AirAsia zahájila prodej leteckých pasů v rámci JV Asie

Zajímavou novinkou pro cestovatele mířící do jihovýchodní Asie si připravila nejlepší nízkonákladová aerolinka na světě Air Asia. Zahájila prodej tzv. leteckých pasů pro 10 asijských států zahrnujících Thajsko, Malajsii, Indonésii, Singapur, Manilu a další. Princip je jednoduchý, za fixní poplatek získáte až 20 letů v průběhu dvou měsíců.

Základem je rozdělení leteckých tras do dvou kreditových zón. Např. trasa Kuala Lumpur - Phuket stojí 1 kredit a trasa Kuala Lumpur - Bali stojí kredity 3. Kompletní seznam tras najdete zde. Vy máte pak na výběr zakoupit 2 varianty leteckého pasu

• 30 denní s 10 kredity za 160$ 499 MYR/ 3.330 Kč
  • 60 denní s 20 kredity za 290$ 888 MYR / 5.915 Kč
aktualizace: web Airasia zvláštně přepočítává kurzy, nejlevněji vychází pas v malajských ringitech.

Můžete podniknout např. krásný okruh ve směru Bangkok - Krabi (1) - Singapur (1) - Bali (3) - Bangkok (3) - Phuket (1) - Bangkok (1), tedy celkem 10 kreditů. Do ceny 3.880 Kč je nutné připočítat letištní taxy. Příklad výše tax pro daná letiště:

• Singapur - 34 SGD / 660 Kč
  • Kuala Lumpur - 35 MYR / 235 Kč
  • Bangkok - 700 THB / 520 Kč
  • Krabi - 400 THB / 300 Kč
  • Indonésie - 0 (platí se na letišti)
Výhodnost této nabídky se ztrácí v okamžik, kdy nevyužijete kredity naplno a nebo jsou dostupné letenky v Promo tarifu, kdy základní hodnota letenky (tu, kterou máte zdarma v případě pasu) dosahuje pár set korun.

Nechcete-li být fixováni na pevné termíny, je letecký pass určen právě pro vás. Pokud však plánujete v předstihu, stihnete i zajímavé ceny letenek a proto je pass zbytečnou investicí.

Podmínky:

• Rezervovat let musíte nejpozději 14 dní předem
  • Rezervovaný let nelze zrušit
  • Rezervovaný let lze změnit na pozdější datum za poplatek za změnu + případný rozdíl v ceně
  • Platnost pasu se aktivuje prvním letem

Avatar uživatele navarila

Ahoj,letíme 25.12.do Singapuru, rádi bychom cestovali dále do Kutching-Kuala Lumpur-Balik Papan-Tanjung Redeb-Balik Papan-Singapur, chci se zeptat, zda se vyplatí koupit tento letecký pas pro 10 Asijských států , zda platí pro tyto lety i v době Vánočních a Novoročních svátků, 3 osoby = 3 pasy? Díky za pomoc. Martina

Avatar uživatele lukas

Ahoj Martino, tady především narážíš na zásadní omezení, a to že Air Asia nenabízí v rámci AirAsia Asean Pass některé jmenované trasy, takže bys je musela koupit jinde. Rozhodně bych považoval za rozumné si spočítat, kolik by stály jednotlivé letenky a pak porovnat s cenou pasu. Dostupnost letenek v období svátků může být o něco horší. V rámci pasu to lze spočítat takto: 1 kredit Singapur-Kuching 1 kredit Kuching-Kuala Lumpur 3 kredity Kuala Lumpur-Balikpapan 3 kredity Balikpapan-Kuala Lumpur 1 kredit Kuala Lumpur-Singapur tj. 9 kreditů Trasu Balikpapan-Tanjung Redeb prodává např. http://www.sriwijayaair.co.id/, Lion Air nebo Garuda Indonesia

Avatar uživatele navarila

moc děkuju! asi se to vyplatí, nynější ceny jednotlivých letenek vychází na více než 300 USD na osobu...

Avatar uživatele radek.koubek

Ta odletova taxa ale neni jednotna pro kazdy letiste nebo jo? Treba ted jsem nasel Bangkok - Phuket letistni poplatky 197THB, pak Bangkok - Siem Reap na stejny den za 700THB...

Avatar uživatele Karolina2

Chtěla bych se jen ujistit, jestli jsem to správně pochopila :D Letíme v červenci na Bali ale zatím máme letenky jen do Jakarty, kdybychom pas koupili, můžeme si letenku z Jakarty na Bali "koupit" za jeden kredit a platí to na jakýkoliv let AirAsia? Jde mi o to, jestli se to vztahuje na celou jejich nabídku, nebo jenom na konkrétní lety. Jelikož letíme až v červenci, šlo by let rezervovat třeba už teď? A ještě poslední dotaz, seznam letištních tax lze někde najít? :) Předem moc díky :)

Avatar uživatele m-alias-sl

Citací z jednoho anglického fóra přidám pár upozornění k tomuto pasu: The catches: * It only includes about half the fare. You still need to pay taxes, fees, and baggage charges if you want it, in every flight * Availability is restricted in ways they won't tell you until you buy the pass - there is no guarantee of availability on any given flight, even if cash tickets are available. This makes this basically a sucker's bet. * it's not actually a month of flights, it's 10 credits, with one flight costing either 1 or 3 credits, only valid in SE Asia, and you can't combine passes, e.g., if you have 2 credits left but want to take a 3 credit flight, it will go to waste. * it's best for single travellers, because each ticket must be separately booked and paid for on each flight, so there's no guarantee of availability for multiple tickets * can't be used for children under 12 * you must book 14 days ahead, or more Not suitable for most travellers for many reasons: Air Asia might not offer the flight you need For non single travellers it's a pain No guarantee of availability, even if the flight is empty For this to offer any saving you need to make maybe half a dozen flights in the space of a month. Most people won't want to take this many.

Avatar uživatele Klára Hawliczek

Co když tam destinace není vypsána, tak to pro ni neplatí ? Najdu někde ty letištní poplatky ? Dík moc.

Avatar uživatele johana.provaznikova

Ahoj, plánujeme výlet do Kambodži o Vánocích. Zjistili jsme, že nejlepší je letět z Evropy do Bangkoku a teď řešíme, jak dál. Nemáme moc času, takže chceme raději letět než jezdit vlakem. Navíc potřebujeme letět do Siem Reapu a pak zpátky z Phnom Penhu. Nejspíš by se nám ten air pass vyplatil i jen na ty dva lety, co myslíte? Má s tím někdo už zkušenost? Taky jsem se chtěla zeptat na poplatky v Siem Reapu a Phnom Penhu. Předem díky za odpověď

Avatar uživatele bobbob

Leť tam s Korean Air (Praha - Siem Reap, Phnom Penh - Praha) a nemusíš řešit takovýto problém. Navíc si můžeš udělat stopover v Soulu, který taky rozhodně stojí za návštěvu. A uvidíš nejlepší letiště světa, nemluvě o lepším palubním servisu :-) Do Kambodži vlaky nejezdí.

Avatar uživatele coolibra

Pokud chceš trávit nějakou dobu v bangkoku, máš možnost letět z don Muaeng do Siem Reapu za 2200,- Kč s Air Asia a potom do Phnom Penhu ldoní z jezera Tonle Sap nebo autobusem přímo z Sien Reapu za 500,- Kč, vše vyřešíš na místě v hotelu, jak říkají Kambodžané no problem area:)

Avatar uživatele delta4

Ahoj, Jak si myslíte že to bude s dostupností letů? chtěl byh letět např: Bangkok - Hanoi - Kuala Lumpur - Bali, ale nemůžu si dovolit strávit více než 2 dny na jednom místě. Bude problém sehnat let na správné datum? Díky, Jirka

Létá se několikrát denně, pokud nechceš bookovat 14 dní před odletem, neměl by být problém s dostupností ;)

Avatar uživatele delta4

Díky, plánujeme letět v zimě a tahle možnost nám sedne úplně dokonale. Chceme na Bali strávit 2 měsíce a letenky s místy které bychom chtěli proletět by stáli předběžně 27,000 Kč (Bali, Kuala Lumpur, Dubai). Takhle to vychází na 17,000 (Praha - Bangkok a Kuala L. - Dubai - Praha) + tento 60 denní pas, díky kterému dostaneme Bangkok - Bali - Kuala Lumpur a ještě nám zbude na 3-4 další destinace za dost podobnou cenu. Rozhodně toho teď máme mnohem více na naplánování a vybrat extra lokace bude velice příjemná starost :)

Avatar uživatele petrgeorgiev

Ahoj, omlouvam se, ale ten system jsem absolutne nepochopil. Je mozne absolvovat trasu MANILA -> SIEM REAP -> PHONM PENH -> SINGAPORE -> KUALA LUMPUR -> MANILA? Respektive jde to nejak nakombinovat abych se vesel do toho 10 kreditoveho pasu? Diky

Cesta vede přes BKK nebo KUL, jelikož MNL - Siem nic nelétá.

Avatar uživatele sedlinko

Zdravicko neviete nahodou ci planuje air asia nejaku klasicku akciu v blizkom obdobi? potreboval by som bangkok-krabi a neviem ci sa v blizkej dobe nieco rysuje :)

Na Bangkok (DMK) > Krabi (KBV) zkus Nok Air ;)

Ještě dodám, že Nok Air dává oproti Air Asia v ceně letenky i občerstvení ;)

Avatar uživatele jir.v

Nok Air má v ceně i 15kg zavazadlo k odbavení, v prosinci vyzkoušeno:-)

Avatar uživatele petrt

Doporučuji rezervovat letenku předem. (Aspoň týden dopředu). Navíc se radši vyhni rannim odjezdum na letiště do krab (taxi stoji ve 4 rano 400-800Bth z centra). My nakonec letěli z Trangu a bylo to levnější než z Krabi (bydleli jsme na Ko Lante). Pry Dobrá společnost je Lion Air (levna, ale lehce nespolehliva - měni časy odletu dost často).

Avatar uživatele sedlinko

Ďakujem za rady, Nok Air som pozeral ale nevyhovujú mi časovo, rád by som odlietal ešte v deň príletu a Nok air nemá toľko letov preto budem muset riešiť Air Asiu bohužiaľ

Avatar uživatele pyrho

Dvě zásadní nepřesnosti, doporučuji opravit: 1) odletová taxa v Indonésii určitě není nula, ale v případě mezinárodního letu to myslím bylo 150.000 IDR (podle kurzu něco do 400 Kč); 2) v Indonésii, jako jediné z uvedených zemí, potřebujete PLACENÉ vízum, pro jednorázový vstup okolo 900 Kč. Jinak řečeno, vstup do Indonésie vás bude stát automaticky o litřík víc, než kterýkoliv z uvedených států...

Avatar uživatele Mf

Odletová taxa v Indonésii je momentálně 200k IDR a vízum stojí 35 USD před týdnem jsem se z Indonésie vrátil.

Avatar uživatele Jiri

U té 60 denní se malinko pokazil kurz, dollar už dávno není za 16 Kč ;) :).

Díky, ukliknul jsem se na 200$ :)) - opraveno.

Avatar uživatele Kickassone

Moc zajimavej clanek - tohle je presne ten typ informaci, ktery na CL miluju.. :-) Thumbs up..

Avatar uživatele soram.baranek

Dave nevies mi povedat ci by dala vyskladat letenka bangkok singapour manila cebu kuala lumpur bali do 20 kreditov ? dik

Avatar uživatele soram.baranek

niesom slepy dik :), len som chcel poradit lebo to neviem vyskladat

Nevidím SIN-MNL, takže jsem to udělal takto Bangkok - Singapur (3) - Kuala Lumpur (1) - Manila (3) - Cebu (1) - Kuala Lumpur (3) - Bali (3) a vychází to za 14. (opraveno)

Dakujem :)

Avatar uživatele jakubhh

Bangkok --3--> Singapore Singapore --3--> Kota Kinabalu --3--> Manila (neni primy let Singapore - Manila, pouze dve moznosti: pres Kota Kinabalu za celkem 6 kreditu, nebo pres Kuala Lumpur za celkem 4 kredity) Manila --1--> Cebu Cebu --3--> Kuala Lumpur Kuala Lumpur --3--> Bali takze je to 14 nebo 16 kreditu ;)

PS: trochu jsem upravil cenu, teď dává pas mnohem větší smysl.

Avatar uživatele soram.baranek

Diky hosi skúste mi pls vysvetliť ako ste to tam ešte zadali lebo ja som to skúšal a jaksi mi to nejde :-/

V tabulce si najdeš daná spojení a tam vidíš, zda je za 1 nebo 3 kredity. Postupně si seskládáš celou cestu.

Avatar uživatele damip

Nezkoušel jste někdo spočítat, kolik to vyjde v normálních cenách? Myslím např. toto: Bangkok – Singapur (3) – Kuala Lumpur (1) – Manila (3) – Cebu (1) – Kuala Lumpur (3) – Bali (3) Škoda, že tam není HKG.

Avatar uživatele hutar

jak dlouho muze tato nabidka asi platit? a znamena to tedy, ze kdyz si ted koupim puss, tak muzu pockat az do podzimu, pak ho aktivovat a prolitat 30 dni?

Díky za otázku. Nabídka bude dlouhodobá - je to nový produkt. Koupíš dnes a máš rok na proletění. Časový limit se začne počítat od aktivace v podobě prvního letu.

Avatar uživatele hutar

diky, a jeste jedna tupost... Ta letistni taxa-to se plati vzdy jen na letisti, ze ktereho odlitas? nebo na obou? Diky :)

Jen z odletového letiště, taxu překontroluješ vyhledáním letu - je tam pěkně rozepsána.

Avatar uživatele MaPiv

Je možné využít jeden letecký pas i pro více osob?

Nene, je na jméno.

Avatar uživatele andrea.lukes

Řekla bych Cenang Beach ;)

Avatar uživatele matin55

Dave sice otazka jineho charakteru, ale jaka je to plaz na ty fotce na Langkawi, kde jsi ji fotil? :)

https://goo.gl/maps/gSVdr ;) je to sice resortu pláž, ale ty jsou veřejně přístupné (parkování hned v té odbočce). Jen s lehátky dělali hlídači občas problémy. Výhodou je opravdu to, že zde nikdo není.

Avatar uživatele VercaMik

Mám zprávu z dneška ohledně této pláže, že je tam docela husto a s lehátky byly problém i večer, když už tam nikdo nový moc nepřicházel.. :)

Avatar uživatele kubykuk

tak ono je celkem jedno, jestli jses primo na tyhle plazi, nebo o kus niz, je to tam +/- stejny. A ja teda na ty plazi vzdycky taky videl max 3 lidi. Na lehatka se da vlizt o kousek niz u Malibest, tam pokud si pamatuju, s tim nikdo moc problem nemel. A pokud nekdo potrebuje verejny parkoviste, tak je taky hned u toho.

Verčo, tak zkuste sever :D https://goo.gl/maps/2Wg2q byli jsme tam vždy sami..