Návrat starého a všemi milovaného, zároveň i nenáviděného, dopravce Ryanair na pražské letiště Václava Havla není vtipem! Tuto senzační zprávu oznámil ředitel společnosti Michael O´Leary.

Ryanair, největší nízkonákladový dopravce Evropy, dnes 14.listopadu oznámil otevření 9 nových linek z irského hlavního města Dublinu a další rozšíření stávajících linek. Mezi nové linky patří Almeria, Bari, Basilej, Bukureš, Chánia, Comiso, Lisabon, Marakeš a naše Praha!

Ryanair zavádí novou linku Praha - Dublin od dubna 2014! Létat bude 10x týdně.

Tato expanze je reakcí na rozhodnutí irské vlády o snížení letištních poplatků za cestujícího o rovné 3€ / 85 Kč. Z expanze si slibuje Ryanair nových 700.000 pasažérů ročně.

Na co se tedy můžeme těšit?

Od dubna 2014 bude v provozu spoj z Prahy do Dublinu, a to v celkovém počtu 10 letů za týden. V současné době nabízí letenky na této lince pouze Aer Lingus, který svými cenami příliš nekoresponduje s nízkorozpočtovou strategií. Nové ceny by měly stlačit letenky pod 1.500 Kč, ovšem jaké budou ty opravdu akční a zaváděcí ceny - na to si ještě budeme muset pár týdnů počkat!

Aktualizace 13:20, 14.11.: Letenky jsou již v prodeji. Nejlevnější zpáteční cestu lze podniknout za 1.636 Kč. Předpokládáme vývoj cen směrem dolů. S nákupem tedy není nutné spěchat, a to ani na imatrikulační let.

Hovoří Michael O’Leary:

"Ryanair s radostí oznamuje přidání 9 nových evropských linek z/do Dublinu a přes 1 milion nových cestujících pro Irsko (kteří představují přes 1.000 nových pracovních míst na irských letištích) v reakci na rozhodnutí Vlády o snížení poplatků o 3 € od dubna 2014. Kritickou součástí této expanze je nových 100 spojů za týden do Dublinu z Británie, které odvrátí klesající zájem turistů z VB. Ryanair slibuje ceny za letenky na nových linkách od 29.99€, které jsou na polovině toho, co nyní nabízí jeho konkurent Aer Lingus (60€) z Lisabonu, Madridu, Nice a Prahy.

Jsme také hrdi na to, že díky této expanzi vytvoříme přes 300 nových pracovních míst ve společnosti Ryanair v Irsku v roce 2014 v rámci obsazení nových letadel posádkami. Tímto také dopomůžeme naplnit své plány, které zahrnují i změnu webových stránek a přívětivější zákaznickou péči."

Tisková zpráva v angličtině: ryanair.com/ie/news

Sdílej článek s přáteli

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den Kryčtofe, velmi žádám vaši odpověď. Jinak budu toto vyžadovat u letu. Já jsem si koupila letenku do Říma v červenci na 30 listopadu a dnes , 1. povolený den jsem se odbavila. Dcera koupila letenku včera a dnes se chtěla odbavit, ale napsalo jí to že je LET ZRUŠEN!!!! Přitom se letenky vesele prodávajjí dál ale dražší.

Kdo si takové jednání může dovolit?

Dcera hnsd letenku tedy znechlala zrušit a volala mi , že neletí. A já se násladně normálně odbavila. Co to má znamenat? Teď jeětě mám strach, aby nás to odbavilo 3.12, kdy se vracím. ... Nepřijde mi normální takové jednání a žádám vysvětlení a kontak na koho se mohu obrátit. Psala jsem na help, ale tam není žádná taková kolonka na tento problém!! Hanka

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kouzelné slovíčko, když něco chcete, vás doma nenaučili?

před 9 měs

Nějak nechápu, co s tím má Kryčtof společného.

před 9 měs
Honza Čermák

Chudák, takhle to odskákat nesmyslnýma větama plných překlepů a vykřičníků! Pray for Kryčtof!!!

před 9 měs
mirjur

Buďte v klidu, podobný průzkum reakcí komunity už tu byl cca před 14 dny...

před 9 měs

A k čemu ten průzkum došel. Chtěla bych vás vidět po práci na PC 9 hodin další 4 hodiny řešit odbavení. Místo chytrých poznámek bych ráda odpověď. Až se to stane vám, tak budete taky naštvaní, že nejdou odbavit koupené letenky, protože je let zrušen, ale drahé se vesele prodávají dál. Překlepy jsou na téhle levárně to nejmenší. A co s tím ubytováním, co už je taky zaplacené. Teď reagujte.

před 9 měs
Ivan
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 161 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-01T23:54:04+02:00)

Madam, že vy jste bumbala?

před 9 měs

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme - v minulosti odpovídal Kryštof, vypadalo to, že za Ryanair, tak moc měl přehled. Pokud vás nebaví FB, tak tahle strana na nic neříkající poznámky není. A krom toho jsem abstinent. Pokud nemáš nic jiného chytrého Ivane, tak mi klidně odpověz ze zkušeností na tuhle situaci. Na blbosti jsou sociální sítě.

před 9 měs
Avatar uživatele Deny
Deny

Kdy už konečně vy a vám podobní pochopíte, že toto nejsou oficiální stránky ani Ryanair, ani Travel Service ani žádné jiné aerolinky. Tady se prostě cestovatelé dělí o své zkušenosti a zážitky. Dobrovolně, čemuž by měl ve slušné společnosti odpovídat tón dotazů, děkujeme.

před 9 měs
mirjur

No, jestli si dcera jeden den koupila letenku a druhý den jí to psalo, že let je zrušen, tak to je dost podivné. Na druhou stranu - včera se tu v jiných vláknech řešilo, že se objevila na mnoha linkách Ryanairu řada zrušených letů, ale vypadá to pouze na nějakou chybu systému. Máte ještě měsíc čas, tak buďte pár dní v klidu a pak to zkuste znovu. O zrušeném letu by vás každopádně měla aerolinka informovat.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele ObjevteMaroko
ObjevteMaroko

A nová linka do Marakéše...Že bychom mohli do Maroka létat levně i přes Dublin? Uvidíme, jestli trumfnou EasyJet přes Miláno...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele paya.b
paya.b

Skvělá zpráva !!! Už teď se těším, až se tam vrátím a za tuhle cenu?? Luxus :D !!!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele theo2
theo2

Nic proti Dublinu, ale víc by mě potěšilo vrátit Alicante z Brna...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele znikv
znikv

No uvidime co pripoje, jinak Dublin neni uplne cestovatelska destinace. Spis budou radi vsichni pracujici a oau pair. Navic je tam na takove ty eurovikendy pekelne draho. Libila by se mi nejaka jizni destinace napr. Faro, ale to si muzeme nechat do zprovozneni Vodochod jenom zdat.

před 6 lety
Avatar uživatele klican
klican

Tak Faro se dá pěkně levně přes Londýn :-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele mikhal7
mikhal7

Pre info, už je to v predaji.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele lukasd
lukasd

Nechápu komentář "Kord na lince do DublinuL Myslím, že Dublin je destinace zajímavá sama o sobě.

před 6 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10265 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, Dublin je velmi zajímavá destinace a určitě let využiji. ;) jen naplnit takovou kapacitu pouze turisty je téměř nereálné. Takže jsem narážel na cesty za obchodními účely. Není v tom nic proti Dublinu :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele luca
luca

super zprava :D

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele tbu
tbu

Podle mě to za akční cenu nebude, Ryan to nikdy nedělá. Nejdřív otestuje trh a akční nabídky budou třeba až o 2 měsíce později...

před 6 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10265 komentářů
 • Poslat zprávu

Vzhledem k velkým očím vidím cenovku velmi nadějně. Ono z ničeho nic naplnit 10 spojů týdně není jen tak.. Kord na lince do Dublinu, navíc předpokládám, že bude Ryan osvobozen od všech poplatků, takže mu nic nebrání v rocknrollu :)

před 6 lety
Avatar uživatele daesar
daesar

Nemyslím si, že mu Praha poplatky odpustí. Proto také Ryanair odešel - Praha mu nešla na ruku s poplatky.

před 6 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10265 komentářů
 • Poslat zprávu

Praha využívala (snad stále využívá) pro podporu nových let.spojení dotační program, v rámci kterého odpouští i 100% poplatků. Otázkou pak již je, jestli budou brát Ryan a Dublin jako nový spoj, po 4 letech si myslím, že ano.

Přidat odpověď
před 6 lety
Vítek Jakšič

Ahoj, nejde někde zjistit, kdy začne prodej prvních letenek? Počítám, že to bude za nějakou pěknou akční cenu :-) Alespoň přibližně...?!

před 6 lety
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10265 komentářů
 • Poslat zprávu

Těžko říci, rozhodně o tom budeme psát ;)

před 6 lety
Avatar uživatele HONZA22
HONZA22

Už jsou v prodeji.. Nejlevněji zatím 800 jedna cesta

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 39 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Čtení na 5 minut
Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

183 dalších článků