Ahoj, chtěl bych se znalejších harcovníků zeptat, jaký je jejich odhad nejlepší ceny (akce, ne náhodný error nebo FD) na trase Evropa - LIM a návrat CUN - Evropa a případný přískok z PRG a to v termínech cca 20-22.červen/červenec/srpen a návrat po 15-19 dnech.. (resp odlet nejdřív 20. v měsíci červen, červenec nebo srpen a návrat nejpozději 10. dalšího měsíce)... minulý rok měli solidně naceněné letenky United s OJ, doufám, že s nově otevřenou linkou od AA z PRG by něco zajímavého mohli mít oni.... každopádně, hádám, že s ohledem na sezónu, poměrně významnou restrikci v termínech a OJ letence všechno pod např. pod 14k bude dobrý... co myslíte? .

OJ C2-LIM // CUN-C2 v sezóně

Založil ve fóru Hledám letenku

18 reakcí

Ahoj, chtěl bych se znalejších harcovníků zeptat, jaký je jejich odhad nejlepší ceny (akce, ne náhodný error nebo FD) na trase Evropa - LIM a návrat CUN - Evropa a případný přískok z PRG a to v termínech cca 20-22.červen/červenec/srpen a návrat po 15-19 dnech.. (resp odlet nejdřív 20. v měsíci červen, červenec nebo srpen a návrat nejpozději 10. dalšího měsíce)... minulý rok měli solidně naceněné letenky United s OJ, doufám, že s nově otevřenou linkou od AA z PRG by něco zajímavého mohli mít oni.... každopádně, hádám, že s ohledem na sezónu, poměrně významnou restrikci v termínech a OJ letence všechno pod např. pod 14k bude dobrý... co myslíte?

0

Tak pokud by to někomu přišlo vhod, tak 21.8. LGW-LIM a 8.9. JFK-PRG za 440 EUR... trochu zmena planu, ale kdo se neprizpusobi, tak vyhyne... 

0 Citovat

Vojto, a mezi Limou a Cancunem chces cestovat jen 20 dni bez dalsiho preletu?

0 Citovat

spis tak 10-12 dni v Peru a pak prelet. LIM-CUN leta primo interjet a sky airlines za docela rozumne ceny.

0 Citovat

Ja bych si CUN tedka nelajznul...

0 Citovat

Důvod?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Důvod?

Tak letet do statu, ktery se topi ve s****ach, a ktery je na pokraji kolapsu s hyperinflaci, je fakt konina

0 Citovat

Ten Cancun je takové mexické Bibione. Jako turistu ti místní inflace a  topení ve sračkách může být jedno. Myslím, že z celého karibiku je tam nejlepší poměr cena/výkon.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak letet do statu, ktery se topi ve s****ach, a ktery je na pokraji kolapsu s hyperinflaci, je fakt konina

A copak špatného se ti v tom státě přihodilo?  Cancún je ve státě Quintana Roo v zemi Mexiko. Přímo jsem v Cancúnu nebyl, ale v několika mexických státech ano. Vše fungovalo, jak mělo, krásná příroda, koloniální památky, prima lidi a chutná typická mexická kuchyně. Nižší ceny. Samozřejmě, že někde jsou občas problémy s narcos, ale lze cestovat stylem, že na ně vůbec nenarazíš. Podobně i Belize  v pohodě, ale lépe se vyhnout Belize City ...

0 Citovat

Moje chyba, uz jsem se lek, ze Caracas :) nemel bych pit uz ten guatemalsky rum :-)) Cancun samozrejme je ok

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Moje chyba, uz jsem se lek, ze Caracas :) nemel bych pit uz ten guatemalsky rum :-)) Cancun samozrejme je ok

Salud! Tak se to vysvětlilo 👍🏻 . CCS s celou Venezuelou se za poslední léta dostal na dno. Tam už je Kuba pár dekád. Oproti tomu je Mexiko učiněný ráj 🤠

0 Citovat

tak Caracas fakt ne :DD jen budu doufat, ze nas nesplachne nejaky hurikan, ale ze by dosel az na yucatan mi prijde nepravdepodobne

0 Citovat

let do Cancunu doporučuju všema 10...akorát radím se po příletu hned dostat mimo Cancún třeba do Playa del Carmen nebo někam jinam. Cancún je takovej Disneyland pro gringos...:) Ale jinak zbytek Yucatánu je úžasnej :)

0 Citovat

jo my rozhodne planujeme zustat v cancunu, ale spis neco pojezdit po yucatanu a pak treba polezet nekde den nebo dva, ale ne v cancunu ani v playa del carmen:)

0 Citovat

Teď jsem se vrátila, čím níž pod Playu tím líp. Akumal, Tulum a níže. A všude doporučuji být na otvíračku, pokud chcete mít mayské památky a cenotes sami pro sebe.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Teď jsem se vrátila, čím níž pod Playu tím líp. Akumal, Tulum a níže. A všude doporučuji být na otvíračku, pokud chcete mít mayské památky a cenotes sami pro sebe.

A vypíchla bys nějaká místa, která neopomenout? Díky předem.

0 Citovat

Doporučuju Cenote Azul a Eden, a pak pyramidy s cenotou Ek balam (jsou super, ale je tam mnohem méně turistů než v Chitzen Itza a Cobá. A pak ještě super byla návštěva jezera Punta Laguna, kde žijí původní obyvatelé a dělají tour džunglí, tam jsme nepotkali žádného jiného turistu...A u Akumalu bylo super šnorchlování v laguně Yal-ku

0 Citovat

Děkuji, Terezo. A jak ta tour džunglí vypadá? To je pěší nebo jeepem...?

0 Citovat

Cenotes- Dos Ojos, hned na otvíračku, jsou nejdražší, ale nádherné. Pokud chcete krásnou, málo navštěvovanou otevřenou cenotu, tak se nám líbila třeba Xunaan- ha u Chemuyilu. Skvělý zážitek jsou mayské kanály ( i pěkné malé ruiny) v Muyilu, v kanálech můžete sami plavat, nádhera. Punta Laguna pro nás naopak trochu zklamání, není to tam zrovna levné a asi jsme čekali víc (spider monkeys  jsme navíc už před tím viděli zdarma v Coba i Muyil). Coba je skvělá, buďte tam brzy, půjčte si jeden z těch jejich arabů a hned vyrazte na Nohoch Mul. Budete tam sami, po otevření jsme měli náskok cca 45 min.než začaly přijíždět davy. Na Tulum ruins si vemte plavky, je tam pěkná pláž. Další pěkné cenotes, které nejsou přelidněné- Saytun, Oxman nebo Choo-ha. Kromě Akumalu je pěkné šnorchlování také na Chamicos beach, cca 400 m od břehu už je korál.

0
18 reakcí