Balónová Cappadocia (Göreme)

Aneb jeden den v Göreme (Cappadocia, Turecko)

Cestopis z roku 2018 napsala Klaruse

Zážitky pro tebe sepsala Klaruse
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-11-08T13:44:32+01:00

Klaruse procestovala 22 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidala před 8 lety a napsala pro tebe 4 úžasné cestopisy.

karolina

Ahoj, chci se zeptat kdy zde létají balony? Nikde nemohu najít od kdy do kdy létají. Myslím tím jaký měsíc.

Děkuju moc :)

jarolein

Ahoj, lítají po celý rok...je to hodně vyhledávaná atrakce, i zima není problém...

jen počasí může být problém (např. extrémní vítr, déšť...)

Ahoj, připomnělo mi to mou cestu do Turecka asi před 10 lety. Možná i proto, že mám tureckého kamaráda, mi ceny nepřipadaly nijak horentní. Ať už bydlení, jídla, vstupu. Byli jsme tam na přelomu září/říjen, prázdno tam nebylo, ale davy turistů taky ne. Nazval bych to pozdněletní pohodou. Bydleli jsme v "městečku hrnčířů" Avanos, které leží odhadem 7-8 km od Göreme. Dílen a obchodů s keramikou byly v Avanosu opravdu spousty.

Ty tufové homole v oblasti Göreme jsou naprosto neskutečné, připadalo mi to jak krajina někde na Marsu. Výhledy na balóny pokrytou oblohu po ránu byly krásné, ale my se letu neúčastnili.

V Cappadocii stojí určitě za návštěvu i staré řecké kostely se zachovalými freskami ve skalách. Nejstarší z nich jsou z 10. století.

Ahoj Klarus, v mapce ti chybí poloha míst :) označ dané místo a klikni pravým do mapy, postupně takhle u všech bodů. Pak se zobrazí.

Klaruse

Děkuju moc, doplněno :)