3. Česká republika
  4. ZNOJEMSKO za KAČKU

ZNOJEMSKO za KAČKU

Nádherné historické město, nejoriginálnější kazatelna na světě, vin(n)á degustační bomba, zatopený lom s milionem motýlů a vážek, pohádkový zámek a dech beroucí vyhlídky v NP Podyjí. No a to víno..!
Cestopis z roku 2020 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

30. 06. 2020, poslední aktualizace 2020-06-30T20:42:37+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 51 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Michal

Kačko, pěkný alko-výlet .👍 Vypadá to, že trénuješ na trans-sibiř 😂 Ale jinak krásné fotky i itinerář. Právě v těchto chvílích to chce stlačit náklady na minimum a šetřit, aby po koroně bylo na cestu kolem světa 🤟

Přesně tak!! 😉

A děkuji!

Avatar uživatele yellow
yellow

Podyjí je krásné. Lom mě dle fotek neskutečně nadchl, ale kdyby kolem mě něco proplavalo, tak bych určitě tak statečná nebyla. A Enotéka je super tip. Až budu moc pít, tak se tam určitě vypravím. Opět díky za pěkný cestopis.

• (upraveno 2020-07-02T15:39:51+02:00)

@yellow: ...Až budu moc pít, tak se tam určitě vypravím...

Vyznívá to tak, že piješ málo, proto tam zatím nejedeš, ale až budeš pít moc, pak se tam určitě vypravíš :-).

Avatar uživatele yellow
yellow

@divan: No jo, to je takový můj nešvar. Samozřejmě mělo být moci. :)

Roman Trach

Příště prosím více fotek chlastu. Tentokrát docela málo.

• (upraveno 2020-07-01T21:50:38+02:00)

Každý podnět ke zlepšení kvituji s nadšením, tento obzvlášť !🍸🙏😉

Více už bude možná v rozporu s nějakými fyzikálními zákony (Archimedův zákon aj), ale je to výzva! 💪

Nicméně pro svého skalního alkofandu💛 ze sebe vydoluju nemožné ✌️

• (upraveno 2020-07-01T22:08:53+02:00)

Já bych naopak Kateřinu za fotografie pochválil. Dokonce i kamarádku Jolanu tentokrát vyfotila, v těch Krkonoších jí neudělala ani jednu fotku.

• (upraveno 2020-07-01T19:15:50+02:00)

Koukám, že Kateřina tedy jede. Co víkend to výlet. Daří se jí stlačovat náklady na úplné minimum a rozpočet 825 korun na cestování na 3 dny by nestačil ani leckterému bezdomovci. A přes týden o tom ještě napíše zajímavý cestopis.

Teď ještě nalákat na blog ty statisíce a miliony followerů, dostane se s náklady do mínusu a majitelé turistických cílů a atrakcí po celém světě jí začnou nabízet honoráře za návštěvu a zajišťovat dopravu byznysjety a limuzínami.

Jakub Vonšovský

Ty fotky z Podyjí vypadají na první pohled jako někde z pralesa. To je fakt cool!

Tak určitě! Úplná znojemská amazonie! :D

....a za Kačku, že ;)

Filtr iBoubín to jistí. 🤣

Ten nemám! To mi ukážeš osobně! Zrovna v Madridu se to bude hodit! 🤪

Avatar uživatele sarik2603
sarik2603
  • Přidal se před 7 měs
  • (upraveno 2020-07-01T06:57:57+02:00)

Jak píšou níže a jak Ti pořád opakuju - máš dar, nevím jestli od Boha nebo od "život naučil", ale rozvíjej ho a pěstuj a cestuj😊krásný fotky, poutavý čtení, inspirace pro ostatní 👌

Děkuji moc za milá slova! ♥

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Katko, super, dobře napsáno, hezky zpracováno, já si přečetl, díky tvému psaní dokonce i cestopis ze Znojemska.... To by mě dříve nenapadlo...

Máš pro psaní cit.

Takže zase za týden :-D

Děkuji moc, Tondo! Tak 5 minut čtení se dá zvládnout, horší by bylo Znojemsko v mém klasickém 45 minutovém levelu :D :D Tolik vzorků vína v té Enotéce ani neměli!!

Následující víkend zvažuji psací prázdniny, ale i tak moc děkuji za podporu a motivující zpětnou vazbu! :)

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Já to přečetl celé na tvém webu a bylo to určitě delší než 5 min, a nestopuji to. :-)

Jak prázdniny? :-D

Nevím, kam se chystáš, ale protože je tam letiště, tak to určitě napiš, protože to může být ještě zajímavější než Znojemsko!

Jakub Vonšovský

Ještě zajímavější než Znojemsko? Tak to už musí být total pecka.

Ale pravda, být Znojmo na 45 minut, tak bych už vážně uvažoval, že to nezvládnu přečíst.

@Tondo, u mě je to na 14, to je hluboký podprůměr :D

Prázdniny od focení, úpravy fotek, promazávání fotek, psaní cestopisu, upravování cestopisu...a hlavně od itineráře! Sama zatím netuším, zda vůbec odletím, takže nemám ubytování, ani cíle. Bude to prostě mega odpočinková válečka a relax a hlavně - bude se jíst, zmrzlinkovat a vůbec všelijak porušovat moje jesenková dieta! :D

@Jakube, víkendové Znojmo popsané 45 minutami čteného tetu - to bych snad nechtěla ani odžít, natož psát!! :D

Jinak tě zklamu, žádná pecka se nekoná, letenku mám do té nejbanálnější možné destinace :D Ale pecka bude to jen proflákat na to se fakt těším.

Takové úvahy o odpočinku na nadcházející cestě jsi měla i dříve vícekrát, tak jsem zvědavý, jestli se to tentokrát povede :-)

🙈😂😂 Ale teď už opravdu nazrál čas! Sice mi cuká ruka projet internet a přeci jen něco “hodit na papír”, ale pak si představím bezmyšlenkovité brouzdání městem od zmrzky k vínu, nohy ve fontáně nebo v trávě v parku, poprvé probouzení se bez budíku a hlavně - dlouhé snídaně!! 😍 Jo a beru si i knihu!!!

Odvykání závislosti nebývá snadné a to se týká, jak je vidět, i závislosti na intenzivním cestování :-)

Fontána, tráva v parku, sladkosti, víno atd. mě na cestách moc nezajímá, ale preferuju vstávání bez brzkého budíku, pokud není nutný. S dlouhými snídaněmi jsi mi připomněla, jak jsem ze 3 týdnů v Huarazu a okolí strávil celkem pouze 11 dní na více- a celodenních trekách a výletech a mezi nimi jsem měl odpočinek, kdy jsem před odpoledními výlety třeba do termálů měl obvykle celé dopoledne snídani s tropickým ovocem koupeným na trhu na střeše levného hotýlku s výhledem na zaledněný hřeben Cordillera Blanca: https://www.zonerama.com/liborst.../170214713

Libore, nádherný fotky!! Ta žlutá katedrála mi připomněla nikaragujskou Granadu a je mi zničehonic smutno. Člověk si tam tenkrát připadal vyjímečně, ale vůbec si neuvědomil, jak vzácný moment zažívá a jak vzdálená a nedostuoná ta rozžhavená, chudinská, igelitová a chaotická země za pár měsíců bude..

To víš, že to nebude snadné! Ale moje postarší apartura už to fakt potřebuje! ✌️🙈🙃

Krakonoš

V Krkonoších letiště nemáme, tak k nám to nebude, ale nevadí, každopádně napiš zase cestopis, protože ty máš talent!

To tvoje nadšení je nakažlivé...

Sakra, nevím, jak se vyrábí to srdíčko, představ si, že tady je!! :-)

Měj se krásně.

Alt +64 😉

💛

No já nevím, jet do Znojma a vynechat podzemí... 😊

Ježkovy voči, nebuď hnidopich! Jsme zvědavá, co nám vymyslíš v Alicante a v Madridu za adrenalin! :D

Píšu, že dám podzemí příště!! A příště bude za 14 dní. Asi. :)

Já se spíš divím, že vynechaly Šobes. :-) Jinak pěkná inspirace jako vždy, a ta úvodní gurmánská fotka zde je super. Je fajn vidět po ránu něco hezkého...

O té viniční trati slyším poprvé!!! No vidíš, hned je další bod itineráře pro Znojmo 2! :D

No a ta fotka ...DÍKY TI! ;)

Na Znojmo 2 kromě návštěvy Šobesu doporučuji další bod itineráře: zajet do obce Čížov a kolem zachovalého kousku železné opony zamířit na Hardeggskou vyhlídku. A z ní se kochat výhledy na stejnojmenný rakouský hrad, vesničku a na Dyji.

@divan - opět díky!! Vypadá to skvěle! 🔝To už vypadá minimálně na týden! 🙈😂

No a proč to neprotáhnout rovnou až do Hardeggu?

• (upraveno 2020-07-02T08:54:15+02:00)

@mirjur: vzhledem k tomu, že Katka to má vždycky extrémně časově napnuté a tam+zpět jsou to dohromady další ~4 km, tj. hodina cesty + čas s trávený v Hardeggu,tak by jí to mohlo časový plán nabourat ;-). Ale pokud by nenabouralo, tak jeho návštěvou určitě chybu neudělá.

Vzpomínka pamětníka: byl jsem v Hardeggu poprvé na kole začátkem 90tých let, kdy se do/z A mohlo jen přes oficiální přechody. Do Hardegu OK, pak jsme se vydali po rakouské straně po silnici směrem k nejbližšímu přechodu. Ten ale byl pro slabší členy výpravy nekonečně daleko, jak jsme brzy zjistili. Tak jsem zorientoval mapu a vzali jsme to nejkratší cestou přes "zelenou hranici". Načež nás vypátrali bdělí čeští (nebo ještě českoslovenští, už si nejsem jistý) pohraničníci a dostali jsme pokutu 100 Kč za nelegální překročení. Za ty prachy bylo v té době v hospodě nejmíň 10 piv. Ale pořád dobrý, protože pár let zpátky by nás možná rovnou zastřelili...

Michal

Kačko, bezprostřední dojem ze začátku čtení na mobilu - příště prosím ne tak dlouhý a velký odkaz. Rozbíjí centrování fotek v mobilním zobrazení a nedá se tak ani zavřít jejich náhled ;)

• (upraveno 2020-06-30T22:15:24+02:00)

Michale, děkuji za přečtení (nebo pokus :) ), za zpětnou vazbu a konstruktivní kritiku. Jen nejsem úplně ajťák, takže aby byla konstruktivní ještě víc, vysvětli mi, co přesně ti rozbíjí "centrování fotek". Možná mi raději vysvětli i to, co centrování fotek v mobilu znamená, to bude úplná konstruktivní jistota :D Mně se fotky v mobilu zobrazují jako vždy, ale to neznamená, že "jako vždy" je dobře, že :)

Díky a pěkný večer :)

Michal

Zkus si na mobilu otevřít tento cestopis a kliknout na nějakou fotku a pak jiný cestopis.

Pravděpodobně to způsobuje ten dlouhý odkaz pod nadpisem Kompletní cestopis zde.

Provedla jsem a pořád nechápu 🙈 Nevidím rozdíl u zobrazení fotek Znojemska a Jakubova Kjúšu. Teda co do kvality a vycentrování. Obsah je samozřejmě lehce jiný 😂

Jinak jsem to zkoušela jak na iPhonu, tak na Samsungu. Můžeš mi tu nevycentrovanou hrůzu natočit a poslat na e-mail? .. katkaostra@seznam.cz

No a ještě drobnost - odkaz na web je pro ty, které opravdu zajímá detailní itinerář, rozpočet a více fotek, stěžejní, takže pokud vyniká, je to jen dobře ✌️😉

Krakonoš

Kačko skvělý! Začínám se stávat tvým velkým fanouškem a se mnou ti fandí celé Krkonoše!

Ty jsi neuvěřitelně akční děvče, kam jedeš tento víkend?

• (upraveno 2020-06-30T22:11:07+02:00)

No budu upřímná...Státní svátky byly a stále jsou velkou neznámou! Prapůvodní plán bylo Kosovo, ale parťačka to vzdala a já se na tuhle lokalitu coby na první cestu "sama" úplně necítila. Pro žádnou z mých spolucestovatelek Kosovo Santorini zrovna neasociovalo... Takže změna! Resp. koupena nová letenka. Krásně zelené Portugalsko a Faro (ještě jsem tam nebyla)! Nakonec si nás tu "stezku za Portským vínem" (v plánu byl přejezd přes Lisabon do Porta) koupilo 5 bab. Můj Miki na to reagoval..."Ježiš! Peklo je taky na pět!!"

Jenže tři dny po nákupu Portugalska se vlny Atlantiku obarvily na oranžovo s povinností Covid testu/karantény po návratu. Já bych tohle nemohla riskovat kvůli práci a vůbec - ani jedna jsme tohle z různých důvodů podstoupit nechtěla. Tedy hromadné rozhodnutí nechat to propadnout. Naštěstí máme z p.dele kliku a dnes nám to wizz zrušil sám, takže bez finančních ztrát. No a teď se rýsuje náhradní plán od soboty do pondělí (tedy bez dovolené) a možná i bublinky na letišti a pohled na mraky FtF, resp. první pokoronavirová letištní hala a uhlíková stopa, budou. Ale nechci to zakřiknout, protože poslední týden ukázal, že co platí dnes, včera bylo jinak, že :D

Každopádně doma sedět nebudu, ať to dopadne jakkoliv a letištní Prosecco mají od zítra v Kaufu v akci!!!

A děkuji za milou zpětnou vazbu! ♥

Martin Vícha

A nejlepší na tom všem je, že i kdyby zůstalo jen u té cesty do Kaufu pro Prosecco, tak z toho vznikne, díky tomu tvému úžasnému stylu (daru), super cestopis. :-D

:D :D :D

Jednou vás všechny překvapím a to kauflandové utrpení fakt popíšu!! Hotová křížová cesta!!

A děkuji :)

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

PORTUGALSKO podruhé za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-11-11T16:11:46+01:00 40 komentářů
Portugalsko 2020

Temperamentní metropole, neskutečný Atlantik, majáky, výtahy, legendární tramvaje, sangrie a ginja. Taky dušičkový lockdown a pozvánka na víno na české velvyslanectví. To je repete Lisabonu za Kačku.. Dušičky v Lisabonu - kdo by to nechtěl zažít! Místo deštivých sychravých dnů babí léto. Temperamentní Lisabon, divoké pobřeží Atlantiku, Porto a konečně ochutnávka pravého portského vína.. prostě…

MALLORCA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-10-24T16:15:29+02:00 71 komentářů
Španělsko 2020

Španělská ostrovní perla - nádherné útesy, tyrkysové moře, starobylé vesničky uprostřed pomerančových sadů, tapas a sangrie, jejichž chuť vám vykouzlí úsměv na tváři i když vás okradou… . Španělská ostrovní perla - nádherné útesy, tyrkysové moře, starobylé vesničky uprostřed pomerančových sadů, tapas a sangrie, jejichž chuť vám vykouzlí úsměv na tváři i když vás okradou… Pro mě už…

TENERIFE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-10-14T08:36:47+02:00 94 komentářů
Španělsko 2020

Ostrov tisíce kontrastů. Vyprahlá pustina na jihu,skoro deštný prales na severu,neuvěřitelný Atlantik kolem. Nádherné pláže,úžasné parky. Navždy už ale moje nejvyšší hora,na kterou jsem se vydrápala... Ostrov tisíce kontrastů. Vyprahlá pustina na jihu, skoro deštný prales na severu, neuvěřitelný Atlantik všude kolem. Nádherné pláže, úžasné parky. Navždy už ale moje nejvyšší hora, na kterou jsem se…

KRAKOV za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-09-25T11:34:05+02:00 30 komentářů
Polsko 2020

Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad. Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté senzace... Historické domy, obrovský rynek s podzemím a starobylou tržnicí, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, židovská čtvrť, nádherný hrad... Především ale čtvrthodinka jízdy od naprosté…