Léto v Amsterdamu 2018

Pracovní a cestovní pobyt v Amsterdamu
Cestopis z roku 2018 napsal Fanda Špička

Na začátku léta 2018 jsem se vydal společně se svými dvěma spolužáky za prací do Amsterdamu. Co bylo mým cílem? Vydělat peníze, poznat novou zemi, vyzkoušet jaká je práce v zahraničí a osamostatnit se.

Ubytováni jsme byli po osmi lidech v chatce v kempu. Zpočátku to bylo těžší, ale postupně jsme se více poznali a byli jsme skvělá parta. První dny v Amsterdamu jsme absolvovali několik přednášek a testů ohledně bezpečnosti a práce na letišti Schiphol. Po vyřízení sociálního čísla jsem si vytvořil holandský účet tak, aby mi peníze chodili co nejrychleji a bez ztráty na kurzu. Co se týče práce vyzkoušel jsem všechno. Například jsem pracoval na terminále v restauracích, kde jsem uklízel a pomáhal v kuchyni s nádobím. Osobně mi nejvíce sedla práce na platformě pod společností Swissport, kde jsem se dostal do kontaktu s letadly. Náplní práce bylo dát zarážky pod kola, rozmístit výstražné kužely, vyložit a naložit letadlo zavazadly. Dále jsem často pracoval na cargu kde jsem balil palety do velkých nákladních letadel.

Jednou týdně jsme měli volno, které jsme trávili společně celá chatka a tak jsme mohli poznávat krásy Amsterdamu, jezdit k moři a celkově relaxovat. Pokud jsme měli nějaký problém mohli jsme se obrátit na našeho koordinátora, který nám vždy ochotně pomohl nebo poradil, jak se v daných situacích zachovat.

Celkově tento projekt hodnotím velmi kladně, jak z důvodu vysokého finančního ohodnocení, tak pro získání nových pracovních a životních zkušeností. Jestli chcete poznat nové lidi, zlepšit si angličtinu nebo zjistit jak to na letišti funguje, tak určitě neváhejte.

Špička František

spicka.fanda@seznam.cz

Zážitky pro tebe sepsal Fanda Špička

16. 10. 2018, poslední aktualizace 2018-10-18T14:21:50+02:00

Fanda Špička Na Cestujlevne je už 5 měsíců, napsal pro tebe 1 cestopis .

1 komentář

Ahoj, jak jsi se k podobným nabídkám práce dostal? Já byl rád, když mě kdysi vzali na Letiště Praha, a ty rovnou do Amsteru :) hezký.

Přes Thajsko do Malajsie 1.část - thajské ostrovy
v.chriss 2019-03-24T07:06:21+01:00 0 komentářů
Asie 2018

Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 dechberoucí státy a 8 časových pásem.

Hurá do Asie! aneb poprvé bez cestovky
Avatar uživatele Bernhard Tengler
Bernhard Tengler 2019-03-23T12:29:09+01:00 0 komentářů
Thajsko 2019

Rozhodl jsem se společně s bráchou a taťkou vyrazit do Thajska na vlastní pěst, neboť už jsme byli znuděni každoročními předraženými zájezdy s cestovkou. Tak se pojď ponořit do našeho příběhu!

Vodácké toulky aneb na Barakách po Albánii
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-03-23T09:01:50+01:00 0 komentářů
Evropa 2017

Je den „D“, když parta osmi vodáckých kamarádů vyráží do Makedonie a Albánie splout řeky Radika, Černý Drin, Shkumbini, Osum a Valbona, ale i vystoupat na horu Golem Korab.

Miláno a Benátky
Matúš Bartko 2019-03-22T11:28:51+01:00 2 komentáře