Ahoj, jak se dívám, není tu ani jeden topik, který by řešil aktuální možnosti k dovolené. Vzhledem k tomu, jak se vše rychle mění, člověk nemá šanci všechno stíhat sledovat. Nějaké semafory a mapy jsou úplně k ničemu, když do toho vstupuje faktor leteckých společností a transitů vyžadujících testy v prostřední zemi. Proto bych využil tento topic jako tipy pro někoho, kdo chce právě teď letět a neví, kam je to možné. Má teda někdo tip, kam se dá letět příští týden z Prahy (to říkám záměrně, když s Rakouskem je problém a kdoví jestli nebude i s německem), kde: 1) Jsou teď vysoké teploty a moře na koupání 2) Jsou otevřené restaurace a celkově menší restrikce než u nás 3) Je vyžadován maximálně 1 PCR test, který se dělá ještě v ČR (tzn. buď před odletem, nebo po příletu). 4) Vše je v 1 letence - žádný mix společností či nejistých letenek Samozřejmě ideální stav by bylo 0 testů, ale když vidím, že už to komplikují i společnosti jako KLM, nejsem si jistý, jestli taková destinace aktuálně existuje. Jediné co sem našel jsou Kanáry se smartwings nebo cestovkou, ale mám trochu obavu o teplotu vzduchu a moře, navíc vzhledem k ceně letenky to není žádná sláva - za podobnou cenu (9200 kč za zpátečku) už by se mi líbilo něco tropičtějšího. Ale co jsem vyhledal - Zanzibar - problém se tam dostat. KLM - test tam i zpět, Ethiopian airlines - 50 hodinový let přes Frankfurt. Dominikánská republika - opět KLM a ještě tam líta Air Canada, ale nevím, jak je to s transitem v Kanadě. Ještě připadá v úvahu Kuba, která od lednu vyžaduje test. Díky za každej tip a odpuštění komentářů, že jsem línej něco hledat nebo že bych neměl nikam jezdit :)  Určitě nebudu jediný, který teď v zimě a lockdownu něco takového řeší.  .

2021 - kam právě teď letět bez problémů? Aktuální tipy

Založil ve fóru Hledám letenku

Nevim jak ty Kanary  , na Tenerife ,ale my litame v zime nebo tedy na prelomu prosince a ledna jen na Lanzarote nebo na Fuerteventuru , celkem jsem byli 6X v tom obdobi  a koupani bylo porad  ,stejne tak jako chozeni v kratasech a tricku , je pravda ,ze na to mam trosku jiny pohled, protoze v Irsku je bezna teplota ve vrcholu leta  18-22 stupnu ,coz jsou vlastne zimni Kanary a teplotu more jako v zime na Kanarech tu skoro nemam vubec  ,mivam tu tak 16 stupnu ,zazil jsem uz i 18 ,ale to je malokdy  a v lete se tu bezne koupu ,takze zimni more 17-19 nekdy i 20-21 na Kanarech je  parada :-))

0 Citovat

cali napsal(a):

Jako (_|_) dobrý, jinak samozřejmě blud...

Včem je to blud? 

0 Citovat

Jo a  jinak je Irsko v pohode ,vcera jsem priletel ,sice kontroluji formular a prijde pak  na mobil  dotaz jestli jsem  porad na te adrese co jsem zadal ,kde mam byt 14 dnu ,ale v country se to prilis neresi ....staci rict ze si jdu nakoupit 

0 Citovat

taclik.j napsal(a):

Včem je to blud? 

http://philippine-embassy.de/visas/

0 Citovat

mikir: Irsko je v pohodě, ale asi jen pro domorodce, ne? Pro turisty stále uzavřeno, jestli se nepletu.

0 Citovat

@mirjur, nemuzu uplne posoudit, na co se ptaji kdyz se prokazujes jinym nez irskym pasem .ale formular co je on line na mzv vyplnuje kazdy a na pasovce kontrolovali jen jestli sedi jmeno a datum narozeni  ,papirove formulare jsou porad k dispozici ,ale mam pocit ,ze ten on line je lepsi,  vyplnujes v nem jen zem odletu a letiste odletu a priletu a adresu kde budes 14 dnu pripadne datum drivejsiho odletu,kontakni tel a email  Na duvod cesty se v nem neptaji  Na potvrzeni co ti prijde vzapeti na email je jen jmeno s datem narozeni a pouceni 

Pri level5 je ubytovani jen pro mistni ,ale podle meho kdyz najdes nejake soukromi nebo nekoho znameho, tak je asi jedno jestli jsi nebo nejsi domorodec  a  dal te v country nijak neprudi  policajti sice jsou ,ale kdyz uz te zastavi tak se ptaji jen kam jedes a reknes na nakup a hotovo  Vcera jsem odjizdel z letiste v Dublinu v 21 do Corku a cestou v centru jsem par zjevne turistu na pujcenych kolech videl , druha vec co tu budes delat ,kdyz je vse zavreno  a priroda prakticky v ramci country  kde bydlis 

0 Citovat

mikir: no že by se eventuelně proletěla ta eurovka z Budapešti... ale jak říkáš, když je vše zavřeno a není kde bydlet, tak je to o ničem

0 Citovat

cali napsal(a):

[citace="taclik.j"]

Včem je to blud? 

http://philippine-embassy.de/visas/

[/citace]

Já neumím anglicky, ale překladač říká, že s partnerkou dostanu víza. Doklad si zajistím.

0 Citovat

mirjur s tou Budapesti to tady uz resi vic lidi ja tu letenku mam taky a chystam se ji proletet jen zatim  se u  tranzitu do Madarska uvadi  

Tranzit přes letiště je možný pouze tranzitním koridorem (viz výše), t.j. autem. Rodinní příslušníci nebo známí mohou cestujícího dovézt nebo vyzvednout z letiště. Upozorňujeme ale na to, že letecké společnosti mohou odmítnout vstup občanů ČR na palubu letadla směřujícího do Budapešti. Občané ČR se mohou z HU vracet přímými mezinárodními spoji vlakem ČD, naopak Regiojet i Flixbus do konce listopadu vlakové i autobusové spojení mezi CZ a HU přerušili.

Nic noveho jsem zatim nezjistil ,podle toho co pisou ten vlak ve smeru tam moc mozny asi nebude ,ale to budu resit az zase budu v CR ,mam koupenou jen eurovku Budapest -Dublin ,kdybych bydlel v Dublinu tak nabidnu nekomu nocleh za odvoz do Budapesti ale bohuzel mam to do Dublinu 250 km ,leda bych jel pri dalsi ceste do CR do Dublinu autem nechal auto na letisti  a pak bych tedy mohl vzit nekoho ke me na nocleh ,ale zatim nevim jak vse bude 

0 Citovat

Určitě je lepší vzít sebou dvě útlé Filipínky, než jednu německou velrybu...

 

0 Citovat

taclik.j napsal(a):

Já neumím anglicky, ale překladač říká, že s partnerkou dostanu víza. Doklad si zajistím.

Tak si zajisti i úřední překlad oddacího listu;-)

0 Citovat

[/citace]

Tak si zajisti i úřední překlad oddacího listu;-)

[/citace]

On bude z Anglie. Tak snad cajk. To nejzákladnější ale nemám, chybí Filipínka.

 

0