Airbus A380 společnosti Emirates přistane 1.7.2015 v Praze

K oslavám pětiletého výročí provozu linky Praha - Dubaj se společnost Emirates představí v plné parádě. Na letišti Praha Václava Havla se objeví se svým největším a nejmodernějším strojem Airbus A380, který se právem řadí mezi největší technické divy lidstva. Ačkoliv při povalování se na dubajské pláži Jumeirah můžete spatřit tento stroj co deset minut, na letišti v Praze přistál teprve třikrát.

První přistání A380 proběhlo v březnu 2011, kdy jej představila společnost Lufthansa. O tři roky později se strojem přivítala do Prahy korejská aerolinka Korean Air na pravidelné lince Soul - Praha a poslední přistání proběhlo na základě zdravotních potíží cestujícího na palubě Emirates během linky z Dubaje do Amsterdamu.

• A380 v Praze sledujte 1.7.2015 v plánovaném čase přistání 13:25
  • On-line sledování trasy letu na flightradar24.com
  • On-line sledování přistání na PRG playtvak.cz
Letiště Praha společně s aerolinkou Emirates očekává účast na 3.000 fanoušků létání. V minulosti provedlo letiště razantní změny, které jednoznačně usnadnily spottování na LKPR. Více podrobností o spotterských místech a fungování letiště na oficiálním webu - letiště pro spottery.

Buďte součástí oslav a přijďte vytvořit nápis A380 před Terminál 2, sraz se koná v 10:00. Vzhledem k oficiální akci společnosti Emirates bude organizace zajištěna, včetně fotografů a Emirates čepiček. :)

Info pro spottery - dorazte 1.7. k terase v Kněževsi. Bude zde připraveno drobné občerstvení a propagační předměty.

Soutěž o nejlepší fotografii - info na planes.cz.

Prohlédněte si interiér První třídy letounu A380 společnosti Emirates:

Komentář k akci

Přišli jste se podívat na přistání nadšeni, že uvidíte jedno z nej světa letectví, ale odešli zklamaní? Nebojte, já také.

Jak již to u Emirates bývá zvykem, marketingově zvládli celou věc na jedničku s hvězdičkou a vzbudili pocit výjimečnosti. Bohužel výsledek dnešní akce nedostál svého slova.

Emirates určené hlavní stanovisko na vyhlídkové terase v Kněževsi bylo okupováno červenými čepičkami s možností získání lahve vody, která přišla v letním počasí jistě vhod - děkuji.

Jediný problém je ten, že letadla přistávají v opačném směru a tak je terasa na konci runwaye, kde jste letadlo neměli šanci spatřit. Přesunul jsem se proto na prostředek, k největšímu shluku fanoušků létání.

Plní očekávání se těšíme na nízký průlet nebo alespoň pojíždění po celé runwayi, které přeci logicky musí přijít, když se o tomto legendárním přistání mluví i v televizi a rádiích.

Prd! A380 dosedá hned napoprvé a vyjíždí první možnou cestou - zcela zbytečně, kde hasičské vozy ihned vytváří vodní bránu.

V ten okamžik je slyšet zklamání ze všech stran. Já to ale nevzdávám  a jedu ještě na Terminál 1. Zde se nachází méně známá vyhlídková terasa v restauraci Letiště Praha. Ta je ale zcela nepochopitelně zavřena a tak odcházím s prázdnou.

Byli jste na dnešním eventu? Jak jej vnímáte vy?

Avatar uživatele czfoxx

No já bych možná trochu hájil organizaci akce. Byla to linka z cestujícíma, takže se nízkej průlet očekávat nedal. Většina lidí v tom letadle by to asi neocenila. No a s tím stánkem, je to prostě loterie kterou losuje počasí. Nikdo netuší jaká dráha se bude létat a vlastně ani jiné podobně profláklé místo pro spottery okolo letiště není. (Ano vím, že je jich víc, ale ne s takovou dostupností)

Avatar uživatele kareldodgeviper

I když jsem fanoušek létání přijde mi lehce úsměvné jaký humbuk se v ČR dá stále dělat kolem toho, že přiletí typ letounu který už létá osmým rokem. Frankfurt, Heathrow, LAX, atd., denní rutina. Jen když jsem byl ve Frankfurtu na Main Tower (sídlo banky HeLaBa), viděl jsem za těch dvacet minut startovat dvě a380, asi 3x B747-8 a kromě toho i dost B777 a A330. Nejsem hater, jen taková lehká úvaha o českém minimalismu. :-)

Avatar uživatele Email

Pokud je tu to letadlo po čtvrté za 8 let jeho existence, je to minimalismus. Souhlasím. A chcete-li i český. Pro to ten humbuk. Nelétáme všichni denně do Londýna, Hamburku a L. A.

až budete ve Frankfurtu, v terminálu Z, kde odbavují lety do USA, tam uvidíte vedle sebe stát několik A380, B747, 777 atd.. tam je to teprve ohromující

Avatar uživatele will1111

Dobry mazec,segra mi pise na FB ze leti ted do asie pres dubaj a shodou okolnosti s timhle aeroplanem:-D

Avatar uživatele scooby_cze

Zde by mělo být možnost sledovat přistání online :) http://slowtv.playtvak.cz/planespotting-letiste-vaclava-havla-dva-/planespotting.aspx?c=A150624_164934_planespotting_cat

Avatar uživatele dma

OK. Díky.

Avatar uživatele Jh-havlis

Před měsícem jsem se bavil s letuškami od Emirates a říkaly že A380 by od podzim měla nahradit 777/300 jelikož už toto letadlo kapacitně nestačí.

Avatar uživatele vladimd

Pokud by to měla být pravda, podle mého názoru by to už bylo dávno oficiálně oznámeno.

Děkujeme za váš zájem. Jak již kolegyně avizovala, rádi bychom letadlo Emirates A380 uvítali ve velkém stylu, a to tak, že se lidé postaví na předem stanovená místa tak, že vytvoří nápis A380, který bude viditelný ze vzduchu. Pokud byste měl zájem se účastnit, bylo by třeba na akci dorazit dříve, a to již kolem 10.00. Nápis se bude tvořit u Terminálu 2. Každý obdrží čepičku Emirates. Dále v den příletu proběhne soutěž o nejlepší fotky letadla A380, které budou vybírat celosvětoví fanoušci Emirates. Výherci budou odměněni modelem A380 a dalšími výhrami. Soutěž bude také komunikována na planes.cz. Pokud víte o někom dalším, kdo by se rád zapojil, dejte prosím vědět. Budeme moc rádi, pokud se soutěže i tvorby nápisu zúčastníte. Poprosila bych vás o potvrzení. Děkuji předem za zprávu, Veronika Veronika Hanzlíková Best Communications Všehrdova 560/2 110 00 Praha 1 bc_logo_classical Tel.: +420 257 534 869 Mobile: +420 602 117 155

Avatar uživatele nguyenha67

Mohu se zeptat k té soutěži o nejlepší fotku A380 Emirates tak jak se to bude konat to jako těch dejme tomu 3000 fanoušků přijde a ukáže nebo co?

Avatar uživatele krokus

Stát se reklamní ovcí Emirates? Bože... Jo, kdyby za to byl discount, ale takhle se jděte vycpat :)

Avatar uživatele jakubmy

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o informaci, kde bych našel informace o plánované oficiální akci Emirates na vytvoření nápisu A380? Děkuji moc za odpověď.

Zatím je to zákulisní informace, ale sleduj jejich FB a tam bude informace také.

Avatar uživatele adresa.na.spam

Přijdou fanoušci létání, kteří nelétají :)

Avatar uživatele theHound

není tam i nějaká prohlídka letadla?

Bohužel, na plochu se člověk prostě jen tak bez letenky nedostane ;)