Novinky z PRG: aerolinie FlyVista a expanze Jet2

Není tomu tak dávno, co s příchodem letní sezony zahájili dopravci Pegasus airlines a Air Transat nová pravidelná spojení z pražského letiště. Nyní tyto dopravce plánuje doplnit čerstvě zrozená aerolinie FlyVista. Expanzi se však nevyhnou ani stávající dopravci.

Jet2.com ohlásilo novinky pro léto 2015 - Belfast a Glasgow

Dlouhodobě operující dopravce Jet2.com oznámil expanzi na pražském letišti. Od března 2015 nabídna 2 nové destinace, a to severoirský Belfast a skotské Glasgow. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky se pohybují na 2,5 tisících korunách.

Obě destinace nabídne ve výhodných "víkendových rotacích". Do Belfastu bude létat každý pátek a pondělí. Naopak do Glasgow poletíme každý čtvrtek a neděli.

FlyVista - gruzínské aerolinie mají zájem o Prahu

Teprve minulý týden, přesně 4. srpna, zahájila provoz nová nízkonákladová aerolinka FlyVista. Gruzínský dopravce aktuálně nabízí lety z Tbilisi do Teheránu a od 28. srpna také Kyjeva. Postupně během letošního roku plánuje přidat na svůj seznam destinací Prahu, Moskvu, Almaty, Istanbul, Baku a Minsk.

Dopravce bude zajišťovat provoz stroji na střední tratě Boeing 737-800 a Airbus 320. O dalším postupu se zahájením provozu budeme informovat.

Tím novinky v Praze pro následující rok rozhodně nekončí. Nejoblíbenější pražský low-cost dopravce easyJet se nechal slyšet, že s Prahou co do rozšiřování nových linek ještě nekončí. Horkými kandidáty na nové destinace jsou Lisabon či Madrid.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mě už dlouho láká jak Lisabon tak Madrid. Kdyby dali Lisabon tak hned v příštím roce letím.

Avatar uživatele andrewcz

Pres Milano se da do LIS s EasyJetem dostat za cca 2 tisice, fakt si nemyslim ze by to byla spatna cena..

Avatar uživatele tralala

tak ono se neda ani njjak rozumne dostat letecky do Budapeste, odkud wizz lita do spousty hezkych destinaci...pritom by to bylo super si tam zaletet do lazni a pak tam preskocit na dalsi let od wizzu za par kacek...

Avatar uživatele audreyn

a co vlakem ? z Prahy vyjde zpatecní jizdenka na 1000,-

Avatar uživatele eR99

Madrid by byl super. Nebo třeba Alicante...

Avatar uživatele lkpr0624

K tomu easyjetu z Madridu. Bylo by to strašně fajn, teď se nějak rozumně do MAD skoro nedá dostat, ale odkud plyne informace, že linka PRG-MAD je "horký kandidát"? Vždyť ani v Praze, ani v Madridu nemají easyJet svojí základnu a je to dost daleko na to, aby se jednalo o nějaký vložený let (třeba jako PRG-AMS). Navíc v posledních letech se easyJetu v Madridu vůbec nedaří. To už bych spíš viděl reálněji ten Lisabon, Portugalsko začíná být u Čechů docela módní. Jo a bylo by fajn, kdyby easyJet nebo Transavia přidali druhou denní frekvenci do Paříže, aby ty linky byly konečně použitelný i pro "transferoví´" pasažéry.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)