Ryanair bázuje 2 letouny v Praze (nové časy, více destinací)

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Ostatní
  • Ryanair bázuje 2 letouny v Praze (nové časy, více destinací)

Největší nízkonákladový dopravce Ryanair dnes oznámil dlouho očekávané založení báze na pražském letišti. Od 30. října zaujmou svá stálá parkovací místa na letištní ploše 2 letouny Boeing 737 - 800. Co to pro nás znamená?

Od 30. října se můžeme těšit na minimálně jednu další novou destinaci (aktuálně oznámeny Řím a Bergamo + stávající Londýn, Dublin a Charleroi) a zcela nový letový řád. Do Londýna tak nebude problém letět jen na otočku s 12 hodinovým pobytem.

Otázkou zůstává, jakou či jakými destinacemi vyplní Ryanair volnou kapacitu u svého jednoho letadla. Jak vidíte z obrázku níže, každý den mimo neděle je zde 3 hodinová mezera. Tipuji to na některé z německých letišť, kam mimo jiné Ryanair v minulosti již létal (Hahn a Brémy). Nedělní dopoledne by mělo padnout na vzdálenější destinace s doletem okolo 2 hodin a kopírovat tak časy letů do Londýna.

Samozřejmostí bude zvýšená konkurence vůči svému rivalovi Wizz Airu, který v současnosti v Praze bázuje jedno letadlo a létá taktéž do Říma a Bergama.

Avatar uživatele bila.vrana
bila.vrana

Myslíte si, že ceny půjdou dolu? Jde mi o letenky do Londýna na přelomu listopadu a prosince. Díky za radu, zda čekat nebo ne.

Do listopadu/prosince bude ještě x akcí u Ryanairu i Wizzairu, takže bych začal řešit až na podzim.

Avatar uživatele Eva Milotova
Eva Milotova

Také jsme vloni letěli na Tenerife z Lince, nevíte, zda tak Ryanair stálé létá?

Avatar uživatele Milada5
Milada5

Na Tenerife letíme z Berlína

Avatar uživatele Eva Milotova
Eva Milotova

Do Berlína je to z Plzně 2x dále, než do Lince :-( Jen nevím, zda stále Raynair z Lince do Tenerife létá...

A to je takovej problém otevřít jejich stránky a kouknout se??? To tady radši napíšeš dva příspěvky, že nevíš, jestli tam lítají a čekáš až to udělá někdo za Tebe?

Avatar uživatele ahoj
ahoj

brémy byly super, krásný město, cesta za babku...ale asi se to neuživí no:P uvítala bych konečně španělsko! a kde je to slíbený pobaltí?

Avatar uživatele 00OO00
00OO00

Do Říma a obzvláště do Milána se dá dostat celkem levně, tak nevím kam by mohli ty ceny ještě klesat... Já bych uvítal spíš jiné destinace.

mikir

Bremy se asi moc neosvedcily , navic tam byly ty lety postavene casove i datumove tak, ze nenavazovalo temer nic ,ani treba na druhy den Hann by byl super i kdyz by mel byt treba tak pozde jak byval , ale byla cena treba i za 80 Kc a hned naproti letiste je cenove dostupne B+B , je ale pravda, ze Ryanair z Frankfurtu trosku lety stahnul ,protezuje ted vic Charleroi, Bergamo ma taky dost zajimavych odletu do ruznych mist ....skoda ze to bude az od rijna ...kazdopadne pokud bude nejake zajimave misto v Nemecku bude to dobre , ale kliddne bych bral i Polsko, neni tam sice prilis nabidek na jih ale zato treba Gdansk nabizi prave z Wizz Island nebo treba jsou dobre lety do cele Skandinavie , Ten vzdalenejsi let by byl super ,kdyz by slo o nektery z ostrovu Recka ,ani Portugalsko by nebylo marne ,, sel by treba i Madrid nebo Barcelona .. taky pak spousta moznosti pokracovat..

Avatar uživatele fridgy
fridgy

Ježiš to je skvělý!!! ta konkurence bude tak skvělá omg! :D už takhle se do Londýna létá skoro zadarmo :) Těším se na levnej Řím! :) #stopWizzairu :D

Avatar uživatele xf22
xf22

bergamo otevira cely jih evropy dobre, pro travel servis pohroma..budou se muset nad sebou zamyslet kluci Tvrdikovsky

Avatar uživatele marekmatejka
marekmatejka

Ruší se polední rotace do CRL ? :( to není úplně ideální zpráva, přestupy ve směru PRG->CRL->Evropa když bude přílet do CRL v 19:25 nejsou moc použitelné. Tak doufejme, že alespoň přijdou se zajímavou destinací. Snad to nebude TSF, BVA nebo něco podobného... Naopak takové connection flights v dopolední rotaci do HHN, KRK, BUD, WMI nebo NRN by byly lákavé... Večer bych to na moc velkou dálku neviděl, odlet ve 21:40 už nedává moc možností... ale líbil by se mi nějaký jih... Faro, Málaga, Chania, Catania, Paphos, Trapani... :)

V pondělí a pátek se létá i nadále dopolední spoje, jen nebudou operovány pražskými letadly, tak jsem rotace neuváděl.

Avatar uživatele cernyfilip
cernyfilip

Já chápu že tohle je server cestujlevně, ale on je někdo opravdu schopnej uvažovat o tranzitování na CRL? Ryanair je P2P, nemá absolutně žádnou garanci přestupu ani při stejným booking reference, nehledě na neexistenci síťovýho modelu. Uvažovat RYR na feedovací lety je masochismus ne?

Avatar uživatele janp18
janp18

Lukáši, to jsem nevěděl. Opravdu se dá získat garance přestupu v případě zpoždění, pokud letenky kupuji přes Skypicker? Nemá to nějaké záludnosti?

Výrazně vyšší cenu

mikir

Prestupy s Ryanairem delam uz radu let, bouzel dnes uz ne tak vyhodne jako drive ,kdy byly klidne i treba 3 lety po 5 eurech za kazdy.. nocleh nekde mi nevadi, protoze to se pak uz da brat jako soucast dovolene a rozhodne si to vzdycky uzijeme vic, nez letet z CR s cestovkou a charterem Travel Servisu Osobni zkusenost s garanci u Skipickeru zadnou nemam a zrejme ji ani mit nebudu, protoze nevidim duvod, proc bych mel pres ne letenky kupovat ,, navic te garanci proste neverim .... Letos jsem treba uz letel z Prahy do Corku pres Standsted a byla tam na prestup hodina a pul ..schvalne jsem se na Skipicker dival , slo to pres ne koupit...v Praze strikali kridla kvuli namraze a nakonec mi zbylo 50 minut coz na Standstedu kde nelze projit primo na prestup je hodne malo..zavedli tam uz ale fasttrack ..takze jsem to stihnul, ale pochybuju ze by mi Skipicker neco zaplatil ,kdyz by mi Cork uletel

kamc0

konkurencny boj zacina a zakaznik sa tesi :)

Avatar uživatele mr_nicegood
mr_nicegood

Až od 30. října? Já jsem doufal, že by tou novou destinací mohlo být Maroko a že by se to stihlo už letos na podzim :)

Maroko by bylo skvělé! :)

mikir

Pochybuju ze by Ryanair vybral pro Maroko zrovna Prahu ...jinak je dost moznosti i s navaznosti z CR jak se do Maroko dostat ,je to uz dost let co jsem tam byl na 3 tydny projeli jsme ho cele az k Mauretanii vylezli i na 4175, je to zajimava destinace

Avatar uživatele mr_nicegood
mr_nicegood

Tak Maroko bylo spíš jen takové (naivní) přání, ale co Malaga?

mikir

Malaga je z Bratis;avy , na ruzne prestupy by byl skvely Madrid i kdyz i ten je mozny z Bratislavy, dobrou konkurenci by byly lety na nektery z ostrovu Recka , mozna by taky nemuselo byt spatne misto myslenek jiznich destinaci zvolit sever a vytvorit dobrou moznost na prestupy k Norwegianu , pochopitelne ale Ryanair nema zajem na prestupech na jinou spolecnost,coz je casto videt z odletovych casu, hlavne tam ,kde by jednim prestupem slo nahradit jejich primy let a to ani u jejich vlastnich letadel

Avatar uživatele petr.ladislav
petr.ladislav

Proc nelita nekam kde je furt teplo

mikir

Tak na Kanarske je z Prahy daleko a zrejme by se to nelibilo Travel Servisu ,,, ostatne at prijde z jakymkoliv letem do prazdninovych destinaci bude asi tvrdy boj..ale to je jen dobre ,,,

Avatar uživatele bukovsky
bukovsky

Na Kanáry lítal Ryanair z Linze..a bez problému.

Avatar uživatele m.klaudy
m.klaudy

Pro cestovatele z Moravy lze na Kanáry s Ryanem také pohodlně z Krakova.

mikir

Ja jsem jen komentoval to, ze let neni v dosahu 2 hodin a Ladislav se pta, proc nelita nekam kde je furt teplo samozrejme ze se da dostat pomerne snadno na Kanary z ruznych mist vratil jsem se tento tyden a leteli jsme tam z Wizz do Trevisa a pak s Rynairem vyslo to pekne z Wizz za 500 Kc a z Ryanairem za 55 euro let tam ... zpet jsem potreboval jinam tak jsme volili Madrid za 20 euro , jinak uz bude teplo za chvili i bliz tak skoda ze az od rijna ty nove lety,,

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
napsal David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 2 komentáře

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 39 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…