Jsou SEYCHELLES opravdu podle obrázku co nám google ukazuje?

Vánoce na SEYCHELLES. Propršený celý týden a sluníčko jen poslední dva dny. Štěstí nám moc nepřálo.
Cestopis z roku 2016 napsala Exploring Travel

Ahoj, vítám vás u mého druhého článku. Cestování je moje nějvětší hobby. Patří k tomu psaní článků s rady, tipy a itineráři. Chci se podělit o své zážitky a ukázat vám místa na které se třeba chystáte nebo vás jen zajímají.

Pojďme se spolu podívat na krásy světa a postupně procestovat co nejvíce míst. Zde odkaz na mou tvorbu videí:

Seychelly

Tentokrát se v mém cestopisu vydáme do ne moc levné země - na Seychelly.

Jeli jsme sem oslavit Vánoce. Pro mě to bylo poprvé, co jsem trávila Vánoce tak trochu jinak. Vše nám bohužel zkazilo počasí. První den sice nepršelo, ale bylo dost zataženo. I přesto se dalo dost dobře spálit. Takové ty rady, jak se máme mazat i ve stínu, jsou pravdivé :). Opravdu ne nadarmo se to říká.. Obrázek mluví za vše.

Pozor na sluníčko
Naše pláž
Vila / naše ubytování přímo u pláže

Co se týče ubytování, tak to jsme měli u známého. Teď je tam už delší dobu a má to jistě už pořádně zavedené. Jak to tam vypadalo pak uvidíte ve videu. Je to samozřejmě Čech a má tam několik vil. Od jedné největší vily, kde Vás může být víc i s dalšími lidmi až po vily co jsou samostatné s několika ložnicemi, kuchyni i vlastním bazénem. Má to tam moc hezké a přímo u pláže.

Hlavním jídlem na ostrově jsou samozřejmě ryby. Ty byly každý den na večeři. Přiznám se, pro mě to byl boj, protože ryby s kostmi nejím. Bude to znít šíleně, ale mám z nich strach, že mi uvízne v krku a zbytek si už domyslete.

Seychelly moc velké nejsou. Jezdí se tam po levé straně a doprava je celkem poklidná.

Jelikož je už druhý den a jsou Vánoce, je čas jít nakoupit do města čerstvé ryby, zeleninu a různě vše co by se dalo na stůl. Cukroví oni neznají, místo toho jsme nakoupili různé sladkosti. Bramborový salát jak my známe? Ten tam neuděláte.. Tak místo majonézy jen jogurt a bylo. Opravdu od té doby bramborový salát mám nejradši právě na tento způsob. Je lehký, tolik organismus nezatíží a sníte toho mnohem víc.

Nesmíme zapomenout ozdobit stůl a pomalu čekat i na další hosty, co zde byli ubytovaní a trávili s námi Štědrý večer.

Štědrovečerní tabule

Vánoce se vydařily. Pupky jsme měli plné a dárky rozdané. Být lepší počasí a kdyby už nepřicházela silná bouřka, byli bychom možná přímo na pláži.. Ale bylo to takto a bylo bezvadně. Seděli jsme všichni u stolu, popíjeli, smáli se a hráli hry.

Další dny bohužel dost pršelo. Šnorchlování v tu dobu nemělo vůbec smysl, voda byla kalná a byly vysoké vlny. Všechny vodní atrakce, např. skútr i padák, vše bylo zavřeno. Většinu dnů jsme trávili ve vile, u her, filmů, vína..

Předposlední den se počasí konečně zlepšilo a my se vypravili na výlet. Zaplatili jsme si výlet lodí na okolní menší ostrovy. Světe div se, co se ale stalo když jsme přijížděli k lodi? Co jiného než, že se pořádně rozpršelo a my si říkali, že tohle snad není pravda, že by to už stačilo.. Až se déšť trošku umoudřil, tak jsme vyrazili. Už nám přálo víc štěstí a dokonce na chvíli vysvitlo i slunko. Bohužel jen na chvíli.

Samozřejmě se Vánoce na ostrově nesmí obejít bez vánočních fotek na pláži ....

U jednoho z ostrovů nám zastavili na pokus o šnorchlování. Není to nejhorší, ale ani nejlepší. V Thajsku bylo šnorchlování lepší, ale nejvíc se těším na šnorchlování na Bali.

Při cestě zpátky ke břehu jsme měli ale opravdu děsivý zážitek. Já měla smrt v očích. Natočené to nemám, protože bych přišla o telefon. Ale pěkně od začátku co se stalo.. Jelikož stále byly docela velké vlny a na tom výletě nás jelo několik lodí, tak se samozřejmě udělalo o několik dost velkých vln navíc. Ale to byste nevěřili jak to s náma lítalo ze strany na stranu. Všechny stoly i sedačky lítaly nad náma na patře po celé lodi, div že nevyskočily do vody. Opravdu jsem nás viděla převržené a jak se snažíme z pod lodě v té vodě dostat pryč, ale silný proud a těžká loď nás táhne ke dnu. Hrozné obrázky v očích v tu dobu máte, to mi věřte.

Kdo sem jede má v očích krásné pláže, nádhernou přírodu, moře plné barevných ryb. My bohužel žádnou takovou krásu podle obrázku neviděli. Vše, co vidíte na fotkách a pak ve videu, je nefalšovaná realita. Ano je to zřejmě způsobené i tím počasím, na to jsme moc šteští neměli.

Poslední den však vysvitlo slunko úplně. Kousek od našeho ubytování měli takovou farmu želv. Konečně jsem měla možnost si je jít natočit a dokonce i nakrmit. Jen varuji, bylo kolem nich dost mušek a byla jsem tak doštípaná, že příště si ty selfie a krmení asi rozmyslím.. Jak vidíte podle obrázku, nejsou to ty malé želvy co známe ze zverimexu.

Jelikož bylo opravdu hezky a vlny byly o dost menší, mohlo se jít konečně koupat a jít dovádět a skotačit do vody. Taky jsem vyzkoušela krátký surf a jak mi to parádně šlo, uvidíte na konci videa. Tenhle poslední slunečný den nám tu dovolenou opravdu rozzářil. Nejlepší zážitek bylo dovádění na surfu včetně 3 litrů slané vody v sobě..

Cesta zpátky domů přes Abu Dhabi byla taky zážitek sám o sobě. Nejdříve ze Seychelles nám letadlo letělo o několik hodin později, což bylo jasné, že nám spoj z Abu Dhabi uletí. Mě to však nevadilo, protože jsem si Abu Dhabi za 5 hodin projela a poznala tak další město a dala další špendlík do své mapy kolem světa.

Tím se pro dnešek s Vámi rozloučím a užijte si video Seychelly a hned pod ním pokud Vás zajímá jak to vypadá v Abu Dhabi, tak si určitě pusťte.

Zážitky pro tebe sepsala Exploring Travel

18. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-18T20:11:11+02:00

Exploring Travel žije v České republice a procestovala 29 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsala pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky https://www.youtube.com/ExploringTravel.

My tam byli na přelomu září a října a celých 14 bylo krásně. Většina pláží čisté, hezké a skoro prázdné. Když už zapršelo tak déšť byl dost osvěžující. Velké vlny na některých plážích byly taky, ale není se čemu divit, když se jedná o Indický oceán :)

Pokud máte dost času určitě doporučuji ubytování na třech největších ostrovech Mahe, Praslin a La Digue. A drahé to tam taky zase není. Nás to stálo 28tisíc na osobu na 12 nocí. V ceně je zahrnuto vše včetně letenky, ubytování, transferů mezi ostrovy jídla a další útraty :)

Určitě se tam vrátíme.

Exploring Travel

Je, to vaše počasí Vám závidím. Ale počasí se poručit nedá ;)

Avatar uživatele stana.konickova
stana.konickova

Příště zkus Praslin nebo La Digue, to je jiny kafe. My litame na Seychely pravidelně a na Mahe vzdy jen prestupujeme, protoze na nem neni vůbec nic zvláštního. Lodni listek nebo letenka z Mahe na dalsi ostrovy sice neni z nejlevnějších, na druhou stranu kdyz zustaneš na Mahe, tak si nezazila pravé Seychely

Děkuji moc za tip ;)

Byli jsme loni v listopadu a celých 14 dní jsme měli nádherně.

Zastal bych se Seychell, opravdu jsou takové jaké nám je ukazuje Google, jen je potřeba být ubytován na jiném ostrově než Mahé, ty pravé Seychelly jak je známe z obrázku, jsou až na ostrově La digue, tam jsou ty opravdové pláže jako v ráji, tam jsme byli ubytováni nejdéle, potom pat dní na Praslinu, tam to také bylo ještě dobré a Mahe? Pro mě obyčejný ostrov ničím nezajímavý po zážitcích z La Digue.

Exploring Travel

Aha, děkuji za upozornění :) ale znovu se sem už vracet nechci. To už mám v plánu spíš jiné destinace. Ale děkuji moc :)

• (upraveno 2019-08-19T01:19:35+02:00)

Kdo ví, možná na tom doporučeném období říjen-listopad něco bude?! A zima už je mírně deštivější. Naštěstí jste se mohli zabavit v té vile nebo na fazendě.

Exploring Travel

To je fakt :) ale tak my to měli spíš, že tam byl ten kamarád.

Avatar uživatele p.kule
p.kule

Já byl vloni taky v prosinci na Mahé pláž Beau Vallon a celých 12 dní nezalezlo slunce.Pršelo jednou a to asi 4 hodiny dopoledne a pak bylo jak v prádelně.To jste měli pech.My měli podobně před 4 lety v Mexiku.Za celý pobyt ( 30.11-11.12) nepršelo jen dva dny jinak pod mrakem a střídavě déšt,vítr. Jasno bylo jen při výletu na Chichen itzu.

Exploring Travel

Ahoj, tak to vam zavidim :) verim ze jsou Seychelly nadherne, jen pocasi musi vyjit.

ROADTRIP IV
Avatar uživatele Tutina
Tutina 2019-09-15T09:53:54+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Letošní díl našeho ježdění po evropských silnicích.

Drncání po Nusa Penida a Nusa Lembongan
Avatar uživatele Jiří Macháček
Jiří Macháček 2019-09-13T21:10:38+02:00 4 komentáře
Indonésie 2018

Od ostrůvků, které vypadají jako "Bali před 30 lety" byla velká očekávání. A jak to bylo doopravdy?

MAKEDONIE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2019-09-10T18:45:47+02:00 36 komentářů

Podceňovaná, pro hodně lidí v podstatě neznámá, přitom tak blízko, tak snadno dostupná, levná a ve svém hrubém zrnu tolik krásná! Makedonie, perla Balkánského poloostrova.

Koniec leta (nielen) na ukrajinských Maldivách
tonic 2019-09-09T13:06:25+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Posledný augustový týždeň v znamení ukrajinských pláží, delfínov, boršču, koňaku a 47 ročného Antonova An-24