Ryanair otevírá bázi na letišti v Bratislavě

Dnes se v odpoledních hodinách konala tisková konference na letišti v Bratislavě za účasti ředitele letecké společnosti Ryanair Michaela O´Leary. Ten potvrdil dlouho očekávanou bázi na bratislavském letišti s účinností od března 2015.

Báze v Bratislavě je 71. v pořadí této aerolinky. Bázována budou 2 letadla typu Boeing 737-800, každé s kapacitou 189 cestujících. Obsluhovat budou 16 leteckých linek do evropských metropolí a přímořských letovisek.

Bohužel na dnešní konferenci neoznámil žádnou novou linku, mimo již dříve zmiňovaného Madridu.

Bratislava se může těšit na:

• 2 bázovaná letadla
  • 16 přímých leteckých spojení
  • 60 týdenních rotací
  • a více jak 1 milion cestujících
Hlavní výhodou báze Ryanairu v Bratislavě budou výhodnější časy letů. Kdy první odlety budou již v ranních hodinách a nikoliv až v poledních. Stejně tak tomu bude ve večerních časech - poslední přílety před půlnocí místo kolem 8. hodiny večerní.

O´Leary zároveň nevyloučil další expanzi až na 4 stroje. Bratislava je dle něho neobjeveným rájem turistického ruchu.

Destinace z Bratislavy a počet jejich rotací:

• Londýn Stansted 2x denně
  • Malaga 2x týdně
  • Palma 2x týdně
  • Trapani 2x týdně

Avatar uživatele Petr76

Vodochody jsou od začátku nesmysl a Penta to nechce stavět se zaměrem provozovat letiště pro aerolinky vyhlášené svou neochotou platit, ale aby devalvovali tržní cenu Ruzyně a přinutili tak Aeroholding (stát) od estébacko-mafiánské Penty Vodochody odkoupit. Detailně rozebráno zde: http://dopravni-magazin.cz/letiste-vodochody-konec-snum-navrat-reality/ Problémem nejsou poplatky (nářky aerolinek jsou takový jejich folklór), ale chybějící stabilní poptávka. Michal: Právě že ve Varšavě se po uzavření nového letiště Modlin kvůli odfláknuté runwayi ukázalo, že nové letiště není vlastně potřeba a vrátil se tam jen Ryanair.

Avatar uživatele mrtom11

robert - to skôr my Vám máme čo závidieť u nás z BA lieta miniminum letov nedá sa to porovnať s Prahou, Viedňou ani Budapeštou...

Avatar uživatele robert20

Nám Pražákům nezbývá, než bratrům závidět a doufat v brzké otevření Vodochod.

Vyšší síly (politické) si to nepřejí. Takže na Vodochody zapomeň.

Avatar uživatele mart.barts

Jak nepřejí ?? Jaký je důvod, nevidím do toho, tak mě to zajímá. Je tomu nedávno, co jsem četl článek, že se to do 2 let má rozhýbat. Takže opět jen kec ?

Nedávno jsem četl zase o tom, že enviroment vrátili a neschválili. Prostě nejsnadnější cesta jak něco prodlužovat a nikdy legálně neschválit.

Avatar uživatele Kickassone

Myslite ze Pha potrebuje dalsi letiste? :)

Potřebuje. Z důvodu konkurence

Avatar uživatele yeah

Avatar uživatele rado.vdh

Nemyslim si, ze mate pravdu s tou konkurenci. Otazka je, zda existuje poptavka.

Avatar uživatele mikkimikki

nabidka urcuje poptavku ... Warszawa tiez myslim postavila druhe letisko a zhrnuli sa tam mimo hlavneho vsetky nizkonakladovky :)))

Avatar uživatele duben.martin

Ahoj, žiju ve Warsaw a není to pravda. Přesunul se tam jenom RyanAir a Wizz normálně lítá z Okecie. Mimochodem, dostat se busem na Modlin a zpět kolikrát stojí jako letenka RyanAirem, takže to zase takové terno není. Za druhé low cost letiště v Praze bych byl fakt rád.