Qatar Airways začal létat z Dauhá do Prahy – nahlédněte do interiéru letadla A320

Napsal

V pondělí 21. srpna získává letiště Václava Havla Praha dalšího z cenných dopravců, kteří v rámci své sítě nabídnou tuzemským cestovatelům komfortní cestování do vzdálených končin planety. Nejlepší letecká společnost roku 2017 a zároveň pětihvězdičkové aerolinie Qatar Airways přistály v 12:54 na lince QR291 z katarského Dauhá na pražskou runway 06/24.

Krátce po dosednutí projelo letadlo vodní slavobránou, kterou vytvořily dva čerstvě nové přírůstky v podobě nejmodernějších letištních zásahových speciálů Rosenbauer Panther.

Vodní slavobrána Qatar

Pět let staré letadlo Airbus A320–232 parkuje u gatu B7, kde zhruba po půl hodině dosedá naproti větší a známější konkurent z Perského zálivu Emirates se svým Airbusem A380, který ztvárňuje v současné době největší dopravní letadlo na světě.

Bohužel kvůli absenci tzv. wide–body letounu nelze očekávat větší cenovou válkou a ze strany Emirates se zřejmě snížení cen vůbec nedočkáme. Obecně by ale ceny minimálně do oblíbené jihovýchodní Asie měly padat, což už Qatar Airways lehce naznačily, když začaly prodávat zpáteční letenky do Bangkoku a na Phuket za 10,5 tisíce korun.

Qatar Airways A320

Krátce po výstupu prvních cestujících z letadla, kterých dle informací Letiště Praha mělo být 118, proběhl úklid a na palubu byli vpuštěni novináři, kde naše redakce nemohla chybět.

Pokud vás představa 6 hodinového letu v letadle určeném pro střední trasy děsí, můžeme vás uklidnit. Prémiové služby jsou vidět již při nástupu do letadla, kde se pyšní nálepka Wi–fi sítě, která je prozatím vždy zpoplatněna.

Následuje obrovské překvapení v podobě byznys třídy, která zahrnuje flat–bed sedadla. Plně polohovatelné sedadlo během pár vteřin překlopíte v komfortní postel a ačkoliv na takto krátkém letu příliš neposlouží, pohodlí bude nadstandardní.

Full–lie bed v bussines class Qatar Airways

Business je konfigurován v seskupení 2–2 a celkovém počtu 12 míst.

Business class A320 od Qatar Airways

Ekonomická třída pak zahrnuje standardní rozložení 3–3 sedadel, jednou uličkou a celkově 120 místy.

Sedadla v A320 u Qatar Airways

Každý zde má svůj vlastní zábavní systém s mnoha filmy, seriály, muzikou, hrami a živým sledováním letu. Let v A320 jistě nebude utrpením a pokud máte zkušenost například s flydubai nebo Travel Service, zde budete v sedmém nebi.

IFE v A320 od Qatar Airways

Na závěr jsme nahlédli také do pilotní kabiny.

Kokpit letadla A320 Qatar Airways

Závěr

Vstup dalšího dálkového dopravce do Prahy hodnotíme jednoznačně kladně a i přes absenci wide–body letounu nabídne letadlo A320 v barvách Qatar Airways dostatečný komfort na středně dlouhém 6 hodinovém letu do Kataru.

Uvidíme, jaká bude naplněnost letadel v následujících týdnech a budeme doufat v další zajímavé akce určené pro Prahu. Jisté je minimálně to, že Qatar Airways jako jediný z perských aerolinek nabízí pravidelné slevové akce, které docení každý čtenář Cestujlevne.com – nezapomeňte si aktivovat našeho hlídače letenek.

Sdílej článek s přáteli

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pravdou je, že již 7 let letám s Emirates do Bangkoku a jen s nostalgií vzpomínám, co vše bylo bez poplatku.

Odpovědět
před 3 měs

Doplňuji Standův dotaz o další! Co si vybrat na 6ti hodinový let do KL ....Emirates anebo Qatar? Ptám se v souvislosti s místem na nohy a komfortem sezení obecně.-). Děkuji

před 5 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9078 komentářů
 • Poslat zprávu

Raději Qatar.. Emirates stále zhoršují služby a pokud tě čeká let až za pár měsíců, bůhví s čím zase přijdou :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Wifi v letadle..dalsi vec co by stalo za to zavest jako kategorii informace o aerolince v ejjeich seznamu https://www.cestujlevne.com/lete...spolecnost :)

Rict "placena wifi" je hezke info, ale on je rozdil jestli da clovek 1USD u Emirates, 20USD u Qatar nebo 50USD u Aeroflotu(u Aeroflotu to jeste pred par lety bylo v radu set USD, uz nevim kolik presne)

před 6 měs
Kryštof Hájek

Však takové info v kategorii o aerolinkách máme již dlouho, sekce "Služby během letu"...

před 6 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9078 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to tam, zatím jen u pár aerolinek, protože jich mnoho wifi nemá a pokud je, jsou ceny mimo realitu.

před 6 měs
Robert Satar jr.

Pro info, u Emirates už dávno neplatí, že wifi je za 1 USD. Do 20MB zdarma. Do 150 BM - 9.99USD a do 250 MB - 15.99 USD.

Přidat odpověď
před 6 měs

A co tam?

Odpovědět
před 6 měs
Pavel Planespotter

31"

Odpovědět
před 6 měs

Plánuje Qatar nasazení širokotrupého letadla na lince Praha - Dauhá? Původně se tuším mělo létat a330.

před 6 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9078 komentářů
 • Poslat zprávu

Změna situace. Pokud se tu bude Katarcům dařit, je to možné. Situace v letecké dopravě jsou však nepředvídatelné a třeba v Budapešti létá A320 stále, pravda menší trh.

před 6 měs

Původně měli létat až za rok s A330, situace co nastala teď linku urychlila už na letošní srpen. Původní A330 je zatím zrušená i na příští rok (ale nic v tomhle případě není jisté), můžou ji nasadit klidně ještě před létem 2018

Přidat odpověď
před 6 měs

Jak jsou na tom s mistem na nohy? Je sice pekny, ze maji zabavny system, ktery v dobe chytrych telefonu zacina postradat smysl a zpoplatnenou wifi, ktera je u jinych treba zdarma, pro me je u takovych trati dukezitejsi to, ze pak nebudu muset chodit na rehabilitace ;)

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 3 minuty
Pozor, kde kupujete letenky aneb Jak jsem přišel o 44 €
napsal David Eiselt 2018-02-13 19:35:00 14 komentářů

Píše se datum 9. července 2017, kdy se ve spárách internetu objevuje tzv. error fare v podobě letenek v byznys třídě z Mnichova do Tokia na palubách Alitalia s neodolatelnou cenovkou 12.200 Kč. Háček…

Čtení na 1 minutu
Ryanair expanduje do Jordánska, Prahu spojí s Ammánem
napsal Lukáš Horák 2018-02-04 10:48:00 16 komentářů

Co ještě před pár lety bylo těžko uvěřitelným snem, se stává skutečností. Ryanair pokračuje v expanzi na Blízký východ. Nově zavádí 14 pravidelných linek do jordánského Ammánu a Akaby z několika…

Čtení na 8 minut
Přestup v Číně a tranzitní vízum zdarma
napsal Kryštof Hájek 2018-01-20 18:44:00 17 komentářů

Rozmach čínských aerolinek v posledních letech s sebou přináší nižší ceny z Evropy do Austrálie i jihovýchodní Asie. Někdy se ale kromě finanční úspory objeví nejasnosti s tím, zda přes…

Čtení na 1 minutu
Wizz Air zavírá bázi na pražském letišti Václava Havla od 14.6.
napsal David Eiselt 2018-01-19 13:43:00 21 komentářů

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air dnes oznámily ukončení provozu letové báze na pražském letišti ode dne 14.6.2018. Společnost jako důvod uvádí přesunutí letadla do míst s větší poptávkou. …

172 dalších článků