2. Japonsko - budget style

Japonsko - budget style

Myslíš si, že Japonsko je nedostupná destinace, pokud nemáš na účtě statisíce? Omyl, čti dál...
Cestopis z roku 2018 napsala Sandra Šandová

Zážitky pro tebe sepsala Sandra Šandová

01. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-01T17:53:40+01:00

Sandra Šandová a procestovala 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele coudi
coudi

No mě to teprve čeká, ale hoďte sem nějaký "luxusní" ubytování v JPY, které by člověk neměl minout. Díky :-)

Avatar uživatele Terez Š.
Terez Š.

určitě neminout ubytování v buddhistickém klášteře na hoře Koya, skvělý zážitek :) :)

Nechci remcat, ale mně to jako low-cost nepřipadá. My jeli v roce 2016 na 2 týdny, jeli jsme ve ve třech. Trasa Tokyo, Kyoto, Kanazawa, Shirakawa-go, Nagano, Tokyo. Vše stopem, ubytování urban-camping, občas hostel. Náklady na 1 osobu: letenka 5000, útrata na místě 7 000 Kč.

hugonovak

Jirko, nechci remcat, ale toto je klasický lowcost.

Vy ste kupovali letenku v auguste 2015, keď Turkisch airlines vypustili parádny "error fare". Podobná cena sa odvtedy neobjavila. A na spanie v parku a mrhanie časom na stop (pri vynikajúcej a relatívne lacnej verejnej doprave v Japonsku) je vhodnejší iný názov ako lowcost.

• (upraveno 2019-01-01T19:53:29+01:00)

Jasně, to Jirkovo je extrémní lowcost ve stylu bezdomovců (ale v Japonsku to není u některých místních neobvyklé) a ten autostop je tam sice možný v odlehlejších oblastech (tj. ne zrovna okolo Tokia a Osaky), ale Japonci ho neznají, tak to trvá.

Nevím, za co dali těch 40000 Kč (peníze s sebou), téměř vše za jídlo, možná onseny? Pokud to vše utratili, vychází to na osobu a den 2550 Kč bez pojištění. Mně to teda jako lowcost úplně nepřipadá. Sám jsem v létě 2017 strávil 23,5 dne na Honšú s průměrem 980 Kč na den (bez letenek, 5 nocí ve stanu v placených kempech v horách, jinak hostely, ne restaurace, ale jídlo ze supermarketů, často vpodvečer zlevněné, to jsem se úplně přejídal suši a mnoha druhy jídel ohřátých v mikrovlnce nebo jsem si vařil, žádný autostop) a 14 dní na Hokkaidu, kde jsem většinou spal ve stanu v přírodě nebo kempech (jen 3x hostel, párkrát stop na kratší vzdálenost), mě vyšlo na 800 Kč denně.

hugonovak

Cestuješ podobným štýlom ako ja. V roku 2016 som sa dostal na hodnotu 1700 kč/deň bez letenky pri 14 dňovom pobyte. Vo väčších mestách som spal v kapsulových hoteloch a hosteloh a jednu noc v ryokane. Priemerná cena na noc ma vyšla na 19,50€. K tomu každý deň nejaké vstupné (2 - 10€/za vstup), strava zo supermarketov a lacných jedální, miestna doprava a diaľková doprava mimo Japan railpass a hneď som bol na spomínaných 1700 Kč.

lma
  • (upraveno 2019-01-01T22:14:23+01:00)

No já aktuálně nedávno rezervoval hotely na březen (Osaka,Kumamoto,Numazu,Narita) a cena za pokoj včetně koupelny wc pro dva průměrně 1200 czk v jednom případě v ceně i snídaně. Osobně nevím co by mělo přinutit dát litr na noc za kapsli či hostel ..

• (upraveno 2019-01-01T22:49:52+01:00)

Kapslový hotel je zážitek sám o sobě. V Tokiu to vypadalo jako luxusní pánský klub včetně onsenu, sauny, relaxačních křesílek, automatu na pivo.....to jinde nezažiješ a dostaneš tam slušivý obleček.

hugonovak

lma, skús spraviť rezervácie v marci na máj a nájdeš trochu iné ceny. Japonsko je ideálna krajina pre sólo cestovateľov, preto Libor aj ja sme bývali v hosteloch, kde je ubytovanie lacnejšie ako ubytovanie 1 osoby v hoteli. Pri 2 osobách je hotel väčšinou za rovnakú cenu ako hostel, niekedy dokonca lacnejší, to je stará známe vec.

Tak to mě těší, že cestuju tak levně :-) Nemám přesnou statistiku, ale v cenách ubytování to není. Ty byly kolem 500 Kč na noc a když beru jen Honšú zrovna kemp (2 noci) na Kumano Kodo byl soukromý a docela drahý oproti ostatním levným, tak jen 3 noci v Kamikochi mi něco ušetřily. Něco jsem ušetřil na jídle důrazem na poměr ceny a hodnoty a že nelituju času stráveného v supermarketech a častých návštěv, když je možnost. Místo jídelen jsem si vařil v hostelech nebo na horách na vařiči. Zajímá mě hlavně příroda a za tu se v Japonsku naštěstí nic neplatí. Pokud bylo nějaké vstupné do chrámů nebo zahrad, moc to nebylo. Ty hlavní atrakce v Kjótu a Naře jsou zdarma. Onseny jsem navštívil jen na Hokkaidu.

Asi jsem ušetřil dost na dopravě. Neměl jsem Rail Pass na rychlíky (jen Seishun 18 na běžné vlaky u Osaky a na Hokkaido) a jezdil jsem busem z Tokia k Fudži a do Matsumoto i na zvýhodněné zpáteční lístky a ne tolik km v průměru na den. Nepočítám vnitrostátní lety z Tokia do Sappora a pak do Osaky, ale pokud bych neměl Hokkaido, jel bych z Tokia do Nary či Kjóta nočním busem, který je levnější než vlak a ušetří se za ubytování. Chodím hodně pěšky, takže má náplň přes den byl většinou nějaký trek a neutratil jsem taky tolik za místní dopravu (žádné taxi, jen někdy metro v Tokiu nebo bus v Kjótu, ale to je levné).

hugonovak

Ušetril si dosť na doprave a na vstupnom, chrámy, záhrady a niektoré menej známe hrady sú bezplatné alebo za bagateľ. Ale vstupné napr. na hrad Himeji alebo do železničného múzea v Nagoyi je 8€.

La Scala a Miláno
Katka S 2020-09-28T22:35:22+02:00 0 komentářů
Itálie 2020

La traviata v La Scale - to nejlepší z Milána a Itálie.... Tip na tento prodloužený víkend v Miláně byl dílem náhody a okamžitého rozhodnutí. Pak také v COVID době se Itálie stala jednou z mála možností, kam se vůbec dá za hranice vycestovat. Při sledování…

KRAKOV za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-09-25T11:34:05+02:00 26 komentářů
Polsko 2020

Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad. Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté senzace... Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad... Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté…

Coast Tour di Puglia 2020
Avatar uživatele Tom
Tom 2020-09-23T20:18:51+02:00 0 komentářů
Itálie 2019

...aneb 3 dny po zapadákovech italského jihu.... Zdravím všechny, jenž se proklikali až na můj první pokus o "cestopis" (?) z mého tour po okolí Bari.Neděle  24.8.2020Je 9 ráno a má cesta vede na pražské letiště. Jsem lehce nervózní (zbytečně),…

Pár gastronomických vzpomínek ze Sicílie a Kalábrie
Avatar uživatele Eva
Eva 2020-09-23T11:14:28+02:00 8 komentářů

Vzhledem k nynější situaci a pro lepší chuť k jídlu bez čtení zpráv o Covidu, rozhodla jsem se doplnit Katčin cestopis ze Sicílie o pár drobných postřehů a hlavně fotek k místní gastronomii.Asi mnoho…