3. Česká republika
  4. VINAŘSTVÍ za KAČKU

VINAŘSTVÍ za KAČKU

Zaječí, Vinařství U Kapličky. Letitá tradice. Rozhodně ne ZA KAČKU, navíc reklamace pobytu... Ale ve výsledku? Rozhodně né zklamání. Svět se změnil, nic není jisté.. Jedno ale ano - za rok zase 🍸💛
Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

10. 08. 2020, poslední aktualizace 2021-09-06T16:30:09+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Pěkně napsané, já osobně mám s Vinařstvím U Kapličky teda velice špatnou zkušenost z letošního července. Nicméně. Vaše závěrečné shrnutí ceny je trochu zavádějící. Uvádíte, že jste za 2 noci za 1 osobu zaplatily 1150 Kč a následně další položky za 0 díky vyreklamovanému ubytování. Nicméně za tu druhou noc jste také zaplatily 1150 Kč, za které jste následně měly večeři atd... tak jen, že to asi bude o trochu víc...

Gratuluji k tomu, že na Vás byli tak hodní. Naše návštěva rozhodně tak příjemná nebyla. Příště raději podpoříme nějaké malé rodinné vinařství.

Avatar uživatele floodland
floodland

Taky nechápu, co někdo na tom moravským Disneylandu vidí.

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Aneto. S matikou občas bojuji, ale v tomto případě rozpočet fakt sedí. Zaplatila jsem 1 150 Kč, pak první den večeři a rozlučkovou Pálavy, vše ostatní bylo " na účet podniku", tedy zmíněná reklamace.

Mrzí mě tvá zkušenost a chápu, že číst mou je ještě víc k naštvání... Nicméně ani malé rodinné vinařství není záruka kvality... Nedávno jsem jela do jednoho takového do Bořetic a pan bytnej se při řízené degustaci tak vožral, že nám nejen nebyl schopen předat klíč od pokoje 🙈😂

Ale tak nebudu jmenovat, protože věřím, že se mu to stává max jednou za desetiletku a hlavně - noc ve sklepě je vlastně taky zážitek 👌😉

CESTUJI za KAČKU

@floodland - Do Disneylandu má Vinařství U Kapličky ještě kus cesty, ale směr drží dobrej 🎡🔝🙃

Jakub_Z
  • (upraveno 2020-08-18T12:10:42+02:00)

@floodland Máš z toho hezké fotky na instagram (teda nejdřív je musíš prohnat 6 filtrama). Ty ti pak Soňa s Kamilou u vás v nákupáku pochválí.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Kačko, píšeš dobře, přiznávám, že tyhle tripy z Česka, mě nezaujmou tolik, jako zahraniční, třeba to předcházející Bari se mi líbilo mnohem více, to bylo super, ale i tak je to moc hezky napsané a má to takovou pozitivní auru, jak je u tvých textů už standardem..

Po víkendu zase něco nahoď. :-)

Ať se daří a cestování zdar :-).

Děkuji 😊

I tobě ať se daří a cestování zdar 😉

yellow

Švestkové víno je vynikající, vždy po něm perfektně slehne. V naší oblíbené čínské restauraci nám ho paní dává po každém jídle a většinou dostaneme i malou lahvičku domů. Jinak se dá koupit v obchodech s asijskými potravinami. Vím, že několik druhů mají například v Brně naproti hlavnímu nádraží.

Naučíme to Katku pít a pak konečně neodolá letence do Japonska (až to půjde). 🤣

• (upraveno 2020-08-11T15:48:07+02:00)

Koukám, že se mi podařilo přidat komentář úplně někam špatně... 🙈

Jinak já jsem určitě pro, zvlášť pokud Katka slíbí cestopis z Japonska a bude tam alespoň tolik jídla jako v tom dnešním. To bych jí pak možná i poslala pár lahviček švestkového vína z těch, co máme doma.

Pokud by se ovšem nerozhodla zrovna v Japonsku držet dietu, to bych ho asi radši ani nečetl. 🤣

CESTUJI za KAČKU

Japonsko fakt ne - i kdyby se dalo a i kdyby mi švestkové víno zachutnalo 🙈😂

Ps: jak ho někde objevím, tak zkusím! 🍸✌

A s tím jídlem mě taky dejte svátek!! Po Zaječí nežeru další tři cestopisy!!! 😡😡😷🙈😂

Tak to by mě zajímalo, proč Japonsko ne. 7x jsem se snažil se odradit od cestování po JP a stále se nedaří. 🤣

Mě Japonsko taky moc neláká. Jednak je to daleko, takže když už bych tam letěl, tak by na to padla většina dovolené, aby to mělo smysl, a zbytek roku prakticky nic. A ty letenky taky nejsou za kačku, sem tam sice je nějaká akce, ale žádný zázrak.A hlavně - zatím nepřišel žádný impuls, který by mě přesvědčil, že zrovna do Japonska musím. Možná to má Katka podobně.

CESTUJI za KAČKU

Naprosto. Japonsko je na mě tak moc nadčasové, že na něj asi ještě neuzrál čas. Navíc jsem zatím nečetla jedinou cestovatelskou inspiraci, která by mnou trhla a řekla mi "To musíš vidět/zažít"..

Udělám ti speciální soukromou přednášku, proč do Japonska a jak za kačku. 😆

CESTUJI za KAČKU

Tvoji přednášku o jakékoliv destinaci beru! Ostatně jen díky Tobě byl můj Lvov tak boží! 🙏

A i ti Japonsko asi skousnu 😉😊

Tak si na ni hlavně udělej čas. 😉🤣

Ještě že ta reklamace nedopadla nějak takhle.

Přijde pán do samoobsluhy, že není spokojený s nákupem a chce vrátit peníze.

“Koupil jsem si tu před časem zaječí konzervu. Dva týdny jsem čekal, čekal až zaječí, a ona pořád nic!”

🙈😂

...a uznali to??😉

Jasně, dostal voucher na nutrii. 😂

🔝😂😂

Ty dnes válíš!!

Avatar uživatele Miroslav Šimeček
Miroslav Šimeček

Katko tvoje cestopisy jsou fakt boží, tak moc, že už plánuji víkend isnpirovaný tvým cestopisem :-D Díky!

Jinak k těm službám a reklamacím, máme také bohaté zkušenosti a bohužel u nás v CR to ještě moc podniků neumí. Většinou řeknou frázi, že je to mrzí a omlouvajíse a tím to skončí. Je to asi jeden z důvodů, proč nás cesty po ČR nebaví, protože kolikrát ty lidi jsou dost nepříjemný. Naštěstí se objevuje čím dál víc podniků a lidí, kteří to dělají s radostí a profesionalitou.

Např ted jsme zkusili víkend v campu, bylo to naše "poprvé" v CR v campu. Servis tragický, sám majitel těžce nepříjemný, ochota NULA, prostředí nijaké a přitom to stálo na camp trelativně dost. Už nikdy více a řekl jsem si, že s domácí turistikou si dáme zase dlouho voraz, ovšem naděje umírá poslední a to díky tvému dnešnímu příspěvku. :-D :-D

• (upraveno 2020-08-11T22:26:06+02:00)

Ahoj! Musím říct, že tvůj komentář mě opravdu dojsl. Hlavně proto, že jsi pochopil obsah mého sdělení. Děkuji za to i za tuhle milou zpětnou vazbu!

ČR bych úplně neodsuzovala, ale naprosto souhlasím s tím, že profesionalitu a dobrou firmu poznáš až ve chvíli, kdy se něco posere. Ostatně to platí v každém vztahu, dohodě, partnerství. Až když spadneš na holou zem poznáš, s kým máš tu čest.. Takže ještě jednou - v Zaječí může člověk hubou hlínu rýt a nebude to průser 😊

yellow

Ještěže jsem si nového "cestopisu" všimla zrovna v době svačiny, protože bych asi do oběda nevydržela, jak se mi sbíhaly sliny. Vypadalo to doopravdy luxusně. A to víno... hned bych si dala.

CESTUJI za KAČKU

Mám to stejně - kdykoliv zavádím o jakoukoliv fotku jídla z tohoto "wellness víkendu" - mám hlad 🙈😂

A to víno, tak to je úplně bez komentáře 🙈😂

Holky, vy si neholíte nohy?

CESTUJI za KAČKU

Marku, dostáváš Zlatý řád poctivého čtenáře! Vždy ocením, když si lidé všímají detailů - opravují gramatické chyby, kontrolují zákazy focení v židovském památníku a nebo zoomují moje nohy 🙏😍

Jinak odpověď je ano! Asi díky tobě uplatním reklamaci i u společnosti Gillette! 😂

JardaM

Musím říct, že jsem si toho taky všiml, ale bylo mi blbý to sem napsat :D

CESTUJI za KAČKU

I tebe chválím za pozornost a všímavost! A taky za inspirující komentář 🙏😊

Iveta _K

Člověk takhle v úterý ráno dorazí do práce, udělá si snídani, koukne, že opravdu nemá žádné urgentní emaily, otevře si CL... a hned takové milé překvapení s věnováním :D :D :D Koukám, že ať popíjíš teplé bublinky na druhé straně světa, nebo si dáš "Pálavu všech Pálav" v podstatě za humny, vždycky to člověka naladí do takové fajnové cestovatelsko-vinné pohody. (jen mám teda teď děsnou chuť na dvojku bílého, což se o půl osmé ráno a navíc v práci fakt nehodí)

CESTUJI za KAČKU

Tak předpokládám, že prvně otvíráš stránky CL, poté káva a následně urgentní e-maily, ale zřejmě je již na CL i tvůj nadřízený, takže je troška té diplomacie na místě.. 😂

Jsem ráda, že tě osobní věnování potěšilo, byl to záměr 😊

Jo a dvojka bílého se hodí ke každé příležitosti 🍸🙃

Iveta _K

no dobře, maily až potom, ale kafe musí být první :D a kam vyrazíme na vínko příště?

Vidím to na poslední Řecko před povinným Covid testem, co říkáš? 🇬🇷✈💛

Iveta _K

Super, tak tam se podívám moc ráda :)

Jana Pernicová

Super 👌🤣🙈🥂🍾 v dobrém vám to holky závidím ❤️

CESTUJI za KAČKU

Když budeš hodná (čti: nebudeš veřejně zpívat), vezmem tě za rok taky 😚

Jana Pernicová

Už nikdy 🤣😂 tak jo, to beru 👌

Ale tam nám zazpíváš! 🔝🙈😂😂😂😂

Myslím, že Ty se nikde neztratíš...

Ani v Zaječí! 🙃

Tak teda od Kapličky jsem cestopis fakt nečekal, ale dobrý! Holky, byly jste tam jak v Beverly Hills. :-)

• (upraveno 2020-08-10T23:27:11+02:00)

Já taky ne! Ale když to bylo tak moc ZA KAČKU, tak to ani jinak nešlo ✌😂😂🙈

Beverly Hills pobavilo skoro stejně jako Covid test do Řecka 🙈😂😂😂

No to jo, to jste měly štěstí s tou "slevou". A jak to vlastně vysvětlili? Jak mohli dát někomu jinému stejný pokoj? A vaši kartu pak překódovat nebo co...? Je to trošku zamotané.

CESTUJI za KAČKU

Vysvětlili to novými posilami na recepci. My měly pokoj 20 a ti, co k nám přišli na exkurzi zřejmě 20 A...

Jinak jak říkáš - nebýt slevy, nebyl by to víkend ZA KAČKU ... Ale to vše ostatní by mi možná i tak vrtalo hlavou....jako sepsat a poslat dál....

Reklamace v Zaječí: stačí zaječet a recepční vezmou do zaječích. 😂

• (upraveno 2020-08-10T23:12:52+02:00)

Co na tohle už jiného napsat? Pane Karfík, děkujeme za další cestopis. Příště prosím švěstičky z Hujerovy zahrádky 😂

Žádné švestky! Jenom víno 🍇🍸😂

Mıchal

Ale takové švestkové víno určitě stojí taky za hřích 😎😁

To existuje?? Znám jen višňové a rybízák 🔝😂🙈

Michale, švestkovému vínu se říká slivovice. :-)

Tak toho jsem se bála! Na to jsem dost Pražák asi. . 🙈😂

• (upraveno 2020-08-11T00:06:40+02:00)

@Katka: Existuje ještě jiné než slivocice ;)

CESTUJI za KAČKU

Ty jo!!! To neznám !! Nešetřím a objednám 🙏🔝Zní to skvěle. Vinně..

Tož ale tady nejsme v Japonsku. Už to někdo pil?

🔝😂😂😂😂

Já se toho experimentu klidně ujmu ✌🍇🍸🔝🙈

• (upraveno 2020-08-11T00:11:35+02:00)

Myslím, že to občas můžeš dostat v nějaké asijské restauraci před jídlem na uvítání v malém kalíšku. Je to nasládlé a chutná ovocně. U nás typicky lepší čínské restaurace.

CESTUJI za KAČKU

Ježíš. A přitom to znělo tak lokálně..

Tak snad na to někde natrefím!

Z té nabídky na Heuréce mě zaujalo to švestkově fialové víno s čokoládou Lily 2. Je teda trošku dražší... :-)

CESTUJI za KAČKU

Heurecu mi nepřipomínej, tam už je ve slevě knížka, která ještě není ani v prodeji 🙈😂😂😂😂

Ano, umeshu už někdo pil a je super, jinak taky vím o asijských restauracích, kde ho po jídle dostanete. 😄

..kde??

Např. v Golden Sun na Veselé.

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

KAPVERDY - SANTO ANTÃO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-25T18:49:16+02:00 0 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů, ... SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů,…

KAPVERDY - SÃO VICENTE za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-12T18:51:16+02:00 5 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co... Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co…

KAPVERDY: SANTIAGO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-07T11:42:15+02:00 14 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se . Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se…

ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…