Ahoj všem, budu rád za názor. Chci letět na konci února na jarní prázdniny s dětma někam na jih, docela je mi i jedno kam. Přemýšlím, zda má smysl spekulovat na lehký pokles cen letenek/zájezdů. Vidím, že ceny na začátek února jsou třeba o 30% níže než na druhou půlku. Jak vidíte možný pokles vy? O čem uvažuju: Kanáry / Madeira - preferuji letenku, ale vezmu klidně i zájezd Omán / SAE / Kapverdy - spíš formou zájezdu. Odlet české, německé, rakouské letiště. Hledám nejvíc na Kayaku.  .

Únor - cenová spekulace

Založil ve fóru Hledám letenku

20 reakcí

Ahoj všem, budu rád za názor. Chci letět na konci února na jarní prázdniny s dětma někam na jih, docela je mi i jedno kam. Přemýšlím, zda má smysl spekulovat na lehký pokles cen letenek/zájezdů. Vidím, že ceny na začátek února jsou třeba o 30% níže než na druhou půlku. Jak vidíte možný pokles vy?

O čem uvažuju:

Kanáry / Madeira - preferuji letenku, ale vezmu klidně i zájezd
Omán / SAE / Kapverdy - spíš formou zájezdu.

Odlet české, německé, rakouské letiště. Hledám nejvíc na Kayaku.

0

Ja bych se zase tak nezamerovala na pokles ceny letenek, protoze nejvic stoji ubytovani a ani pujceni auta tyden predem nebude za malo. V souctu je pak tahle spekulace zanedbatelna castka. Takze jarni prazdniny kupuju tak na podzim priblizne, kdyz je za levno.

2 Citovat

Condor z Frankfurtu 215 euro/os RT - Mauricius, Jamajka, Seychely, Maledivy, Mexiko, Dominikánská republika - vše přímé lety

0 Citovat

Nadezdo  kam s tech mist co uvadis  muzou neockovani  a fakt 215 euro RT ? To zni zajimave  Mrknu na to 

@Martin_28   Kanary urrcite solo  jestli ti nevadi prestup  tak mrkni v nedeli na ceny Ryanairu z blizkych letist 

0 Citovat

Mikire, že ty jsi ten antiwaxer?

1 Citovat

Mikir poletí tak leda do Prahy, stejně jako poslední dva roky.

Zdravim Naděždu z Playa Blancy. Dám si na tebe děvče jednu Piňa coládu, nebo raději dvě, ať neřekneš, že na tobě šetřím .😉. 

2 Citovat

No a kdy se vrátíš do klubu?

0 Citovat

Až přijde ten správný čas :-). Na zdraví.


6740be59-7f93-4a7c-8755-dc13536ff529.jpeg

0 Citovat

Nadezda antiwaxer  nejsem , to je kazdeho vec, ale ockovat se nedam a  uz nam neockovanym ,to nova vlada posvetila  a vyhlaska co naschval a jako pomstu vymyslel Babis s Vojtechem uz sla k ledu ,ale ostatni staty maji jine nazory  ,nesleduju ted deni mimo Evropu  jen silence v Australii a dalsi podobne hysteriky,s  co vim tak Mexiko nic nechce a asi Dominikanska je na tom dobre,  u tech dalsi si nejsem jisty Bral bych docrela Zanzibar 

Niemandosi  netajim, ze za ty 2 roky co je covid  jsme byli akorat na Rhodosu a jinak lety jen mezi CR a Irskem ,ale to neznamena ze letos nebudou aspon Kanary a leto pak nejake Recko asi ,nebo podle nabidky , uz byl plan  v unoru ale bude asi az brezen  ale jsme flexibilni  a neco za 215 euro / os  RT mimo Evropu me zajima  vzdycky ,ale pohopitelne podminka max  PCR test  a rousky pod bradou  -) a budget pro 2 kolem 800 e  holt jsem socka :-))

1 Citovat

Trochu se to vlákno odklání od tématu. Z cenové spekulace jsou antiwaxeři. To asi Martin_28 nečekal a asi ani nechtěl... 

0 Citovat

Tak ona to trosku zavinila Nadezda , nebo se nekomu zda cena  zpatecni letenky do zminenych zemi  realna ,hned jsem se dival ...OW beru ale RT ? Je fakt,ze na niemandose  jsem uz nemusel reagovat ani se vyjadrovat k ockovani, to patri jinam 

Cenova spekulace  u letu na Kanary/Madeiru je tezko odhadnutelna  kdyz Ryanair ma  kazdou chvili akci a Oman SAE  asi taky bez cestovky  a jedine ty Kapverdy  a pak cekat na LM 

0 Citovat

divan napsal(a):

Trochu se to vlákno odklání od tématu. Z cenové spekulace jsou antiwaxeři. To asi Martin_28 nečekal a asi ani nechtěl... 

máš recht kolego. Vzhledem k tomu, že beru děti a ty mají X krámů a potřebuji bágly odbavit, nevychází Ryan a EasyJ moc dobře. Z lenosti tedy šilhám po Iberii, KLM či LH skupině.

0 Citovat

Cely minuly tyden Kayak daval doporučení "Buy"... ted se sice cena kosmeticky zvedla (fakt desetikoruny) a Kayak to změnil na "Watch - Prices are likely to fall within 7 days" ... Tak by mě zajímalo, jak se mu to daří :-)


kayak-doporuceni.jpg

0 Citovat

Podle meho Kayak neni zrovna moc seriozni vyhladavac  to same jako fly4 free kde jsem nasel skutecne ty ceny tech 215 euro RT co zminuje Nadezda   Jenze kdyz kliknu tak uplne jine ceny  ...

 

 

0 Citovat

Ona už je to pár dní stará informace, tak asi vyprodáno. Cena neměla konkurenci, ale nevěš hlavu, za pár dní se objeví něco podobného...

Jinak spekulace na cenu - pokud chceš zájezd, tak se vyplatí počkat na LM, sleduj tady, nebo třeba dovolena.cz. Určitě se něco objeví.

Pokud chceš jen letenku, tak myslím že nejlepší je fly4free - nastav si tam celou Evropu, z ČR je toho minimum.

A jak už tady někdo uváděl - není to jen o letence, ale o celkových nákladech a třeba vzdálenější exotičtější destinace může být ve výsledku mnohem levnější než třeba ty Kanáry. A čím více lidí letí, tím se cenový rozdíl násobí.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Ona už je to pár dní stará informace, tak asi vyprodáno. Cena neměla konkurenci, ale nevěš hlavu, za pár dní se objeví něco podobného...

Jinak spekulace na cenu - pokud chceš zájezd, tak se vyplatí počkat na LM, sleduj tady, nebo třeba dovolena.cz. Určitě se něco objeví.

Pokud chceš jen letenku, tak myslím že nejlepší je fly4free - nastav si tam celou Evropu, z ČR je toho minimum.

A jak už tady někdo uváděl - není to jen o letence, ale o celkových nákladech a třeba vzdálenější exotičtější destinace může být ve výsledku mnohem levnější než třeba ty Kanáry. A čím více lidí letí, tím se cenový rozdíl násobí.

Fly4free bere data ze skyscanneru, tam to též sleduji... jen v mém případě mi teda lepší nabídku dává Kayak....

0 Citovat

Lepsi mi prijde Secret flying tam jsou i error fare ,ale stejne asi na konec  unora zustáneme u  tech Kanaru z Ryanairem  i Madeira uz jde v tuhle dobu LM pres nejakou cestovku spis asi nemeckou by  se treba vyplatilo Zalezi jake restrikce ktery stat  zrusi  Irsko dneska  rusi  omezeni v restauracich  a akcich  a snad do konce unora zrusi  i povinne testy pri priletu  

Nadezdo nemas uplne pravdu naposledy jsme na velke ceste byli v Thajsku v 2019 a 15 dnu  se tam sice  zdalo ze se to pak  srovna s Kanarama  letenka do Bangkoku byla za 7500 Kc zpatecni na osobu, ale nakonec ten rozdil i pri levnejsim ubytovani i jidle nebyl takovy, ale hlavne je to ted  o tom ze  ty exotiky  uplne s covidu  zblbly  podivej treba  Mexiko .Sice z hlediska priletu  celkem v pohode,  ale pak tam na miste ,,,a proc mam letet 10 hodin nekam kde me pak budou na kazdem kroku buzerovat , ze nemam hadr na hube a nikam me bez ockovani nebudou chtit pustit ,,,

0 Citovat

Martine, nevím odkud jste a jak to máte daleko do Polska, ale bývají tam fakt dost zajímavé LM. Např. Omán, který z Česka i na LM pořád stojí minimálně 22.000,- / os. / týden (popravdě nejčastěji spíš 25.000,-), tak z Polska se dá koupit i za 14.500,-, ale je to super LM, dva dny před odletem. Nebo takový snesitelnější LM cca 5 dní před odletem za cca 17.000,-

Podobných nabídek je tam spousta, včetně Malediv apod.

Samozřejmě se bavím o zájezdu s CK, all inclusive a odbavenými kufry.

Můžete hledat na:

https://www.travelplanet.pl/

https://www.wakacje.pl/

nebo přímo CK

https://www.itaka.pl/

0 Citovat

Tak ono je prakticky jedno kde se o tom dočteš, jestli na fly4free, nebo Kayak, ad. Ta cena je vždy od a záleží na tom, kde to nakonec koupíš.

Jinak ta LM exotika s CK z PRG tady byla inzerovaná - pro někoho kdo se nechce o nic starat je to nejlepší volba a individuálně to levněji stejně neposkládáš.

Mikire, přemýšlej alespoň o tom Sputniku V...

0 Citovat

jsem z MB, diky za dobrej tip, podivam se! Komunikuji polske CK i v jinem jazyce nez polstine? ;-)


JanaV _1 napsal(a):

Martine, nevím odkud jste a jak to máte daleko do Polska, ale bývají tam fakt dost zajímavé LM. Např. Omán, který z Česka i na LM pořád stojí minimálně 22.000,- / os. / týden (popravdě nejčastěji spíš 25.000,-), tak z Polska se dá koupit i za 14.500,-, ale je to super LM, dva dny před odletem. Nebo takový snesitelnější LM cca 5 dní před odletem za cca 17.000,-

Podobných nabídek je tam spousta, včetně Malediv apod.

Samozřejmě se bavím o zájezdu s CK, all inclusive a odbavenými kufry.

Můžete hledat na:

https://www.travelplanet.pl/

https://www.wakacje.pl/

nebo přímo CK

https://www.itaka.pl/

0 Citovat

Jasně, klidně v angličtině. A některé polské CK prodává i Invia a možná i jiné české agentury, takže by to bylo v češtině. Pak vím, že třeba CK Rainbow má zastoupení i v ČR a myslím, že Itaka taky, ale ten zájezd je vždy o pár stovek na osobu dražší, než přes polskou verzi. Já to moc neřeším, mluvím plynule polsky.

Ovšem, koukla jsem se kvůli Vás na nějaké aktuální nabídky a je to fakt bída, musím říct, že LM se strašně zdražily, asi půjde o sezónní záležitost, protože bohužel začínají jarní prázdniny a ty máme nejen my, ale i Poláci.

Ale jinak mám s polskýma CK výborné zkušenosti, mají skvělé služby a podstatně lepší ceny než české CK. Ale já bohužel musím kupovat vždy jen first minute, protože to máme v práci složité, ovšem známí jezdí zase jen výhradně LM, tak znám obojí ceny.

Nejraději cestujeme úplně bez CK, ale jsou období = covid a destinace, kde se to více vyplatí s CK.

Držím palce, ať najdete něco skvělého.

1
20 reakcí