100€ bankovka

Ahoj, všichni nadšenci cestování za libovku!

Jistě jste někdy stáli před těžkým rozhodnutím, zda zakoupit letenku do Jihovýchodní Asie za 7 tisíc či letenku za 7 tisíc do USA. Pokud dosud ne, tak Vás to s Cestujlevne.com dost možná čeká. :-)

Při této volbě hraje hlavní roli to, jak moc chci danou zemi vidět. Je tu ale ještě jeden faktor, který si dle mého názoru mnoho lidí hned neuvědomí. Kolik mě bude stát jeden den v té či oné destinaci?!

Na webu tripomatic.com byl vytvořen průzkum o tom, kolik dní se dá vyžít za €100 bankovku. Jedná se o výdaje turistů (cena se zkládá z nocování, návštěvy muzea, dopravy a stravého)

Věděli jste, že za cenu jedné noci v NY se dá přežít v Kuala Lumpuru celý týden? A že za cenu jedné sodovky v Římě se dá koupit celé menu v Bangkoku? (z vlastní zkušenosti mohu potvrdit! :-))

Další zajímavosti:

1 jídlo v Oslu = 3 denní stravování v indickém Goa 1 denní jízdenka v Benátkách = 20 dnů dopravy v Kievu

V tabulce je napsáno tolik dnů, koli byste se 100 Eury vydrželi. Je třeba dodat, že údaje byli získány pomocí průměrů všech cen a proto je třeba brát dané údaje s nadhledem.

Avatar uživatele tktkk

Me Marrakesh sedi, co jsem tam byl v lete, 6 dni v hostelu cca 60 s malou snidani, jidlo na 6 dni za 40 pri mistnich cenach taky no problem....:-)

Avatar uživatele delikventik

Naprosto souhlasím s Pekingem, avšak ten Marrakéš úplně nesedí.

Avatar uživatele host

hodne uzitecna tabulka. Takovy index hodne usnadni praci