Safety in paradise: nové virální video rozdělilo internet

Dámy a pánové, za malou chvíli vám bude promítnuto krátké video znázorňující bezpečnostní procedury na našem letadle...

Všichni známe donekonečna monotónní videa, na kterých je vždy to samé. Jak se připoutat, jak nasadit masku či záchranou vestu. Pokud létáte častěji, pravděpodobně jim již nevěnujete svou pozornost. To je ale chyba, i často létající by si měli vynahradit 3 minuty svého času k bezpečnostní instruktáži.

Jak však donutit cestující, aby svou pozornost věnovali tam, kde je potřeba? Novozélandská aerolinka Air New Zealand na to jde po svém. Jejich videa jsou nevšední, vtipné a v neposlední řadě inspirující. Podívejte se!

Video si za 4 dny existence přehrálo více jak 1 milión osob (v čas publikování příspěvku 1.346.000). Na palubách společnosti bude promítáno od konce tohoto měsíce. Již nyní se však utvářejí na internetu dva tábory: jedni video chválí, druzí jej kritizují.

Snímek byl natáčen na Cookových ostrovech, kam daná aerolinka létá a láká cestující k zasloužené romantické dovolené. Mnohým vadí právě tento fakt, že do bezpečnostního videa jsou vkládány marketingové účely za pomocí účasti 4 modelek (Ariel Meredith, Chrissy Teigen, Hannah Davis a Jessica Gomes) a kouzelných pláží na Cookových ostrovech.

Na druhou stranu si video vyžádá pozornost každého cestujícího a splní tak svůj účel - tedy zopakování postupů při nestandardních situací. To se u zbytku leteckých společností říci rozhodně nedá! Mně osobně se video líbí a přeji si více takových.

Posuďte sami, ke kterému táboru se přikloníte vy.

Avatar uživatele gruberovakatka

Air New Zealand jsou skvělý. Naše instruktážní video bylo s Bearem Gryllsem a bylo super!

Avatar uživatele volnym522

Naposledy co jsem letel bylo s UP by EL AL do TLV a jejich safety video jsem dokoukal také až do konce. možná trochu přitažené za vlasy, ale pozornost rozhodně upoutá.... https://www.youtube.com/watch?v=3V6qx1uQ29g

Avatar uživatele masupostu

Možná trochu zdlouhavé, ale jinak moc pěkné! Mě jako ženskou zaujali spíš chlapi na loďce během nouzového přistání :-)

Avatar uživatele Dostic

Včera jsem přiletěl z Atlanty a Delta má taky zajímavý safety video.

Avatar uživatele ravenhorn

AS je blbec. Air New Zealand ma ty nejlepsi safety videa.

Avatar uživatele smejco

Air new zealand mali aj predtym pekne instruktazne videa - pozrite si aj toto :) https://www.youtube.com/watch?v=cBlRbrB_Gnc

Avatar uživatele Kickassone

Poprve sem tu predvadecku dokoukal do konce... :)

Avatar uživatele andrea.riedlova

Video je skvělé a určitě zaujme. V minulosti mne velmi pobavilo i safety video u tureckých aerolinek Pegasus airlines - které zaujalo i děti, což se často nestává.

Avatar uživatele opice

Air New Zealand jsou v tomto směru nejlepší a ostatní společnosti by se od nich měli učit. Za nejlepší video se dá považovat jejich Hobit, ale tohle je taky velmi povedené.

Avatar uživatele CrocanLB

super, nelitam sice zas tak uplne casto, ale i tak me ty videa v letadle s´rou hehe. Na takovy video bych se podival vickrat

Avatar uživatele asisan2000

To video jsem koukal bez zvuku - v letadle take normalne neni rozumet - absolutne neprehledne a nic nerikajici lidem ktreri nemaji ani paru o cem je rec - nejhorsi video co by melo prispet k bezpecnosti cestujicich - ty mareny nikoho nezajimaj.

Avatar uživatele sedum

HA! GAY!