1. Cestopisy
 2. Evropa
 3. Česká republika
 4. KRKONOŠE za KAČKU

KRKONOŠE za KAČKU

POLSKO za KAČKU, Sněžka, splněný sen - REZERVACE TMY a spánek s tisícem hvězd nad hlavou, Les Království, pohádkový zámek-nezámek i stezka v korunách stromů. ⭐️Krkonoše & Jizerky ⭐️
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

19. 05. 2020, poslední aktualizace 2020-05-19T21:19:37+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

38 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Krakonoš
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 42 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-21T15:33:41+02:00)

Kačko, no nádherně si to popsala, mé krásné Krkonoše! Jsem nadšen, hned bych tě bral jako tiskovou mluvčí, můžu nabídnout spoustu borůvek, hřiby, jaké svět neviděl a ubytování v hájovně, a to není málo!

Škoda, že mně Sojka nedala vědět a prošvihnul jsem tě, rád bych tě poznal osobně.

Každopádně díky za skvělou propagaci toho krásného kraje!

A klidně napiš ještě něco z Krkonoš!

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ježkovy oči, to je kompliment!!! A z jakých končin, resp. výšin..!

Je pravda, že nad změnou revíru (toho pracovního) přemýšlím, ale rovnou takto? Borůvky, hřiby a hájenka k tomu - to zní jako zlatej důl! ;)

Jinak v Krkonoších jsem určitě nebyla naposledy! Příště se zkusím spojit se sojku a objednat se na audienci!

...děkuji za milá slova :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele yellow
yellow

Celý výlet vypadá moc zajímavě. Na Sněžce jsem byla kdysi jako malá s našima a posledních pár let si říkám, že se tam zase musím podívat.

Tu stezku v korunách stromů bych klidně taky vynechala. Manžel mě o víkendu lákal na stezku v oblacích na Dolní Moravě, ale upřímně se mi jen kvůli stezce nechtělo jet 2 a půl hodiny tam a to samé zpět. Tak jsme raději vybrali ne až tak vzdálenou rozhlednu Mařenku a myslím, že jsme to docela vyhráli. Výhled byl díky dobré viditelnosti perfektní, když tedy pominu kůrovcem sežrané lesy.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

...a dobře jste udělali! ;)

Rozhlednu Mařenku jsem našla a vypadá parádně! Vstup zdarma - přitom taky zajímavá a jistě nákladná stavba... Je vidět, že někde to jde se zdravým rozumem.... Díky za tip, jak pojedu tímto směrem, určitě těch 156 schodů taky dám!

A Sněžku doporučuji všema deseti! Ty vyhlídky jsou k nezaplacení!

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Hmm. Tak svět je nějakej divnej, autorka dostává rozum! Možná mají jen na JM nějaký zatmění, ale zdá se mi, že se zvolna posunuje někam do lepších pozic.

Jednak navštíví Jizerku (tam obvykle krásné prázdné nádoby jen profrčí, lhostejno zda na kolech, lyžích, autem ...) a s úsudkem ke stezkám korunami stromů - nutno souhlasit. Něco podobného je i na Lipně, když jsem to četl a viděl, říkal jsem si ... se někdo posral, ne? Postaveno určitě bez jediné koruny z veřejných zdrojů (ironie) se nestydí vybírat dost neadekvátní sumy za vlezné (a to nemám problém utratit o řády více jinde), business only...

před 2 lety
taclik.j
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 30 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-20T23:46:56+02:00)

Dostali na to dotaci z EU a různě. Nejvěší hovadina je, není vidět do kraje. Když chcete něco vidět, kupte si lístek na lanovku na Černou horu za 250 obousměr a výhledý krásný na celé podkrkonoší a z Černé boudy na celé Krkonoše.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

@taclik.j: Naprosto souhlasím. Ta vyhlídka na vrcholu krkonošské stezky korunami stromů byla naprosto o ničem.. (možná jen pro Pražáky, co nevidí víc jak pět stromků vedle sebe ...sorry děcka pražský :-* ).Ale pokud máte za barákem pole a nad ním les, tohle tady je opravdu NUDA. Ani na jednu stranu není vyhlídka, která vás na duši pohladí nebo nedejbože vezme krásou dech. Možná tak na útrobu této stavby, to zas musím říct - klobouk dolů. Jenže i tenhle klobouk dolů má kaz. Tím kazem je vstupné. Kdyby to bylo symbolických 50 Kč, neřeknu ani popel. Ale 250 Kč mi přijde jako nehoráznost. Kór když se člověk vyštrachá na vrcholek za chviličku a tam ...nuda. Ta cena mě nemrzela ani tak za sebe - stezku v korunách stromů mám za sebou a aspoň vím, že už víckrát ne - ale když jsem šla kolem tubusu a u něj stála pětičlenná rodinka, která za vstup sem (20ti minutová záležitost sakumprásk) dala podle infocedule a odhadu věku třech dětí (dva prcci a jeden puberťák) 810 Kč!!! a ještě pak měli zaplatit 3 - 5x 50 Kč za svezení tubusem, jehož provoz nestojí zhola nic, protože tam prostě JE, to mi přišlo jako ubohost největšího kalibru. Vidět ty rodiče, jak dětem vysvětlují, že jet tubusem dolů vlastně není vůbec taková legrace, jak to vypadá (ve snaze zabránit dalším výdajům) a vidět to pohasnuté nadšení v očích dětí, protože tohle tam pro ně bylo opravdu jedinou zajímavostí, to mě teda dostalo nejvíc. Na ty rodiče se vůbec nezlobím, naprosto to chápu, protože když k tomu přičtu ještě 70 Kč za 30 minut parkování, pohonné hmoty, nějakou tu zmrzku a třeba i oběd, je to prostě mazec. Ale ten, kdo tohle postavil a na pohled celkově bezúdržbovou atrakci nasadil takové ceny, ten by zasloužil seřezat prdel. Myslím, že 50 Kč od cca tisícovky návštěvníků denně by uživilo správce, prodavače vstupenek, brigádníka u tubusu a ze tři údržbáře celoročně.

Oproti tomu 200 Kč za lanovku ze Sněžky do Pece byly peníze naprosto adekvátní s ohledem na zážitek, na ten sešup dolů a ušetřený čas, na ty vyhlídky, na provoz...na na na! Takovýchto investic mi líto není ani na vteřinu a až polezu na Sněžku příště, zase to zopakuji.

Jinak souhlasím s tím, že kdejaká rozhledna na kraji lesa nebo i obyčejnej mysliveckej posed, na kterej se vydrápu při venčení psa za domem i já, má mnohem větší "hodnotu" než stezka v korunách stromů v Krkonoších..

@Ahmade, nějak měkneš! Trochu kritiky nenajdeš?? Jídlo vlastní, palivo LPG (pro socky), autovrak místo auta - to tam fakt nic k tradiční kritice nenajdeš??? :D

Jinak hvězdy miluju a hvězdářský dalekohled byl nejkrásnějším dárkem mého života. Rezervaci tmy jsem měla v plánu od chvíle, kdy jsem se o její existenci dozvěděla. Jen skrz tu mou "rozlítanost" nebyl čas... Musím přiznat, že jsem ráda, že jsem to spáchala včas, protože když vidím, co dělají na obloze satelity Starlink, obávám se, že o hvězdách už budu vnoučatům jen vyprávět :( (Starlink plánuje vypustit 12 tisíc družic, někde jsem četla, že ze současných cca 2 tis družic bude co nevidět na obloze až 50 tis. družic!!, což by mohlo znamenat to, že počet satelitů převýší počet hvězd viditelných ze země...). Tohle mě osobně se.e víc než vstupné na Stezku, ale stejně jako s tím vstupným - asi s tím nic nenadělám...

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ty stezky v korunách to je taková ta česká klasika jak rychle a s malými náklady vydělat velké peníze... Ta lipenská byla tuším první, to tenkrát opsali od nedaleké bavorské stezky u Neuschönau. Jenže tam mají skutečnou, asi půlkilometrovou, naučnou stezku po lávkách 10 m nad zemí + k tomu pozorování lesní zvěře a ta vyhlídková věž je jen třešnička na dortu. V Lipně postavili věž a s velkým humbukem z ní udělali světovou atrakci, které se pak chytli další...

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ty prostě umíš uhodit hřebíček na hlavičku! Tvoje "česká klasika jak rychle a s malými náklady vydělat velké peníze" je naprosto všeříkající.

Mě tada mrzelo, že v Kostarice v Monteverde chtěli za přechod po visutém mostu v Monteverde 50 USD, ale tam je turismus a atrakce téměř jedinej zdroj příjmu pro mnohdy celé obce v okolí dané atrakce. Navíc deštnej prales, že... Zato u nás - no comment.

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Stezky v korunách stromů nemusí mít výhled do dálky (na to jsou rozhledny nebo hřebeny bez stromů), ale souhlasím, že tato je spíš past na turisty. Než u podnikatelů bych hledal chybu u lidí, že tam jsou za tyto peníze ochotní lézt (a pokud jsou někteří spokojení, tak je vše v pořádku). Zrovna tak bych neviděl chybu třeba u čínských výrobců hraček, ale u lidí, kteří jich kupují dětem mraky, i když vědí, že většina z nich skončí po krátkém vyzkoušení bez užitku.

Já jsem byl asi na jediné stezce v korunách stromů, a to v JZ Austrálii, kde teď stojí vstup 350 Kč (tehdy před 17 lety asi třetinu). Ta stojí za návštěvu: https://parks.dpaw.wa.gov.au/sit...e-top-walk

Ještě lepší atrakcí v této části Austrálie (a navíc zdarma, ale jen pro lidi bez závratí) je vylézt na jeden z vysokých eukalyptů na vyhlídku (video je nejlepší od 6. minuty):

https://www.youtube.com/watch?v=2cE6C_BXJyo

Dost Pražáků má i lepší výhled než ty, Katko. Já se přes školní zahradu dívám na 3 km vzdálený svah za Vltavou, kde jsou Dívčí hrady (Děvín), velká louka a PP Ctirad, a bokem na hřebínek Kavčích hor.

před 2 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

KO: Neměknu, snažím se být nezaujatý.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Zase máš, Libore, pravdu.. Já ti ani nevím, co mě na té stezce zklamalo nejvíc, možná opravdu ti rodiče a děti u tubusu v kombinaci s cenou... Jinak stavba sama o sobě na pohled pěkná je, kór usazená v zeleni. Nevím, jestli je chyba u nás, spotřebitelů, že tam lezeme. Asi taky ano. Třeba v Monteverde jsem se těmto atrakcím za 50 USD a víc vyhýbala a ani trochu mě to nemrzelo. Po téhle stezce vím, že kdejaká Mařenka nebo třeba rozhledna u nás na Chlumech je tisíckrát větším zážitkem. Ale na druhou stranu - to bych bez absolvování krkonošské stezky nevěděla..

Jin ak děkuji za linky, projeto googlem, zaznačeno jako inspirace!!

A ty Pražáky ber s rezervou ;) Sama jsem jedním z nich :)

Tu vyhlídku ti teda závidím!! Zrovna nedávno jsem se probudila s vyhlídkou na ten moravskej Dívčí hrad a prolítlo mi hlavou, že je to snad nejkrásnější výhled po ránu, jaký jsem kdy zažila! I když... Já se sice nedívám na hrady ani hory, ale každé ráno vylezu vypít ranní porci kofeinu na zahradu a stejně jako se to stalo dneska, občas na jejím konci, tam kde začíná pole souseda, na mě koukají oči vyplašené srnky, někdy - dnes - strachem paralyzovanej jelen. Pořád si na to, i po těch všech letech, nemůžu zvyknout a pokaždé, když se tenhle malej zázrak stane, si říkám, že tohle je fakt DAR.

AM: dobře ty! Asi je to zatmění celorepublikové ;)

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ten hrad zanikl už ve 14. století a mezi 18. a 20. stoletím zmizely poslední zbytky zdí. Kavčí hory jsou jen výběžek Pankrácké pláně, ale podstatné je, že je to výhled do dálky s převažující zelení a dokonce i západem slunce v létě. Ty si užiješ a napsala bys dobré čtení i z víkendu, který strávíš doma, jak je vidět z posledních vět :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

To je moc milý komentář, Libore! Víkend doma tentokrát opravdu plánuji (pořídila jsem si dvě koťata a nejde jinak), nicméně cestopis z mé zahrady, kuchyně a obýváku, byť s úžasnými koťaty, to by, obávám se, nikoho nezajímalo 😂😂

Každopádně i tak děkuji za projevenou důvěru 😉

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Katko, opět, skvěle zpracováno,mám pocit , že se lepšíš i v tom psaní, je tam cit i vtip , čte se to fakt dobře.

A dávám taky plusové body za tu zmínku o noční obloze a Rezervaci tmy.

Takže ať se daří a piš dále, má to potenciál!

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Děkuji Tondo! Fotky rovnám, odstavce dělím, hrubky už občas opravím - prostě makám na sobě! Jsem ráda, že sis toho všimnul a ještě to dokážeš tak krásně ocenit, protože konkrétně s tímto cestopisem jsem se nadřela! :D :D Nadmořská výška, náledí a řídit až do Pece - to nebylo nic proti stému mizení úvodní fotky při pokusu ji nahrát a pár ztraceným odstavečkům bez zálohy! :D :D

Rezervace tmy byla BOŽÍ, doufám, že těch plusáků mám aspoň deset!! :D

Přidat odpověď
před 2 lety
Mıchal
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 288 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-19T22:29:53+02:00)

Dík za parádní cestopis. Ale mám jednu otázka - kde je ta Kostarika? Odstavce tu jsou taky kratší (i když ten poslední autorský copyright nezapře), fotky přes litry vína jsou rovné a ne rozmazané. Avšak osobně bych tu Sněžku udělal naopak - nahoru lanovkou a dolů za Kačku. Respekt se takhle hned na úvod zničit :D

Co se týče letenek, už jsem kontroloval, kolik že to dní dovolené to má naordinováno ceteris paribus. Wizzí letenky za dvacku z kreditu z kreditu jsou nebezpečné ;) (to není upsání, ale fakt kredit z kreditu)

Příště můžeš dát vltavské vyhlídky. Plus je jedna pěkná na Berounce.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Michale, nemusím být rentgenolog ani ortoped a vím, že ty máš kolena naprosto v pořádku 🔝🙏😂

Až ti bude tolik co mě, nedejbože spadneš na bruslích (nebo vyskočíš na Kubě na pláži moc z prudka) jako já, pochopíš, proč když UŽ lanovka, tak dolů.. 🙈

S tou Kostarikou tě, a konkrétně TEBE, napínám 🤪😂 Vím totiž, na svá stará rozhrkaná kolena, moc dobře, že těšení se je někdy nejvíc 😉

Jinak já mám wizz za 19 a bez kreditu, rovnou třikrát. Zrovna v TV říkali, že bez povinného Covidu mezi prvníma Řecko, takže doufám, že se na Zakynthosu potkáme ✌️😉 Mě poznáš - sklenička & ortéza!

Vltava a Berounka? Detaily prosím!

před 2 lety
Mıchal
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 288 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-19T22:50:48+02:00)

O kolenech vím své, ale přehřívám se a potřebuji výkonné vodní chlazení :D

S letenkami jsme se nepochopili. Já pouštím žilou svému kontu až ve prospěch roku '21. Letos dokud mi neodpadne září a říjen mám víceméně plno a dost stovek eurostarostí.

Máj, Vyhlídka na Slapy, Solenická podkova, Vyhlídka Bednář, Smetanova vyhlídka, Havlova skála a víc ti poví strýček Google s tetou Wiki. Plus by se to třeba dalo spojit s Kokotskými rybníky nebo buddhistickou stúpou u Plzně.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ty jo! Už ti googlím! 🙈 A to jsem si slíbila pod tisícem hvězd, že z cestopisy končím ✌️🙏

Já mám letos 7 a po šesté si říkám stačí!

Jo, pevnou vůli mám jak slon✌️😂

před 2 lety
Mıchal
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 288 komentářů
 • Poslat zprávu

A znáš sochy na Kokřínsku, skalní hrady v Českém středohoří nebo Zlatý vrch? 😁

https://www.vylety-zabava.cz/tip...ava-leveho

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele sarik2603
sarik2603

Díky za inspiraci, až se stydím, ač dítě z Krkonoš jsem u Kuksu nikdy nebyla, musim to napravit😊

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

... a až tam pojedeš, dej vědět co ta lékárna, likérna a galerie vín 🙏😉

Přidat odpověď
před 2 lety

Na Sněžce stav beztíže, holki vy jste komediantky :) Ale vlastně proč ne, 2014 po přeměření je vysoká 1603, byla 1602 :) Ale mám jednu poznámku, takhle brutálně plnou sklenici vína nalívá jen opravdový opilec :) LOL

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ta sklenice je jedna a je obsahově určena pro dvě osoby 😉

před 2 lety
Mıchal
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 288 komentářů
 • Poslat zprávu

Kdo to má pak pořád dolévat...?

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Přesně!! Michale, ty jsi praktický cestovatel!!🔝🙏😂😂

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Spíš praktický pijan... 😂😂

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Oboje zní dobře!🔝😂

Přidat odpověď
před 2 lety
Jana Pernicová

V řiti z prdu hemeroid? 🤣😂🤣😂🤣

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

To je beletrie, viď Jani?! 🙈😂 To by se z toho jeden pos.al, co se tady dočte... 🤪😂

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 965 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-19T22:16:56+02:00)

A občas se to proloží nějakou malou básničkou... 😂

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Dobrá práce!

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Děkuji 🙃

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ale ta hodina dvacet, to je výzva! Tu ti nevěřím a asi to budu muset zkusit.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Věř! Samotnou mě to překvapilo, protože ten děda na parkovišti říkal tam a zpět 4 hodiny...

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele planydalibor
planydalibor

Super inspirace na víkend ! :)))

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Čtení nebo odžití? 🤪😂

Děkuji! 😊

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

📷 Krásné fotky
Čtení na 14 minut
KAPVERDY - SANTO ANTÃO za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-25T18:49:16+02:00 0 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů, ... SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
KAPVERDY - SÃO VICENTE za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-12T18:51:16+02:00 5 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co... Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co…

❤️ Oblíbené
Čtení na 13 minut
KAPVERDY: SANTIAGO za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-07T11:42:15+02:00 14 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se . Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…

Další cestopisy