Nízkonákladové aerolinie Wizz Air dnes oznámily ukončení provozu letové báze na pražském letišti ode dne 14.6.2018. Společnost jako důvod uvádí přesunutí letadla do míst s větší poptávkou.

Rušení se dotkne linek do Benátek, Bergama, Neapole, izraelského Ejlatu, Tel Avivu a bohužel také přímé linky na Island.

V provozu i nadále zůstávají spoje na letiště Londýn Luton, Bari a nově ohlášené gruzínské Kutaisi, které provozují bázované letouny na uvedených letištích.

Co dělat, pokud byl můj let zrušen?

Wizz Air nabízí cestujícím možnost náhradní dopravy, což znamená let s jinou leteckou společností nebo vrácení peněz ve formě kreditu ve výši 120 % ze zaplacené částky. Rozhodnutí je čistě na vás. Více o problematice najdete v článku o zrušení letu.

Na lince do Milána/Bergama využijete spoje Ryanair, easyJet nebo ČSA. Do Benátek easyJet či Volotea, na Island ČSA a bohužel k cestám do Izreale budete muset využít linek z jiného letiště v okolí, kdy vám Wizz musí proplatit i cestu na toto letiště. Je možné, že se bude chtít společnost kroutit, nebojte se trvat si na svém – legislativa je na straně cestujících.

V případě, že váš náhradní let nekoresponduje s původním letem, máte právo také na proplacení nutných výdajů v destinaci jako je hotel a strava.

keby kúpiš teraz 100 leteniek...... to je v akom jazyku?

Avatar uživatele semrad8
semrad8

K čemu mi je kredit, když chci letět z Prahy na Island? Já chci zpět peníze...

Avatar uživatele Silva
Silva

Škoda...

Když zakoupím letenky z Prahy do Kutasi s odletem v září nebude s tím problém?Dík za odpověd

Nebude, to operuje jiné letadlo z Gruzie.

kde najdu info o nabizenem nahradnim letu a kde jsi ho zabookovat?

Kryštof Hájek

Wizz Air sám musí informovat se všemi informacemi cestujícími mailem. Info je zatím pár minut staré, maily budou posílat nejspíš v následujících dnech/týdnech.

Kupoval jsem členství v prosinci 2017 pro dva lidi a teď je půlku roku nebudu moct mít jak využít, díky zrušeným linkám. Je reálné na to požadovat dobropis/poměrnou část zpátky? Díky

také by mne zajímalo..

myslím, že to je typicky čecháčkovský přístup

A dají se ještě koupit letenky do toho 14.6., třeba na nějakou jarní cestu na island?

Ano, letový řád do 14.6. je nezměněn.

Odkial viete ze konci s letmi? Nikde inde som tu info nenasla

Hm, toho Islandu je skoda, takhle bude litat jen CSA (

David K

škoda, to znamená, že ostatní aerolinky mohou zvesela zdražovat :(

Ivo

Letenky se jeste daji koupit - kdyz si ji koupim, dostanu zpet 120%, co myslite? :-)

Ano, je to tak... Pokud to ale udělají všichni, tak na základě zvýšené poptávky lety ponechají :D

Myslím, že je napsáno ve formě kreditu. Tzn. můžeš si vybrat u stejné společnosti o 20% dražší letenku :)

Ivo

Myslis? po ohlaseni konce ohlasit znovuzahajeni? to se mi nezda.. Asi tam za 3k neco soupnu.. 600 navic se hodi u wizzu smerem na vychod odjinud :)

Myslím si, že áno, ale kým nenakúpiš letenky v nejakom veľkom množstve, tak sa to za tie starosti neoplatí. Plus keby kúpiš teraz 100 leteniek, tak je to celkom podozrivé a napadnuteľné ako špekulácia :D

Ivo

Myslim, ze 2 letenky za 2tisice zadny spekulace nevyvolaji :). Zas tolik toho wizzairu kreditu nechci :D

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 0 komentářů

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…

Očkování pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-14T14:07:00+02:00 4 komentáře

Mnoho z nás tápe v dlouhém výčtu nemocí, které nás mohou na cestách potkat. Řešíte nezbytné otázky ohledně očkování na cesty do exotických zemí a mnohdy se člověk nechává zbytečně unášet na vlně…

Revolut – platební karta pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-12T16:21:00+02:00 58 komentářů

Trápí vás nevýhodné kurzy zahraniční měny u vaší banky? Máme pro vás jednoduché řešení. Založte si nový účet u Revolutu. Získáte středové kurzy, tedy ty nejvýhodnější na trhu, a bankovní účet…