Revoluce u aerolinek Ryanair pokračuje

Napsal

Největší nízkonákladovou aerolinku Evropy již nebaví být postrachem neznalých. Proto se Ryanair rozhodl změnit kompletně svůj pro-zákaznický přístup a představuje několik vítaných novinek. Ačkoliv změny nejsou reakcí na nespokojenost zákazníků, ale nižší poptávku a tržby, určitě tyto novinky potěší každého odpůrce této aerolinky.

Změna v pravidlech přepravy a přístupu této společnosti k zákazníkům již trvá několik dní, ta největší změna však přišla až dnes - kompletní obměna webových stránek ryanair.com

Jistě každý kdo si dříve chtěl koupit letenku, zejména pak pokud to byl jeho první nákup, si musel povzdechnout nad bolavým prstem. Věčné odklikávání různých příplatkových služeb v podobě pojištění, zavazadel, dopravy z letiště, sms upozornění či nákupy příručního zavazadla bylo iritující. Toto je od dnešního dne minulostí!

Klikněte 2-krát a plaťte!

Ano, nyní po vybrání termínu pouze zvolíte, že nemáte zájem o pojištění a jste u zadávání platebních údajů. Milé překvapení. Tím dalším, které patří k přestavbě webu je fakt, že zmizela Captcha, neboli vepisování ověřovacího kódu proti robotům. Co také zaujme je změna motivačního obrázku, kdy z křiklavých barev se dostáváme k bezstarostné rodině.

Další změny, které byste měli zaregistrovat jsou následující:

• 2 kusy příručního zavazadla zdarma od 1.12.2013 (1x standardní 55 x 40 x 20 cm + 1x kabelka / taška na notebook / nákupy v duty-free o max. rozměru 35 x 20 x 20 cm),
  • Zrušen free-seating. Nyní každý obdrží přidělené sedadlo - zdarma,
  • Tiché lety do 08h a po 21h bude ztlumeno osvětlení v kabině,
  • Mobilní aplikace je ke stažení také zdarma (dříve 3€),
  • Ryanair spouští účet na Twitteru,
  • Do 24 hodin můžete opravit překlepy ve jménu,
  • Snížení některých poplatků za "služby" na letišti,
  • další změny směrem k lepším zítřkům mají přicházet v roce 2014.
Přehled změn naleznete v tiskových zprávách.

Ryanair: video tutoriál k odbavení a promo aerolinek

Avatar uživatele Asterix
Asterix

Ahoj. Udělal jsem rezervaci přes ryanair pro 6 osob a vše jsem psal bez diakritiky. Pouze u jednoho jména jsem napsal František s diakritikou. V rezervaci je to "š" psáno správně. Mám to nějak řešit. Popřípadě jak změnit překlep?

Ahoj, je to v pohodě.

Avatar uživatele nicky.nightmare
nicky.nightmare

Ahoj,prosim vas u ryanairu do tech dvou prirucnich zavazadel mohou byt tekutiny?Diky moc

Je jedno co v nich máš - na obsah nikdy nikdo nehledí. Jen musíš dodržet bezpečnostní předpisy.

Lukáš Horák

Ahoj Nikol, nevidím v tom problém, stejně musíš při bezpečnostní kontrole vytahovat sáčky s tekutinami, takže nikoho ani nemusí zajímat, ve kterém zavazadle je máš. V každém případě musíš dodržet podmínku max. 100 ml v jednotlivém balení, dohromady max. 1000 ml.

Avatar uživatele traverza1974
traverza1974

Čauves ve spolek, chci poděkovat těmto stránkám za rozšíření obzoru "že létat se dá také levně" a jako poděkování zasílám recipročně pár rad a informací, které jsem před odletem sháněl a mohou dalších cestujícím pomoci, tudíž... ...LET PŘES RYANAIR (Frankfurt Hahn - Lanzarote): - týdenní pobyt na Lanzarote 21.-28.1.2014 - odlet z Frankfurt Hahn (ano, opravdu to je jiné letiště než Frankfurt Internacional - 113 km západněji). Dobře značené cedulemi cca už 70 km před letištěm. - cesta autem cca 6 hod. - auto jsme nechali na nejlevnějším parkovišti na letišti (P4). Je cca 800 m od terminálu. Cena 25 EUR/týden. Rezervace proběhla přímo na stránkách letiště. Při vjezdu se jen vsune bankovní karta použitá při rezervaci a při výjezdu to samé. - na letišti je non-stop McDonald a přes den ještě nějaké obchůdky - na letišti je spousty el. zásuvek, wifi je zde placená - let byl cca z 80 % obsazen - nevěděl jsem do čeho jdu, tak jsem chtěl mít jistotu, že budu sedět s přítelkyní u sebe a pro jistotu připlatil 15 EUR za konkrétní sedadlo. Nyní už vím, že není potřeba. Zda-li chcete sedět u sebe, stačí přijít k bráně tak 45 min před odletem a stoupnout dopředu. Ještě 45 min před odletem tam bylo cca 20 lidí (zpět už jich tam bylo víc). - zarezervoval jsem místa u nouzového východu, kde je více místa na nohy, ale slušně tam u okýnka táhlo, takže náchylnějším na zimu nedoporučuji. - měli jsme navíc zaplacen kufr do 15 kg. Měli jsme 16,8 kg a neprošlo, museli jsme odhazovat. Naštěstí jsme byli připraveni a nadbytečná kila přendali do příručního zavazadla. Nadbytečnými kily bylo jídlo a nebyl žádný problém si ho vzít na palubu. - kufr se dá na letišti zvážit za 1 EUR - dvě příruční zavazadla nikdo neproměřoval ani nevážil a potkal jsem cestující, kterým značně přesahoval max. míry a nikomu to nevadilo. - celý let procházejí letušky a nabízejí jídlo, pití i tikety do loterie. Platit se dá cash i kartou. Ceny jsou trochu vyšší, ale není to taková hrůza(př. čaj za 2,50 EUR). - letěli jsme ráno tam i zpět a žádné jídlo free se nepodává. - zpět jsme už neměli místenky, seděli v klasických sedadlech a místa na nohy tam je cca jak v buse. Dá se to přežít. - zpět se dají kufry převážit zadarmo přímo na odbavení. - doporučuji dorazit aspoň 2 hod před odletem, protože v dopoledních hodinách z Lanzarote odlétá spousty letadel a letiště je natřískané. Jinak v rychlosti ke Kanárům, kdyby někoho zajímalo... ...LANZAROTE (Kanárské ostrovy) 21.1.-29.1.2014 - teploty okolo 20 stupňů, ale spálit se dá krásně během odpoledne - pocitově ale hodně záleží na síle větru. Tři dny ze sedmi foukal silný vítr a byla kosa - ostatní dny se dalo v pohodě válet na pláži - moře studený, koupalo se jen pár jedinců - lidí moc nebylo (většinou důchodového věku) - ceny lehký nadprůměr - město Puerto del Carmen (cca 8 km od letiště) - taxi na letiště za 11,40 EUR (jinak jezdí každou hodinu bus za 1,40 EUR) - nejhezčí pláž Papaguya (jih ostrova u Puerto Blanca) - velmi dobré stránky s autobusovými jízdními řády po ostrově http://intercitybuslanzarote.es/index.php?lang=es - půjčení scooteru od 15 EUR (vč. benzínu) - půjčení kola od 10 EUR - půjčení auta od 15 EUR + benzín - velké trhy každou neděli v Tequise (jezdí tam busy) Kdyby se chtěl někdo na něco optat: traverza1974@seznam.cz Tak snad se info někomu hodí. Užívejte cestování ;) Hanz PS: nevěděl jsem kam tento post šoupnout, zda-li admin usoudí, že se bude lépe vyjímat jinde, není problém přesunout ;)

Avatar uživatele phill1225
phill1225

Nikde sa nepise aka vaha moze byt druheho zavazadla. Napadlo mi zobrat malu fotobrasnu aj so zrkadlovkou, len neviem ci by mi to preslo. Celkova vaha 1. zavazadla aj s brasnou a zrkadlovkou by bola 10,8kg

U malé tašky nikdo váhu řešit nebude - tam je důležitý ten rozměr.

Avatar uživatele dionyzosss
dionyzosss

Zdravim, pozeral som aj ten prispevok od Romana priamo na ryanair news, ale nikde nevidim zmienku o bode "Zrušen free-seating. Nyní každý obdrží přidělené sedadlo – zdarma,". Je niekde o tom info, screenshot? Vdaka

http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-launches-allocated-seating-on-all-flights-from-1-feb ;)

Avatar uživatele stava33
stava33

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak odmítnout kurz ryanairu při platbě letenky v eurech? Děkuji

Lukáš Horák

Po zadání čísla karty se níže objeví věta Your debit/credit card will now be charged XXX CZK (XXX GBP more information), you will be redirected to the next page for confirmation of this transaction., klikněte na more information, vyskočí okno, zrušte zatrhnutí políčka níže...

Avatar uživatele stava33
stava33

dík moc

Avatar uživatele ffmartin
ffmartin

Zdravim, jen se chci zeptat zda jeste nekde nenajdu zajimavou letenku na otocku do cech z Anglie kolem 18,prosince.?.diky za info

Lukáš Horák

Nejvíce možnosti máte u easyJet, případně Jet2, pak už jen z Londýna s Ryanairem nebo WizzAirem.

Avatar uživatele zelaaa
zelaaa

"oprava preklapu ve jmene"... da sa takymto sposobom zmenit cestujuci? dakujem

Nikoliv, pouze překlepy.

Avatar uživatele pan
pan

jé škoda, my letíme 30.11. ...budou moc prudit, když budem mít tu malou věc s sebou?

Budou ;)

Avatar uživatele LeonaTomsu
LeonaTomsu

Dobrý den, chápu to tedy správně, že i když jsme si letenky koupili už v říjnu, ale letíme až 6. prosince, budou už pro nás platit tato nová "pravidla"? Tzn. že si budeme moci vzít 2 příruční zavazadla? Předem děkuji za odpověď.

Ano, přesně tak to je ;)

Avatar uživatele jo
jo

Kde na ich stranke sa dozviem o tych novinkach a podmienkach platnosti? Napriklad o tej batozine. V podmienkach stale vidim strictly one item of cabin baggage.

Doplnil jsem do příspěvku, nebo odkaz o příspěvek níže.

Avatar uživatele romankomurka
romankomurka

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak je to s prirucnim zavazadlem. Plati to az od nejakeho data? V podminkach se totiz porad pise, ze "Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm is permitted. (handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc.) must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage."

Díky Romane za reakci, upravuji tedy v příspěvku. Toto pravidlo platí od 1.prosince a rozměr je omezen na 35 x 20 x 20 cm http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-customer-service-improvements-over-next-6-months

Avatar uživatele romankomurka
romankomurka

Fajne, diky moc :)

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…