USA: Letenky z Lipska do Chicaga - 8.981 Kč.

Jak akci využít?

Navštivte Chicago - jedno z amerických velkoměst, které je přezdívané jako „City in a Garden“ díky místním parkům a zeleni. Symboly města jsou Buckinghamská fontána známá z televizních pořadů a jeden z nejvyšších mrakodrapů světa Willis Tower. Letenka z Lipska do Chicaga vás vyjde již na    8.981 Kč s leteckou společností KLM.

Cena letenky zahrnuje jedno odbavené zavazadlo o maximální váze 23 kilogramů.

  • Rezervuj letenku Lipsko - Chicago za 8.981 Kč
  • Cestovní období do března 2015
  • Ubytování v Chicagu můžete porovnat zde >>
  • Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění pro pobyt v USA už od 17 Kč/den

K dopravě po Chicagu využijte místní metro, které je propojeno přímo s letištěm.

Kam se vydat z Chicaga

Pro cestování po dalších amerických městech využijte autobusového dopravce Megabus.com, který nabízí jízdenky již od 1$. Další možností je vypůjčit si vůz během vašeho pobytu a navštívit například Indianapolis, Detroit a další.

[start][odlet]Lipsko[/odlet][zeme]USA[/zeme][mezikrok][lej][usa][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele novotna.nikola

Ahojky, něco super z Prahy do Chicaga v druhé polovině května? :-)

Avatar uživatele gg

Dobrý den, lze zakoupit pouze one way za polovic?

Avatar uživatele Vendy

Dobrý den Zdeňku, to bohužel nelze.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele michal.tlelka

Dave prosim Ta nevedel by si mi povedat kolko stoji prepis mena na letenke? Do NY? tak 4 mesiace pred odletom? Bo mame booknute tri miesta a jedna kamoska nemoze ist...

Ahoj Michale, do USA ti nikdo jméno na letence nepřepíše, budeš muset koupit novou :/

Avatar uživatele Standa Rojicek

Pevne verim ;o) dik Vendy

Avatar uživatele Standa Rojicek

Ahoj Vendy... Nic na leto zatim nene,ze? neco do USA....za tydle kraaasne penizky...Dik za info Standa......safra sice mam rad reklamy, protoze vime proc jsou ale tadle u vas mi rozhazuje celou vasi www.... ;o(

Avatar uživatele Vendy

Ahoj Stando, zatím ne, ale sleduj naše akce. Určitě se něco objeví ;-)

Stando, mohl bys mi prosím poslat screen toho, jak moc máš web rozhozený na info@cestujlevne.com? Díky.. (ps: chystáme menší úpravy webu aby nebyl tolik za zenitem ;) )

Avatar uživatele Kickassone

Ta Pepsi reklama je fakt peklo, splyva to s tim hornim barem.. :(

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

To musíš vidět!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

Tam jsi ještě nebyl!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké