3. Česká republika
  4. JAK SE SBALIT DO PŘÍRUČÁKU?

JAK SE SBALIT DO PŘÍRUČÁKU?

Zrovna to dělám, tak jsem vám to svoje balení sepsala. Hezky nestručně a hezky VINNĚ🍸, jak jste u mě zvyklí .
Cestopis z roku 2021 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

10. 10. 2021, poslední aktualizace 2021-10-10T20:45:56+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 63 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Ja sem letel s prirucakem (rozumej s klasickym carry onem na koleckach) snad jedinkrat v zivote na jednu noc do Varsavy a prislo mi, ze tam letim nahej - chces si jit zabehat - nemas vercajk, nemel sem knizku na cteni a spoustu dalsich picovin, co normalne taham - proste tohle neni nic pro me, jakmile nekam letim lowcostem, automaticky si kupuju tarif s min. jednim 23kg nacheckinovanym zavazadlem.. Na kratsi vzdalenosti (Londyn, Madrid) si vetsinou vezmu jen do ruky Maca a zbytek veci, vcetne nabijecky, mysi a proste vsech veci poslu spodem a couram se po letisti / loungi jen s notesem v podpazi, to me osobne vyhovuje uplne nejvic..

Jediny muj travel hack na zavazadla (ja jsem jeden z tech typku co vzdycky tlaci vozicek na kterem mam Eiffelovku z tasek) je, ze v pripade, ze kazda cesta je stehovani pulky domacnosti (jako u nas), tak urcite nedoporucuju balit nic do velkych kufru - vetsinou vozime vic mensich zavazadel, protoze se nam to potom s kocarkem a picovinama pro deti mnohem lip sklada do aut z pujcovny (midsize family car je to nejmensi, do ceho se narveme).. Jo a dalsi travel hack je, ze do US dycky litam s jednim kufrem a vracim se minimalne se 2 (na osobu), ale to asi znate vetsina osobne.. ;)

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Vřele souhlasím. To s několika plavkami je zajímavý nápad, i když mě teda nikdy nejsou tak příjemné jako spodní prádlo :D

Já osobně částečně cestuju s batohem, částečně s kufrem na deset kilo, který beru na palubu, pokud je to víceméně městská dovolená na týden a víc. Ale protože většinou cestujeme ve dvou, sbalíme se do tohohle jednoho kufru dva. A pokud máte kufr s takovými těmi vypičenými kolečky, možná stojí za to jeho používání pro tyhle příležitosti přehodnotit.

Popis koleček u kufru 1A🔝😁😁😁

Avatar uživatele Azul
Azul

Čtečku.

Z mých vychytávek - duct tape (stříbrná instalatérská páska), beru namotanou na propisce/na treku na trekové hůlce. Spraví skoro všechno:-)

2-3 sichrhajsky (zavírací špendlíky). Pokud něco suším, univerzálnější (lehčí, méně objemné) než kolíčky na prádlo. Taky dobrý odpuzovač rukou šmátralek při cestě busem/vlakem ap., když jedu sólo.

Do zemí třetího světa tenké světlé dlouhé kalhoty/košili, protože komáři, návštěvy chrámů, klimatizovaná doprava, v (nejenom) muslimských zemích méně nechtěné pozornosti.

Tamtéž i pohledy. Výborný ice-breaker, když beduínům na poušti ukazujete české lesy, vesnice, Prahu .... taky dobrý dárek.

A za mě sladkosti pro děti ne. Bublifuk je mnohem lepší zábava.

Bublifuk 🤩🤩💛

Super rady, sichrhajsky ještě hazu do batohu!!🔝

voughne
  • (upraveno 2021-10-11T09:24:44+02:00)

Tiez cestujem uz len s malou prirucnou, aj ta 44l mi uz pride velka (a tazka ked sa poriadne nabali :) )

Este co som zefektivnil pocas tych cestovatelskych rokov:

Svetlo s powerbankou (nikto mi ju navyhodi, ani cinania + odpada celovka) - Xiaomi Mi Power Bank 3250mAh with Flashlight

Vyvrtka na vino v podobe klucenky (ma za sebou odhadom 50 letov a na kontrole nad nou nikto nikdy ani brvou nepohol) https://www.outdoormarket.sk/tru...gLS1vD_BwE

Oblecenie - najvecsi objem zaberaju tricka, takze bavlna prec a nakupil som top syntetiku s anti-odor technologiou. (konkretne Odlo extra light so zeroscent anti odor). Na tyzden stacia 3 taketo tricka, staci to oplachnut vodou a do rana je to suche. https://www.odlo.com/eu/en/mens-...12612.html

CESTUJI za KAČKU

To je konečně slovo do pranice!! Otvírák klíčenka - DÍKY!!! Určitě využiju!

Jinak ty trika souhlas - já používám levnou formu z Decathlonu a přesně jak říkáš - při klimatizaci uschnou do hodiny, v autě za zadním oknem dřív, než je tam rozložíš.

20 l se taky dá, ale mně vyhouje 30 l. 40 l mám taky, ale přijde mi to najenou jako mega krosna :D

Ta PB - taky dobrý !!

Avatar uživatele p.skranc
p.skranc

Vývrtku doporučuji - na letišti v Praze mi ji jednou prohlíželi na rentgenu (měl sem ji ve vnitřní kapse).

Od té doby ji mám jako přívěšek na zipu batohu - ať ji každý vidí a bez povšimnutí prochází :-)

Kupoval sem ji na Ali: https://www.aliexpress.com/item/...96813.html

Objednáno👌✌😁

floodland

Jenom doplnění k těm stále častějším omezením na příruční zavazadla. Důvodem není snaha vytřískat z cestujících více peněz, ale snaha o co nejrychlejší boarding a deboarding a tedy optimalizace nákladů.

CESTUJI za KAČKU

...a proto mi po zakoupení jakékoliv nízkonákladové letenky bez dokoupeného zavazadla přijde alespoň 5 emailů, kde mi tuto službu navíc dokola a dokola vnucují...😁

floodland

To s tím nemá co dělat. Tyto maily by chodily bez ohledu na aktuální restrikce příručních zavazadel. Je to prostě snaha o zrychlení procesu. Mimochodem by mě docela zajímalo, která chytrá hlava vymyslela rozdělování boarding group ne podle řady, ale podle umístění sedačky, tedy nejprve AF pak BE a nakonec CD. Už i s tímhle jsem se setkal.

CESTUJI za KAČKU

To já taky, ale čí to je nápad netuším. Odbavení mi přijde vždy svižné, nejvíc ho zdržují coviďárny.A těch se ještě asi chvilku nezbavíme...

Katko, zrovna jsem o tomto tématu přemýšlela. A ejhle :) Ten váš batoh už Decathlon asi nenabízí, že? Koukala jsem na současnou nabídku (stejně jsem to měla v plánu), ale nepřijdou mi tak "light".

My cestujeme typově jinak, ale taky se snažíme o minimalismus. Deka je zajímavý tip, díky. Zajímala by mě lékárnička - nebo jsem to přehlédla? Díky

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Betty. Ne, batoh mám tak 4 roky, takže už určitě nebude v nabídce. Navíc mám batohy dva. Jeden stál 1 200 Kč a má vyztužená záda, taky 30l (na fotkách černo oranžový). Ten druhý (tyrkysově modrý), který používám mnohem častěji, je takovou levnější verzí bez vyztužených zad, 30 l. Jelikož s batohem moc nechodím, na cestě mi bohatě stačí ten obyčejný za necelé 300. Navíc ho bez obav pokaždé cestě narvu do pračky. Takových pracích cyklu už zažil nejméně 40 a pořád je jak nový. Deku připínám k batohu zvenku. Opravdu bych bez ní nejela vůbec nikam, fakt se hodí a většinou ji všude zanechám jako suvenýr. Zejména v Asii jsou za to opravdu vděční a přitom pořizovací cena okolo 70 Kč není nic, co by člověka mrzelo. Naopak! Jinak lékárničku jsi opravdu nepřehlédla 🔝😊, mám ji jako samostatnou kapitolu. Zkusím dát dohromady co nejdřív, ale dnes odlétám, tak to nebude úplně obratem🙃

• (upraveno 2021-10-10T23:46:51+02:00)

Zmizel zde ..znenadání....komentář, ke kterému jsem mířila odpověď....

Ano, jsem si jistá svoji němčinou. V té valím skoro stejně jako v mateřském jazyce. Fakt jo 🙏😁 A ano, opravdu na letišti hlásili, že powerbanka nesmí v příruční zavazadle být.

Nevím, co bylo v příspěvku a co hlásili, ale cituju z https://www.prg.aero/predmety-je...dotazovana

Powerbanky

Povoleno pouze v příručním zavazadle.

CESTUJI za KAČKU

V tom původním komentu bylo něco v tom smyslu, že powerbanku v Německu určitě můžeš mít a jestli umím dost dobře německy... Každopádně, ať se píše kdekoliv cokoliv, opravdu tenkrát v Berlíně hlásili, že je zákaz powerbanky i v příručním zavazadle. Čekala jsem tenkrát na let asi čtyři hodiny a za tu dobu to řekli snad stokrát. Možná to bylo jen nějaké mimořádné bezpečnostní opatření...

floodland

Tomu nevěřím. Kvůli bezpečnosti nesmí být power banka přepravována v odbaveném zavazadle. Takže pokud by nějaký jouda v Berlíně přišel s tím, že nesmí být ani na palubě, tak kam ji mám potom dát?

Nebrat ji vůbec? 🤷‍♀️😁

floodland

Tak rozhodně ji nebudu proaktivně odevzdávat. Což platí i o kapesních nožích a vývrtkách. A když už dojde k nálezu a zabavení, tak pořád existuje možnost se na security domluvit a nechat si to poslat stejným letem do cílové destinace a tam si to na infu u ztracených zavazadel vyzvednout. Neříkám, že všude budou ochotní, ale domluvit to lze.

CESTUJI za KAČKU

To mě nenapadlo! Díky za radu, jako fakt. Ne že bych někdy tahala něco cenného, ale kolikrát vidím zejména muže, jak nešťastně odevzdávají švýcarské nožíky... Můžu předat info.

PB bych aky nevyndala, když slyším to hlášení, ale u vývrtky mám opačnou zkušenost. Poker face a na tvrdo položená mimo batoh. Tvářím se, že je to naprosto normální věc v batohu a jen kvůli nim ji ukazuju. Ještě mi ji takto nezabavili. Když ji ale zapomenu v batohu, oni ji "jakože najdou" - většinou pak úlovek zabaví.

Jinak mi ji zabavili v Itálii při odletu domů, já si koupila víno v dutty a zašla je poprosit, zda bych si ho nemohla tou zabavenou vývrtkou otevřít. Jak říkáš - slušnost plodí slušnost - otevřeli mi víno a ještě popřáli dobrou chuť.

floodland

Kapesní nůž jsem takto naposledy zapomněl v batohu na Hawaii. Byli nekompromisní. Naštěstí šlo pouze o místní přelet, tak jsem je poprosil, jestli bych si ho mohl odložit před odletovou halou. Bez problému. Pustili mě zpátky, před halou jsem ho zabalil do igelitu a vložil do křoví. Za týden jsem si ho vyzvednul na tom samém místě. Někdy se musí improvizovat.

Tak to je TOP příběh 👏👏😁

Neschází vám, co cestujete bez odbaveného zavazadla, nůž? Já jím na cestách často místní tropické a subtropické ovoce a teď už bez odbaveného zavazadla to budu asi řešit na doporučení kamarádky nožem ve tvaru klíče např.: https://www.kutil.cz/rucni-narad...aft-91394/

Čepel má jen 4 cm, tak to snad projde. Povolené maximum je 6 cm, ale spoléhat se na to asi nedá. Rentgenový skener by to asi neměl odhalit díky tomu tvaru a pokud náhodou ano a limit by neuznávali, není to moc drahé.

Katko, ten 30 l batoh ti prochází i u Ryanairu a Wizzairu jako zavazadlo bez příplatku za priority? I jako plný? To už rozměry překračuje dost, že by se do klece plný asi nezmáčkl. Nedávno tu byla diskuze, kde mě překvapilo, že snad všichni psali, že jim Ryanair velikost příručáku nikdy nekontroloval. Jak velký batoh plánuješ na trek do Grónska?

• (upraveno 2021-10-10T23:23:06+02:00)

Ahoj Libore. Tak popořadě :)

Nůž na cestách nepotřebuji, a kdyby ano, tak si ho za pár kaček kdekoliv koupím, v ubytování půjčím. Oheň nerozkládám, takže větší potřebu fakt nemám.

...s vývrtkou to tak snadný a levný není.

Ano, 30 l batoh z Decathlonu mi zatím prošel vždy. Wizz, Ryanair, Easy...všude. Jo, párkrát jsem kápla na bachaře, ale tak mám v záloze pár pomůcek. Jedna je oblíct si vše navíc na sebe. Druhá, podstatně jednoduší a vždy fungující, prostě se podívat, kdo má na zádech poloprázdný batůžek (vždy někdo takový...muž... je) a poprosit ho, zda by si od tebe něco přes ten boarding (asi 3 min času) nevzal. Vždy vezme. Rád a s dobrým pocitem (mimochodem, já dělám totéž - když vidím, jak někdo uvízne u měřícího boxu a mám v báglu sebemnší skulinu - vždy se nabídnu - MUSÍME SI POMÁHAT!). Za 5 let zoět - batoh 30L - nikdy jsem nepřiplácela.

Grónsko bude jiný. Tam si rozhodně zavazadlo připlatím. Jen ....možnost se tam nenaočkovaná z hezky česky covidové země dostat....

lma
  • (upraveno 2021-10-10T22:17:55+02:00)

Za mě těžko !

Do příručáku se zabalím tak max. na prodl. víkend max. na týden a i tady mám batoh narvaný k prasknutí a pak z něho něco někde lovit .. Navrch koupit něco domů je už vůbec nemožné ,není to kam dát ..

Cestovat s příručákem na delší výlet (2,3,4 týdny) je pro mě naprosté scifi !!

Asi budeme muset letět někam spolu. Naučím tě to :D

JardaM

Jen k té platnosti mezinárodního řidičského průkazu - ten podle Ženevské úmluvy má platnost rok, ten podle Vídeňské úmluvy má ale platnost 3 roky.

CESTUJI za KAČKU

To jsem nevěděla!! Asi mám pokaždé ten s roční platností! Mám už asi pátý v pořadí a vždy je tam jen ten rok. Díky za info!!

JardaM

Jo já to taky nevěděl a nedávno jsem šel suverénně na úřad pro nový a paní mi povídá, že jsem tam šel naprosto zbytečně :D

CESTUJI za KAČKU

Furt je to ta lepší varianta 😁... přijít na úřad zbytečně je rozhodně lepší, než si jít v zahraničí půjčit auto a nemít mezinárodní řidičák platný.. Každopádně díky za info, vážně jsem to netušila.

floodland

Podle mne je tohle mýtus. Osobně neznám nikoho, komu by odmítli vydat bez mezinárodního řidičáku auto. I podprůměrně inteligentní obsluha na přepážce musí být schopna z plastové kartičky vyčíst všechny potřebné informace.

😁😁😁 Tak si zkus půjčit na plastovou kartičku aut0 v Egyptě nebo v Turecku 🔝😁😁😁

Asi bych být tebou osobně nikomu neradila podobnou blbost, která z tebe teď vypadla...😉

floodland

Nevím o tom, že by byl v Turecku vyžadován mezinárodní řidičák. A v Egyptě by mě to ani nenapadlo půjčovat.

• (upraveno 2021-10-11T09:43:24+02:00)

No v Rusku se taky na plastovou kartičku bez azbuky diváli tak, že je to vůbec nezajímá a to byli jinak velmi korektní a dá se říct, že i příjemní. A to jsem si tam auto nepujčoval, jel jsem vlastním, jen mě stavěla kontrola.

edit: A Turecko oficiálně mezinárodní řidičák vyžaduje. Že se často vystačí s řidičákem s logem EU, je věc druhá, ale proč zbytečně riskovat, že naraziš na někoho, kdo tě bude chtít stáhnout...

floodland

No tak s tím Tureckem bych se docela hádal. Podle mne nevyžaduje a stačí EU řidičák

CESTUJI za KAČKU

Asi je to místo od místa. Já zažila pána ve frontě přede mnou, kterému na plastovou kartičku auto prostě nedali. A když se zamyslíš - je to tvoje púovinnost, auto máš dopředu zaplacené...takže pokud nedodržíš zdánlivou banalitu (Mezinárodní ŘP) - proč by si půjčovna nenechala tvoje peníze a auto nepůjčila znovu ;) Opravdu mi věř - je řada míst, kde bez toho cáru papíru s klasickou fotkou neodjedeš.

• (upraveno 2021-10-11T10:15:27+02:00)

V Turecku stačí EU řidičák dle wikipedie:

On 1 January 2016, new laws concerning Turkish driving licences were implemented. The changes are intended to bring Turkey more in line with existing European Union driving regulations and concern all road users in Turkey. A foreign national can drive in Turkey with an EU licence for six months.

Nebo tady: If your driver’s license is from a major country, and printed in the Latin alphabet, you do not normally need to have an International Driving Permit. https://turkeytravelplanner.com/...igibl.html

Obecně platí, že v zemích, kde je oficiálně požadovaný, může půjčovna půjčit bez něj (a bývá to i někde obvyklé), ale policie ho může vyžadovat při kontrole (a při nehodě už teprve).

Pokud ho má pojišťovna v požadavcích i přes to, že oficiálně není požadovaný, je samozřejmě lepší ho mít (nebo si ověřit mailem předem, jak to je).

Martin Vícha

A dle BESIPu zase ne:https://www.ibesip.cz/Tematicke-...-Dokumenty,-Viza-rezim-vstupu,-Specifik ale obecně, do těchto zemí, čím víc dokumentů, tím mín možných problémů.

floodland

BESIP zjevně není aktualizovaný. I podle jiných zdrojů by měl stačit EU. Na druhou stranu, pokud ho vyžaduje půjčovna, nic se s tím nenadělá. To jsou jejich podmínky.

Mnohem podrobnější info je na webu ÚAMK:

Martin Vícha

Takže když jedeš svojim, tak ti stačí náš řidičák (vozidlo registrované v zahraničí, dočasně dovezená do Turecka). Z toho mi vychází, že když si chceš v turecku pujčit vozidlo registrované v Turecku (pujčovna), musíš mít mezinárodní řidičák, nebo si ho nechat v Turecku vystavit. Nebo ne? Každopadně za ušetřených 50Kč to fakt nestojí.

CESTUJI za KAČKU

Mezinárodní řidičák je opravdu málo peněz a energie a může výrazně pomoci. Třeba v Asii (Thajsko a Bali) chtějí v půjčovně nechat nějaký doklad typu pas nebo ŘP, což se člověku fakt nechce. A tenhle cár papíru za 50 kaček? Klidně.

JardaM

No já beru mezinárodní řidičák hlavně z důvodů teoretické policejní kontroly, která by za každou cenu chtěla něco najít na hezkou pokutu :)

@Martin Vícha: Nevím, z čeho tak usuzuješ. To, co jsem citoval, je v kapitole Minimální požadavky pro návštěvníky, takže to platí bez ohledu na místo registrace vozidla. Jiná pravidla jsou při pobytu nad 6 měsíců.

@Katka: Zrovna Bali a myslím, že i Thajsko, jsou známé tím, že si policajti rádi přivydělají na cizincích nemajících při jízdě na skútru MŘP. Tvá poznámka by se ale možná dala využít, kdyby měl člověk i starý MŘP. Já mám, myslím, doma i starý MŘP, kde není uvedený datum, takže mi ani nemůže propadnout. Minimálně pro tyto účely by mohl stačit.

CESTUJI za KAČKU

Na ostruvcich na Bali...tam žádná policie snad ani není.

Jinak vzít i starej je do dej nápad!

floodland

Turecko je 100% bez, MŘP je pouze při pobytu nad 6 měsíců. Jinak já ho kdysi taky vozil, předkládal ho celkem 2x a pokaždé mě s tím poslali někam, že tento cár papíru vidět nechtějí a jestli mám normální kartičku. V době EU řidičáku jej považuji za zbytečný, v rozumně civilizovaných zemích se bez něj dá obejít.

Katko, nepsal jsem o ostrůvcích u Bali, ale o ostrovu Bali.

Martin Vícha

@Libor_S usuzuji přímo z tvé citace: "Platný národní řidičský průkaz, nejlépe vyhotovený v angličtině, francouzštině nebo němčině je přijat v případě návštěvníků, řídících vozidla registrovaná v zahraničí, dočasně dovezená do Turecka v případě návštěvy Turecka na období do 6-ti měsíců."

Dobře, ta formulace k tomu svádí, ale asi jde o to, že je ÚAMK zaměřený na lidi cestující vlastním autem. V celé kapitole o potřebných ŘP není jiná zmínka o půjčených autech, takže to musí platit pro všechny (z EU do 6 měsíců).

CESTUJI za KAČKU

Já myslím, že už je tato diskuze plýtváním energie 😊 Kdo má pocit, že je MŘP mýtus a zbytečnost, ať si jej nebere 😁🤷‍♀️

👉 Každý svého štěstí strůjce 😉

Daniela _2

Ahoj Káťo. Začínala jsem jako ty. Před 15-ti lety jsem měla do Thajska krosnu narvanou k prasknutí. Teď všude lítám s 20l batohem a jsem maximálně spokojená. Jako moje nejlepší zabalení, je týdenní trek po severní Itálii s 10l cyklistickým batohem. Dcera sice na letišti nechápala, ale na můj pokyn se i její batoh srazil o plno zbytečností. Kufr jsem ocenila jen jednou, když jsme jeli s manželem do Ugandy a na celý pobyt jsme měli auto. Tam je krosna i batoh na houby. Přeji ti plno krásných dalších cest v budoucnu. Daniela

P.S. Díky tvému typu na cestovku LMholiday si užijeme skvělý Egypt. Díky

Jo a kde kupuješ skleničky na víno?

CESTUJI za KAČKU

AHoj Danielo! Předně moc děkuji za milá slova!! To jsem pod tímto článkem vůbec nečekala, to přiznávám hned!

Jinak 20 l je vrchol, kterého snad jednou taky dosáhnu, ale ještě to bude pár let a krádeží trvat :D

10 l si snad ani nedovedu představit, leda po té krádeži... Klobouk dolů!!

No a stran sklenic - koukni zde: https://outdoorove-nadobi.heurek...tSEALw_wcB

Hodně velkou machrovinkou, hodně fotogenickou!!, ale už méně praktickou, byla tahle číše: https://www.luis.cz/sklenice/che...sklenicka/

Jinak LM doporučuji, tak dej vědět, zda jsi stejně nadšená. Egypt si užij!!! Ale tam to ani nejde jinak..

Danielo, to byl asi trek po chatách s polopenzí, že?

Libore, nepodceňuj nás ženy ... 😉💪

Nepodceňuju a sám jsem šel mnoho takových vícedenních túr po chatách s polopenzí v Alpách. Představit si to v tomto případě s 10l batohem snad dovedu, i když jsem měl vždy já i ostatní větší, a to i při 2denních, kde byla možnost si před další 2denní túrou vyměnit věci v busu. Nedovedu si to ale představit s 10 l bez spaní v chatě (byť třeba jen se spacákem a nafukovací karimatkou pod širákem) a s nutností tahat jídlo, což si spíš představuju pod pojmem trek (když už chata, tak s min. vybavením s nutností vlastního spacáku).

CESTUJI za KAČKU

V mém bývalém zaměstnání jsme lidem jako ty říkali HNIDOPICH 😁

Doufám, že se nenaštveš.. ❗❗ Sama mám tvé puntičkářské rozbory s cílem PRAVDA opravdu ráda, ale někdy je to s tvým racionálním přístupem fakt těžký 🙏💛

Je něco, co nevíš a neznáš???🙏

Já myslím, že tentokrát ses trochu spletla. Prostě jsem si chtěl jen upřesnit, za jakých okolností šla Daniela s 10l batohem. Když už je ve tvém článku ten podrobný rozbor věcí na cestu, tak snad není od věci i popsat do diskuze pár základních věcí nutných na vícedenní výlet v přírodě. Upřesnění pojmu trek, jak ho chápu já, může vypadat hnidopišsky, ale já to beru jako vysvětlení, proč jsem se zeptal.

Zrovna můj jiný příspěvek pod tímto článkem obsahuje 2 otázky, takže je vidět, že je mnoho věcí, které nevím a neznám.

Daniela _2

Ahoj Libore. Omlouvám se ti, že jsem použila pro puntíčkářského chlapa nepřesné slovo. Tak to upřesním. Výlet, dovolená, courání přírodou. Prostě spánek vždy pod střechou. Jen jsem chtěla Káťu popíchnout, že má co zlepšovat. Daniela

Daniela _2

Díky Káťo za typ na skleničky

CESTUJI za KAČKU

😁😁😁 To teda mám co zlepšovat. A nejen stran zmenšování batohu🙈✌

Tak hlavně s tím zmenšováním batohu na treku nezačínej v Grónsku, abys tam nemusela jíst lišejník nebo se pokoušet lovit místní zvěř :-) I když nějaký trekař ochotný se rozdělit o večeři by se asi našel, pokud nezabloudíš někam dál od hlavní trasy :-)

To neboj. Navíc...letos je Grónsko v nedohlednu 😏

Avatar uživatele jkupsova
jkupsova

Dokonale sepsáno. Na kabelku do práce bych potřebovala zbrojní pas, ale na dovolenou se sbalím do malého batůžku. Jsou věci mezi nebem a zemí. 😂

CESTUJI za KAČKU

Tak vzhledem k tomu, že taháme stejnou kabelku a potřebujeme stejné věci (vinný set nevyjímaje), nikdo mě nemůže pochopit víc!! :D ALe souhlas...ten rozdíl doma a TAM...to je opravdu mezi nebem a zemí! :D

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

EGYPT za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-09-19T19:03:36+02:00 69 komentářů
Egypt 2021

Nemusí to být jen exotika, adrenalin a stále víc neobvyklá destinace pro super otřelé cestovatele. Někdy je i fajn hodit se do pohody u vody a zajet si třeba na "českej Mácháč". A klidně s cestovkou!✌. Brána Afriky a země s tajuplnou historií, datující se k samém počátku lidské civilizace. Vyprahlá pustina s nekonečně rozpálenou Saharou, písečnými dunami, ale také neuvěřitelně životaplnou půdou v…

LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-07-28T15:11:44+02:00 95 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

SICÍLIE podruhé za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

KARLOVY VARY za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…