Příspěvky uživatele kony

Tolik moralistů a haterů? Klidně řekněte svůj názor, že je to špatné, přece se jedná o diskusi, ale soudit někoho?? Očividně to nejde takhle řešit, tak je to v pořádku a má to svůj důvod. Není potřeba se urážet. Slušné komentáře i s opačným názorem naopak oceňuji.

Děkuji za skvělé a užitečné komentáře. Asi je to opravdu o dohodě s úředníkem a nic velkého nelze čekat. Možné by snad mělo být i odhlášení emailem před schůzkou, ale to jsem zatím jenom slyšel. Jinak hodně lidí si po čase dá krátké volno po práci, jenom nikam nevyjedou, takže "využívají" systém. Já na tom nic špatného nevidím. Já nejsem stroj a občas lidi vyhoří, pokud mají psychicky těžkou práci, a potřebují chvíli pauzu, proto i existuje podpora. Přece jenom se nedává jen tak a člověk musí pracovat a odvádět cca 40% platu měsíčně, takže co je etické a neetické bych prosím zde nerozváděl.  


Ahoj,


plánuji delší pobyt v cizině (3-4 měsíce v Asii) a po několika letech budu dávat výpověď. Chci se zeptat na zkušenosti s podporou. Vím, že je potřeba se nahlásit do tří dnů po skončení práce, tudíž bych kupoval letenku třeba šestého dne následujícího měsíce.


Slyšel jsem, že je nutné chodit na konzultace každý měsíc a pokud člověk nepřijde, tak ho vyhodí z úřadu práce, tudíž ztrácí podporu. Předpokládám, že úřad mi nenajde vhodné zaměstnání v rámci podmínek, kdy práce musí mít podobnou kvalitu jako předchozí, alespoň prvních pár měsíců na podpoře.


Chtěl bych se zeptat, zda při nahlášení na úřad, už tam nemusím chodit znova alespoň měsíc a mám právo na první měsíc podpory. Tudíž si můžu koupit letenku šestého.


Následně, jak jste to vyřešili, abyste ideálně čerpali podporu po celou dobu? Někdo mi poradil, že v nejhorším případě jde přerušit podporu a čerpat jí až po návratu. Můj cíl je si hledat práci dopředu v Asii, takže bych jí rád čerpal celou dobu.


Vím, že správně podpora má sloužit jinému účelu, ale pracuji dlouho a práci bych si chtěl hledat při cestování.


Děkuji za tipy,

Kony


 

Kdysi jsem přečetl hodně odborných článků, když jsem doplňoval článek právě o cestování s dětmi. Přesto není nic dokázané a názor se liší od názoru, přesně jak už tady zaznělo.

Můj obecný názor je dosti podobný uživateli niemandos. Do půl roka až do roka bych s dítětem v žádném případně necestoval letadlem, pouze pokud by to bylo opravdu nutné a neexistovala by babička či jiná možnost. Obecně do dvou let bych se tomu také vyhýbal. Dítě se v té době vyvíjí a věřím tomu, že létání může zanechat trvalé následky. Obecně bych nelétal do doby, dokud dítě neumí mluvit a vyjádřit se.

Létám několikrát ročně a asi tak deset let zpátky, kdy jsem letěl do Řecka, tak při přistávání mi zalehly uši a asi mi tam i prasklo. Od té doby občas trpím při přistávání až do teď. Používám speciální špunty a další věci, ale jenom to lehce tlumím. Občas mám pocit, že mi to roztrhne hlavu a většinou pár hodin při přistání mám zalehlé uši. Neumím si představit v téhle situaci dítě.

Pokud dítě neumí mluvit, tak se nikdy nedozvíte, proč brečí. Děti jsou víc citlivé na vjemy a tímhle je můžete narušit (osobní názor). Neberu teď v potaz různé radiace z létání, které ještě nejsou zcela prokázané, ale pouze tlak, který v autě nedocílíte. Proto srovnávat tyto dva prostředky je dost irelevantní.

Toť můj názor. Nejde přeci jenom o zdraví dítěte, ale samo dítě z toho nebudu mít nic v tomhle věku. Počkat pár let a nebýt sobecký mi přijde vůči dítěti a i ostatním lidem víc, jak dobré.

Ohledně tipů a rád k cestování a létání s dětmi sdílím článek na ara.cz, který psala mamina a já jsem ho sám jenom lehce doplnil o rady a tipy získané při studiu tohoto tématu: http://ara.cz/rady-na-cestu/cest...ehotenstvi

O prázdninách jsem byl v Srbsku a strávil tři dni v Niš s místními lidmi. Niš je pěkné město, ale že by mě nějak uchvátilo, se nedá říct, stejně tak jako celé Srbsko. Bohužel země pokaždé byla srovnána se zemí v minulosti a postavená znova. Osobně se myslím, že jedna noc až dvě je maximum. Zde je pár bodů co vidět v Níš: http://www.ara.cz/srbsko/nis. Za mě doporučuji pamětní park Bobanj, kam můžete dojít i pěšky. Dále navštívit místní pevnost, koupit si nějaké pití a posedět u řeky Nišava (pokud bude ještě teplo). Jinak v centru je plno pěkných barů a restaurací. Lidi jsou zde v pohodě a skvělá atmosféra.

Já jsem strávil jeden den na místním koupališti (aquaparku) a jeden den v takovém malém lázeňském bazénku s masáží smiley Ovšem nic typického ani unikátního zde, spíš relax. Proto jeden den bohatě stačí na město, pokud toho máte v plánu navštívit víc v Srbsku.

Osobně vždy doporučuji batoh, pokud člověk jede poznávat a cestovat po zemi. Nikdy nevíte, kde se přesně ocitnete a ne všude je dobrá cesta a potom se kufr může stát velkým utrpením. Ovšem jde naplánovat tak cestu, že se pokaždé ihned ubytujete, tam si necháte kufr a na výlety chodit s menším batohem. My jsme všichni cestovali s batohem, který se vešel do kabiny. Případně odbavili jeden malý batoh, kam jsme dali věci, které by nám nepovolili na palubu. Chtěli jsme eliminovat to, že se nám po cestě ztratí batohy. Bez menšího batohu bychom se obešli. Měli jsme dost krkolomnou cestu do Limy smiley

S tím potrháním je to vždy riziko.. zatím se nám to nikdy nestalo. Já osobně mám i batoh, který umožňuje většinu věcí schovat. Obalení je určitě varianta, jak se tomu vyhnout. Podle mě vám vše dorazí zabalené až do cílové stanice. Samozřejmě, pokud si někdo vybere váš batoh nebo bude podezřelý, tak se to může stát.

Díky za postřeh. Částky se často mění, proto jsme je tam nechtěli moc zahrnovat. Přesto jsme je doplnili k těm taxíkům. Oficiální taxi vychází na 60 solů do Miraflores. My jsme šli o kousek dál, kde nás stopl jeden pán a u něj jsme se dostali na částku 40 solů. Ovšem hned se na něj seběhli taxíkáři a docela na něj začali řvát. Nakonec byla cena 45 solů. Ovšem cestou zpátky na letiště nás "taxikář" hodil k vjezdu do letiště, jelikož dovnitř by už musel něco platit, asi za 30 solů. Co jsme koukali, tak by zde nebyl problém odchytit auto hned na začátku. Přesto jedná se o neoficiální auta a pokaždé tam hrozí menší riziko, zvlášť přes noc. Přes den by to mělo být v pořádku, zvlášť ve více lidech. Místní lidi jak vidí cizince, tak jim hned zastavují a dělají ze sebe taxíka. Pro ně je to dobrý přivýdělek.

Ahojte,

tak se nám povedlo dát konečně dohromady cestovního průvodce po Peru.

V Peru jsme byli dva týdny a zde je kompletní itinerář: http://www.ara.cz/peru/clanky-a-cestopi ... dny-v-peru

Sami jsme se nechali inspirovat před cestou několika zahraničními články. Podobná trasa se dá klidně naplánovat i na tři týdny, s tím, že navštívíte třeba Bolívii nebo se vydáte na Inca Trail. Plno nápadů, co navštívit, najdete i v sekci Peru.

Kdyby cokoliv, tak dejte vědět a rád poradím.
Kony

San Francisco je super město, ale člověk mu musí trochu přijít na chuť. Půl roku jsem tam žil a až ke konci jsem si to město oblíbil. Jako turista je to ale trochu jiný. Psal jsem dost na svůj blog o životě tam, ale co se ti spíš může hodit je seznam míst, které stojí za to navštívit v San Franciscu. Záleží dost kolik dní budeš mít k dispozici. Tady i krátky průvodce po SF, který jsem sepsal. Když už je člověk blízko SF, tak bych doporučoval navštívit i park Yosemite, ale chápu, že to není v tvé trase a těch míst je opravdu hodně v okolí.

Jinak přesně stejnou trasu jsem rovněž jel, tak držím palce. Krásná je krajina mezi SF a LA podél pobřeží (Big Sure). LA bylo rovněž zajímavé město, pokud bude čas, tak doporučuji navštívit jedno z místních nahrávacích studií. Cena je docela vysoká, ale je to neskutečný zážitek. Zde je sepsaných rovněž pár míst v Los Angeles. Pod těmi odkazy není zdaleka vše, tak kdybys měl nějaký specifický dotaz, tak se klidně ptej. Ono těch průvodců danou trasou na internetu bude asi hodně. Jinak držím palce s hledáním spolucestovatele. Já za týden letím směr Peru smiley

Dlouho jsem hledal příruční zavazadlo do letadla a nakonec jsem šel do Farpoint 40. Těch výhod je hned několik a myslím, že neexistuje v současné době lepší batoh: http://www.ospreyeurope.com/cz_en/trave ... oint-40-14

Pokud hledáte praktické informace na Maltu, počasí a místa, které stojí za to navštívit, tak doporučuji se podívat na stránky ara.cz http://www.ara.cz/malta Malta je tam celkem pěkně rozepsaná.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!