Pegasus airlines: nová linka z Prahy do Istanbulu

Napsal

Začátkem prosince jsme uveřejnili krátký článek o tom, co čeká a nemine v roce 2014 letiště Praha. Několik důležitých expanzí se již vyplnilo, nyní je čas na další - zahájení nové linky mezi Prahou a tureckým Istanbulem aerolinií Pegasus Airlines!

Původně se plánoval začátek ke startu letního letového plánu - Pegasus měl zahájit provoz k 31.3.2014. Tento plán byl v tichosti zrušen a dokonce i aktualita zmizela z výpisu na webu prg.aero.

Pozdější informace napovídaly k zavedení linky na začátku léta - měsíc květen / červen. Aktuálně se zdá být tato varianta nejpravděpodobnější, neboť konečně můžeme najít město Praha ve výpisu letišť v rezervačním systému aerolinií Pegasus Airlines - spoje ani jejich časy a ceny prozatím nejsou dostupné, změnu očekáváme v následujících dnech.

Proč je Pegasus důležitý pro Prahu?

Pegasus se řadí mezi nízkorozpočtové aerolinie. Tedy svými službami nabízí něco mezi low-costy a klasickým aerolinkami. V ceně letenky máte zdarma přepravu 2 kusů zavazadel, 20 kg k odbavení a 8 kg příruční, občerstvení si lze zakoupit při rezervaci.

Doposud pranýřuje linku Praha - Istanbul společnost Turkish, která zde zaujímá monopolní postavení - to by se vše změnilo s nástupem konkurence a ceny by padly na polovic, tedy k hladině 100 € / 2.700 Kč. Navíc destinace, které Pegasus obsluhuje, patří k velmi špatně dostupným. Díky němu by státy jako Libanon, Kyrgyzstán a především spoustu tureckých letovisek byly o mnoho levnějšími.

Letenky nejen do Istanbulu, ale také ..

Plně návazné linky bude mít Praha s: Adana, Ankara, Antalya, Bejrút (Libanon), Biškek (Kyrgyzstán), Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Hatay, Izmir, Kayseri, Charkov (Ukrajina), Konya, Nikósie (Kypr), Samsun, Sivas, Tel Aviv (Izrael) a Trabzon.

Avatar uživatele veronikatrechova
veronikatrechova

Dobrý den, mám letenky do Istanbulu a beru s sebou kolo, rozebrané v krabici + oblečení, váha je do 20 kg,ale rozměry jsou 80x136x20cm...je to jediné zavazadlo. Nikde se nemůžu dovolat a dopátrat, jestli je to jako normální zavazadlo nebo bude za příplatek a zda hlásit dopředu. Poradí mi někdo?

Avatar uživatele eliska.kubikova
eliska.kubikova

Dobrý den, před několika měsíci jsem zakoupila letenky do Istanbulu přes web Pegasus Airlines. Cestu bohužel nemohu uskutečnit a potřebuji letenky vystornovat. Nevíte prosím, zda mi budou vráceny peníze, když přes web rozhraní zruším zaplacené letenky? Z pravidel uvedených na stránkách jsem to bohužel dostatečně nepochopila a nedaří se mi spojit s nějakým anglicky mluvícím operátorem atd. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Avatar uživatele vasek
vasek

Jak je to se zavazadlama, mate nejaky info... nechce se mi to hledat. Letenky mame koupeny do Istambul (SAW) z PRG

Jak je v příspěvku psáno, zavazadlo do 20kg zdarma :-)

Avatar uživatele msekan18
msekan18

Prosím Vás, jak se dá zaplatit letenka přes jejich stránky? Bere to jen eurové kreditky? S debetní kartou, ani s českou kreditkou mi to neprošlo. Díky

Martine, máte odblokované karty pro platbu přes internet?

plaube

není kreditek eurových, či dolarových. Jsou jen karty k nějakému účtu (pokud jsou debetní, anebo jdeš do dluhu a pak to zaplatíš v kč (kreditní). Jim je to jedno. Platil jsem kreditní kartou a vše bylo OK. Chyba bude asi opravdu v nepovolených platbách na internet. Nutno zavolat do banky a nechat odblokovat.

Avatar uživatele umur.yl
umur.yl

Quite cheap deal, just bought Prag-Izmir 140euro both ways, 21.09-30.09

Avatar uživatele placek.martin
placek.martin

nevíte, co se stalo? všechny lety najednou zmizely..

To opravdu nevíme :-) Každý rozjezd něčeho nového přináší komplikace, brzy to napraví.

Avatar uživatele SDAN
SDAN

Chtěl bych se zeptat...Koupili jsme na červenec letenky Praha-Istanbul-Antalya a Istanbul-Praha celkem za 120EUR. Istanbul-Antalya koupeno jako jedna letenka...jak je to s přestupem Istanbulu? Máme tam čas něco přes hodinu...koukám, že teď nejdou koupit žádné lety, tak snad to vyjde..

plaube

to bys měl dát, je tam hodinu dvacet na přestup, je to nějaký jiný (rozhodně menší) letiště než jejich hlavní Ataturk. když budeš mít celý let na jedný letence, neměl by ses starat o odbavený zavazadlo a měl bys být v Praze odbaven až do Antalye (jak kufry, tak tvoje palubenky na obou letech). I kdyby první letadlo mělo zpoždění, měli by tě bezplatně dopravit z Ist do Ant letadlem dalším. Tedy vše v poho

Avatar uživatele sepsja
sepsja

Už je to zajímavější :)) Do Istanbulu je zpáteční (základní, bez všech přídavků) za 130 Euro. A třeba do Ankary za 179 Euro :)

mato

4.9 - 7.9 za €99.98 ;)

Avatar uživatele kl
kl

Ptam se evropske komise. Jak to ze nezakrci a nerekne nam proc pegasus airlines neukazuji konecne ceny?

pysak

v USD jsou ceny mnohem zajimávějši nez v EUR

Mandarinka

Ceny jsou to šokující- čekala bych nějakou zaváděcí akci...

plaube

v následujícím kroku si to uvědomí a naopak se ukáže, že je lepší EUR, bohužel

Ceny určitě padnou ;) nechme jim chvíli, ať se vzpamatují.

Ceny určitě padnou ;) nechme jim chvíli, ať se vzpamatují.

pysak

v USD jsou cena mnohem zajimávějši

Avatar uživatele debilek
debilek

Musim se smat :) Trosku prestrelili ceny,... 120 euro za jednosmernou letenku je trosku moc.... 6000 za zpatecni do Istabnbulu?Ne dekuji,...

plaube

myslim, ze uz to všechno bezi, první spoj 19.6., ceny uvadeny bez priplatku, na konci se všechno dozvíš. Např. let do Antalye z Phy cca 300,- EUR

Mandarinka

čekala jsem na to, ale už máme koupeno z Vídně...

Avatar uživatele vera.zednikova
vera.zednikova

Mám možná hloupý dotaz, ale jakou měnu jste zvolili? Při různých měnách to dává jiné ceny atd. Děkuji.

když dojdeš do dalšího kroku tak se ceny srovnají.

Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

V GDS je uz linka nahozena :) http://tinypic.com/r/2cqkuxj/8

Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

Jeste podle toho co uz je v GDS.. Prvni let 19/06 jak pise Peter nize, melo by se letat utery, ctvrtek, nedele, z Prahy vzdy v 15:05, prilet do Istanbulu 18:45, nazpet stejne dny ve 12:50 z Istanbulu, prilet 14:25 Praha, ceny jeste nejsou nahozene..

Avatar uživatele peter
peter

Dle Webu do Ankary leti prvni spoj 19.6, nicmene kdyz se to rozklikne maji tam "no seats" :-|

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…