Letíte do Indonésie? Od dubna cestujte bez víz

Indonéská vláda se rozhodla jít naproti financím přicházejících z turismu a láká nové turisty do své země zrušením vízové povinnosti. Bezvízový styk byl doteď platný pouze pro 15 států, dneškem jej Indonésie rozšířila o dalších 30 mezi nimiž nechybí ani Česká republika.

Vízum bylo nutné doteď platit ve výši 35$, což při cestách po jihovýchodní Asii není nezanedbatelná částka. Od dubna 2015 se tato povinnost ruší a můžete cestovat po Jávě, Bali či Sumatře bez dodatečných nákladů za víza. Cestovní období však nesmí přesáhnout jeden měsíc.

  • Víza do Indonésie nejsou potřeba při cestách od 01.04.2015 s délkou pobytu max 30 dní
Slovensko do bezvízové politiky zahrnuto není! Oficiální zdroj indonéské vlády.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vybiralova.monika

Ahoj, nevíte, jak to platí s vizy do Indonésie,kdyz tam mam byt delší dobu? Kolik teď stojí?

Avatar uživatele ivdi

Dovolím si přidat informace od jedné zkušené cestovatelky : Nikola Šenkyříková 20 hod Jak se to ma s vizy do Indonesie: Podle clanku na internetu Indonesie zrusila vizovou povinnost pro desitky zemi, mezi ktere spada i Ceska republika. Platnost udajne od 1.4.2015, ale pokud ted prijedete do Indonesie, stejne budete muset platit. Prinasim proto dulezitou informaci kterou mi poskytli na ceske ambasade. Jedna se o prohlaseni ministra zahranici, ktery jej pronesl na tiskove konferenci bez overeni zakona. O zruseni vizove povinnosti musi zadat nejdrive zeme, ktere se to tyka, ale Ceska republika,ani zadna jina z uvedenych zemi, nic takoveho neudelala. Jedna se redy jen o vykrik, ktery nema temer zadnou hodnotu, ale media se jej hned chytla a rozsirila informaci jako virus. Pokud se tedy chystate do Indonesir, pripravte si 35 USD, protoze proste i nadale budete platit.

Avatar uživatele lada.nejcevova

UBYTOVÁNÍ NA BALI Ahoj, osobně prověřená a spolehlivá ubytování, ale i dobré rady k nezaplacení najdete na mé FB stránce UBYTOVÁNÍ NA BALI. Terima kasih! :) https://www.facebook.com/ubytovaninabali

Avatar uživatele borska.katerina

Ahoj, mám stejný dotaz jako Lukáš. V dubnu odlétáme na Jakartu a zajímalo by mě, zda si máme připravit penízky na vízum nebo ne? Díky za odpověď :)

Avatar uživatele PecanDusa

Ahoj, odlétáme 31.3. z PRG na Jakartu. Den příletu je 1.4. Teoreticky, jestli tomu dobře rozumím, nebude po nás požadováno vízum? Bere se datum vstupu do země, né datum odletu z počáteční destinace.

Avatar uživatele bearclaw

Každý den se dívám, jestli nejsou nějaké nové akce na lety na Bali. Hodilo by se mi to na přelomu srpna a září přibližně na 3 týdny. Nedávno tu podobná akce byla, ale prováhal jsem to, nevíte jestli se něco podobného zase naskytne? Děkuji za odpověď

Avatar uživatele hajekond

Odletový poplatek už je také zrušený

Není a nebude nikdy zrušen. Maximálně jej nebudeš platit napřímo, ale prostřednictvím letenky se zvýší její cena ;) Tohle bych neřešil, jen lidé to neumí moc zakalkulovat do okolností.

Avatar uživatele radek.sebanek

Čau, ještě bych doplnil, že poplatek je již 200 000 rupií !

Avatar uživatele info

No nevím, ale těch 500k Rp sice potěší, ale opravdu je to spíše zanedbatelná částka. Spíš mě štve, jak nesmyslě zdlouhavé je prodloužení pobytu. Musím jít 3 dny po sobě na imigrační. Poprvé podat žádost, další den zaplatit poplatek a další den si vyzvednout prodloužení. Takže pro mě z jihu celkem 6 hodin na motorce cca. Ale co, vlny neutečou - lets go surf :-)

gratulujem :) a zaroven nastve, ze nas vynechali

Avatar uživatele Lukas.Jancar

Skvela zprava! Akorat by me teda zajimalo, jestli mezi podminky vstupu do zeme stale patri platnost pasu min. 6 mesicu od vstupu do zeme???

Ahoj, platný pas alespoň 6 měsíců platí vždy, když cestuješ do zahraničí.

Avatar uživatele jg002

Vazne je to od dubna 2015? Nejak to v tom clanku nikde nevidim...

http://www.thejakartapost.com/news/2015/03/17/new-visa-policy-aid-rupiah.html hned první odstavec.

Avatar uživatele LukasAK

Ještě aby zrušili stále stoupající poplatek za odlet ze země. Obecně považuji za úlet platit za to, že můžu nějakou zemi navštívit (víza) a znovu za to, že můžu z té země odletět (odletový poplatek).

Avatar uživatele Utopian

Tak to je skvělý, tenhle rok se do Indonésie zrovna chystám letět a tahle zpráva mě fakt potěšila :)

Avatar uživatele a

This visa free entry is based on a reciprocal agreement; meaning that if the other country allows a visa free entry to Indonesian nationals, Indonesia will return the favour. The Indonesian Government will start to contact these countries to discuss the possible new agreement. According to “Sekretariat Kabinet Republik Indonesia” website, these are the 30 countries that are under consideration; http://www.balistoreluggage.com/blog/indonesia-visa-free-entry-to-extra-25-countries/

Z onoho oficiálního vyjádření právě nic o oboustranných podmínkách není. Uvidíme, zpráva je stará několik hodin.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)