Korean air: obr nebes Airbus A380 přistane 14.3. v Praze

Když jsme psali příspěvek o tom, jak se bude dařit pražskému letišti v roce 2014, zářili jsme optimismem. Z nových linek, které měly být v provozu od začátku letošního dubna zbylo jen několik přeživších. Naopak predikce toho, že na pražské letiště Václava Havla začnou přistávat největší dopravní letouny Airbus A380, nebyla příliš optimistická a právě ona se stane již tento pátek skutečností.

Na lince z jihokorejského Soulu KE 0935 do Prahy bude nasazen letoun s kapacitou 407 míst, z toho 12 pro první třídu a 94 pro třídu obchodní. Pro srovnání klasické letadlo, se kterým létáme po Evropě na dovolenou, nabízí prostor pro 189 ekonomických sedadel.

A380 v Praze v časovém horizontu 16:30 - 19:30

Letoun v Praze přistane dle letového řádu okolo půl páté večer. Pokud chcete mít dobrý výhled, bude nezbytné na místo vyrazit alespoň hodinu předem. Doporučuji například prostory na střeše Parkingu C. Odlet bude opožděn zhruba o hodinu oproti letovému plánu.

V minulosti přistál tento letoun na letišti Václava Havla, tehdy ještě Praha Ruzyně, dvakrát. Prvně díky promo letu společnosti Lufthansa, po druhé kvůli zdravotním potížím jednoho z cestujících dosedl v Praze Airbus společnosti Emirates.

Letiště Praha získalo povolení pro odbavování letů stroje A380 teprve letos, proto bude tento let historicky prvním z pravidelných linek.

Avatar uživatele z

Avatar uživatele mobil.box

Přátelé, tak už se objevil, vylít z radarový díry nad Sibiří, do přistání 2:57, takže to vypadá na drovné zpoždění.

Avatar uživatele krejcaa

já s tím teda už letěl a asi je to nejlepší způsob jak to letadlo poznat. ale nevíte, zda bude umožněna i detailnější osobní prohlídka uvnitř i vně letadla?

Petře, rozhodně ne. Vzhledem k tomu, že je letadlo nasazené na pravidelné lince, tak je nutné jej připravit na zpáteční let a to nenechává časový prostor pro tyto větší akce.

Avatar uživatele krejcaa

díky za odpověď. myslel jsem jestli u této příležitosti neudělají nějaké promo...

Avatar uživatele kedar

Proč doporučujete terasu na parkingu C když není otevřená pro veřejnost? :-)

Komentář níže.. Kam tedy poslat obecenstvo?

Avatar uživatele kedar

Letiště chystá nějaké akce, prý bude možnost jít na plochu u prstu A někam za zábrany ale nevím ofiko info.. Každopádně sem asi přiletí víckrát tak bych tomoc nehrotil..

Avatar uživatele Truhlik

A co jako - je to normalni vetsi letadlo - kdo trochu leta mimo evropu tak se snim casto i proleti - to je teda vec - prileti letadlo a vsichni jsou vyprdly

Avatar uživatele Dmitry Russia

Neni parking C uzavrenej?

Z jakého důvodu? Spotter nejsem, takže pokud má někdo bližší informace, sem s nimi ;)

Avatar uživatele y.krouska

Zdravím,nevíte jakto vypadá s avizovanou linkou Pegasus z Istanbulu ? Děkuji

Ahoj Yvono, aktuální informace z http://www.planes.cz/cs/novinky/pegasus-airlines-hledaji-nove-prilezitosti-v-anglii-9016/ Zahájení 20.5., ale kdo ví :/

Avatar uživatele y.krouska

Děkuji :)

Avatar uživatele PULPAN

díky za info, pokud nebude mít obrovskou sekeru, rád se z Menzies podívám

Avatar uživatele laula

Zdravim vas,to je super uz som s nim aj letel do JFK s Air France

Avatar uživatele laula

Chysta sa niekto zajtra na ruzyne na korean A 380??

Avatar uživatele Jirka

Zítra se na A380 chystáme, ale může mi dát někdo tip, odkud bude nejlépe vidět a kam případně jet/zastavit? Moc to tam neznám, tak ať nebloudím. Díky.