3. Indie
  4. Vrásky z indické lásky - mise druhá

Vrásky z indické lásky - mise druhá

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V druhé misi se vyškrábu až pod Himálaje.
Cestopis z výpravy „Vrásky z indické lásky“ z roku 2017 napsal Dayin

Zážitky pro tebe sepsal Dayin

29. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-29T18:06:39+01:00

Dayin žije v České republice a procestoval 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 měsíce, napsal pro tebe 5 cestopisů .

Avatar uživatele JSLIWKA
JSLIWKA

Fotky jsou určitě hezké, ale ty mne nezaujaly. Líbí se mi styl vyprávění, také jsem to přečetl jedním dechem, moc pěkně napsané.

Dayin

To jsem rád, že sedl (aspoň!) styl vyprávění! Díky.

Výborné čtení, stejně jako první díl. Je skvělé po delší době opět číst tak krásně květnatou češtinu plnou odkazů na jasný široký rozhled, vzdělání a bohaté zkušenosti. Jen tak dál. Moc ráda si od vás zase něco přečtu. Měl byste se tím živit! A fotky jsou také skvělé!

Dayin

To je velká pochvala, moc vám za ni děkuji, Lucie! Do úterý bude další díl. Snad.

Avatar uživatele Navaja
Navaja

@ Daniel

Vy nečtete tištěné knihy , ani cestopisy v knižní podobě?

ne

Avatar uživatele Navaja
Navaja

Mám jen malý dotaz, myslela jsem, že fotografie jsou zcela neupravované. Já mám jen analogicky foťák.psal jste něco o lightroom, tzn. že upravované jsou? Děkuji za odpověď, já tomu nerozumím, tak se chci ujistit.

Daniel

Photoshop Lightroom, digitalni zrcadlovka, nikoliv analog na kinofilm

• Přidal se před 2 měs
  • (upraveno 2020-01-30T17:09:01+01:00)

Ano. V prvé řadě fotím do formátu RAW, tzn. po zmáčknutí spouště získám polotovar, který poté musím protáhnout programem (např. Adobe Lightroom), abych získal finální fotografii. Je to obdobné jako fotit na film, ten také musíte vyvolat. To s analogem znáte.

Fotku při převádění z RAW do JPG nebo jiných formátů můžu libovolně upravovat. Hodně, málo, jak chci. Pokud se ptáte, jestli takto fotografie upravuji, pak znova odpovídám kladně.

Chlape, máš to na knihu.. děkuji

Děkuji ti za uznání!

Musím přiznat, že pokusy o vydání mého "cestopisu" tady již byly. Bohužel, jelikož to není cestopis v pravém slova smyslu, ale zároveň to není ani fotokniha, je kniha těžce marketingově uchopitelná. Ale není všem dnům konec, třeba to někdo někdy uvidí jinak.

Daniel

presne tak, z Tveho "cestopisu" jsem se dovedel mnohe o smisenych pocitech uvnitr hlavy nekonvenciho cestovatele a bizardnich spoustecech techto pocitu v ulicich Dilli (sorry jestli se to pocestele pise jinak). Itinerar by z toho obslahnout urcite nesel. Tvuj cestopis me jen utvrdil v tom, ze Indie po pravu neni na mem seznamu zemi ktere chci navstivit.

Myslim ze knihy se dnes uz moc nectou ve staromilske fyzicke podobe se zalozenymi vylisovanymi ctyrlistky a skrvrnami od kavy. Zrob neco reci jednicek a nul, soude dle ohlasu zde mas o fanousky postarano. Myslim ze o monetizaci vzpominek ti az tak nejde, spis na tom co nejmene prodelat.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

To si tedy nemyslím, IMHO to monetarizovat jde (bez ohledu na to, že jinak text nijak moc vysoko nehodnotím, zajímavé jsou především fotografie).

Dayin

Dane, díky za názor. Pouvažuji nad tím.

Ahmade, souhlasím s tebou. Vím, že mé psaní je pouze lehce nadprůměrné. Bohužel i ty fotky nejsou zase tak zázračné, jen dobře koketují s textem. A to v podstatě vysvětluje tu marketingovou neuchopitelnost.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Myslím si opak. Doba si žádá emoce, rácio jde stranou. Proto by se to mohlo chytit (to je ovšem něco jiného, než na tom vydělat nebo alespoň být na nule).

Avatar uživatele Daniela
Daniela

Děkuji za skvělé čtení k ranní kávě

Dayin

Já děkuji za positivní ohlas, vážím si ho.

Jarda

Opět paráda! Kolik můžeme čekat dílů?

Dayin

Opět děkuji! Snad jich bude sedm.

Avatar uživatele padrino11
  • (upraveno 2020-01-29T21:48:16+01:00)

Takhle intenzivní zážitky z cestování mají většinou lidé co cestují sólo.

Já něco podobného poprvé zažil v JAR, Zimbabwe a pak na Filipínách na předměstí Manily. Chudinské slumy, chatrče postavené z odpadků, malí kluci co mají z bitek s kamarády vyražené zuby, malé holky, ještě děti co už mají vlastní děti a kromě oblečení co mají zrovna na sobě vůbec nic.

V té Indii to ale pak byl ještě větší extrém a chudoba. Vzpomínám na matku, která na ulici pekla placky na ohništi a její ušmudlané děti jí z blízké skládky nosily PET lahve kterými přikládala.

Dayin

Ostatně jako u všeho jiného, nejhorší a nejinternější je ten první kontakt, prvotní šok. Jakmile se v tom ale člověk pohybuje pár dní, týdnů, přestane to tolik vnímat, prožívat, prostě se svým způsobem otupí.

Avatar uživatele Karel
Karel

Dobre psano, oba dily velmi ctive. Vydavat tohle v podobe cestovatelskeho sloupku v dobach, kdy byl jen psany tisk, tak by danou znacku novin rvali lide kamelotum z rukou po kazdem novem dile.

Dayin

Tvá představa mne upřímně pobavila. Díky!

Avatar uživatele Vladko
Vladko

Přečteno jedním dechem, oba cestopisy úžasný, těším se na pokračování.

Děkuji ti moc, Vladko!

Avatar uživatele cestik
cestik

Úžasné vyprávění, stejně jako první část. Je až k neuvěření, že dokážeš tak intenzivně prožívat své cestování a potom to přetvořit do takto čtivého textu, aniž by se z toho stal sladkobolný blábol. A neméně krásné jsou fotky. Až své zážitky z cest vydáš knižně, tak ji chci mít. To jako fakt.

Jenom jedna malá připomínka - " Indové hold na Blanické nespoléhají." - spousta lidí netuší, jaký je rozdíl mezi hold a holt, ty určitě víš a je to jen překlep.

Každopádně děkuji za počtení.

Dayin

Já ti moc děkuji nejen za opravení chyby, ale hlavně za zhodnocení. Těší mne, že to vnímáš tak, jak to vnímáš. Snad pro tebe další části nebudou zklamáním.

To je až nezdravá skromnost. 😊

Avatar uživatele TG
TG

wow, nadhera, diky

Děkuji!

Další cestopisy, které napsal Dayin

Vrásky z indické lásky - mise pátá
Dayin 2020-04-03T18:51:28+02:00 7 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V páté misi budu hledat stín radžastánské pouště.. Cíl: Potkat cikány z pouště a chytnout tátovi kobru. Nevysušit se mezi dunami jako frajtr mezi stehny staré feministky, naopak, vykvést jako pouštní růže. Nebo kaktus, co má květy zhruba jednou za…

Vrásky z indické lásky - mise čtvrtá
Dayin 2020-02-10T00:12:28+01:00 34 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? Ve čtvrté misi poznám pravdu o královstvím nebeském.. Mise čtvrtá: AmritsarCíl: Dostat se pod kůži sikhismu a navštívit nejposvátnější chrám - ten Zlatý. Dokola obejít jeho bazén a smočit v jeho posvátné vodě aspoň špičku palce. Pak v jeho podloubí…

Vrásky z indické lásky - mise třetí, intermezzo
Dayin 2020-01-31T19:42:21+01:00 42 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? Ve třetí misi se pachtím až do Manali.. Intermezzo: HimálajeCíl: Dotknout se mraků. To stačí, ne?Když svobodně cestuješ po střeše světa, ach, můžeš se pýchou dmout, však třeba jedině ty z celého rodu nebo vesnice máš s Himálají tu čest a…

Vrásky z indické lásky - mise první
Dayin 2020-01-28T22:18:25+01:00 45 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V první misi si to rozdávám s metropolí Dillí..  DillíCíl: Říct čauky mi absolutně neznámé civilizaci a pokusit se zorientovat v labyrintu sociálně - náboženských nonsensů a sensů. Trefit do guest housu a neposrat se hned z prvního street foodu.…