Do Prahy zamíří Airbus A380 společnosti Emirates na pravidelné lince do Dubaje

Přelomový okamžik pro hlavní letiště České republiky se nezadržitelně blížil a od 1. května 2016 se stane skutečností. Všemu nasvědčující úpravy nástupních mostů na Terminálu 1 predikovaly nasazení největšího dopravního letadla Airbus A380 na pravidelné lince do Prahy.

Společnost Emirates se rozhodla od května zvýšit své kapacity o 44% na celkových 519 cestujících, z nichž tvoří ekonomickou třídu 429 sedadel, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek v první třídě s možností využití sprch a salónku.

Letoun bude nasazován denně a na stoupající poptávku po letech do Dubaje reaguje i nízkonákladový dopravce flyDubai, který od června začne létat do Prahy taktéž denně.

Avatar uživatele s.driver

Doufám, že první let bude pilotovaný kpt. Srncem s Nečasem, už snad A 380 přebírají

Avatar uživatele malatidevidasi

Juchuuuu! Tak to je ta nejlepší zpráva. Létám s nimi pravidelně a vždycky bylo naboucháno, akorát poslední let (11.11.) do Prahy byl celkem prázdný, tak jsem se začala bát, že avizované navýšení nakonec neklapne. Ale je to tady, už se těším jak malej Jarda!

Avatar uživatele rehor.maty

No, nevím, nevím. Emirates mám rád, ale vždyť to nemůžou naplnit. 430 sedadel v economy. Podle mě to bude pokaždé poloprázdné letadlo. A ještě každý den.. B777 by bohatě stačil.. Netroufám si říct, jestli na tom něco vydělají.. Oni jsou ale asi tak finančně zabezpečení, že jim to tak nevadí..

Avatar uživatele M.Horucka

S obsazeností A380 z PRG do DXB bych neviděl tak černě...párkrát jsem letěl s 773 na této lince a vždy buď plno, nebo téměř plno. Ta linka si přímo říká o navýšení kapacity.

Avatar uživatele stritesky

Tak či tak je to příjemné svezení. Letěl jsem s A380 s Emirates několikrát a je to zase o kus větší konfort proti B777 a to už je co říci protože letadla 777 jsou na vysoké urovni komfortu. Místa je pocitově v A380 ještě o kousek víc a i hluk nižžší. A to nemluvím o množství toalet, studánky na pití a další příjemné bonusy. Zkrátka palec nahoru a těším se, že s tímto krasavcem opět poletím, a to už z Prahy

Avatar uživatele Offloaded

Prej "krasavcem"... LOL!