Comeback: Ryanair je zpět v Praze!

Napsal

Návrat starého a všemi milovaného, zároveň i nenáviděného, dopravce Ryanair na pražské letiště Václava Havla není vtipem! Tuto senzační zprávu oznámil ředitel společnosti Michael O´Leary.

Ryanair, největší nízkonákladový dopravce Evropy, dnes 14.listopadu oznámil otevření 9 nových linek z irského hlavního města Dublinu a další rozšíření stávajících linek. Mezi nové linky patří Almeria, Bari, Basilej, Bukureš, Chánia, Comiso, Lisabon, Marakeš a naše Praha!

Ryanair zavádí novou linku Praha - Dublin od dubna 2014! Létat bude 10x týdně.

Tato expanze je reakcí na rozhodnutí irské vlády o snížení letištních poplatků za cestujícího o rovné 3€ / 85 Kč. Z expanze si slibuje Ryanair nových 700.000 pasažérů ročně.

Na co se tedy můžeme těšit?

Od dubna 2014 bude v provozu spoj z Prahy do Dublinu, a to v celkovém počtu 10 letů za týden. V současné době nabízí letenky na této lince pouze Aer Lingus, který svými cenami příliš nekoresponduje s nízkorozpočtovou strategií. Nové ceny by měly stlačit letenky pod 1.500 Kč, ovšem jaké budou ty opravdu akční a zaváděcí ceny - na to si ještě budeme muset pár týdnů počkat!

Aktualizace 13:20, 14.11.: Letenky jsou již v prodeji. Nejlevnější zpáteční cestu lze podniknout za 1.636 Kč. Předpokládáme vývoj cen směrem dolů. S nákupem tedy není nutné spěchat, a to ani na imatrikulační let.

Hovoří Michael O’Leary:

"Ryanair s radostí oznamuje přidání 9 nových evropských linek z/do Dublinu a přes 1 milion nových cestujících pro Irsko (kteří představují přes 1.000 nových pracovních míst na irských letištích) v reakci na rozhodnutí Vlády o snížení poplatků o 3 € od dubna 2014. Kritickou součástí této expanze je nových 100 spojů za týden do Dublinu z Británie, které odvrátí klesající zájem turistů z VB. Ryanair slibuje ceny za letenky na nových linkách od 29.99€, které jsou na polovině toho, co nyní nabízí jeho konkurent Aer Lingus (60€) z Lisabonu, Madridu, Nice a Prahy.

Jsme také hrdi na to, že díky této expanzi vytvoříme přes 300 nových pracovních míst ve společnosti Ryanair v Irsku v roce 2014 v rámci obsazení nových letadel posádkami. Tímto také dopomůžeme naplnit své plány, které zahrnují i změnu webových stránek a přívětivější zákaznickou péči."

Tisková zpráva v angličtině: ryanair.com/ie/news

Sdílej článek s přáteli

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele ObjevteMaroko
ObjevteMaroko

A nová linka do Marakéše...Že bychom mohli do Maroka létat levně i přes Dublin? Uvidíme, jestli trumfnou EasyJet přes Miláno...

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele paya.b
paya.b

Skvělá zpráva !!! Už teď se těším, až se tam vrátím a za tuhle cenu?? Luxus :D !!!

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele theo2
theo2

Nic proti Dublinu, ale víc by mě potěšilo vrátit Alicante z Brna...

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele znikv
znikv

No uvidime co pripoje, jinak Dublin neni uplne cestovatelska destinace. Spis budou radi vsichni pracujici a oau pair. Navic je tam na takove ty eurovikendy pekelne draho. Libila by se mi nejaka jizni destinace napr. Faro, ale to si muzeme nechat do zprovozneni Vodochod jenom zdat.

před 4 lety
Avatar uživatele klican
klican

Tak Faro se dá pěkně levně přes Londýn :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele mikhal7
mikhal7

Pre info, už je to v predaji.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele lukasd
lukasd

Nechápu komentář "Kord na lince do DublinuL Myslím, že Dublin je destinace zajímavá sama o sobě.

před 4 lety
David Eiselt

Ano, Dublin je velmi zajímavá destinace a určitě let využiji. ;) jen naplnit takovou kapacitu pouze turisty je téměř nereálné. Takže jsem narážel na cesty za obchodními účely. Není v tom nic proti Dublinu :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele luca
luca

super zprava :D

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele tbu
tbu

Podle mě to za akční cenu nebude, Ryan to nikdy nedělá. Nejdřív otestuje trh a akční nabídky budou třeba až o 2 měsíce později...

před 4 lety
David Eiselt

Vzhledem k velkým očím vidím cenovku velmi nadějně. Ono z ničeho nic naplnit 10 spojů týdně není jen tak.. Kord na lince do Dublinu, navíc předpokládám, že bude Ryan osvobozen od všech poplatků, takže mu nic nebrání v rocknrollu :)

před 4 lety
Avatar uživatele daesar
daesar

Nemyslím si, že mu Praha poplatky odpustí. Proto také Ryanair odešel - Praha mu nešla na ruku s poplatky.

před 4 lety
David Eiselt

Praha využívala (snad stále využívá) pro podporu nových let.spojení dotační program, v rámci kterého odpouští i 100% poplatků. Otázkou pak již je, jestli budou brát Ryan a Dublin jako nový spoj, po 4 letech si myslím, že ano.

Přidat odpověď
před 4 lety
Vítek Jakšič

Ahoj, nejde někde zjistit, kdy začne prodej prvních letenek? Počítám, že to bude za nějakou pěknou akční cenu :-) Alespoň přibližně...?!

před 4 lety
David Eiselt

Těžko říci, rozhodně o tom budeme psát ;)

před 4 lety
Avatar uživatele HONZA22
HONZA22

Už jsou v prodeji.. Nejlevněji zatím 800 jedna cesta

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 3 minuty
Pozor, kde kupujete letenky aneb Jak jsem přišel o 44 €
napsal David Eiselt 2018-02-13T19:35:00+01:00 15 komentářů

Píše se datum 9. července 2017, kdy se ve spárách internetu objevuje tzv. error fare v podobě letenek v byznys třídě z Mnichova do Tokia na palubách Alitalia s neodolatelnou cenovkou 12.200 Kč. Háček…

Čtení na 1 minutu
Ryanair expanduje do Jordánska, Prahu spojí s Ammánem
napsal Lukáš Horák 2018-02-04T10:48:00+01:00 16 komentářů

Co ještě před pár lety bylo těžko uvěřitelným snem, se stává skutečností. Ryanair pokračuje v expanzi na Blízký východ. Nově zavádí 14 pravidelných linek do jordánského Ammánu a Akaby z několika…

Čtení na 8 minut
Přestup v Číně a tranzitní vízum zdarma
napsal Kryštof Hájek 2018-01-20T18:44:00+01:00 17 komentářů

Rozmach čínských aerolinek v posledních letech s sebou přináší nižší ceny z Evropy do Austrálie i jihovýchodní Asie. Někdy se ale kromě finanční úspory objeví nejasnosti s tím, zda přes…

Čtení na 1 minutu
Wizz Air zavírá bázi na pražském letišti Václava Havla od 14.6.
napsal David Eiselt 2018-01-19T13:43:00+01:00 21 komentářů

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air dnes oznámily ukončení provozu letové báze na pražském letišti ode dne 14.6.2018. Společnost jako důvod uvádí přesunutí letadla do míst s větší poptávkou. …

172 dalších článků