptury od evropských umělců. Vsadím se, že i tak jsem toho hodně zapomněl. Jinak Kurská kosa je super zážitek, jen je to dost z ruky. Jestli se nepletu, musí se vlakem do Klaipedy, což je cca 5 hodin cesty a odtamtud přívozem přes moře na onen poloostrov. Budu-li vědět, zodpovím i další věci :-)

Avatar uživatele julcika

Děkuju za tipy, to Kernavé určitě stojí za to. Začínám mít pocit, že do Litvy budu muset ještě jednou, protože se nedá stihnout všechno, co bych chtěla :D Na tu Kurskou kosu nakonec teda jedem, našla jsme přímej autobus do Nidy a tam plánujeme jednu noc přespat, půjčit kola a snad je možný dojet na nich do Juodkranté. Tak snad to všechno klapne a ta dlouhá cesta bude stát za to :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Tam to bude krásný!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

To musíš vidět!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Litva  

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva