ZÁPADNÍ SAHARA za KAČKU

hodnoceno 101 x

Cestopis z roku 2021 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-10-29T16:23:38+02:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Hanks

Hezky den, muzu se zeptat, je Marrakesch bezpecna pro zenu, kdyz cestuje sama? Predem moc dekuji

Avatar uživatele Azul
Azul

To asi dost záleží na tom,jak se solo žena umí chovat a jak se vyzná. Což je obecný pravidlo,platný nejen pro Marakeš.

CESTUJI za KAČKU

Hanks ano,je tam bezpečno i pro samotnou ženu. V muslimských zemích je riziko násilné kriminality na ženách podstatně menší než třeba ve střední Americe.

Samozřejmě absolutní souhlas s Azul, je důležité umět se v destinací chovat a dodržovat standardní bezpečnostní opatření. Nikde sama po nocích, adekvátní oblečení.. pak je fakt fuk, zda jsi v Marakeši nebo v Brně.

Zdravím z procházky za úplňku po saharských dunách Erg Lihoudi. Nejsou asi tak vysoké a rozlehlé jako v Erg Chebbi, ale nejsou ani tak z ruky a už se mi tam nechtělo vzhledem k dešti a lehkým zdravotním problémům (krátce zvracení následované možná s tím nesouvisejícími pár hodinami zvýšené teploty a 3. den lehkého bolení v krku). Tak třeba příště spolu s dalšími místy, které bych stejně nestíhal.

Jsem tu 1. host za 5 či 6 dní a ani z okolních kempu se nikdo jiný neprocházel před západem slunce po dunách. Musel jsem k mému překvapení dojet sedanem po pistách ze štěrkopísku s občasnými kameny 6 km od asfaltky za navigace kluka čekajícího na benzínce (poslední km ani pista nebyla) za přejíždění mnoha korýtek potoků, kde včera tekla voda (min. 3 roky ale žádná netekla). Podvozkem jsem škrtnul jen jednou a naštěstí ne o kámen, když jsem si nevšiml krátkého úseku vyjeté koleje, ale jel jsem celou dobu opatrně jen 20-30 km/h. Zato v posledním městečku byly v hlavní ulici hluboké louže přes celou šířku desítky metrů dlouhé a jednou mi i při pomalé jízdě po vjetí do díry vysplouchla voda na předek kapoty.

Jinak slunce tu na rozdíl od Zagory svítilo jen chvílemi před západem, nad hřebínkem hor byla duha, teď je na autě rosa a je celkem zima, že musím mit 2 mikiny a podzimní bundu a čelenku i přes den, natož teď v noci.

Aktualizace:

Dle stránek MZV - od 18.11.2021 vstup do Maroka pouze pro očkované....

Zbyněk Milfait

Výborně. Jen tak dál. Tato cesta mě též mnohokrát lákala, ale vždy jsem nakonec jel někam jinam, nebo skončil v Agadiru. Jako alternativu k výstupu na momentálně nechutně zpoplatněný Djebel Toubkal doporučuji výstup z Imlilu okolo krásného vodopádu na chatu Tazaghart ( refuge Lepiney). Od chaty lze vystoupat za asi 4 hodiny přes sedlo Tizi Melloul až na vrchol Tazaghartu ( 3845 m.n.m.). Pokud bude sníh, pozor cestou na sedlo podél potoka na od vody podemletý sníh ! Nad sedlem je krátký lezecký úsek. Už si nevzpomínám jak náročný, ale tuším, že tam bylo nějaké lanko nebo smyčka. Zeptejte se na chatě. A Marrákeš ? To je živoucí pohádka. Vzpomínám na hudebníka s kvočnou na hlavě. To byl můj favorit na nočním pekelném Djemaa El Fna. Akayaoon Arbee. Zbyněk.

CESTUJI za KAČKU

Jééé! Díky za milý komentář!! Taky za doporučení - zní to dobře a je to o kousek výš než Teide!!! Takže to splňuje moje kriteria dalšího výstupu :)

Dojalo mě, jak vzpomínáš na Marakeš. Máme to asi všichni stejně. Marakeš je prostě pohádka. Něco, co když zažiješ a sedne ti to, tak nikdy nezapomeneš... Díky za to uvědomnění!

Avatar uživatele Rosm
Rosm

Mooc pěkné počteníčko, další důvod se do Maroka vrátit. Vůbec ale nechápu, že sis dovolila neudělat test před odletem a že ti to prošlo, když sis přečetla, že mě v Casablance v srpnu nepustili do letadla jako očkovaného bez testu. To máš tedy odvahu! Ale díky tomu jsem zase viděl Marakeš. Jinak pokud jseš v blízkosti Gibraltaru, a nemáš plán, dej si vyhlídkový let vrtulníkem na Ceutu - momentálně subvencovaný vládou. Za 40 Euro je to fajn:

Michal Zhor

Díky za tip na vrtuláka !

CESTUJI za KAČKU

Rosm, díky za pochvalu, vážím si jí! Jinak k těm testům...moc na ně prostě nevěřím a platit za to? Řísk je někdy i zisk. Šla jsem di toho s rizikem, že si Marakeš prodlouzim. Ale jak jistě sám víš....to zas taková tragédie není. Vlastně (budu upřímná) asi jsem si i přála neodletět...

Gibraltar boží a doporučení na vrtuláč jakbysmet. Teď jsem to nedala, ale už se rýsuje plán 🔝Ta cena někde ignorovat!🤷‍♀️😁

Avatar uživatele Daniela _2
Daniela _2

Ahoj Katko. Teď jsem dočetla celý tvůj cestopis a jsi prostě ďábel. Skvělá cesta. Gratuluji. Daniela

CESTUJI za KAČKU

To jo no 🤷‍♀️😁 , ale ďábel se svatozáří!

Moc dekuji 🙏

Peter _15

Malaga , tak som sa nemilil ,a odkiaľ máme čakať cestopis?

CESTUJI za KAČKU

To přistání bylo docela skákácí, co? 😁😁😁

Peter _15

Skôr let bol trepaci , najskôr ma to zaskočilo ale boli 2 lety z V. možno sme leteli každý inim ja Ryanair.

CESTUJI za KAČKU

Já wizz. Jaký máš itinerář?

Jo a příště se hlas!🍸✌

Peter _15

Teraz to bolo rýchle ,tak nabudúce.:)Ronda,Sevilla,Cordoba, zajtra Granada ,Nerja, utorok Torcal,C.del Rey streda Malaga v takom hrubom .A vy , vlastne to sa dočítal .Čo hovoríte na počasie ?

CESTUJI za KAČKU

Tarifa top. Déšť,slunce, kite surfing. Zítra Gibraltar. Pak asi Granada, čekáme doporučení 🙏😁 a pak dva dny nějaký pláž. Asi. Nebo Sevilla. No nevíme. Chceme vařit z vody 🍸🙏😁

Ahoj Katko, jestli chces inspiraci, co cestou do Granady, tak treba Torcal de Antequera nebo mrkni na me fotky: https://www.zonerama.com/liborst...um/5874694

Cestopis super, vesmes uz znam z FB, ale jeste jsem nedocetl. Ted se venuju hlavne ceste po Jordansku a je to tu skvele. Dokonce mi i prselo lehce u Mrtveho more a stredne vcetne silne bourky v horach, ktera vyradila elekrinu na celou noc. Byl to 1. dest od zimni sezony, kdy parkrat za mesic zaprsi. Ale slunce je take a ted uz ma byt vetsinou slunecno. V destivych oblastech mivam hezky, ale na velmi suchych mistech mi zaprselo uz mnohokrat, takze zase neco do sbirky.

Peter _15

To asi podľa vlastných chutí a preferencií, a asi teraz hlavne podľa počasia . Niečo bolo už spomenuté tak si iba vybrať .

Peter _15

C.del Rey dajú sa tu kúpiť lístky na mieste( vecinu na nete vypredané ) Torcal bol v mlhe (je trocha vysie) zato mazlave blaticko, vlhkosť bolo to tam ako na ľade .

CESTUJI za KAČKU

Chtěla jsem tam, ale podle internetu je to vyprodaný...?

Peter _15

Na 3,5 sú .treba pozrieť net.

Libore, Jordánsko tiše závidím. Ale ještě víc přeji. Užívej!🙏

CESTUJI za KAČKU

Petr _ 15 díky! 🙏 Počasí trošku na hovno, ještě že tu mají Cavu za KAČKU, tak nás to netíží. Každopádně na vrtuláč na Ceutu ani Caminito del Rey to na krev není. Příště. MALAGY NENI NIKDY DOST.

Kdy se vracíš ty? Třeba se potkáme v salonku😁

Pravdepodobnosť malá ale....

4.11. o 7:35 R- do Prahy 😋

...o chlup🤷‍♀️😉

Krakonoš

Respekt a smekám! Krásné fotky, těším se, až si to v klidu přečtu!

Jsi dobrá, žes to fakt dala.

Na to bych si sám netroufl ani za mlada.

CESTUJI za KAČKU

Jeee, moc dekuji! Ale myslím, že kecáš 😁 Někdo, kdo vládne lesu, stará se o celej revír (určitě za KAČKU) a denně mu na krk dýchá Trautnberg....to já smekám!!!

Krakonoš

Ale kdepak, vládnout lesu, horám je jedna věc, ale poušť a oceán, z toho mám respekt.

Já bych se v té poušti ztratil, vždyť tam nerostou ani stromy a asi ani borůvky!

Jsi frajerka, tomu říkám výprava!

Co máš v plánu dalšího? Co nějaké hory? Krkonoše bych ti doporučil! :-)

CESTUJI za KAČKU

Krkonose jsou skvělý nápad! Dávám tomu měsíc a stejně to jinam ani nepůjde 🙈😁

Martin Vícha

Super. Už se těším, až si to v klidu přečtu celé, ale už teď vím, po zběžném prohlédnutí, že to bude super. Každopádně už teď naprosto souhlasím s tím závěrem. A taky gratulace ke splnění dalšího cestovatelského snu/cíle. Připojuji se k Mirjurovi, prostě fakt respekt. Na něco takového, bych si sám netroufl ...

Děkuji 😊 Detaily peobereme osobně ✈😉

Michal Zhor

K výletu na Jebel Toubkal. Opravdu je povinný průvodce ? (i v zimě ? :-) )

CESTUJI za KAČKU

No hele, nrbyla jsem se pod Toubkalem zeptat osobně 🤷‍♀️😁, ale podle internetových zdrojů a kamaráda, který tam byl nedávno, bez průvodce výstup nelze..😏

Michal Zhor

Tož to zkusím tedy osobně. Snad nám tam vůdce nezmrzne nebo to nebude chtít gajdovat distančně :-). Jdu hledat. Díky

CESTUJI za KAČKU

V tom pripade budu vděčná za info! Aktuální ceny a cokoliv zajímavého zjistíš/ užiješ. Toubkal chci příští rok, hned jak zmizí sníh.

A opatrně!

Avatar uživatele janicek
janicek

Povinného sprievodcu zaviedli pred par rokmi keď tam zavraždili tie dve Norky (alebo Svedky už si nepamatam) dovtedy to v pohode išlo bez sprievodcu...

CESTUJI za KAČKU

Jo,souhlas. Je to škoda, ale asi to bez průvodce fakt nepude.

Kačko, obdivuji Tvou odvahu a hlavně ODHODLÁNÍ. Odměna, kterou za to máš, je naprosto zasloužená. Díky za vyčerpávající cestopis.

Moc děkuji!

A současně souhlasím, tenhle cestopis byl asi nejvíc vyčerpávající ze všech ✌😁

Jiri Sindelar

taky me tato cesta ceka..ja absolvoval cestu z Dakhly dal pres Mauretanii, Senegal do Gambie..smerem od Marrakeshe jsem se dostal nejdale prave k obloukum na Legzira beach...ted jeste nekdy musim dat od nich k Dakhle:)

CESTUJI za KAČKU

Tak hodně šťastných kilometrů a co nejmíň dromedárů na silnici 🙏😁

Avatar uživatele jitka.vlckova
jitka.vlckova

Úžasná dobrodružná cesta a až situace dovolí a nastane ten správný čas, dáme konečně spolu Marakes. 🙏🧡

Martin Vícha

😁 vím o jedné, která by se k vám do Marakeše přidala. 😉

CESTUJI za KAČKU

Jituško neboj, já se chci do Maroka vrátit co nejdřív a tebe určitě přibalím.

A Martine neboj, Andy bereme taky✌

Peter _15

Niesi teraz na letisku vo Viedn

Kam ty?