3. Řecko
  4. AEGINA a AGISTRI za KAČKU

AEGINA a AGISTRI za KAČKU

Původně ATHÉNY za KAČKU, nakonec dva naprosto neznámé ostrovy v Saronském zálivu. Ostrovy, které Athénám vzaly název cestopisu a ostrovu Santorini, mojí řecké srdcovce, srdeční prvenství.
Cestopis z roku 2021 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

24. 05. 2021, poslední aktualizace 2021-07-08T10:34:26+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Martin Vícha

Musím potvrdit všechny superlativy, co tu Katka o ostrovech psala. Jsou skutečně tak krásné, jak píše. Navíc skutečně stačí, pokud je člověk unavený a nechce se mu nic vymýšlet, prostě vytisknout Katčiny cestopis, v přístavu se zorientovat podle bílé kaple (kostelíku) a vyrazit. Sice už tam bylo více lidí, ale stále jdou lehce najít liduprázdné pláže pár minut od hlavního města. Takže Katko, ještě jednou díky moc za super cestopis a informace v něm. A protože jsme neměli štěstí na ony úžasné západy slunce (klasický letní athénský smog spolehlivě zakrýval západní oblohu), určitě se sem na jaře vrátíme. Jinak, vzhledem k frontám před prodejem lístků na ferry v Pireu, doporučuji nakupovat v aplikaci ferryhopper. Navíc po prvním letu delfínem se lze zaregistrovat na Seasmiles a mít každý další trajekt, který je v tomto věrnostním programu (ne všechny společnosti) o 1e levnější.

CESTUJI za KAČKU

Nic mi neudělá větší radost než číst/slyšet, že cestopis byl pro někoho reálnou inspirací a třeba i v něčem pomohl... Takže já díky tobě a doufám, že jste si tyhle perly Saronského zálivu s Andy užili jaksepatří!!! :)

voughne

K dileme, ci 5 letnych dni "v Atenach" stravime koleckom po Peloponeze, alebo sa vyberieme z Rafiny povymetat ostrovy Andros - Tinos - Mykonos sa teraz este pridava tretia moznost Aegina s Agistri :O

Davam tip na dalsiu cestu za Kacku :)

CESTUJI za KAČKU

Super, díky za link. Já už mám nejbližší řecké dilema vyřešené, ale určitě ledaskdo ocení 😉

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nejvic cenim cestopisy z mist, ktere nejsou uplne proflakle (bohuzel cist dokola o Bali, Islandu a New Yorku me fakt nudi) a tyhle mala, zajimava mista me fakt bavi. Good job !!!

Ateny me nikdy moc nenadchly, ale ty ostruvky okolo jsou super, byl jsem pred asi 10ti lety jachtou na Porosu a bylo to neskutecne krasne, az mi povyrosto deti tak si to s nima musim zopakovat.

CESTUJI za KAČKU

Tak to pěkně děkuji! Přemýšlím, jaké cestopisy mám vlastně ráda já, nad čímž jsem do teď nikdy nepřemýšlela. No a zjistila jsem , že krátké :D Taky praktické, plné inspirujících fotek, informací o přesunech mezi místy v dané lokalitě, o cenách a samozřejmě o zajímavých místech, které jsem třeba ani neznala. Jinými slovy ty, které mě nenechyjí spát a řeknu si "jo, tam chci!". Někdy se mi to stane i u profláklých míst nebo dokonce destinací, kde už jsem sama byla. Třeba zrovna o Islandu jsem nedávno četla tak hezký cestopis, že jsem si říkala, že je na čase jarní repete..

Každopádně jsem moc ráda, když si inspiraci kdokoli najde zrovna v mém cestopisu a v případě Řecka o to radši, protože Saronský záliv je obrovský a ostrůvků moc, takže je pořád kde bádat a nacházet nepoznané. Navíc ta řecká atmosféra - to je relax jaksepatří. Jo a na Poros jsem taky koukala! Ale přednost dostane ještěněco úůně jiného... ;)

Díky za milý komentář

Martin Vícha

A jak se říká, nic není staršího, než včerejší požadavky pro vstup do země, tak nově Řecko, kromě PCR testu a certifikátu o očkování uznává nově pro vstup i potvrzení o prodělaném onemocnění Covid 19, v době +2/+9 měsíců od pozitivního testu. Příslušná kolonka je už i v on line formuláři pro QR kód.

Skvělá zpráva!!

Avatar uživatele dagmarburgerova
dagmarburgerova

Miluji Řecko a toto vypadá opravu famózně! ;) Super, krásné, jako vždy parádně vylíčené!!

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji!! A s tou láskou k Řecku naprosto souhlasím... :)

Avatar uživatele z.e.filipova
z.e.filipova

Opět vtažená do cesty, z "bezpečí domova". Krásné fotografie, poutavé vyprávění. Děkuji

CESTUJI za KAČKU

Vtažení do cesty byl cíl :) Děkuji!

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Fotky jsou opravdu krásné a děkuju za tip. V Athénách jsem byla kdysi jenom jenom na pár hodin, než jsem fofrem hopla na metro do Pirea, ale zkombinovat to s těmihle ostrovy... tečou mi sliny nejenom nad tím jídlem a pravým frappé. Tohle je sakra slovo do pranice, až konečně zruší tu karanténu.

CESTUJI za KAČKU

Děkuji za milá slova! No a pokud je to pro tebe inspirace, je to ta nejlepší odměna za ten elaborát :) Chápu, že ta naše karanténa odrazuje, mně to nevadilo, protože pracuji z domu a venku bylo tak hnusně, že jsem se nutila jít i za psem na zahradu :D Každopádně Řecko boží, co nejdřív zopakuji :)

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Tak pere se to ve mě, ale bohužel jsem nýmand, co by musel využít dovolenou a jsem pořád dost velká optimistka v tom, že do konce roku ty dny využiju líp :D Ale očekávám, že během června ta podmínka padne. /zatnutá pěst do větru

• (upraveno 2021-05-25T09:13:04+02:00)

S tou dovolenou souhlasím! Dokud jsem ji musela zohledňovat, bylo to peklo. Vzpomínám si, jak jsem urputně počítala každý den, každou hodinu...to si pak člověk opravdu rozmyslí, za co ji uvalí... I já doufám, že poslední kvartál bude ve znamení nějakého dlouhého tripu - Asie nebo Střední Amerika a kdybych dovolenou měla na příděl, šetřím ji na tuto cestu taky. Každopádně Řecko byl boží anticovidovej relax, kterej mi sedl jak hrnec na prdel,. Objevení těch dvou ostrovů pro mě bylo jak pro Kolumbuse Amerika a když teď přemýšlím zase nad tím KAM, hned se mi vybaví ta jejich bílomodrá vlajka, chuť řeckého salátu, laciného vína a frapé :)

• (upraveno 2021-05-24T14:15:34+02:00)

Moc hezké a plné informací, ostatně jako každý tvůj cestopis. Stačí jen vytisknout a vyrazit... Proletět se řeckým hydrofoilem, bylo vždycky moje přání :-). Tak snad mi to někdy vyjde.

CESTUJI za KAČKU

Hydročím?? :D Pokud jde o tu loď (s názvem létající delfín), tak to byl fakt mega zážitek, který ovšem nedoporučuji po jídle :D

Jinak Řecko doporučuju všema deseti ceny, jídlo, víno v PET!!, průzračné moře, ta jejich boží vlajka na každém stěžní, kopečku a kostelíku... Miluju to tam!

A moc děkuji za mílá slova!

Martin Vícha

... tak už si to tisknu :-)

CESTUJI za KAČKU

Nic mi nedělá větší radost než vědomí, že někomu cestopis posloužil jako inspirace a třeba i pomocník na cestu. Těším se na vaše fotky a vjemy!! :)

Avatar uživatele Jaca
Jaca

Na tvý Řecko jsem čekal už od prvních fotek na tvém facebooku! Díky za všechny informace k cestě tam, protože jak správně říkáš, nikde jsem nic kloudnýho k cestě tam nenašel. Taky se do Řecka chystám, mám ho nejraději. Původně jsem přemýšlel nad Santorini, které jsi tu už několikrát skvěle sepsala, ale teď jsi mě dostala do patovky. O těch ostrovech v Saronském zálivu jsem fakt nikdy neslyšel a po všech fotkách, co jsem si nejen tady, ale hlavně u tebe na webu prohlídl, mám asi rozhodnuto. Díky!! Kam to bude příště?

CESTUJI za KAČKU

Předně moc děkuji za milá slova! Taky za to, že sleduješ FB a můj web, protože tam je toho opravdu podstatně víc, takže snad i větší inspirace :) Řecko jednoznačně doporučuji!! Naprosto pohodová atmosféra, teplo, moře, jídlo...a Covid na háku. Však to asi sám dobře znáš. Santorini je nádherné a pokud jsi tam ještě nebyl, určitě nezavrhuj. Ony zrovna teď letenky do Atén nejsou nejlevnější. Každopádně ostrovy Aegina a Agistri byly i pro mě neskutečné překvapení a určitě je budu všem doporučovat.

Jo a ještě jsem koukala - pro milovníky Sanotorini - na letenky právě přes Atény. Z Atén na Sanotorini je to okolo 10 EUR :)

Jinak u mě není otázka KAM příště, ale KDY. Všude je něco krásného :)

• (upraveno 2021-05-24T13:40:32+02:00)

Opět musím pochválit nádherné fotky, Kačko. Číslo 7 a 8 a pak zejména ten průhled přes balkon na kostelík, kterou tady kupodivu nemáš, jsou fakt úžasné. Jakož i řada dalších... To bych chtěl taky umět. 💛

Překvapil mě nocleh na letišti... popřemýšlím, jestli to taky tak neprovedu příště.

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji!! Fotiti umí každý. Nejde o focení, jde o to, co stojí před objektivem. A v případě Řecka - to je jak přehlídkové molo plné topmodelek! :D

Spaní na letišti je pohoda jazz a pokud uvítáš klidný spánek - bivak před salonkem 1A! Jen si vem nějakou deku, zem je sice čistá, ale studená :D

Jde hlavně o to, kdy a na co zmáčknout spoušť, a toto umění ty ovládáš perfektně. Z toho pak vznikají ty srdcovky.

CESTUJI za KAČKU

Víno a moře jsou nesmírně fotogenické záležitosti :D

Jana Pernicová

❤️🍀🍀🍀

Díky! :)

Mıchal

Teda, pane Karfík. Vaše tempo je fakt vražedné ba je úctyhodné, jak se vyhýbate všem covidům, restrikcím a karanténám.

CESTUJI za KAČKU

Děkuji pěkně! Ono to cestování ve skutečnosti není tak strašné, jak se nás snaží všichni přesvědčit ;) Jinak to sepisování strašné je!! Člověk si doma v 15 stupních (pocitově 4) sedne ke vzpomínkám pár dní starým a ještě než to dopíše, už má další letenku :D

Mıchal

Někteří mají letenky ještě z loňska. A za kredity :D

CESTUJI za KAČKU

Tak to je potom ideální stav! :D Ale ještě bych počkala, protože v nejbližších plánuji objevení dalšího řeckého pokladu :D

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

KAPVERDY - SANTO ANTÃO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-25T18:49:16+02:00 0 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů, ... SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů,…

KAPVERDY - SÃO VICENTE za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-12T18:51:16+02:00 5 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co... Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co…

KAPVERDY: SANTIAGO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-07T11:42:15+02:00 14 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se . Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se…

ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…