Ahoj, dovolená se nám pomalu blíží a ja ještě nenašel tu správnou destinaci pro naši dovolenou v létě. Určitě bych chtěl něco exotického, čas mám přibližně měsíc tak to nebude problém. Jediná nevýhoda je že nejsme očkovaní. Rád bych do tepla za mořem. Nejlépe Bali, Asie, Indonésie, Havaj, Sri Lanka, Maledivy, Thajsko, Vietnam atd. Je to vůči podnebí dobrý výběr? Diky za typy destinací a třeba i na letenky.  Cestovaní zdar   .

červenec - neočkovaní

Založil ve fóru Hledám letenku

@Mirjur a Deny: Nejsou to priority, nizkonakladovkam se vyhybam od zacatku covidu z ruznych duvodu, bavim se o zkusenostech s Lufthansou, Aegeanem, TAPem. Deny, to co pises je naprosto v poradku. Mas prirucni zavazadlo a osobni predmet. Co je bokem, aspon na boarding narves dovnitr. Problem je tady kabelka navic, sem taska z dutyfree, tamhle brasna s fotakem. Behem covidu, jak ten load factor byl nizsi, personal byl benevolentnejsi a lidi si na to zvykli. Tot vse. 

Sorry ostatnim za offtopic

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

Diky všem co poradily, kouknu na destinace, ceny letenek, počasí a opatření.

Zanzibar v červenci se dá relativně slušně pořídit s Flydubai z Prahy. S Brazílií (Fortaleza, Recife) je to slabši.

0 Citovat

Nebo přeci jenom zvážit Mexiko. TAP a Skyteam mají slušné ceny Mnichov-Cancun. Bude horko, vlhko a sem tam zaprší.

0 Citovat

TomAJerry napsal(a): Zatím tedy mám destinace:
Tanzanie/Zanzibar
Brazílie

poupravil jsem tvůj seznam. Popřípadě ten egypt, ale vedra tam jsou. Zbytek buď vyžaduje vakcínu nebo tam jsou šílený deště.

1 Citovat

Vidim,ze porad to tema jeste nezapadlo ,tak  i kdyz osobne nevidim zadny duvod proc jet v lete mimo Evropu,tak jsem dotaz zadal na google a je to stejne i na invii uvadi se 8 zemi Z uvedenych se mi libi Zanzibar,Seychely,Maledivy Dale tam uvadeji Bali .Spojene Arabske Emiraty  Severni Thajsko Sri Lanku a Vietnam

Byli jsme jen ve dvou z techto zemi navic v zime ,ale z hlediska neockovaneho bych vybral Zanzibar nebo Maledivy

0 Citovat

Za mě bych v tomto období a pro neočkovaného doporučil Mexiko. Byl jsem tam kdysi na přelomu srtpna a září a počasí bylo skvělé (třeba jsem měl na něj štěstí).

0 Citovat

Mexiko bych taky doporučil. Není to jen Yucatán, kde počasí vyjít nemusí a někde mohou otravovat řasy, ale určitě počasí bude dobré v Cabo San Lucas, La Pazu a případně celém Kalifornském poloostrově. Bude horko, ale menší než v Egyptě. https://www.climatestotravel.com...-san-lucas

K tomu bych přidal okolí Mexico City (pyramidy, města, výlet na sopku), které leží nad 2000 m n.m., takže velké horko nehrozí. Letenky po Mexiku jsou levné. V případě zájmu o víc cestování než delší pobyt na 1 místě bych doporučil koupit letenku z Mexico City do San José del Cabo a s nějakými zastávkami projet do Tijuany, odkud by byl let zpět do Mexico City.

0 Citovat

Co to je za blbost, že Jižní Amerika je prosinec až duben nevhodná pro cestování? 

0 Citovat

@Petr76: Nic takového se tu nepíše. Vlákno je o červenci a z JA se tu doporučuje Brazílie a Kolumbie.

0 Citovat

@Petr76 mozna jsi blbe cetl muj prispevek ve kterem jsem psal ze jsem byl v jizni Americe od prosince do dubna ,jinak se nikde nic takoveho skutecne nepise 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Petr76 mozna jsi blbe cetl muj prispevek ve kterem jsem psal ze jsem byl v jizni Americe od prosince do dubna ,jinak se nikde nic takoveho skutecne nepise 

Možná jen píšeš jako hotentot, který neumí používat interpunkci?  "...a urcite bych nedoporucil  Hawai -listopad Mauricius -zari-rijen Dubaj-Oman prosinec -leden Novy Zeland prosinec az unor, jizni Amerika prosinec az duben a i me oblibene Kanary jen mezi listopadem a dubnem"

6 Citovat

@Petr76 jednak to bylo Patricii a to nedoporuceni patrilo k pracovnimi pobytu na Floride,pravda tecku jsem za tou vetou neudelal ale kdo premysli ,tak to pochopi ...kdyz to takhle vytrhnes s kontextu ,tak to pak vypada jinak

0 Citovat

takže podle mikiře můžou neočkovaní do

Zanzibar,Seychely,Maledivy Dale tam uvadeji Bali .Spojene Arabske Emiraty  Severni Thajsko Sri Lanku a Vietnam

Tzn jen vychytat levné letenky a letí se.  

0 Citovat

Doporučuju si rozkliknout jednotlivé státy na MZV, je to jednodušší a rychlejší než číst tohle vlákno, ale pokud se raději budete spoléhat na zcela jistě ověřené informace od některých místních uživatelů (a že jste si selektivně vybral opravdu nejlepší příspěvek), a půjdete na letiště s tím, že podle "někoho na internetu" to tak má být, tak vám popřeji už jenom hodně štěstí :) Hlavně s tím Bali a Srí Lankou.

4 Citovat

Ono ani podle MZV, dokonce ani podle oficiálních informací toho kterého státu, to nemusí na letišti vždycky vyjít - viz moje včerejší zkušenost v Berlíně do Kanady. Ale to už je jiná písnička...

1