Pegasus airlines: nová linka z Prahy do Istanbulu

Začátkem prosince jsme uveřejnili krátký článek o tom, co čeká a nemine v roce 2014 letiště Praha. Několik důležitých expanzí se již vyplnilo, nyní je čas na další - zahájení nové linky mezi Prahou a tureckým Istanbulem aerolinií Pegasus Airlines!

Původně se plánoval začátek ke startu letního letového plánu - Pegasus měl zahájit provoz k 31.3.2014. Tento plán byl v tichosti zrušen a dokonce i aktualita zmizela z výpisu na webu prg.aero.

Pozdější informace napovídaly k zavedení linky na začátku léta - měsíc květen / červen. Aktuálně se zdá být tato varianta nejpravděpodobnější, neboť konečně můžeme najít město Praha ve výpisu letišť v rezervačním systému aerolinií Pegasus Airlines - spoje ani jejich časy a ceny prozatím nejsou dostupné, změnu očekáváme v následujících dnech.

Proč je Pegasus důležitý pro Prahu?

Pegasus se řadí mezi nízkorozpočtové aerolinie. Tedy svými službami nabízí něco mezi low-costy a klasickým aerolinkami. V ceně letenky máte zdarma přepravu 2 kusů zavazadel, 20 kg k odbavení a 8 kg příruční, občerstvení si lze zakoupit při rezervaci.

Doposud pranýřuje linku Praha - Istanbul společnost Turkish, která zde zaujímá monopolní postavení - to by se vše změnilo s nástupem konkurence a ceny by padly na polovic, tedy k hladině 100 € / 2.700 Kč. Navíc destinace, které Pegasus obsluhuje, patří k velmi špatně dostupným. Díky němu by státy jako Libanon, Kyrgyzstán a především spoustu tureckých letovisek byly o mnoho levnějšími.

Letenky nejen do Istanbulu, ale také ..

Plně návazné linky bude mít Praha s: Adana, Ankara, Antalya, Bejrút (Libanon), Biškek (Kyrgyzstán), Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Hatay, Izmir, Kayseri, Charkov (Ukrajina), Konya, Nikósie (Kypr), Samsun, Sivas, Tel Aviv (Izrael) a Trabzon.

Avatar uživatele veronikatrechova

Dobrý den, mám letenky do Istanbulu a beru s sebou kolo, rozebrané v krabici + oblečení, váha je do 20 kg,ale rozměry jsou 80x136x20cm...je to jediné zavazadlo. Nikde se nemůžu dovolat a dopátrat, jestli je to jako normální zavazadlo nebo bude za příplatek a zda hlásit dopředu. Poradí mi někdo?

Avatar uživatele eliska.kubikova

Dobrý den, před několika měsíci jsem zakoupila letenky do Istanbulu přes web Pegasus Airlines. Cestu bohužel nemohu uskutečnit a potřebuji letenky vystornovat. Nevíte prosím, zda mi budou vráceny peníze, když přes web rozhraní zruším zaplacené letenky? Z pravidel uvedených na stránkách jsem to bohužel dostatečně nepochopila a nedaří se mi spojit s nějakým anglicky mluvícím operátorem atd. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Avatar uživatele vasek

Jak je to se zavazadlama, mate nejaky info... nechce se mi to hledat. Letenky mame koupeny do Istambul (SAW) z PRG

Aktivní před 3 dny

Jak je v příspěvku psáno, zavazadlo do 20kg zdarma :-)

Avatar uživatele msekan18

Prosím Vás, jak se dá zaplatit letenka přes jejich stránky? Bere to jen eurové kreditky? S debetní kartou, ani s českou kreditkou mi to neprošlo. Díky

Aktivní před 3 dny

Martine, máte odblokované karty pro platbu přes internet?

Avatar uživatele plaube

není kreditek eurových, či dolarových. Jsou jen karty k nějakému účtu (pokud jsou debetní, anebo jdeš do dluhu a pak to zaplatíš v kč (kreditní). Jim je to jedno. Platil jsem kreditní kartou a vše bylo OK. Chyba bude asi opravdu v nepovolených platbách na internet. Nutno zavolat do banky a nechat odblokovat.

Avatar uživatele umur.yl

Quite cheap deal, just bought Prag-Izmir 140euro both ways, 21.09-30.09

Avatar uživatele placek.martin

nevíte, co se stalo? všechny lety najednou zmizely..

Aktivní před 3 dny

To opravdu nevíme :-) Každý rozjezd něčeho nového přináší komplikace, brzy to napraví.

Přidal se 14. 12. 2014
Napsal 125 příspěvků
Aktivní před 9 dny
Avatar uživatele SDAN

Chtěl bych se zeptat...Koupili jsme na červenec letenky Praha-Istanbul-Antalya a Istanbul-Praha celkem za 120EUR. Istanbul-Antalya koupeno jako jedna letenka...jak je to s přestupem Istanbulu? Máme tam čas něco přes hodinu...koukám, že teď nejdou koupit žádné lety, tak snad to vyjde..

Avatar uživatele plaube

to bys měl dát, je tam hodinu dvacet na přestup, je to nějaký jiný (rozhodně menší) letiště než jejich hlavní Ataturk. když budeš mít celý let na jedný letence, neměl by ses starat o odbavený zavazadlo a měl bys být v Praze odbaven až do Antalye (jak kufry, tak tvoje palubenky na obou letech). I kdyby první letadlo mělo zpoždění, měli by tě bezplatně dopravit z Ist do Ant letadlem dalším. Tedy vše v poho

Přidal se 11. 06. 2014
Napsal 20 příspěvků
Aktivní před 8 měs
Avatar uživatele sepsja

Už je to zajímavější :)) Do Istanbulu je zpáteční (základní, bez všech přídavků) za 130 Euro. A třeba do Ankary za 179 Euro :)

Přidal se 11. 11. 2013
Napsal 206 příspěvků

4.9 - 7.9 za €99.98 ;)

Avatar uživatele kl

Ptam se evropske komise. Jak to ze nezakrci a nerekne nam proc pegasus airlines neukazuji konecne ceny?

Přidal se 24. 09. 2014
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 5 měs

v USD jsou ceny mnohem zajimávějši nez v EUR

Přidal se 21. 05. 2013
Napsal 363 příspěvků
Aktivní před 2 dny

Ceny jsou to šokující- čekala bych nějakou zaváděcí akci...

Avatar uživatele plaube

v následujícím kroku si to uvědomí a naopak se ukáže, že je lepší EUR, bohužel

Aktivní před 3 dny

Ceny určitě padnou ;) nechme jim chvíli, ať se vzpamatují.

Aktivní před 3 dny

Ceny určitě padnou ;) nechme jim chvíli, ať se vzpamatují.

Přidal se 24. 09. 2014
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 5 měs

v USD jsou cena mnohem zajimávějši

Avatar uživatele debilek

Musim se smat :) Trosku prestrelili ceny,... 120 euro za jednosmernou letenku je trosku moc.... 6000 za zpatecni do Istabnbulu?Ne dekuji,...

Avatar uživatele plaube

myslim, ze uz to všechno bezi, první spoj 19.6., ceny uvadeny bez priplatku, na konci se všechno dozvíš. Např. let do Antalye z Phy cca 300,- EUR

Přidal se 21. 05. 2013
Napsal 363 příspěvků
Aktivní před 2 dny

čekala jsem na to, ale už máme koupeno z Vídně...

Avatar uživatele vera.zednikova

Mám možná hloupý dotaz, ale jakou měnu jste zvolili? Při různých měnách to dává jiné ceny atd. Děkuji.

Aktivní před 3 dny

když dojdeš do dalšího kroku tak se ceny srovnají.

Přidal se 09. 12. 2014
Avatar uživatele andrewcz

V GDS je uz linka nahozena :) http://tinypic.com/r/2cqkuxj/8

Přidal se 09. 12. 2014
Avatar uživatele andrewcz

Jeste podle toho co uz je v GDS.. Prvni let 19/06 jak pise Peter nize, melo by se letat utery, ctvrtek, nedele, z Prahy vzdy v 15:05, prilet do Istanbulu 18:45, nazpet stejne dny ve 12:50 z Istanbulu, prilet 14:25 Praha, ceny jeste nejsou nahozene..

Avatar uživatele peter

Dle Webu do Ankary leti prvni spoj 19.6, nicmene kdyz se to rozklikne maji tam "no seats" :-|