SAE víza: nově od 22.3. zdarma po příletu pro CZ i SK

Napsal

Během dnešního dopoledne mě informovalo několik našich čtenářů o velmi potěšující zprávě - zrušení vízové povinnosti při vstupu do Spojených arabských emirátů.

Nově tak od 22.03.2014 budeme moci cestovat do SAE bez nutnosti víz, což jistě potěší všechny, kteří využili nedávných akcí na letenky do SAE:

Aktuálně můžete rezervovat zpáteční letenky z Prahy již za 7.796 Kč nebo přímé lety za 7.902 Kč - příklad termínu zde.

Razítko do pasu obdržíte po příletu na letiště, a to jak na Al Maktoum DWC, Dubai DXB i letiště v Abu Dhabi AUH. Bez víz tak mohou nyní cestovat občané České republiky i Slovenska a všech zbylých členských států EU.

Oficiální zpráva byla vydána i na webu MZV.

Zdroj: gulfnews.com

Avatar uživatele Monika_10
Monika_10

A jak je to pro ženy? Donesla se ke mě zpráva, že ženy co letěly samy do SAE pod 30 let, vízum nedostaly.. Takže mě zajímá, jestli když se víza zrušila, jestli se zrušila i tahle nepřijemnost..

Zcela jistě ano.

Avatar uživatele KORZET13
KORZET13

ahoj Dave, mám let přes Bělehrad do Abu Dhabi a zrušili nám autobus do Dubaje. Dá se to separátně zabukovat někde jinde? Nebo raději použít taxi cena snad cca 200 aed. Díky Laďa

Avatar uživatele Truhlik
Truhlik

Autobus Etihad se da koupit asi za 40dh - vetsinou jezdi skoro prazdny - zde jsou stranky a jizdni rad https://www.etihad.com/Documents/PDFs/Coach%20schedules/Etihad-Travel-Mall-Coach-Schedule.pdf

Avatar uživatele KORZET13
KORZET13

díky, musím si rezervovat lístky nebo vše koupim v buse. Laďa P.S. když vložím rezervační kód z letenky tak mě to nepustí dál, háže to chybu.

Avatar uživatele jana.farnikova
jana.farnikova

Ahoj, řeším úplně stejný problém, tak kdyby ses náhodou dozvěděl, jak na to, tak dej, prosím, vědět. Díky!

Avatar uživatele smartwatches
smartwatches

Nejhorsi varianta je dojet z letiste na Main Bus Statiton v Abu Dhabi a tam si koupit jizdenku do Dubaje, jezdi to kazdou hodinu a stoji to okolo 20 dirhamu.

Avatar uživatele korabik.daniel
korabik.daniel

Ahoj, jakým způsobem ses dozvěděl o zrušení autobusu z AbuDhabí? Letím za chvíli 26.3.

Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

Ahoj, jak dloho bude platit tahle akce ohledne tech letenek ??Díkk jsou super levné :)

Avatar uživatele freedom
freedom

No jo. Jenže ono to bez těch víz bude fungovat i opačným směrem. Doporučuju zchladit nadšení a přečíst si aspoň Korán (především súry vzniklé nejpozději, jako např. 4 (o ženách), 9 apod.). Nebo ještě lépe Mohamedův životopis a hadíthy. Všimněme si prosím především pasáží o nevěřících. Ať aspoň tušíme z čeho se to radujeme... hezký den všem a díky za jinak dobrou stránku

Avatar uživatele Truhlik
Truhlik

Nová pobytová taxa od konce brezna 3dolary za pokoj za jednu noc - takze treba za 14 denni dovolenku priplatite 850kc

Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

Myslel jsem že to je stránka pro cestovatele a ne pro xenofoby.

Avatar uživatele Dana11
Dana11

Hurááá. Pro mĕ nejlepší zpráva, jaká může být!!!!

pysak

No konečně.Že jim to trvalo.Ted už se da vklidu vyuzívat i levne lety s flydubai na Sri lanku popř. na destinace po Africe

Gibbon

Je to i na strankach ceskeho velvyslanectvi pro SAE v AbuDhabi: http://www.mzv.cz/abudhabi/cz/vizove_a_konzularni_informace/zruseni_vizove_povinnosti_do_sae_od_22_3.html

Doplněno, díky.

Avatar uživatele kkoukal
kkoukal

No je to pravda a já blbec jsem je minulé pondělí vyřizoval na 31.3. takže jsem vyhodil peníze z okna! No co se dá dělat!

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

V pohode, ja zas mam jedno z poslednich vydanych business viz do ameriky, udelal sem si ho tesne pred zacatkem esty, musel sem tam nutne a nebyl sem si jistej jestli to fakt zrusej.. :)

Avatar uživatele shebik
shebik

tak to som mala šťastie :)...o víza som chcela požiadať minulý víkend, ale na stránkach https://www.ttsuaevisas.com/Home/Index.aspx?CountryID=47 majú uvedené, že na fotografii musí byť biele pozadie a ja mám len fotografiu s modrým pozadím, takže som mala v pláne ísť sa najprv vyfotiť znova :)

Avatar uživatele martinaje
martinaje

Také jsem víza již zakoupila. Letím koncem března. Není nějaká možnost zažádat o zrušení a vrácení peněz?

Avatar uživatele pavel01
pavel01

Gibbon

Tyka se to vsech obcanu bez ohledu na to odkud se leti? A je to od 22.3. VCETNE? mame totiz letenky prave na 22teho :)

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Heh dobry Premku.. S kym letis?

Přemku, rozhodující je datum příletu - pokud vylétáte 22.3. z Prahy, tak ten samý den pravděpodobně nedoletíte (hovoříme-li o akci od Srbů).

Gibbon

Mate samozrejme pravdu, priletame az 23.3. do Abu Dhabi takze by to melo byt snad bez problemu.

Letime s AirSerbia

Avatar uživatele tina.hamar
tina.hamar

volala som s MZV, overuju to a v priebehu dna by mali tuto spravu potvrdit aj na svojom webe..:)

Avatar uživatele tina.hamar
tina.hamar

ehm, zabudla som dodat, ze slovenske MZV, ale myslim, ze to bude rovnako platit aj v CR...

Avatar uživatele dincaz
dincaz

Ahoj, to je super zpráva. Nicméně mohl by tuto informaci někdo ověřit na MZV nebo ambasádě SAE?

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…

Ryanair přidává další 2 nové linky z Prahy do Maroka a Izraele
napsal David Eiselt 2018-03-08T10:31:00+01:00 13 komentářů

O tom, že to Ryanair myslí v Praze vážně není už pochyb. Za loňský rok rozšířil svou letovou mapu z PRG do 14 destinací a jen od začátku letošního roku už stihl ohlásit další 3 nové linky do…

Nová linka Norwegian z Prahy do Göteborgu: 1.800 Kč
napsal Kryštof Hájek 2018-03-07T15:39:24+01:00 1 komentář

S poměrně nečekanou novinkou dnes přichází jedna z nejdravěji se rozvíjejících aerolinek na světě Norwegian. Od 27. dubna 2018 spojí Prahu s druhým největším městem ve Švédsku Göteborgem. Staré…