1. Cestopisy
 2. Střední Amerika
 3. Kostarika
 4. KOSTARIKA za KAČKU

KOSTARIKA za KAČKU

Země modrých motýlů, neskutečné přírody a tisíce odstínů zelené! Země s tak neuvěřitelným a příkladným přístupem k ekologii, že to až bere dech. Země kávy, rumu a všudypřítomného PURA VIDA..
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

08. 06. 2020, poslední aktualizace 2020-06-08T19:09:54+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 61 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

17 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Michal

Kačko, díky za tolik postrádaný cestopis. Konečně jsem si našel akademickou čtvrthodinku na to, abych ho dočetl. Přestože mám homeoffice, i tak jsem to dal až teď. Opravdické akademické rozměry :-D

To, co píšeš o přirážce za platbu kreditkou, nebyla to spíš automatická DCC?

K externímu blogu mám pár poznámek:

- zdá se mi, že se tam šíleně pomalu načítají obrázky, některé např. u pláže na Manuel Antoniu jsou zase nějak kostičkované.

K samotnému cestopisu - bylo to až neplánované dobrodružství. Videa mají pěkný obraz, ale o to horší zvuk. A ty odstavce jsou zase ve stylu na Kačku - sakra dlouhé :-D

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1114 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-18T19:36:00+02:00)

Michale, termín akademická čtvrthodinka mě opravdu rozesmál.No co na to mám říct? To jsem prostě já! Navíc mám pocit že čím víc se snažím redukovat (myslím na to), tím delší texty jsou!! :D Teď mi došlo - četls´to déle, než jsem tam já byla :D :D

K té kreditce - nevím. Je to možné. Každopádně poučení je jasné: hotovost, hotovost, hotovost.

K externímu blogu - mám tam nahrané fotky v plné kvalitě, což je i 5 mega. Taky koukám, že než to můj telefon sešrotuje, je tam nějaké vteřinové zpoždění, kdy jsou obrázky jakoby rozmazané. Pak se ale zaostří a komplet cestopis je nejen čitelný (myšleno obrázková část), ale kvalitativně mi fotky připadají mnohem lepší než zde (ostřejší, živější).

Stran videa - pro mě je to jen ukázka toho, co fotky (zejména po retuši) nebo text prostě nedokáží - reálné místo v reálných barvách zvucích a pohybu. Natáčeno je to mobilem, úprava nula - prostě jen autentickej pár sekundovej záběr. Na vlog nebo jakýkoli střih videa jsem ...líná.

A ty odstavce - no pravdu máš! A opět - styl na Kačku - směju se ještě teď :D

Jakub Vonšovský

Tak tu Kostariku bych si strašně rád dal taky. Postel +30 cm po okrajích jsem měl v Londýně. Bydlel jsem tam rok, naštěstí bez toho penicilinu. Ale za 16000,- měsíčně, no neberte to. Ach ty staré časy :-)

Jinak super, ten web jsi splašila jak?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele yellow
yellow

Katko, díky za pěkný cestopis. Když jsem ho dnes ráno četla, úplně ve mně vyvolal touhu vydat se do Kostariky. Asi si budu muset pár let (i když spíš dýl) počkat, ale třeba se do té doby naučím pořádně španělsky. :)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Moc děkuji za nádherný komentář!

Jinak já tu Kostariku dala bez španělštiny i bez angličtiny a takovej problém to zas nebyl. Co má google translator konverzační překladač, motivace k jakékoliv vlastní práci na sobě sama v tomto směru zcela zmizela :D

Teď přijde Kostarika jako exotika i mě, ale věřím, že za pár měsíců se zase všechno vrátí do starejch kolejí... A doufám, že se tam brzy vrátím - mám tam pár restů :)

Avatar uživatele planydalibor
planydalibor
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-10T09:45:27+02:00)

Super čtení, fakt paráda, krásné zážitky ! :) . A nový web www.cestujizakacku.cz vypadá parádně :)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Děkuji děkuji! Milá zpětná vazba, vážím si jí!

Krakonoš

Kačko, krásně napsáno, díky moc a konečně máš i své stránky.

A jsou tam i ty Krkonoše, a to je pro mě nejlepší zpráva dnešního dne.

Ať se daří!

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Díky do tvého revíru!!

Stránky mi daly docela zabrat, slibovala jsem si je snad rok... I tak je tam zatím jen polovina plánovaného obsahu.. Každopádně Krkonoše byly mezi prvním!! Zkusím ještě dokrmit zbytkem - rychle než zas začneme lítat a psát další :)

...mám na to 24 dní :D :D

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezké čtení a skvělé fotky, díky za ně. Já naopak hodnotím kladně, že se ti podařilo dát dohromady svůj vlastní web a beru to jako logický krok a posun vpřed, tak ať se ti daří, budu chodit sem i k tobě :-).

Navíc je solidní, že na rozdíl od jiných ses dost rozepsala i tady na CL a nebyl to jen jeden řádek a odkaz pryč.

Jinak na svých stránkách máš mnohem lepší kvalitu fotek, než tady a lépe se zobrazují.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Díky Tondo! Ano, nebyl cíl, dát sem dvě věty a zbytek jinam, jak je zde často zvykem. Naopak - tím hrubým "výcucem" do 10 min čtení (což je jinak běžný - délkou průměrný - cestopis na CL) si může případný čtenář vyhodnotit, zda mu to stačí a nebo chce ....víc. Tedy mou standardní 45 minutovou čtecí esej :D No a pak je na každém, zda proklikne dál (ke mě), nebo mu to postačí. Jinak můj web (dost nadneseně řečeno) je pro mě hlavně kvalitní nástroj pro práci. Bohužel je zde na CL práce na tvorbě každého dalšího (mého standardního) cestopisu natolik náročná, přitom výsledek kolikrát úplně tristní, že už nešlo jinak. Vím, že se správci snaží, seč mohou, dokonce vidím úžasný pokrok v komunikaci s "prostým lidem", ale myslím, že zde jsou prostě mantinely, které nelze překročit.

Za mě vidím největší plus na webu cestujizakacku hlavně v možnosti vložení přímého videa, což chci do budoucna využívat víc a víc. Popsat takovej gejzír v akci na Islandu sice lze, taky ho lze v jeho "vyvrcholení" zachytit fotoaparátem...ale vidět to prostřednictvím videa s dojatým "ojoj" v davu - to je přeci jen ...víc.

Takže děkuji za podporu a přetrvávající přízeň, vážím si jí! A ať se ti čte hezky jak zde, tak i u mě :)

Michal

Koukám, že se někdo doma nudil a založil si blogýsek :D Každopádně děkuji za Kostariku. Konečně :) Až bude čas, pustím se do ní ;)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

:D :D :D Přesně!! Karanténa no... :D Navíc jsem teď zjistila, že tam můžu vložit i videa, tak nespíchej :) Taková fotka motýlků je fajn, ale videjíčko...to je teprv senzace :D

A děkuji :)

před rokem
Michal

Z karantény mám asi 10 hotových fotoknih. Jsem ve skluzu 0 měsíců :D

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

:D :D

Opravdu platí, že všechno zlé je k něčemu dobré... ;)

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Z principu nepokracuju ve cteni tehlech parcialnich blogu, ktere zacinaji na CL a konci nekde buhvikde - ani v tomhle pripade nebudu delat vyjimku, ale kazdopadne hodne stesti Katko, snad tenhle format bude fungovat..

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Děkuji :)

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-28T15:11:44+02:00 29 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

📷 Krásné fotky
Čtení na 17 minut
SICÍLIE podruhé za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
KARLOVY VARY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
KALAMATA a ELAFONISOS za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-06-22T11:09:20+02:00 9 komentářů
Řecko 2021

Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou... Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou…

Další cestopisy