Chystáte se na dovolenou a chtěli byste čekání na letišti posunout o level výš? Využijte VIP salónků, které nabídnou tichou oázu klidu uvnitř rušných letišť. O tom co přesně nabízí a jak se alespoň v Praze a Vídni dostat do salónku zadarmo jsou již následující řádky..

Výhody, nevýhody a co vlastně od salónku očekávat

Co lze očekávat od letištních salónků? Mimo již zmíněného klidu a ticha se můžete těšit na all-inclusive občerstvení - to je téměř v každém salónků zdarma. K pití je vždy alespoň standardní výběr v podobě koly, spritu, sodovky, džusů a kávy. Zvykem bývá i základní nabídka alkoholických nápojů, kde nechybí vína, piva, šampaňské nebo silnější destiláty - samozřejmě stále co hrdlo ráčí a bez doplatku. Je však na místě i zde pít s Mírou a vyhnout se zbytečným nepříjemnostem při nástupu do letadla. Nechybí ani něco k zakousnutí. Na výběr mohou být nejrůznější druhy salátů, baget, sušenek a dalších slaných dobrot k pitivu. Lepší salónky nabídnou i teplé občerstvení, zákusky či ovoce.

Mezi další bonusy zcela jistě patří wifi připojení, místní i anglické deníky či magazíny a internetové koutky. Třešničkou na dortu je pro mnohé z nás přímý výhled z oken na letištní plochu, kdy v pohodlném křesle můžeme pozorovat cvrkot po ploše. Na některých místech je nabízena i možnost využití sprch, většinou jsou však zpoplatněny.

A nevýhody? Mezi ty bych uvedl jen fakt, že vstup do salónků je zpoplatněn. Obyčejně se platí mezi 25 - 35 eury. Pokud ale máme při přestupu pár hodin času, řekněme 4 a více, již se vyplatí na úkor nákladů za občerstvení v restauracích a fastfoodech zauvažovat nad vstupem právě do VIP salónku a za přibližně stejnou cenu čerpat veškeré výhody, které nabízí. Někdy není nutné platit ani za vstup, viz. níže.

Vstup do salónků na letišti v Praze a Vídni zdarma ke kreditním kartám

Od 1.5.2016 je vstup zpoplatněn 450 Kč - pokud se registrujete do programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč.

Možná jste dosud nevěděli, že i vaše banka umožňuje zřízení kreditní karty MasterCard World, která vám umožní volný vstup do salónků v Praze a Vídni. Stačí přitom jen požádat o vydání a na letištích máte dveře otevřené. Nezapomeňte ale, že kreditní karty jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem - více o problematice kreditek např. na mesec.cz. Které banky vydávají kreditní karty MasterCard World s možností volných vstup do salónků a jaké jsou podmínky pro jejich vydání a vedení? To ukazuje tato přehledná tabulka:

přejeďte myší pro zvýraznění dané karty

Banka Karta Cestovní pojištění Poplatek Vedení zdarma? Výhody
CITI Life Ne 50 Kč 1x platba za měsíc 2% z nákupů, 4 dodatkové karty, 2.000 Kč*
MALL.cz Ne 50 Kč 1x platba/měsíc 2% z nákupů, 2.000 Kč voucher do Mall.cz
Billa Ne 50 Kč 1x platba/měsíc 1% z nákupů, 3% z nákupů v Bille, 4 dodatkové karty
ČSA Ano 209 Kč - 4 míle do OK Plus za 100 Kč, 20.000 mil vstupní bonus
Raiffeisen Style Ne 59 Kč k tarifu eKonto komplet (129 Kč/m) 2% z nákupů, dodatkové karty
DeLuxe Ne 129 Kč k tarifu eKonto komplet (129 Kč/m) + obrat 10tis./m 2% z nákupů, dodatkové karty
ČS World Ne 59 Kč - 1% z nákupu, 2% z nákupu v zahraničí, 3 dodatkové karty
CSOB World Ne 50 Kč min útrata 5tis. 1% z nákupu, 1 dodatková karta
Platinum Ano 350 Kč - Priority pass**
KB A Karta Ne 59 Kč min útrata 3tis. -
Lady karta Ne 59 Kč min útrata 3tis. -
Unicredit MM Standard Ano 70 Kč pro Senator a HC status 3 míle za 100 Kč do Miles&More +2.000mil vstupní bonus, PP***
MM Gold Ano 170 Kč pro Senator a HC status, ke kontu Premium (obrat 50tis./m) 5 mílí za 100 Kč do Miles&More +4.000mil vstupní bonus, PP**
Agip Ano 40 Kč min útrata 3tis. PP**
ZUNO Platinová Ano 128 Kč - -
 

*bonus 2.000 Kč na nákupy je platný pro karty vydané do 30.09.2014., **zdarma je pouze základní členství v ceně (89€ - viz. níže), ***možnost členství Priority pass za 500 Kč/rok (standardní cena 89€)

Kterou kartu tedy zvolit?

Obecně říkám, máte-li již nějaký účet u předchozích bank vedený, zažádejte o kartu u své banky. Tedy za předpokladů, že jste s ní spokojeni a nenecháváte přechod k jiné bance na Yindy.

Nemáte u dané banky účet nebo chcete zvolit tu nejlepší variantu pro všechny? Pak vyberte Citi.

Citi si u mne získala prvenství právě kvůli možnosti bezplatného vedení. Jednou za měsíc zaplatíme rohlíky v obchodě a máme měsíční poplatek zpět. Důležité je si poslat peníze na účet aby nebyl náš stav v mínusu a tím neměli u banky úvěr. Po bezplatném roce můžeme kartu zrušit a znovu o ni zažádat nebo banku přemluvit k odpuštění poplatků i v roce následujícím. Kdo se nezeptá, nic nemá. Bude-li vaše měsíční útrata vyšší jak 2.500 Kč, máte zpět na 2% bonus 50 Kč, což pokryje vedení účtu.

Budete-li sjednávat kartu u společnosti Citi, můžete podpořit i tento projekt objednáním karty skrz našeho partnera Sfinance.cz/kreditni-karty >>.

Proč dodatkové karty? Vstup zdarma je umožněn pouze držiteli karty, proto pokud cestujete s partnerem, musíte mít oba dva svou vlastní kartu.

Jaké salónky jsou k dispozici?

Kartu pro vstup lze uplatnit pouze v salónku MasterCard lounge na Terminálu 1 pražského letiště, který je určen pro odlety mimo Schengenské území. Pokud je i přesto váš odlet z Terminálu 2, stále je možné projít s pasem na terminál 1 bez nutnosti odletu z tohoto terminálu. Většina celníků letenky nekontroluje a pokud ano, zkuste výmluvu v podobě doprovodu známých. V opačném případě budete jen nasměrováni na Terminál 2.

Vstup zdarma platí pouze pro držitele karty / dodatkových karet. Doprovod platí sníženou cenu vstupného, a to 450 Kč.

Aktualizace: od května 2016 je vstup zpoplatněn na 450 Kč a v případě registrace do Priceless Specials, se vrací 350 Kč.

Ve Vídni můžeme na tyto karty využít salónky SKY lounge a Jet lounge.

Doplnění: do MasterCard salónku můžete vstoupit taktéž s dalšími prémiovými kartami MC Gold a a MC Platinum.

U ČSA za 5.000 mil volný vstup pro jednu osobu

Pravděpodobně jeden jediný dosažitelný bonus v rámci věrnostního programu českých aerolinií je vstup do VIP salónku ERSTE (T2) nebo MasterCard (T1). Ten obdržíte pouze za 5.000 mil, z toho prvních 2.000 mil získáte za registraci do programu a další 1.000 mil za každou rezervaci letenky skrz portál csa.cz.

Vstup zdarma ke každé cestě v byznys nebo první třídě a pro FFP

K tomuto není téměř co dodat. Snad jen, že ceny za letenky v byznys třídách jsou téměř vždy mimo realitu idey levného cestování. Pokud létáte často, jistě sbíráte míle do FFP - frequent flyer programů. K dosažení zajímavého statusu mnohdy nestačí ani 2 dálkové lety, výjimkou může být program ve Star alliance od Aegean airlines.

Ideální společník pro časté cestovatele - Priority pass

Priority pass je globální karta speciálně určena pro cestovatele, kteří na svých cestách hledají dostatečný komfort téměř na každém letišti. S Priroty passem máte volný nebo zlevněný přístup do salónků po celém světě. Registrace je však zpoplatněna ročním členstvím, které umožňuje zvolit tři druhy:

 • Roční základní - za 89€ jste členem Priority a máte vstup do salónku pro vás a doprovod s 50% slevou
 • Roční s 10 vstupy - 224€, stejné jako základní vstupné, jen je navíc pro držitele (pouze pro něj) předplaceno 10 volných vstupů. Po vyčerpání je klasicky uplatněna 50% sleva, stejně tak pro váš doprovod.
 • Roční neomezené - 359€, ideální a zároveň nejdražší volba. Po dobu jednoho roku máte možnost neomezeného počtu návštěv všech salónků v programu, znovu s možností 50% slevy pro doprovod.
Další cena vstupu do salónku včetně slevy je 24€.

Priority pass se 4 vstupy u Erste Premier

Priority pass se 4 volnými vstupy nabízí zdarma k účtu banka Erste Premier, která zároveň nabízí vedení účtu bez plnění podmínek v rámci zkušebního půlročního období zdarma. V opačném případě je nutné plnit nadstandardně bonitní podmínky v podobě 100tis. příjmu / hotovosti 1 milionu / hypotéky nad 2,5 milionu a nutný obrat u obchodníků minimálně 100 tisíc za rok (jsou-li vaše aktiva u banky nižší než 2,5 milionů, je nutný obrat 250 tis.). Jinak je vedení účtu na měsíc za 500 Kč / 1.000 Kč. Další banky poskytují k prémiovým účtům pouhé členství v Priority pass.

Erste Premier navíc ke své platební kartě Visa Infinite umožní vstup do salónku Erste Premier lounge v Praze na Terminálu 2. Společně s držitelem karty mohou jít zdarma do salónku další 2 dospělé osoby a děti do 14 let. Novinkou od letošního podzimu bude také prestižní karta MasterCard World Elite, kterou by měli v Erste co nejdříve napojit na další salónky po evropských letištích.

Pokud máte i vy zkušenosti či další nápady k salónkové tématice, sem s nimi.

Na viděnou v MasterCard Lounge.

Sdílej článek s přáteli

192 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravim, ja mam MasterCard Gold od mBanku. Takze v Praze zaplatim 450 a pak 350 ziskam zpet podle informaci. Kdo uz to zkousel opravdu tech 350kc se vrati?

před 3 měs
Vojtěch Jahoda

Vrací ale jen pokud máte kartu přidanou v pricelessspecials.cz a tech 350 Kč se vám vrátí jako cashback na učet pricelessspecials.cz a od tam podle nastavení se peníze posílají zpět na váš bankovní účet.

Přidat odpověď
před 3 měs

Mam na Vas, zkusene "salonkare" :) dotaz... Jelikoz z VIE litam malokdy a uz jsem neletel nekolik roku, takze nevim, jak to tam je. Mam vstup s Mastercard World Elite do Sky Lounge a Jet Lounge. Nicmene letim do LHR, takze non-schengen flight a u non-schengenu lze vyuzit jen Sky Lounge. Ten je ale situovany v terminalu 3 a jak jsem koukal, tak BA odlitaji pokazde s Terminalu 2 od gejtu D.. Da se to vnitrni casti nejak projit z 3 na 2, nebo mam smulu a tudy neprojdu? Koukal jsem na planek letiste a vsechno mozne, ale nikde jsem to z niceho nevycetl. Diky moc...

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Prostě jdi podle šipek na F. Asi se svezeš autobusem, ale nepamatuju si to přesně, jel jsem z T1.

před 3 měs

Diky moc, zkusim nejak prorazit... :)

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

našel jsem jednu diskuzi (v češtině) a je tam snad nejvíce informací k VIP salónkům na letištích po celém světě..

http://forum.finexpert.e15.cz/vi...rt=0&all=1

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj, letime v breznu z terminalu 2, je moznost se zdarma pripadne levne dostat do nektereho salonku? Dekuji

před 4 měs
cali

Pokud jsi nebojsa, jde to vždy:-)

Přidat odpověď
před 4 měs
Andrej Bureš
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 81 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-25T16:16:10+01:00)

S těmi salonky je to těžké, sotva umožní vstup na nějakou kartu, tak jim tam začnou lézt lidi...no a když tu kartu změní, tak jim tam zase lezou jiný lidi...tak co s tím mají dělat?

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele peto27
peto27

Zdravim, clanok je uz dost stary, tak by som sa opytal, ako je to aktualne s VIP salonikmi vo Viedni?

Plati nan karta MasterCard World Credit? A ak ano, ktory salonik to presne je, pretoze na stranke som ich nasiel 6...

Letim do Barcelony, je nejaky aj v terminale, odkial leti Eurowings do Barcelony?

A este otazka, je mozne salonik vyuzit vo Viedni aj po prilete z BCN a teda, nie len pred odletom?

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A. papat a popíjet už budeš sam!? No ja jen, ze si nejsi schopny sam nic najít. Kazdopadne se nevzrusuj. Tvoje kartička ti je ve Vídni k ničemu.

před 5 měs
cali

Tak hlavně to je v textu jasně napsané - Sky Lounge a Jet Lounge. Pustí tě i s MC World viz https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ty kazis srandu Cali. Cozpak si zaslouží salonek někdo, kdo se ani neumí podívat do podmínek svého produktu. Teď jsi me pokazil zbytek neděle ;-)

před 5 měs
Leonard

MC World ve Vídni, to jsem taky nevěděla ... :)

před 5 měs
cali

Si říkám, že se mně ta dobrota k bližnímu vrátí:-) Původně jsem uvažoval ho za trest poslat do Senator Lounge.

před 5 měs
David Eiselt

Kdyby byly alespoň ty podmínky někde srozumitelně sesumírované :) viz MC v BTS...

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

S MC (CZ) jsem komunikoval přes FB, vypadá to, že to mají na háku. Soudě podle úrovně maďarské stránky i Maďaři.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Peršan
Peršan

Zdravím , zkoušel jsem ve středu vstup do salonku v Blavě. Bohužel na moji kreditku ČS World je vstup za 18 EUR

před 5 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Zřejmě nestačí typ World a ke vstupu zdarma je potřeba mít typ karty World Elite.

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 368 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-13T08:43:06+01:00)

Ani bych neřekl, jestli teda za měsíc něco nezměnili. Vstup na MC World mBank v pohodě...

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tak banka ruší Priority Pass a místo něho nabízí KeyLounge.

Má někdo zkušenosti s KeyLounge?

Děkuji

před 7 měs

Já to mám přez Erste Premier. Stáhnul jsem apku. Za 1dolar jsem se přez kreditku zalogoval na LougeKey. Vyhledá ti to salonky. Když si vybereš salónek, nabídne to tvůj digitální QR kód a nemusíš při vstupu tahat kreditku. Nabízí to také obchody v okolí salónku, kde máš určité slevy.

před 5 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Ted dolar ti zustane.

před 5 měs
Leonard

jen zajímavost, co s kartou Priority Pass platnou do března 2020, když ČS přešla na Lounge Key?:) platí/neplatí/do koše?

před 5 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Vyhodit, všechny jsou zablokované.

před 5 měs

Chápu to dobře, že u erste premier jsem s Priority pass mohl využít 4 vstupy zdarma pro sebe i pro spolucestující a pak 50% sleva na další vstupy a teď s LoungeKey mám u erste sice 6 volných vstupů a následně 50% z ceny, ale nemohu to použít pro doprovod? Díky.

před 5 měs
opt

Stačí si přečíst podmínky - 6 vstupů se dá využít i pro hosty.

https://www.erstepremier.cz/cont...ky-new.pdf

Osobně si navýšení počtu vstupů vysvětluji jako kompenzaci toho, že v programu LoungeKey je zapojeno méně salónků než v PriorityPass (což pravděpodobně vede k nižším nákladům banky na členství v programu a bylo to důvodem ke změně...)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

Ahoj. jen trochu zhýralý dotaz - pokud si dobře pamatuji, tak Jet lounge je za rámem a sky lounge před.. byl jste někdo v obou najednou - myslím tím chvilku před security ve sky a pak v Jet za security... jen pro porovnání.. mám mastercard WE, tak by měl být vstup zdarma do obou...tak jen jestli je to možné a jestli to není problém při jednom letu využít oba.. díky moc za info..

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 362 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-21T07:13:33+01:00)

Obě lounge jsou za security, jen v jiných částech terminálu (jiné gates). Jinak porovnávat není potřeba, je tam úplně to samý jak v jedné, tak ve druhé ve smyslu jídla a pití, mně osobně přijde lepší JET z hlediska interiéru.

před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Není Sky Lounge před security i za? Já jsem jí stejně vždycky musel projít, protože s boarding passem do jiného terminálu nejde jít rovnou.

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jsou dvě Sky Lounge jedna pro Schengen, jedna pro non-Schengen (jsou vzájemně odděleny prosklenou stěnou), ale obě jsou za security, ve Vídni není žádná lounge před security.

před 7 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

pokud jsem se díval správně, tak by ten Sky non schengen měl být před security - v tom mezi prostoru mezi bezpečnostním rámem a kontrolou pasu.. ale teď po tom "stěhování" salonků, kdo ví..:(

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Podle mého názoru vždycky byl a je až za security - což je "bezpečnostní rám", kontrola pasů je něco jiného. Jinak v non schengen Sky lounge jsem byl naposled v září a je pořád na stejném místě co byl, tedy za security.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Možná by bylo dobré doplnit do článku i salonky v Bratislavě a ve Vídni, kam se teď taky dá jít s Mastercard World zdarma.

Odpovědět
před 8 měs

a ještě k dotazům jestli se může do toho jet lounge při priletu. nemůže.. ale obsluha byla vstřícná slovenka a říkala že to záleží na obsluze..a že většina kolegů ro neřeší...:)

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak to jsme zrovna nedávno narazili na kolegu, který to řešil. Jinak v rámci přespání na letišti se dá večer jít do jednoho salonku a ráno do druhého (ten samý jsme radši nezkoušeli :) ).

Salonek v Bratislavě nic moc, k jídlu chlebíčky (dobré), bagety (na můj vkus s poměrně nepříznivým poměrem pečivo/náplň), brambůrky, oříšky, Rumba, Nugát, poháry, na pití alko a nealko pivo, další alkohol, postmix, čaj/káva, 2 džusy, voda. Na Prahu ani Vídeň to teda nemá, ale darovanému koni na zuby nekoukej. :)

Jsem zvědavý na Budapešť.

Přidat odpověď
před 8 měs

tak dnes vyzkoušen salonek jet lounge ve vídni. je tedy už až za rámem a hlavně mi bylo obsluhou řečeno že na mastercard we můžu i další 4 hosty zdarma.. tak paráda... jen by mohli otvírat dříve než v 5...

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To je nějaké podivné. Já tam byl 14 dní zpátky a za manželku jsem platil normálně 23E. Všude se také píše, že 4 sebou můžeš vzít jen v Praze. Bud obsluha nevěděla která bije, nebo máš kartu rakouské banky? Nic jiného mě nenapadá. Jedině že by byla nějaká změna, o čemž ale pochybuju.

před 8 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

nevím jak ty ostatní salonky ale ten jet lounge hned za rámem vpravo. slovenka za přepážkou jednoznačně rekla ze jsou 4 hosti zdarma a dokonce to bylo napsané í na listku který jsem dostal. mám kartu mastercard world elite od erste premier v česku...:)

před 8 měs
David Eiselt

Nemohl bys sem hodit fotku toho lístku? Pokud jej máš :) Tohle musí být nějaká novinka.

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To by mě taky zajímalo. Já tam byl 30.9. Ještě se mě obsluha ptala, jestli nemám nějakou další kartu, abych nemusel platit za manželku. Nepamatuji se, že bych kromě účtu za zaplacení dostal nějaký lístek :). Co mě překvapilo bylo, že cena nebyla 23 Euro, ale myslím 23,30 Euro. Mám Master card orld elite od CSOB.

před 8 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 40 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-09T18:00:35+02:00)

tak jsem lístek našel.. jen jak mám tady přidat foto...?

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak poradí někdo, jak se vkládá ta fotka. Jsem moc zvědavý na ten lístek :)

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Fotka se da vlozit na forum, ale sem asi ne. Mohl by to vlozit do nejakeho vlakna jako OT, napsat sem kam to dal a pozdeji treba smazat.

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak založ Danieli Hulenko nové téma ve foru, at se konečně dočkám toho lístku. Jsem napnutý jak šráky :)

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nazdar. Mám dotaz ohledně vstupu do salonku na Priority pass po příletu ve Vídni. Četl jsem, že by to s PP po příletu mělo jít. Má někdo zkušenost z poslední doby.? A jak se dostanu k salonkům po příletu? Transitem? Budeme mít ale jedno odbavené zavazadlo, takže ho musím prvně vyzvednout, což bude asi problém? Čumím na mapu letiště a moc moudrý z toho nejsem :). Letím z Olbie s Level (Vuelingem) s rodinou a občerstvení kolem oběda po příletu by přišlo vhod. Do salonku po příletu normálně nechodím, takže s tím nemám žádnou zkušenost. Díky za odpovědi.

před 10 měs
David Eiselt

Přiletíte normálně do tranzitní zóny (odletové/příletové), takže salónek bude po ruce. Ale určitě nejde odejít pro zavazadlo a zase přijít. Pokud se ale zdržíte pár minut jen na rychlý snack, nebude problém a zavazadlo určitě počká.

Otázkou, zda se vyplatí vstupy na PP místo klasického jídla někde v restauraci. Salónek ve Vídni jsem nenavštívil, takže ani netuším, co by tu mohlo a mělo být k jídlu.

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Prave ze to zavazadlo mi děla starosti. Taky si myslim,ze jak projdu k baglum,tak už nemám šanci. Narychlo si odskocit do salónku mě napadlo bez baglu,ale otázkou je , jestli to má smysl. Nevim,jak dlouho nechávají jezdit zavazadla na pasu, než je daji někam k nevyzvednutym. Nikdy jsem to nezkoušel :), ale zřejmě to bude závisle podle toho,jak rychle se jim podaří vyložit všechny zavazadla z letadla. To muže být 10 nebo klidne i 40 min a pak je nějakou dobu nechají jezdit. Asi se na to vykašlu. Mam poslední 2 volné vstupy na PP a tento rok už nikam nepoletim,tak jsem to chtěl využít. Mužu zkusit salonek v Olbii, ale při odletu před 11 hod a snídani v hotelu mi to taky moc nedává smysl. Nebyl někdo náhodou v Olbii? Kdyby to bylo nějaké extra fajn,tak bych tam zašel :) Treba jestli je tam pěkný výhled na letadla.Ze by se mladý zabavil.

před 10 měs
cali

Pokud přiletíš po 8. září, tak to asi pusť rovnou z hlavy, protože Jet lounge bude nově za security mezi gate B a C...

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Priletim až koncem září. Myslel jsem, ze všechny lounge jsou už teď za security? Nebo Cali ví víc než jiní ?? :) Přiznám se, ze z Vídně jsem v posledních letech letěl jen jednou, takže letiště neznám.

před 10 měs

chápu teda dobře, že Jet lounge (tzn. i mastercard world elite) bude od 8. září až za bezpečnostním rámem..? to by bylo úplně super...

před 10 měs

Zdravím, Niemandos, vyšlo to v té Vídni? Řešíme to samé, zda se dá využít ve Vídni lounge po příletu (priletime v noci a chceme si na chvíli pospat, dát sprchu, jídlo atd.) Zavazadla máme jen příruční. Díky.

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ahoj Kláro,

Ja přiletěl s Levelem a vystupoval jsem zpět ke gatum na C,takže by se do salónku Jet Lounge,který je na B jit dalo. Ja jsem tam ale nakonec kvůli kufru nešel. Četl jsem,ze v jediné Vídni to jde po příletu,ale myslim,ze to je na priority pass a ne na kreditku. Sprchy jsem si v Jet lounge nevšiml. Salonek je hned za kontrolou v pravo a pak zase v pravo za rohem na B.

před 9 měs

Díky!

před 9 měs
Mailand

Pokud přiletíte v noci, tak to dost záleží v kolik.. Opening times: Jet 05:00 to 22:30, Sky 05:00 to 22:00

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Sprcha v Jet Lounge byla na původním místě a je i teď. Ve Sky Lounge je taky. Když jsem se díval na web Mastercard, tak tam byly lounge divně popsané, nebylo tam uvedené všechno vybavení, např. sprcha, i když ve skutečnosti byla.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravím,

mám MC Gold a MC World, je u nich vstup do salonku. Je ale možné, aby někdo jiný vstoupil se mnou do salonku, když mu pujcim tu druhou kartu? Děkuji

před 11 měs

Mastercard Lounge Praha – letištní salónek na Terminálu 1 Letiště Václava Havla

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

karta Platinum – držitel vstup zdarma, doprovod 450 kč

A karta, Lady, Zlatá – držitel 450,- (pokud se držitel registruje do programu Priceless Specials – dříve než využije salónek – získá 350,- z této transakce), doprovod 450,-

standardní držitel – vstup 720,-

pozn. děti do 3 let zdarma

Letištní salónky Vídeň

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

Zlatá, Platina, A karta, Lady karta – vstup zdarma, doprovod 23 EUR

před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Vstup do salonku možná, ale ne zdarma a jít na kartu někoho jiného možné není, protože musíš ukazovat boarding pass. Proč si nepřečteš článek výše?

Přidat odpověď
před 11 měs

Chtěl bych se zeptat, jestli při vlastnictví kreditky miles and more gold mohu do salónku ve Vídni zdarma? A jak je to s osmiletým ditětem, budu na něho muset něco doplácet?

Odpovědět
před rokem

zdravím a chci se zeptat-mám kartu KB mastercard PLATINUM a k ní vydanou kartu Priority Pass.Nevím však k jaké úrovni patří a jaké slonky a za jaké ceny mohu navštívit.Bohužel se mi nepodařilo kontaktovat kompetentní info ,keré by vše objasnilo. Děkuji M 776625925

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, ma v Antalia na letisti Erste Premier salonek.

Dekuji

Odpovědět
před rokem
Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám kartu od KB GOLD

Kam všude mám přístup a kolik mě to bude stát ? Děkuji

před rokem
David Eiselt

Dobrý den Tomáši, co je to přímo za kartu? Mastercard? World nebo World Elite?

Jsem držitelem PRIORITY PASS-trochu se v tom ale ztrácím.Mohu tuto kartu použít na vstup do salonkú v Praze a Londýně a co mě to bude stát.

před 2 lety
David Eiselt

Záleží na členství. Může stát běžný vstup nebo být i zdarma.

Dobrý den, jak je to prosím se vstupem do salonku pro držitele karty VISA Platinum od KB? Chápu to dobře, že je to od roku 2016 taky zpoplatněno?, děkuji

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele 81martin
81martin

Zdravim, da se nejak z terminalu 2 prejit do terminalu 1 MasterCard® LOUNGE Praha ? Letim mimo Eu ale pres Frankfurt :(

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele wiki
wiki

Zdravim, prešiel som si všetky ponuky bank ( na SK) a možnosti ako sa dostať do VIP salonikov a naj mi vychádza kreditná karta American Express Gold. Neviem ako v CR ale na SK ju poskytuje VUB banka za ročný fixný poplatok 133€ , ďalej už nič neplatite , teda je jedno či kartou platite alebo nie, nie je tam žiadny dalši poplatok nastavenie na čerpanie karty . Okrem poistenia pri cestovani do výšky pol melona € je na karte automaticky „Priority Pass“ – vstup do VIP salónikov na letiskách po celom svete plus paušálna cena 24€ za doprovod. Mne táto karta ( zvažujem že si ju obstarám, pretože teraz mam American Express Blue - ktorá Priority pass neobsahuje) vychádza zo všetkých ostatných ako bezkonkurenčna. U DinersClub alebo zakúpenia PriorityPass na priamo vychádza cena 4x tolko za rok aby ste mail free vstupy. A u MasterCard Gold a pod s Elite programom je zas vstup len do 2 salonikov - Vieden a Praha...to je teda dost malo nie ?? Naproti tomu dat 133€ rocne za free pass po celom svete mi pride dost zaujmava ponuka, samozrejme len v prípade ak často, teda minimálne 10x ročne letíte. V opačnom prípade je to zbytočný luxus vlastnit tákuto kartu.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele wiki
wiki

Zdravim, ja mam obycajnu MasterCard credit STANDARD a som s nou registrovany na mastercard priceless specials. Chapem to z tohto clanku ze tato informacia sa vztahuje aj na mna ? " Od 1.5.2016 je vstup zpoplatněn 450 Kč – pokud se registrujete do programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč." A ak ano, tak to plati len na vip salon v Prahe alebo aj na Vieden ? Moc krat dakujem za opdpoved

před 3 lety
Mandarinka

Myslím, že nárok na vstup nemáš, viz: https://www.eliteprogram.cz/mastercard-lounge.php Vídeň by měla být stále zdarma.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele roy
roy

Shrnu Vám to: Nejběžnější programy jsou Diners, Mastercard Elite, Priority Pass (pro bohaté). Všude se Vše platí, každý vstup, kromě lidí co mají miliony. Buď to máte v ročním poplatku, nebo jednotlivě. Většinou vám umožní vstup blízkých, samozřejmě za další poplatek a to většinou kolem 700 Kč vstup. Proč by taky ne, když platíte, že. Někdy se to vyplatí, někdy je lepší si zaplatit hotel za 1000 Kč. Co se týká servisu, nic extra, jídlo jako fast food, pití ok. Zapomeňte na srovnání se salonky Business tříd nebo prvních tříd, je to jako kolo a Mercedes. Vše mám vyzkoušené, používám Diners. 1500 Kč ve dvou, 3000 Kč ve 4ch se vyplatí časově jak komu.

Odpovědět
před 3 lety
mirjur

Asi hloupá otázka, ale můžete mi vysvětlit, kde konkrétně se ty salonky na letištích obvykle nacházejí? Už jsem byl na spoustě letišť, ale nikdy jsem si žádné místností označené jako salonek ani směrovky k ní nevšiml. Je fakt, že obvykle jen rychle projdu od bezpečnostní kontroly k bráně, nemívám 4 hod času na zkoumání prostor, ale stejně... Běžná restaurace, duty free, WC, čekárny - nemám pocit, že by tam bylo ještě něco dalšího. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele vitekkrivan
vitekkrivan

https://www.prioritypass.com/ tady to mate, jsou tam vsechny salonky-je to opravdu skvele (mam Erste Premier s Priority Pass zdarma). V Praze na T2 je vstup primo v hale a prochazite SOUKROMYM odbaveni - to je opravdu vynikajici a salonek je vysoce kvalitni

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Hanka
Hanka

Ahoj, mám kartu od erste premier (visa infinite) a ted se chystáme s přítelem a babičkou do Paříže. Takže opravdu můžu vzít oba na kartu do pražského erste salonku? nechci je zbytečně nalákat předem, kdyby mi pak náhodou řekli, že můžu vzít jen jednoho. Jak to je aktuálně? Díky :)

před 3 lety
David Eiselt

Ahoj Hanko, Ano - na Terminálu 2 (odtud teď poletíte) máš vstup pro sebe a 2 další osoby. Na Terminál 1 pro sebe a 4 další jako doprovod.

před 3 lety
Avatar uživatele skatea
skatea

Jsi si jistý tím vstupem pro další 2 osoby? Na jejich stránkách jsem našel tohle :/ "Do Erste Premier Lounge mají přístup klienti Erste Premier po předložení jakékoli platební karty s logem Erste Premier (ČS Premier) vstup automaticky zdarma. Vstup zdarma mají také jejich děti do 12 let. Vstup pro doprovod klientů je umožněn po vyplnění vstupního poukazu za poplatek 720,- Kč, který bude stržený z platební karty klienta. Pokud doprovod klienta vstoupí do služby Erste Premier, bude klientovi uhrazená částka za vstup připsána zpět na účet." (http://www.erstepremier.cz/banka/appmanager/portal/csp2?_nfpb=true&_pageLabel=csp2_osp&docid=premier/cs/sc_12446.xml)

před 3 lety
David Eiselt

Ahoj, toto je nová informace, asi 14 dní v platnosti. Mě bylo řečeno v salónku, že zdarma mají vstup pouze rodinný příslušníci (takže omezení jen na děti je ještě vtipnější).. T1 salónek by měl být stále beze změny.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele pav
pav

Pro karty World a Gold je od května salonek v Praze zpoplatněný....

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele nesmysly
nesmysly

Vzhledem k tomu, že Citi prodalo segment karet ( http://www.citibank.cz/czech/gcb/personal_banking/czech/static/prodej_qa.htm ), tak už se Citi karty nevydávají...

před 3 lety
David Eiselt

Díky, máš info o tom, které karty se vztahují pro vstup do RB salónku?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele 2schnauzer
2schnauzer

Manžel má Priority pass. Teď budeme mít 6 hodin ve Frankfurtu a tak to chceme využít. Našla jsem všechny možné údaje, le nepochopila jsem, kolik se vlastně platí. Za manžela, držitele, manželku a chtěli bychom vzít naše 2 spolucestující. Poplatek se dá platit cash? Ne jen kartou? Díky. Cestujeme hodně, ale v tranzitu jsme minimálně, jen tentokrát to nevyšlo.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele lib12345
lib12345

Dostanu se do lounge v Praze i se 7-letým dítětem zdarma? Mám Citi life a jedu do UK. Na webu letiště je psané dítě do 3 let zdarma. Ale co starší?

před 4 lety
David Eiselt

Starší jsou za poplatek dalšího hosta. Dle vaší karty zřejmě klasická cena.

před 4 lety
Avatar uživatele literakl
literakl

Zkusit to můžeš. Pracovnice jsou jen lidi, někdy přimhouří oko.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele jerry2556
jerry2556

Ahoj, bylo tady už hodně napsáno ohledně tranzitu z T2 do T1. Jak to je opačně? Za pár dní letím z T1 ale mám Visa Infinite, tak bych chtěl projít na T2 a zpátky. Jak funguje tranzit a nebudou problémy při cestě z T2 zpátky na T1? Děkuju, za skvělou práci ;-)

před 4 lety
David Eiselt

Běž po červeném koberci nahoru a tam by měla být security příznivější.. Jinak si zavolej do banky ať ti dají MC Wordl Elite.

před 4 lety
Avatar uživatele jerry2556
jerry2556

Díky, snad to projde a budou na mě hodný :-D

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Karelmuc
Karelmuc

Oprava: Lounge.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Karelmuc
Karelmuc

Jsem držitelem MC world + Elity.Má vstup do salonku Lounech zdarma i manželka?

před 4 lety
David Eiselt

Karle, jakou přesně máte kartu? MC World Elite umožňuje vstup vám + 4 hostům.. Klasická MC World pouze vlastníkovi karty.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele peto27
peto27

chcem sa opytat, ak mam Debit GOLD MasterCard - mam narok na pouzitie salonikov? Niekto mi vravel ze to plati pri kreditkach. A este otazka: mozem tie saloniky vyuzit len ak mam naslednu letenku v ten den z letiska, alebo je to mozne aj ked v ten den nikde neletim, ale som dajme tomu prave priletel? Jasne ze tie, ktore su za kontrolou - tak tam sa nedostanem. Ktore su vlastne dostupne este pred letiskovou bezpecnostnou kontrolou?

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele jeremy.tichy
jeremy.tichy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dostanu s Erste do MC lounge i s doprovodem zdarma. Mám od nich ty 4 volný vstupy a Visa Infinite kartu. Na podzim letíme s partnerkou z T1 ale nevím, jestli ji se mnou pustí zadarmo. Díky moc, fandim vám =)

před 4 lety
David Eiselt

Zdravím, nechte si vystavit ještě jednu kartu Mastercard World ELITE. Budete mít vstup na T1 pro sebe a další 4 osoby zdarma, na klasickou Visa Infinite vás nepustí - ta platí pro T2. Volné vstupy, které jste obdržel k priority passu, si nechte na zahraniční letiště.

před 4 lety
Avatar uživatele jeremy.tichy
jeremy.tichy

Díky za odpověď! Ať to šlape :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele literakl
literakl

Měl jsem Erste premiere půl roku. Salónek Erste má vlastní bezpečnostní kontrolu, takže se vyhnete frontám. Jeho návštěvy se nezapočítávají do limitu, máte je vždy zdarma. Návštěva musí vyplnit formulář s kontaktními údaji (a pak se ji ozve bankéř Erste s nabídkou, vlastní zkušenost). Ty vstupy zdarma se vztahují na cizí salónky. Po jejich vyčerpání Erste dotuje další vstupy 50%. Obrat na kartách - v průměru 20 tisíc měsíčně, počítá se co půl roku.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele stepan.oralek
stepan.oralek

Nevíte, co se dá uplatnit v NY na letišti Newark nebo JFK? Na stránkách letiště sem toho moc nenašel :-(

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele babua12
babua12

Ahoj. Chci se zeptat zda u Citi Life platí do salonku Mastercard v Praze i dodatkova karta na vstup nebo pouze držitel hlavní karty. Dík

před 4 lety
Avatar uživatele smeiki
smeiki

Ahoj, zkoušeli jste použít kreditku citylife pro vstup do salonku mastercard i letos (2015)? Někde jsem našla že to je zpoplatněné... díky za info

Přidat odpověď
před 4 lety
Sub - Bohouš Kubart

V Praze, v salonku MasterCard se mi podařila vtipná věc: mám 2 kreditky MC, tak jsem jednu půjčil kamarádovi - a oni ho tam pustili.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele horvatt13
horvatt13

Dobrý den, k evidování úvěrových produktů v úvěrových registrech bych rád dodal, že každá banka, kt. získává informace o aktuální úvěrové angažovanosti daného klienta v bankách na českém trhu zjistí jednak limit určité kreditní karty, ale kromě toho i to jestli je karta používaná nebo jestli na kartě dlužíte nějakou částku. Je řada bank na trhu, u kt. když máte kartu aktivní, ale 12 měs. táto karta nebyla použita (co jak uvádím banka při pohledu do úvěrového registru uvidí), tak není bankou vnímaná jako aktivní úvěr, tj. do bonity ji nezahrne, nebere ji závazek. Všechny kredit. karty na českém trhu mají možnost nastavení 100 % inkasa vyčerpaného limitu kreditní kartou z účtu, ze kt. si přejete splácet. Při tomto nastavení samozřejmě bance neplatíte žádný úrok (dluh byl splacen), ale vesele inkasujete výhody dané karty - u miles and more např. míle do bonusového programu, u citi kredit. karty % z utracených peněz, atd. Tj. kreditka vás nemusí nic stát a banka vám dává na výběr jestli chcete vrátit 100 % utracené sumy zpět, nebo si to rozvrhnout na splátky. takže nedíval bych se na KK jako na nějaký negativní bankovní produkt.

Odpovědět
před 4 lety
theHound

Jde Citi Life použít i jinde než v Praze a Vídni?

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele petr21
petr21

Ahoj, mam dva dotazy. Kdyz se mi podari projit do terminalu 1 a salonku, jde pak do terminalu 2 projit pres tranzit nebo musim pres pasovku ven a pak do T2? A jeste by me zajimalo, jake doklady chteji videt pri vstupu do salonku, ukazuje se letenka? Dekuji

před 5 lety
Mailand

Chtěla po mě KK a boarding ticket (nahodila na něj priority). Ten T2 by mě taky zajímal, na jaře poletím do Bergenu, takže předpokládám z T2.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Piry
Piry

Aktualni info z letiste, zkouseli jsme projit z terminalu 2 na 1, po dotazu kam letime a odpovedi Milano, nas dale nepustili, po argumentaci, ze chceme do salonku se policista zvedl a sel se zeptat, po 2 minutach prisel s definitivnim NE, ale ocenuji tu snahu.

před 5 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Ano, mám stejnou zkušenost.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Bohemak12
Bohemak12

Jeste bych doplnil, ze kartu Priority Pass je mozne dostat take k platebni karte Gold od GE Money. Tu mate zdarma, kdyz je zustatek na uctu 1M+. Pripadne se plati 400Kc/mes, kdyz vam mesicne prijde na ucet alespon 40K. Jinak je poplatek tusim 500Kč. Takze kdo nechce kreditku, tak tohle neni spatna volba

před 5 lety
Avatar uživatele Bohemak12
Bohemak12

OPRAVA:Pripadne se plati 200Kc/mes*

před 5 lety
David Eiselt

Prioritka je neomezeného vstupu nebo jen členství?

před 5 lety
Avatar uživatele Bohemak12
Bohemak12

Nevim presne, ale pri vstupu po me chteli asi 20Ecek

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele petar
petar

Připojuji se k dalším klaďasům. Povedlo se nám už parkrát nakoupit letenky a ušetřil jsi nám dost peněz nebo jsme mohli podívat do destinací, kam bychom se nedostali. Mašinku si snad každý najde. Nebo musí něco také sám najít. Takže jen tak dál. Děkuji za Tvoji práci a práci Lukáše a ostatních. Stránky jsem doporučil svým známým a doporučiji dále. Vykašli se na paka.

před 5 lety
David Eiselt

Díky! ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele denlee
denlee

S dodatkovou Citi kartou lze do salonku take zdarma?

před 5 lety
David Eiselt

Pokud je karta Mastercard World tak ano - je jedno jestli je hlavní, nebo dodatková.

před 5 lety
Avatar uživatele denlee
denlee

Takze kdyz porad nakupuju v Bille, staci mi vzit Citi Billa kartu, dostanu slevu do Billy a jeste zdarma VIP na Ruzyni, a to rovnou pro 2-4 lidi? :) (o nutnosti vcasneho splaceni vim)

před 5 lety
David Eiselt

Přesně tak ;) otázkou je, zda nebude lepší klasická Citi Life - kde máte 2% plošně.. Třeba za PHM, oblečení aj. To už je ale jen debata o benefitu při nákupech - vstupy do salónků jsou tak i tak ;)

před 5 lety
theHound

Musím mít u citi klasický účet abych měl kreditku zdarma (při nákupu alespon 1x měsíčně)?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele sarikudis
sarikudis

Erste premiér mi bohužel nedali ani na zkušební dobu, protože jsem nesplňoval jednu z podmínek a tou bylo obrat 100 000 korun na účtu.....

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele ladiik
ladiik

Po nás při cestě do Abu Dhabi letenku vidět chtěli. Takže se asi nedá spolehnout na to, že se tam člověk dostane bez letenky. Jinak zrovna dnes mi někdo telefonicky nabízel Citi Life a když jsem se (na základě tohoto článku) zeptal, jestli s tou kartou můžu zdarma do letištního salonku v Praze, tak mi řekli, že ne, že to umí jen karta Gold. Tak nevím, jestli to ve skutečnosti s těmi vstupy zdarma není trochu jinak, nebo jestli oni nevědí, co nabízejí (čemuž bych se nedivil, jelikož na moji jasnou otázku na vstup do salonku zdarma neustále opakovali (mluvil jsem se dvěma a oba mleli to samé), že pokud se dá v salonku platit kartou, tak budu získávat body, ale až po třetím zodpovězení mé otázky se konečně vyjádřili)...

před 5 lety
Avatar uživatele adresa.na..spam
adresa.na..spam

Citi Life je kreditka MC Word, se kterou vstoupit do salonku lze. Před týdnem mi přišla spolu s Elite kartičkou a certifikátem že lze vstupovat do salonku. Nevědí co nabízí..

před 5 lety
David Eiselt

Možná ty o koze, oni o voze.. Citi má na T2 salónek, o kterým asi mluvili oni.. :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele panzerdragon
panzerdragon

Kdo nemá kreditku, jakoby nebyl..

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele j
j

Jeste bych doplnil, ze zbavit se kreditky csa citi je peklo. Uz me to stalo desitky minut telefonovani, jeden dopis a neskutecny kecy od operatoru a stale ji nemam zrusenou. Vypoved je asi mesic. Sice jsem na ni ziskal mile, ale citi dela vsechno proto, aby karta nesla zrusit.

před 5 lety
Avatar uživatele xqaz
xqaz

Neni to tak komplikovany kdyz pouzijes jejich fomular, nedavno jej z z oficialniho webu stahli, da se najit na http://www.pdf-archive.com/2014/05/26/cc-vypoved/ Po odeslani obykle jeste nasleduje presvedcovaci telefonat :-)

před 5 lety
Avatar uživatele jirka.n
jirka.n

Souhlasim s vyse uvedenym. Tri telefonaty, zruseni nakonec probehlo, ujistovani o vraceni preplatku. Nic, musel jsem je uhanet osobne.

před 5 lety
Avatar uživatele daend
daend

Zajímavé já CSA kreditku zrušil jedním telefonátem :-) Ale už je tomu víc jak rok.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele lucky007
lucky007

Zkousel jste nekdo doopravdy projit na ten terminal 1 s letenkou z T2 (tzn jen na pas)? Opravdu to jde? Rad bych vedel jestli vyrazit na letiste driv a stavit se v MC Lounge na snidani nebo se na to vykaslat a najist se nekde cestou na letiste... nerad bych skoncil hladovej pred dverma T1 a musel jit do letistniho mekace :D

před 5 lety
David Eiselt

Lukáš (kolega) tam snídá pravidelně, když létá po Evropě :D teď je zase někde fuč, tak píši za něj. Nastat mohou samozřejmě obě varianty, stejně jako ti projde šampón ve 150ml balení.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele alexandra.lanska
alexandra.lanska

Díky za tipy, skvělý web. A na prudící se vykašli. Naopak, oceňuji, že např. u tohoto článku uvádíš možnosti více velkých bank v ČR a ne jen té, která je partnerem. Jen vydržte.. A příjmy z provizí jen přeji, odvádíš super práci. Dokud články nepropagují jen jednu jedinou možnost, ale dávají informace a přehled o více možnostech, tak mě to baví :o)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele cihalpetr
cihalpetr

Autorovi článku i tohoto webu fandím. Již jsem měl tu čest přes něj koupit pár letenek a vždy mi to ušetřilo nemalé peníze... Každopádně jen pro doplnění: Vlastním kreditní kartu Citi ČSA. A bohužel, nejen pro ni, ale i pro ostatní kreditní karty této společnosti mají jednu obrovskou nevýhodu v podobě plateb v zahraničí. Banka si krom kartového kurzu VŽDY připočítá provizi 3,5% z částky, kterou utratíte. A také to platí pro platby přes zahraniční e-shopy, tzn. např. i pro nákup letenek přes zahraniční agenturu. Takže Citi zase tak výhodná není.

před 5 lety
David Eiselt

Díky Petře, doplnil jsem do článku - o tomhle jsem nevěděl a je to vcelku zásadní informace!

před 5 lety
Avatar uživatele xqaz
xqaz

Tohle info neni presne. Ano, kurz Citi u zahranicnich plateb je Citi stred +3%. Pokud vsak pouziji Citi kreditni kartu, ktera mi vraci 2% (karta skupiny Citi life) tak je vysledkem stredovy kurz +1%. Coz je stale lepsi kurz nez u vetsiny debertnich karet. Takze naopak, je vyhodne pouzivat Citi kreditni kartu pro zahranicni platby a to i pres internet. Priklad, aktualni kurz Citi stred pro Euro je 27,589. Po pricteni 3% a odecteni vratky 2% je vysledny kurz 27,848. Pro srovnani - debertni karta RB 28,108. Debertni KB 28,096.

před 5 lety
Avatar uživatele cihalpetr
cihalpetr

Díky za opravu! U Citi Life mi to nedošlo. Každopádně je potřeba si na to dávat pozor, narazil jsem na spoustu bank, které si právě ke kurzu účtují i provizi a když nedostaneš procenta z platby zpět, pak to právě může být nevýhodné. Jak jsem psal, mám Citi ČSA a krom pojištění na kartě není moc výhodná. Vysoká roční platba procenta za platby v zahraničí a o čerpání mílí, které z plateb dostávám je silně diskutabilní věc. Hlavně, když letenka sama o sobě může stát např. jen 1.500,- a zbytek jsou poplatky, které navíc musím doplatit, ale to je zase jiné téma...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele kejklik
kejklik

Do pražského salonku jsem se dostal i s MasterCard debetní kartou (karta ke klasickému účtu) od Equa Bank.

před 5 lety
Avatar uživatele smardahij
smardahij

Ano, to ja taky..ale neni to bezna debetka,musi to byt mastercard gold nebo platinum

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

Možná si Davide zapomněl poznamet další výhody kreditky při cestování. Je rozhodně dobré jí použít na všechny rezervace letenek, blokace v půjčovnách aut atd. Jednak některé autopůjčovny kreditku přímo vyžadují a nelze rezervovat debetní kartou. Jednak se mi několikrát stalo, že mi na účtu vysela blokace za dávno zrušenou (či chybnou duplicitní) rezervaci auta nebo letenek. Jednou šlo o třeba tři letenky za 40 tisíc, a bylo to poměrně nepříjemné a dostal jsem se kvůli tomu do finanční tísně než banka blokaci uvolnila. Rozhodně je velká výhoda že ty peníze na kreditce nejsou vaše a ručíte půjčenými peňezi. Lépe se pak určitě řeší i různé neoprávněné manipulace. Teď mám City ale dlouho jsem měl Word od ČS, měl tu ještě tu výhodu, že k ní byly výběry z bankomatu v zharaničí zdarma (můžeš si doplnit). Obecně se dá na kreditce vydělat měsíčně klidně pár set a využívat spoustu dalších výhod, k tomu komfort "cizých peněz". Podle mě se bez kreditky neobejde žádný cestovatel a rozhodně sem ten článek patří

před 5 lety
Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

*visela :)

před 5 lety
Avatar uživatele kejklik
kejklik

Neoprávněná blokace se dá zrušit zavoláním do banky, v případě pobytu v zahraničí doporučuji WiFi a VoIP v telefonu, pak i ten telefon stojí odkudkoliv do 0,5Kč/min

před 5 lety
Avatar uživatele lib12345
lib12345

Jenom pozor na větší blokace, např.při půjčování auta. Pokud máte na kartě nastavené, že od určité částky se vám platba zahrne pod platbu na splátky, může se stát, že si tak jaksi mimoděk půjčíte navíc. Při blokaci se platba (pro kartu je to platba jako každá jiná) zahrne pod splátkový kalendář a jakmile půjčovna blokaci zruší, tyto peníze přijdou zase na kartu. Na částku ale máte už splátkový kalendář s určitým úrokem. Dá se to tak i využít, pokud vám ty úroky stojí za to a nechcete řešit klasickou půjčku.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele nemam
nemam

A jeste zbejva prodavat rohliky... Na rovinu: Smeju se!

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele touzimsky
touzimsky

Je to smutný. Před pár měsíci jsem tady našel inspiraci. Koupil přes vás letenky. A teď zjišťuji, že to nebylo košer. Tento server se čím dál víc snaží tahat z nás peníze. Prosím, když je to ještě jem provize, ok. Ale blbý rady (viz opomíjení vlaků) a rady na "zadlužování" se a ještě drzý řeči o pomoci na projekt. To je hnus. Promiňte ten výraz, ale nemůžu si pomoct.

před 5 lety
Proky

Lidi, co blázníte, jste snad nesvéprávní? Copak vás někdo nutí si něco z toho pořizovat? Smyslem článku je přece uvést možnosti, jak se dá dostávat tam a tam do letištních salónků, a jelikož jsou jednou z možností i kreditní karty, tak jsou tady uvedeny. Je něco špatně na tom, že Dave v článku na svém webu, který jej nejspíš živí, uvádí odkaz, v rámci kterého mu může přistát provize z toho, že se někdo rozhodne si kreditku pořídit, na tom je něco špatně? A pokud někdo o kreditku má zájem, tak proč by si ji nepořídil přes odkaz v článku, který mu pomohl se mezi kreditkami zorientovat? A i když bych tohle všechno pominul, tak je to přece normální byznys. Máš zájem? Klidně kupuj. Nemáš zájem? Nikdo tě přece nenutí. Nevidím, že by někdo někoho nutil se zadlužit. Za chvilku tady budete naříkat, že vás web nutí se zadlužovat, když zveřejňuje tolik nabídek na lákavé letenky. :D K té tvé zmínce o blbých radách se nemůžu vyjádřit – nevím, o co jde a o jakých opomíjených vlacích píšeš, ale možná bys to mohl nějak rozepsat.

před 5 lety
David Eiselt

Kamile, naštěstí jsou tu také lidé, kteří se sami nabízejí přispěním financí na provoz webu, protože chápou přidanou hodnotu toho, co zde dělám a ty zdarma najdeš. Osobně upřednostňuji pouze variantu provizí, kdy finance jdou z marketingových rozpočtů daných společností. Proto zmiňuji v článku fakt, že založením karty skrz odkaz podpoříte web. Realita, že využíváš informací na tomto portálu ke koupi letenek, na kterých jsi bezpochyby ušetřil nemalé peníze a nemusel jsi za to nic zaplatit ti uniká? To, že u webu strávím více, než je běžná pracovní doba a i já musím něco jíst a platit své výdaje také nevidíš? Pokud je pro tebe trestuhodné mé ignorování železniční dopravy jen proto, že mi nic neříká.... no... tak to se ti vskutku omlouvám. A asi bych se ti měl omluvit ještě jednou, nelyžuji - takže nečekej žádné pecky na zimní zájezdy do hor. PS: ukaž mi jeden jediný případ, kdy z tebe někdo na tomto webu tahal peníze.. Tvůj komentář mi přijde jako ukázkový příklad hulvátství a kritiky cizí práce, aniž by ses alespoň na minutu zamyslel nad tím, proč na tento portál chodíš. Běž se zeptat do cestovky, zda by ti poradili alespoň z části, co se dozvíš zde. Proky - tady https://www.cestujlevne.com/vikendove-letenky-drazdan-basileje-855-kc/ se někomu nelíbí, že jsem zapomněl dodat variantu jak do Drážďan. Hned by mi usekli ruce :O

před 5 lety
Proky

No jo, Dave, ale to je trestuhodná chyba neuvést všechny dopravce na dané trase a všechny jejich varianty, ceny, dětské, skupinové, zpáteční slevy, věrnostní karty... :D [irony] Když už jsme u toho, měl bys ještě ke každé nabídce uvádět, jak se dá dostat prostřednictvím MHD na nádraží. :) I když vlastně dopravní podniky ti asi affiliate spolupráci taky nenabízí co? Ach jo, to asi nikam nepojedu. :D Ne, vážně, myslím, žes nasadil tím webem vysokou laťku a lidi chtějí víc a víc a nejlépe úplně všechno. Už tak je v každém článku spousta informací, zatímco třeba na AL je uvedena jen cena, termín, místo odletu a odkaz a tím to končí. Vyloženě se vám divím, že jste vůbec šli s Lukášem (a nově i tuším s Vendy a Tonym) do toho, že lidem u každé nabídky vyhledáváte i konkrétní lety (i když samozřejmě chápu, že tím zvyšujete šanci, že si u přes váš odkaz někdo letenky koupí). Ale vždycky z toho rostu, jak pod každým článkem o akční letence je X komentářů typu "tehdy a tehdy tam a tam, vyhledej mi to a dělej", mnohdy bez oslovení, poděkování atd. Lidi si zvykli mít všechno přímo naservírované, ideálně aby jim tu letenku i někdo zaplatil. Lidi, vážně, neblázněte. Kde vám takový servis někdo dá? I kdyby měl tenhle web dohodu s Jančurou a dával tady jen odkazy na žluté busy, nikdo přece nikomu nebrání vyhledat si třeba spoj s Eurolines. Jo, a za tuhle podporu mi Dave provizi neplatí, kdyby to někoho napadlo... :D Jen už mi tenhle web ušetřil pěkných pár peněz, tak se ho rád zastanu. ;)

před 5 lety
Avatar uživatele nemam
nemam

Viz. bankovni registr, problematika KK a nasledny problem napr. s hypotekami. Kdyz clovek napise A, mel by dodat B a nekdy i C. Pochybuju, ze tolik lidi, co sem chodi, je finacne gramotnych. Ale vlastne: kdo chce kam, pomozme mu tam. Cesi jsou blby :)

před 5 lety
Avatar uživatele Jarda
Jarda

Dave, nedej se prosím otrávit komentáři lidí jako je Kamil T. nebo pan chytrej.Děláš to dobře a nám cestovatelům šetříš peníze. Jen škoda, že nemůžeme využít všechny tvoje super nabídky - málo peněz i dovolené. Děkujeme ti za tvůj web a omlouváme se za výše uvedené hulváty

před 5 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Nekrmte trolly!

před 5 lety
Avatar uživatele futuresym
futuresym

Niekerí ľudia sú asi ovce. Nie si v komunizme, môžeš si vybrať a dokonca môžeš aj odmietnuť a nevylúčia ťa zo "strany " :-)

před 5 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

To je ale hnus Kamile, viď? Někdo ti poradí a něco za to dostane. Sice tě to nic nestojí, ale i tak. Vždyť normální je pracovat zadarmo, ne? Chtěl jsem tě jen poprosit, dej nám nějaký kontakt na cokoliv, čemu se věnuješ a co nám jakýmkoliv způsobem zadarmo pomůže. Určitě takových činností vytváříš hodně. Jo, a ještě jsem ti chtěl poradit (a bez provize!) jednu věc. Když budeš potřebovat jakoukoliv finanční, ale i třeba právní radu, tak se obrať třeba na firmu Deloitte. Ta nežije z provizí, budeš hned vědět kolik na tobě vydělají, nic nebude skryté. Myslím, že berou několik tisíc za hodinu práce... A nebo že by jen obyčejná závist?

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Nuny
Nuny

Pokud chcete opravdu neomezenou kartu na vstup do salónků po celém světě i pro doprovod, tak já znám jedině American Express Platinum: https://www.americanexpress.com/icc/eurodollar/personal-platinum.html

před 5 lety
Avatar uživatele pavel_vyleta
pavel_vyleta

ahoj, díky za super web a Vaši práci. Jen ke kartám, mám platinovou kk od KB a k té je priority pass ke všem vstupům zdarma na letišti (a myslím až 3 osoby). Ale stojí 6 tis. ročně, ale veškeré výběry i v cizině jsou zdarma

před 5 lety
Petr

No, podle stránek KB tato KK nezahrnuje žádné vstupy zdarma.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Lo3ve
Lo3ve

Ja sem asi trochu debil na toto ake mco sem to nepochopils kdyz mam kartu od cesky sporky visa co se s tim da delat :D a kolik zaplatim a co mi teda ooskytnou???

před 5 lety
David Eiselt

U spořky zažádejte o kreditku World- za 59 Kč za měsíc vám ji vydají. Pokud s ní budete platit tak máte 1% z nákupů zpět. Nezapomeňte však vždy doplnit kredit = peníze na účtu. Případně nastavit inkaso pro srovnání účtu nebo posílat peníze předem a platit nimi, ne kreditem.

před 5 lety
Avatar uživatele Lo3ve
Lo3ve

Si asi musíte mysleet že sme totálně blbá :D ale ještě potřebuju vysvětlit to s tím keditem .. prostě tedm ám VISA kartu a oni mi pošlou kartu uplně jinou se stejnym čislem jakoby neb oto je uplně jina karta kam si musim nějak přeposílat peníze takže nový číslo účtu třeba nebo tka???prosím fakt o vysvětlení rpo debila páč evidentně :D asi sem děkuju

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele hsousedik
hsousedik

Díky za článek..jak je to se vstupem do salónků pro děti? S manželem karty máme,děti platí? Díky za info.

před 5 lety
Avatar uživatele Nuny
Nuny

1 vteřina použití google = dětí do 3 let zdarma, zbytek platí jako doprovod, v Praze 450 Kč.

před 5 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

Jen se zeptám, pro někoho asi blbě, ale nikdy jsem v salonku nebyl. Je to s těmi dětmi naprosto striktní nebo je možné, že Vás s nimi někdy třeba za příznivých okolností pustí? Máme děti 7 a 10 let.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

Právě si zkouším zařídit kreditní kartu u UCB a nevím nic o kartě Miles and More Standard. Myslím si, že se žádná taková karta aktuálně nevydává.

před 5 lety
David Eiselt

Jedná se o kreditní kartu - https://www.unicreditbank.cz/web/obcane/platebni-karty/kreditni-karty/mastercard-miles-and-more-standard

před 5 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

Tak se omlouvám, asi existuje. jen mi ji jako variantu nenabídli.

před 5 lety
Petr

UCB má hned několik typů kreditek. Všechny aktuálně nabízené jsou MasterCard World (minimálně), takže opravňují ke vstupu do salónků v Praze a Vídni zdarma (doprovod platí). Samozřejmě, z nich pouze MasterCard Miles & More World a Gold sbírají míle hned dvakrát - do Miles & More programu Lufthansy za platbu kartou a pokud tím zaplatíš letenku, tak vlastně i do bonusového programu dopravce, pokud program má a jsi jeho členem :) Každopádně to řeším tak, že mám od UCB MasterCard Miles & More World (vstupy v Praze a Vídni zdarma) a Elite Program od UCB (500 Kč za rok - sleva 75 % oproti zakoupení přímo na eliteprogram.com). Ta 500 Kč za rok plus příp. vstup (asi 27 USD?) se rozhodně vyplatí...když člověk má alespoň dva přestupy 4 a více hodin za rok :))

před 5 lety
Petr

Michale, jednoduše běž na pobočku a chtěj po nich změnit produkt, za to nic nedáš ;)

před 5 lety
Avatar uživatele zobacovi
zobacovi

Už to řeším. Zatím není problém, zažádal jsem o Gold, ale myslím si, že mi ji spíš neschválí. A tak jsem myslel, že budu v háji. Ale teď už je to v pohodě. Zažádám kdyžtak o tu obyčejnou a tu mi v pohodě dají. Díky za článek i diskuzi.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele LiborS
LiborS

Dave super, konečně článek. Jen mi někdo ještě řekněte. Sám mám MC Debit Gold a k ní Elite program. Jelikož pracuji u zdroje, mám Elite kartiček více. Dají se použít nebo k nim musím při vstupu do salonku prokázat i kartu ke který je vydaná, případně pas?

před 5 lety
Avatar uživatele Nuny
Nuny

Kartička Elite je Ti k ničemu, prokázat se musíš vždy konkrétní platební kartou a k tomu ID.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele jan.novak.154
jan.novak.154

Ještě si prosím oprav Reiffeisen na Raiffeisen :-)

před 5 lety
David Eiselt

také opraveno ;) díky.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele fl
fl

Jen mikrodetail: je to Erste Premier ;-)

před 5 lety
David Eiselt

+1 ;) opraveno, díky!

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Jari
Jari

Viete poradit nejaku kartu na Slovensku? S vyhodnym poistenim a priority pass?

před 5 lety
David Eiselt

Tady bych střílel od boku a aktuálně vím o SK bankovním trhu méně než vy :/ ale třeba někdo ze čtenářů poradí lépe?

před 5 lety
Avatar uživatele Jari
Jari

Mne sa najviac pozdavaju tieto 2 kreditky, u Gold je ale potrebny vysoky prijem: http://americanexpress.vub.sk/Default.aspx?CatID=47 Maju vysoke poistne limity a pri Gold je Priority Pass, citam dobre, ze je tam vstup zdarma do vyse 700 letiskovych VIP salonikov? (ak ano, myslim si, ze je to bezkonkurencna ponuka vzhladom na rocny poplatok za kartu) http://americanexpress.vub.sk/default.aspx?catid=119

před 5 lety
Avatar uživatele daniel
daniel

Na Slovensku je možné vybaviť napr. Diners Club kreditnú kartu, ktorá potom umožňuje vo vybraných salónikoch po celom svete bezplatný vstup, podmienka je dosiahnuť obrat 300 € mesačne (alebo za nejaké sledované obdobie, teraz neviem). Vo Viedni je možné využiť napr. MasterCard Elite Program kartu, ktorá je bezplatne vydávaná držiteľom MasterCard (vyššie triedy).

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Jakub Sajdl
Jakub Sajdl

Pro doplnění - držitelé Citigold debetní karty mají přístup bezplatně nejen pro sebe, ale i pro jednu další doprovázející osobu (týká se jen Prahy). Může to ve světě létání za co nejméně peněz vypadat nepatřičně, ale za určitých okolností lze být Citigold i bez běžně požadovaných podmínek co se týče zůstatků. A od bankéřů Citi lze také získat poukazy na vstup.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele asd
asd

Mate prosim nekdo zkusenost, zda lze premiove kreditky vydane v CR pouzit pri vstupu do nejakych salonku na zahranicnich letistich?

před 5 lety
David Eiselt

Do zahraničí poslouží pouze MasterCard World Elite, výše vypsané jsou jen "World". Tzn. s nimi ne. World Elite vydává kromě Erste taktéž FWR od reifky, tam ale netuším jaké jsou podmínky - každopádně ke kartě je automaticky Prioritka - http://www.fwr.cz/produkty/master-card.html

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Používám Erste ( dvě debetky- visa a mastercard, kreditku nemám), v Praze vstup na jedničce i na dvojce zdarma, v zahraničí omezeno na ty 4 návštěvy ročně vyjma Vídně, ta je neomezeně zdarma. Takže to jde i bez kreditky.. Jinak je samozřejmě příjemné dát za letenky s Easy do Milána šestikilo a jít před odletem do salónku na regulérní večeři a pár piv :-)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele custo007
custo007

vstup zdarma je jen pro držitele prémiových karet MC. takže nestačí si pořídit jen obyčejnou kreditku. viz https://www.eliteprogram.cz/mastercard-lounge.php

před 5 lety
David Eiselt

Díky za podnět. Všechny tyto prémiové karty jsou právě uvedené v tabulce, ale pro přesnost jsem doplnil název karet - MasterCard World.

před 5 lety
Avatar uživatele gtsgrillandsportbar
gtsgrillandsportbar

Ahoj, máte tam pořád v článku drobnou chybku, do salonku MasterCard Lounge se dostanete zdarma se všemi prémiovými kartami MasterCard, tj. MasterCard Gold, Platinum, World a World Elite. Pod World patří pouze World. World Elite, Platinum a Gold jsou samostatné druhy karet a váží se k nim jiné benefity, nespadají tedy pod World jak píšete. Jinak do salonku by měli pouštět jenom lidi, kteří cestujou z terminálu 1 a odlétají do země, která je mimo Schengenský prostor (v případě přestupu v Evropě by vás tam neměli pustit, protože kontrolují boarding pass, lae koukám, že to asi nedodržují:)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele daend
daend

Hezký sumář. Jen bych k "kreditní karty jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem" poznamenal faktickou informaci, že vlastnit kreditní kartu s možností čerpání do výše třeba 100.000 fakticky znamená, že v centrálním registru úvěrů jste vedeni jako člověk s úvěrem 100.000 i přesto, že jste na kartě nevyčerpali ani korunu.

před 5 lety
David Eiselt

Dík Petře, doplnil jsem odkaz na měšec - tam se touto problematikou zabývají do detailu ;) tady k tomu není prostor.

před 5 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

No a to znamená, že pokud máte kreditku s podobným limitem jinde, u Citi už ji nedostanete, pokud nemáte více, než velmi nadprůměrné příjmy. To mám ověřeno na sobě.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele slamic9
slamic9

Ahoj, v první řadě díky za informace.. Mám v plánu přestupovat k jiné bance.. Ale ještě jste mě přivedli na otázku, jak vůbec funguje to sbírání leteckých mil.. Mám už pořízenou letenku do USA, je nějaká možnost jak tyto míle někde evidovat pro budoucí využití? díky :)

před 5 lety
David Eiselt

Ahoj, míle se načítají až proletíš danou letenku. Tzn., pokud jsi ještě neletěl, založ si někde FFP v dané alianci se kterou poletíš a na check-inu jim dáš číslo tvého programu a oni míle načtou. Záleží na tom s kým letíš, jakou tarifní třídou a co od sbírání mil očekáváš ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele pan.chytrej
pan.chytrej

to jsou pekny p*****y... autor je placen za prodej kreditnich karet, protoze realita je jina, o dost jina... (editována vulgarita)

před 5 lety
David Eiselt

Sem s tou jinou realitou. Rád se přiučím. O tom jak získáváme příjmy píši zde - https://www.cestujlevne.com/podminky Obecně z provizí, proto i odkaz uprostřed článku na partnera. Jinak díky za reakci na několika hodinový průzkum, který není vyvolán ani jednou z uvedených bank.

před 5 lety
Avatar uživatele psla1973
psla1973

A jaká je tedy realita? ;) Víš nebo jen tak prskáš? ;)

před 5 lety
Avatar uživatele Max
Max

Kreditka je super věc pro lidi, kteří jí umí používat. Tzn. - využívají bezúročné období(např. 50dni), sbírají bonusy za platby(např.2% - max 1000,-). Součástí bývá pojištění či asistence na silnici (což mi už nejednou bezplatně pomohli). Vedení mám zdarma, jako součást komplet balíčku k účtu za pár korun. V této době je navíc téměř nutnost mít kreditní kartu pro platby přes net.. Nebudu přeci operovat s penězi ze svého účtu :) Finančně gramotným lidem doporučuji....těm negramotným - vyhněte se čemukoliv s financemi ;) Autorovi článku fandím, nevděčné a vždy kritické hejsky bych nebral moc vážně...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 39 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Čtení na 5 minut
Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

183 dalších článků