Potvrzeno: cestování do Indonésie bez víz

Před třemi měsíci proběhla médii zpráva o očekávaném zrušení vízové povinnosti při cestách do země v jihovýchodní Asii, do Indonésie. Nyní je vše potvrzeno a podepsáno indonéským prezidentem s okamžitou platností.

Původně mělo dojít k ukončení vízové povinnosti k prvnímu dubnu letošního roku, věci se však hýbaly pomaleji než si cestovatelé přáli. Kdo však například zakoupil na poslední chvíli letenky na Bali, může se radovat.

Víza byla zrušena pro 30 nových států, mezi něž spadá Česká republika (Slovensko bohužel ne). Délka pobytu pro bezvízovou návštěvu nesmí přesáhnout 30 dní. Původně se víza obdržela po příletu na letiště za 35$.

Sběratelé razítek do pasů si proto budou muset nechat zajít chuť..

Zdroj: týden.cz a další zahraniční média

Avatar uživatele p.jonasova

Takže mohu potvrdit, při příletu se neplatí za víza a při odletu žádná taxa. Vrátila jsem se včera :)

Avatar uživatele Johnj

Byly jsme pred 14 dny na Bali a 35$ stale platili. Na letisti o zruseni nikdo nic nevi, takze radeji s placenim stale pocitejte.

Avatar uživatele Peter Michalčík

Pozor na omezení míst vstupu! Je tam pár přístavů a 6 mezinárodních letišť, ale třeba Lombok ne. Bali, Jakarta jsou OK, bez víz. Ostatní předpokládám zůstává VOA za $35. výhoda je, že VOA lze prodloužit. Bez víz lze zůstat jen 30 dní a prý to NELZE prodloužit! Nebo se dá žádat v Praze za 1000 Kč a dávají to podle letenky rovnou i na 60 dní.

Avatar uživatele estere

tak v květnu se ještě 35 dolarů platilo, i když se mluvilo o tom, že už to má být zrušeno...

Avatar uživatele jaroslav.los

mluví se pouze o zrušení víz, ale co výstupní taxa? Mám pocit, že jsem při odletu platil 200 nebo 300000 IDR. To je zrušené taky?

Odletová taxa je již nějaký měsíc zahrnuta v letence.

Avatar uživatele drobas

ano, od unora by mela byt ta odletova taxa (PST - passanger service tax) soucasti letenky, jenze pred tydnem jsme se vraceli z Bali (objednano/zaplaceno pres expedii dle navodu zde na webu zacatkem dubna) a stejne to po nas chteli.. ac jsem se tam s nima 20min hadal.. A ted zkousim kontaktovat expedii, jenze krome automatickych potvrzovacich mailu v obrazkovym pismu jsem z nich jeste nic nedostal..

Avatar uživatele Minis

Ahoj, letenky na Bali jsem kupoval v dubnu, byli jsme tam 15 dni v cervnu a odletovou taxu jsme neplatili. A to jsem nakupoval take pres Expedia.com.hk Takze u novych letenek jiz v cene. Jinak Bali vrele doporucuji ;-)

Avatar uživatele BMAJTZ

Paráda, jenom škoda, že jsem tam byl loni :-)

Avatar uživatele j4n.pr0

A co Slovensko? :(

Myslim, ze aj na nas casom dojde. Netreba zufat - otestuju si bezvizovy rezim a ked zistia, ze funguje a prinasa do krajiny cash, zaradia nas tam tiez. Btw nie sme jedini, vynechali napr Irsko, cele pobaltie, Portugalsko ci Australiu (i ked tu najskor z politickych dovodov). A ano, netesi nas to, ale uprimne .. ked uz mam prachy na Bali, tak sa kvoli 8 kilam nezabijem ani sa nerozhodnem neist. Vykompenzujem si to lacnejsou letenkou od Dejva ;)

Avatar uživatele protic87

To dufam, pekne si to napisal :) Radsej cestujem do krajin kde viza netreba, uplne zbytocne peniaze.

Avatar uživatele hunatomas

Super, škoda, že to nebylo o 2 měsíce dříve (+ nás ještě čekala odletová taxa, letenka koupena na konci ledna) :) Jinak dnes mě potkalo milé překvapení, na Bali si nějaký Šulin okopíroval moji kartu a dnes si z ní vybral 20k. Naštěstí mechanismy KB zafungovali a ihned mě kontaktovali, reklamace bude nejspíše úspěšná. To já jen tak :)

Super :-) priatelka je Ceska takze ma v septembri moze za usetrene prachy pozvat v Indonezii a par veceri :-)

Avatar uživatele peter

Boja sa ze by se mi vrátili vsetci "indovia" zijuci na Slovensku?

Avatar uživatele byldik

Huráááááá! Jedeme za 14 dnů, takže jsem štěstím bez sebe! :))

Avatar uživatele typisy

Tak to je fajn zpráva. Díky. Plánujem ve 3 lidech na Bali někdy v říjnu, na 2 týdny. Nejlépe z Prahy,ale to teď vyjde nejlevněji na 18,3k s Emirates. Nejlevněji jsme našli za 16,1k s Air France z Budapešti. Myslíš Dave, že se objeví nejaká akce přes léto pod těch 16k ? Díky.

Avatar uživatele kalusek

prave zakoupeno na vanoce (24.12.-3.1.) za rovnych 16 tis. z budapesti!!! je to naka nova promo akce, sleduji tento termin a destinaci delsi dobu u qatar/turkish/emirates, vanocni terminy jsou normalne kolem 25 tis! samozrejme mimo vanoce se da letet i za 12, ale na vanocni termin dobra cena ;)

Avatar uživatele vojtaspilka

Nevíte prosím jak se řeší víza v případě delšího pobytu než 30 dní?

Avatar uživatele jaroslav.ingerle

http://www.studentagency.cz/ostatni-produkty/viza/viza-indonesie - vízová povinnost nad 30 dní, info zde;)

Pristanu v Jakarte 21.6. Bude to uz bez viz nebo je okamzita platnost v Indonesii delsi casova jednotka ?

"Příslušný výnos podepsal minulé úterý indonéský prezident Joko Widodo a ve středu vešla bezvízová politika v platnost, oznámila indonéská vláda." :-)

Avatar uživatele Kickassone

To ze nepotrebujes vizum neznamena ze nedostanes razitko ;)

Avatar uživatele ivanslivka84

ale napelku nedostanes!!!! zato ja ano :P

Avatar uživatele ja

nálepku za 35$ oželím