Ahoj,nikdy jsem se nepohyboval a tudíž se neorientuji na trhu letenek pro delší trasy, tak jsem si říkal, že bych mohl požádat o radu zkušenější spolucestovatele.Hledám letenku na Tchajwan ve vánočním období s tím, že kladu velký důraz na cenu. Nevadí mi delší let, přestupy a odlet/přílet z/do jiného státu, omezení zavazadel, omezení čehokoliv, pokud to bude v rozumných mezích. Na Letušce jsem našel zpáteční letenku za 9 - 12 tisíc s odletem z Vídně, což je cena, na kterou mířím, ale bohužel byla nabízena na jiné datum. Odjezd/odlet z ČR může být nejdříve od 15. prosince a příjezd do ČR nejpozději do 6. ledna. Nevím, jak bude situace ovlivněna vánočními svátky v Evropě, které se na Tchajwanu neslaví, doufám ale, že se něco dá najít.Díky za případnou pomoc! .

Tchajwan v období prosinec 2018/ leden 2019

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

22 reakcí

Ahoj,

nikdy jsem se nepohyboval a tudíž se neorientuji na trhu letenek pro delší trasy, tak jsem si říkal, že bych mohl požádat o radu zkušenější spolucestovatele.


Hledám letenku na Tchajwan ve vánočním období s tím, že kladu velký důraz na cenu. Nevadí mi delší let, přestupy a odlet/přílet z/do jiného státu, omezení zavazadel, omezení čehokoliv, pokud to bude v rozumných mezích. Na Letušce jsem našel zpáteční letenku za 9 - 12 tisíc s odletem z Vídně, což je cena, na kterou mířím, ale bohužel byla nabízena na jiné datum. Odjezd/odlet z ČR může být nejdříve od 15. prosince a příjezd do ČR nejpozději do 6. ledna. Nevím, jak bude situace ovlivněna vánočními svátky v Evropě, které se na Tchajwanu neslaví, doufám ale, že se něco dá najít.


Díky za případnou pomoc!

0

Jestli kladete důraz na cenu, tak si naplánujte cestu na jiný termín než jsou Vánoce, kdy jsou ceny spolehlivě nejvyšší. 

0 Citovat

Problém je s mými časovými možnostmi... byl bych ochotný něco připlatit, ale nemám tušení, jak se pohybují nejnižší ceny.

0 Citovat

Je to podstatně dražší. Hoď to do vyhledávače a hned uvidíš a když neuvěříš tak to projeď jiným.

0 Citovat

Na 9-12 zapomeňte. 15,500 z Vídně v termínu 15.12 - 1.1. je - vzhledem k období - docela slušná cena. Výběr mezi Air France a Air China je asi jako chřipka vs. angína, ale když vydržíte přestup na CDG, tak by mělo být AF docela v pohodě.  Zpátky se navíc letí v rámci codeshare s KLM.

0 Citovat

Zrovna v případě Taiwanu je 15 tisíc slušná cena i v jiném období natož o Vánocích. Být tebou tak to vezmu.

0 Citovat

Dal jsem tomu pár hodin hledání a byl jsem hodně překvapený, když jsem našel zpáteční letenku Paříž - Taipei (s přestupem v Šanghaji), Air China, datum 12. prosince až 2. ledna za 11 500 Kč. Další možnosti za stejnou cenu byly 8., 9., 13. prosince s návratem např. 30. prosince. Doba letu cca 14 a 22 h.

0 Citovat

greenwork napsal(a):

Dal jsem tomu pár hodin hledání a byl jsem hodně překvapený, když jsem našel zpáteční letenku Paříž - Taipei (s přestupem v Šanghaji), Air China, datum 12. prosince až 2. ledna za 11 500 Kč. Další možnosti za stejnou cenu byly 8., 9., 13. prosince s návratem např. 30. prosince. Doba letu cca 14 a 22 h.

No a když připočítáš ještě přískok do Paříže tak jsi min.  někde okolo 20 a 28 hodin cesty. S rizikem přískoku a s tím spojených eventuálních problémů nízkonákladovkou k tomu. A když si já představím letiště CDG, stávkovou mentalitu frantíků, společnost Air China a připočítám ještě cenu letenky do Paříže, tak by mě osobně ta finanční úspora za to nestála ani omylem.
0 Citovat

"Odjezd/odlet z ČR může být nejdříve od 15. prosince a příjezd do ČR nejpozději do 6. ledna."


"Paříž - Taipei (s přestupem v Šanghaji), Air China, datum 12. prosince až 2. ledna za 11 500 Kč. Další možnosti za stejnou cenu byly 8., 9., 13. prosince"


něco tu hapruje........ Opravdu nemá smysl "klást velký důraz na cenu letenky" a pomíjet přitom přidružené náklady (viz Niemandos) . Určitě také doporučuji se CDG a Air France vyhnout velkým obloukem, tím spíše, pokud přískoky do/z Paříže nebudeš mít na jedné letence s letem na Taiwan. Čínským společnostem (zkušenosti Hainan,Capital Airlines, China Southeast, Xiamen) a transferům na čínských letištích bych se také vyhnul. "Dal jsem tomu pár hodin hledání" - někdo za těch pár hodin třeba vydělá na přímý let s Eva Air z Vídně do Taipeie, i když takových zde mnoho nebude. I čas je sakra drahá komodita, na to přijdeš s věkem a skončíš u hledání přímých letů z nejbližšího letiště a přetaneš "klást ten velký důraz". Petr76 asi našel z mého pohledu nejlepší poměr cena/výkon, pokud jsi ještě nepřesedal na CDG, minimálně jednou v životě to zažít musíš, aby jsi měl o čem vyprávět. Navíc by jsi to měl na jedné letence, čili v případě výraznějšího zpoždění letu máš nárok na kompenzace, které ti letenku výrazně zlevní. A šance na výrazné zpoždění u air France jsou vždy vysoké!

0 Citovat

Nakonec jsem měl možnost odletět dříve, takže jsem za prodloužení pobytu rád (jedu za přítelkyní, takže to pravděpodobně nebude once in a lifetime experience a poletím někdy znovu, pokud budu mít špatnou zkušenost, půjdu na to jinak). I s přípojem lowcostem ušetřím (když počítám i nutnou přepravu na letiště) oproti té Vídni 2.5k - 3k, což není pro mě zas úplně zanedbatelné, vzhledem k tomu, že jsem chudý student a byl jsem zvyklý za tuhle cenu nakoupit 4 letenky Ryanairu.

0 Citovat

Jasně. Pokud jsi chudý student, tak to je pochopitelné. Jen jsme tě upozornili na případné komlikace, které mohou nastat. Jen si nech dost času na přestup. Lowcosty dost často mění nebo dokonce ruší lety o zpoždění nemluvě, tak abys pak nelitoval.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Jasně. Pokud jsi chudý student, tak to je pochopitelné. Jen jsme tě upozornili na případné komplikace, které mohou nastat. Jen si nech dost času na přestup. Lowcosty dost často mění nebo dokonce ruší lety o zpoždění nemluvě, tak abys pak nelitoval.

0 Citovat

tak ať vše klapne, Taiwan planujeme březen 2019, třeba se tam potkáme. Student v letadle, já první let absolvoval ve svých 26ti letech, kdy jsem byl chudý zaměstnanec a letenku platila firma (asi Viden-Milano-Palermo). O cca 20 let později už se mi nějak navaluje jen při pomyšlení dalšího ztraceného času na letišti, v letadle atd., ale domácí teleporty stále v nedohlednu...

0 Citovat

Chudý student nemůže pracovat? Uprostřed zimy mi ta údajná úspora přijde natolik bagatelní (2 dny brigády), že riziko spojené s dvěma na sobě nezávislými itineráři za to prostě nestojí.  Ale když si nedáš poradit...

0 Citovat

chudobny student na tajwan, to je trochu protichodne nie :))

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Chudý student nemůže pracovat? Uprostřed zimy mi ta údajná úspora přijde natolik bagatelní (2 dny brigády), že riziko spojené s dvěma na sobě nezávislými itineráři za to prostě nestojí.  Ale když si nedáš poradit...

No někteří studenti si v dnešní době vydělávají i na studium a celkové životní náklady. Takže několik tisíc pro ně může být velká částka. Obzvláště pokud studují univerzity, kde se musí do školy chodit a i se učit. Není totiž studium jako studium :) Nemůžeš soudit podle studia našich vrcholných politiků dnešní doby :))))

Nějak jsem nepochopil to souvislost s "uprostřed zimy"

0 Citovat

no já to chápu jako cestu za přítelkyní, ne exotickou dovolenou. Bohužel kvůli sexuálnímu pudu občas přicházíme o mnohem větší sumy než je letenka na Taiwan.

0 Citovat

tonic napsal(a):

chudobny student na tajwan, to je trochu protichodne nie :))

Co je na tom protichůdného. Však píše, že letí za přítelkyní. Já když jsem byl student, tak jsem taky jel za přítelkyní do UK. No pravda, jel jsme 23 hodin busem, ale i tak to byla dost velká částka na moje tehdejší poměry :)
0 Citovat

Daniel napsal(a):

no já to chápu jako cestu za přítelkyní, ne exotickou dovolenou. Bohužel kvůli sexuálnímu pudu občas přicházíme o mnohem větší sumy než je letenka na Taiwan.

:))))))
0 Citovat

Daniel napsal(a):

no já to chápu jako cestu za přítelkyní, ne exotickou dovolenou. Bohužel kvůli sexuálnímu pudu občas přicházíme o mnohem větší sumy než je letenka na Taiwan.


:-D lol

0 Citovat

tonic napsal(a):

chudobny student na tajwan, to je trochu protichodne nie :))

Ale tak co by ne, pokud bude bydlet u přítelkyně zadarmo tak na denních výdajích klidně může i ušetřit oproti tomu, když bude v Česku. Jídlo a doprava už tam jsou drobné výdaje.
0 Citovat

ale ja to beriem tak zo srandy, chudobneho studenta si predstavujem skor tak, ze jedina azia, ktoru si moze dovolit je vifon :D

0 Citovat

Tak on je setsakra rozdíl, jestli na nějakou cestu musíš šetřit (příjem mínus nezbytné životní náklady) měsíc, rok nebo tři a jestli stav tvého účtu po návratu je 90% nebo 10% částky před vycestováním. 

0
22 reakcí