HIT! Ryanair zavádí nové linky z Prahy: Barcelona a Madrid

Je to tady! Ryanair ohlásil další nové linky z Prahy, tentokrát do mezi cestovateli mimořádně oblíbených evropských destinací, kam se však momentálně prakticky nedá za dobrou cenu dostat. Létat se bude do Barcelony (na hlavní letiště, nikoliv do Girony) a Madridu. Lze očekávat akční ceny startující na obvyklých 549 Kč za jeden směr, což je cca o 70% méně, než současné pálky Vuelingu, resp Iberie a ČSA. Nechme se překvapit...

Linky byly oficiálně oznámeny na španělské verzi webu Ryanairu. Podrobnější informace zveřejníme, jakmile budou známy.

Létat se bude od zimního letového řádu, tedy od konce října 2017. Zatím zveřejněné info (aktualizace o nově oznámenou linku do Krakova):

• Praha – Barcelona: denně
  • Praha – Madrid: 4x týdně
  • Praha – Krakov: 2x týdně

Avatar uživatele sistekp.info

Já na základě toho navrhnul si udělat podzimní rodinný výlet a hele prošlo to s meganadšením, takže já děkujuuuuu, jsem zase stoupnul v očích chvilku. :D

Avatar uživatele verafanta

Super, tak ještě prosím přidat Alicante.

Avatar uživatele kickass1

Hosi, clanek ktery si vsichni davno precetli na idnes, by bohate stacilo dat do diskuse, jak tomu byvalo v minulosti.. :)

iDnes u toho byl ve stejnou chvíli, jako to přistálo k nám na mail :) navíc předpokládáme, že takto unikátní novinky, které doslova naboří monopol TVS, si zaslouží být šířeny všemi směry. Chceme pomáhat a inspirovat k cestám, tohle k tomu patří.

Avatar uživatele mkmk

Dávat pseudoautora Sůru za příklad, to je z bláta do louže. V leteckém byznysu ho nebere vážně nikdo :)

Avatar uživatele Karel

Marťo, takhle kousavý jsi odjakživa, nebo Ti partnerka odmítla sex? :D

Avatar uživatele petrcb

Do Trapani nepoletím i kdyby byla za 1 Kč. Létám-cestuji, tam kam chci a musím se podřídit práci a ne podle termínu levné letenky.Musím - hledám kompromis destinace,času,a ceny.

Tak kdo chce letet na dovcu na Sicilii, tak je pro nej Trapani zajimava,budme radi ze zacina alespon neco k mori primo. zatim si to Travel Servis drzi zuby nehty, jen aby neprisli o kseft a konkurenci tam nechtji pustit Co je vlastne s tech tradicnich primorskych stredisek ? Korfu z Bratislavy (ovsem blbe casy ) pres Bergamo se to vyplati lip pokud sezenes letenky aspon 20+20 euro a co dal ? o Sicilii neni tolik zajem, Bracelo asi pritahne lidi vic a hlavne Madrid z nej je odletu do celeho sveta dost, nejen po Evrope. Zatim z CR byly moznosti hlavne Brusel a Londyn, na Evropu pak Bergamo ( Milano i mimo Evropu )jinak edine jet do Mnichova nebo do Frankfurtu, Berlina Vidne , nebo pak do Polska Takze jen tak dal a cokoliv cim vic bude moznosti tim lip

Avatar uživatele petrcb

Z Prahy bude Madrid /2-3/dni+ Marrakesch /2-3/dni./z Bratislavy se mi odlétat nechtělo-nutnost přespání,velká ztráta času/

Avatar uživatele jardmarek

Chtělo by to něco za 9,99EUR. Minulý týden Norimberk-Malta-Norimberk, absolutní spokojenost.

Avatar uživatele yourmail

:-) OK !

Avatar uživatele kira1

Jupííííí..někdo tam nahoře mě vyslyšel :)

Avatar uživatele cruznadya

Dobrá zpráva. Kéž by i v Ostravě letos něco zacinklo. Třeba Girona, Zadar či nějaké Řecko.

Avatar uživatele kira1

Všude kolem to jde, jen u nás je draho :( Není vůbec znát, že jsme střed Evropy..lítá tu prd a ještě za draho.

Z důvodů obchodních a politických je Ostrava odsouzena k zániku :-) už dávno mohli mít přímé linky kamkoliv chtěli, ale dotace jsou prostě určeny jen konkrétním lidem...

Avatar uživatele nobz04

Katowice jsou z Ostravy hodinku autem po nové dálnici, parkoviště přímo u vchodu do letištní haly prakticky zadarmo a výběr destinací a ceny letenek víc než skvělý (Wizz, Ryanair). To samé platí o letišti Krakow. Spoléhat na mrtvý Mošnov není nutné.

Avatar uživatele kae

Tak těch šest stovek navíc za zpáteční cestu z Ostravy do Prahy nebo Katowic či Krakowa už opravdu asi nepředstavuje rozhodující položku v rozpočtu na výlet.

Avatar uživatele cruznadya

Ano, je to kousek, tak jako do Prahy třeba jezdím. Jen je to škoda, letiště mám do 10 minut od baráku. Takže ta úsporu času je prima. (A jelikož nemám auto, tak je to pro mě nejpřijatelnější.)Tak přeci jen doufám, že nějaké linky i přibudou. Je škoda, že ti co rozhodujou prostě nemají zájem o rozlítanost letiště.

Nevidim budoucnost Mosnova zase az tak cerne ,,,stacilo by, kdyby se tam ke kormidlu dostali jini lide ,,ovsem za nekterymi napady je videt evidentne ze penize jdou do necich kapes..treba moderni vlak z Mosnova do centra ,, jizdni doba 35 minut ,,,vlak skvely az na ulozny prostor na zavazadla ? kdo vymyslel, ze bude tak maly nad sedadly , nejde tam strcit ani klasicke prirucni zavazadlo ...a o jizdnim radu skoda mluvit,, kolik ma Ostrava v soucasne dobe odletu ? to nejde dat ke kazdemu navazny vlak ? Sluzby na letisti v Mosnove taky temer zadne ,,no a snaha pritahnout nizkonakladovky veskera zadna ,,,je to ale o lidech ,,Ostrava jako takova ma dost velkou aglomeraci, je ti plno lidi co pracuji v EU, blizko je Polsko. Slovensko ...Katowice krom toho kdyz tam jede clovek autem nejsou vubec zadne stesti, Krakow je z toho hlediska lepsi ale uz je dal a vsechno vetsinou pres Katowice , pres Polsky Tesin bida a milejsi mi je Wroclaw Warsawa je uz pak taky dal ,,,do Prahy se sice dostane clovek za 3 hodiny ale proc kdyz nekdo bydli treba u letiste ...Brno taky o nicem .,. Je to ale urcite o lidech a ne o vymluvach ze to neni oblast odkud by litalo dost lidi

Avatar uživatele radekt

Tak zlé to v OSR není, díky aspoň za ten STN a BGY, jen ty časy upravit. Co chcete víc než spojení na low cost hub? Odtamsud už se dostanete skoro všude. Kdyby ryanair chtěl tak tady něco přidají, ale nemají k tomu důvod, nebo mají spočítáno že by se jim to nerentovalo.

Jeste ted akce za 2 eura na Valentina - )

Avatar uživatele Nika

Už aby to bylo :-)

Avatar uživatele carpedi

Skvělá zpráva. Hala Madrid! :-)

Super hlavne ten Madrid ale i Barcelona

Avatar uživatele mkmk

To jsou informace... Stačí trochu hledat. Ony "zavádějící" ceny budou stejné jako na další "střední" lety, tedy jako loni na Řím, tzn. 29 eur.

Zrovna v případě Říma není problém ani nyní po spuštění linky sehnat letenky za oněch cca 550 Kč za směr...

Avatar uživatele mkmk

Další expert :) Víš, to nejsou zaváděcí ceny, ale ceny v době známého prodeje.

Jsem rád, že se takto vyznáte Martine :) Kdy budou tedy 29 € letenky na lince do Trapani? Není vždy úplně vše tak stejně jisté.

Avatar uživatele mkmk

Trapani je/bude dovolenková destinace primárně pro CZ trh. Naopak linka z CIA je cílena i na italskou populaci a klient, viz LF prvního měsíce. Víš, jak jej najít? Víš, na letišti jsi dělal, ne? :)

Avatar uživatele Karel

Marťo, takhle kousavý jsi odjakživa, nebo Ti partnerka odmítla sex? :D

Avatar uživatele mkmk

Odjakživa, viz výše... Ne, vážně, nemám rád blbost, lenost a něco, čemu se může říkat třeba malost. Ač je to leckdy marný boj, bojuju :)

Já tedy furt nějak něchápu, co se tu řeší... Však předpokládanou částku tam máme - reálnou - ne jako někde, kde se mluví o desetikorunách.