Dnes se v odpoledních hodinách konala tisková konference na letišti v Bratislavě za účasti ředitele letecké společnosti Ryanair Michaela O´Leary. Ten potvrdil dlouho očekávanou bázi na bratislavském letišti s účinností od března 2015.

Báze v Bratislavě je 71. v pořadí této aerolinky. Bázována budou 2 letadla typu Boeing 737-800, každé s kapacitou 189 cestujících. Obsluhovat budou 16 leteckých linek do evropských metropolí a přímořských letovisek.

Bohužel na dnešní konferenci neoznámil žádnou novou linku, mimo již dříve zmiňovaného Madridu.

Bratislava se může těšit na:

• 2 bázovaná letadla
  • 16 přímých leteckých spojení
  • 60 týdenních rotací
  • a více jak 1 milion cestujících
Hlavní výhodou báze Ryanairu v Bratislavě budou výhodnější časy letů. Kdy první odlety budou již v ranních hodinách a nikoliv až v poledních. Stejně tak tomu bude ve večerních časech - poslední přílety před půlnocí místo kolem 8. hodiny večerní.

O´Leary zároveň nevyloučil další expanzi až na 4 stroje. Bratislava je dle něho neobjeveným rájem turistického ruchu.

Destinace z Bratislavy a počet jejich rotací:

• Londýn Stansted 2x denně
  • Palma 2x týdně
  • Trapani 2x týdně

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vodochody jsou od začátku nesmysl a Penta to nechce stavět se zaměrem provozovat letiště pro aerolinky vyhlášené svou neochotou platit, ale aby devalvovali tržní cenu Ruzyně a přinutili tak Aeroholding (stát) od estébacko-mafiánské Penty Vodochody odkoupit. Detailně rozebráno zde: http://dopravni-magazin.cz/letiste-vodochody-konec-snum-navrat-reality/ Problémem nejsou poplatky (nářky aerolinek jsou takový jejich folklór), ale chybějící stabilní poptávka. Michal: Právě že ve Varšavě se po uzavření nového letiště Modlin kvůli odfláknuté runwayi ukázalo, že nové letiště není vlastně potřeba a vrátil se tam jen Ryanair.

Avatar uživatele mrtom11
mrtom11

robert - to skôr my Vám máme čo závidieť u nás z BA lieta miniminum letov nedá sa to porovnať s Prahou, Viedňou ani Budapeštou...

Avatar uživatele robert20
robert20

Nám Pražákům nezbývá, než bratrům závidět a doufat v brzké otevření Vodochod.

Vyšší síly (politické) si to nepřejí. Takže na Vodochody zapomeň.

Avatar uživatele mart.barts
mart.barts

Jak nepřejí ?? Jaký je důvod, nevidím do toho, tak mě to zajímá. Je tomu nedávno, co jsem četl článek, že se to do 2 let má rozhýbat. Takže opět jen kec ?

Nedávno jsem četl zase o tom, že enviroment vrátili a neschválili. Prostě nejsnadnější cesta jak něco prodlužovat a nikdy legálně neschválit.

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Myslite ze Pha potrebuje dalsi letiste? :)

wit

Potřebuje. Z důvodu konkurence

Avatar uživatele yeah
yeah

Avatar uživatele rado.vdh
rado.vdh

Nemyslim si, ze mate pravdu s tou konkurenci. Otazka je, zda existuje poptavka.

Avatar uživatele mikkimikki
mikkimikki

nabidka urcuje poptavku ... Warszawa tiez myslim postavila druhe letisko a zhrnuli sa tam mimo hlavneho vsetky nizkonakladovky :)))

Mates X

Ahoj, žiju ve Warsaw a není to pravda. Přesunul se tam jenom RyanAir a Wizz normálně lítá z Okecie. Mimochodem, dostat se busem na Modlin a zpět kolikrát stojí jako letenka RyanAirem, takže to zase takové terno není. Za druhé low cost letiště v Praze bych byl fakt rád.

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 33 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 0 komentářů

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…