Zdravím vás  .

Na Nový Zéland

Založil ve fóru Hledám letenku

11 reakcí

Zdravím vás smiley

Potreboval by som od vás poradiť s kúpou letenky na NZ. Dostal som víza na jeden rok takže uvažujem, že by som si kúpil iba jednosmernú ale stále nie som rozhodnutý takže možno aj spiatočnú. Ale neviem ako si takú spiatočnú s návratom o rok vyhľadať. Odísť by som chcel niekedy v septembri (září) 2015 a návrat by bol teda september 2016 ale vo vyhľadávačoch mi také vzdialené termíny nenájde... Takže ako na to?

Druhá možnosť je teda jednosmerná letenka, pretože po ceste by som si chcel spraviť 3-4 zastávky tak na týždeň, napríklad Sri Lanka, Thajsko, Austrália alebo podľa akciových leteniek, aby ma to vyšlo čo najlacnejšie smiley

0

Čus, taky ted s přítelkyní řešíme letenky na Zéland. Taky v září.
Zatím nám nejlepe vychází jednosměrné cca za 15tis z Prahy, se stopoverem v Taipei. Má někdo tip přes co letět třeba s1 denním stopoverem na prohlídku nějakého města? Dík, Riška

0 Citovat

Možná bych zkusil popřemýšlet o sestavení něčeho podobného viz http://www.cestujlevne.com/prava-cesta-kolem-sveta-z-prahy-sestav-si-sam-27-893-kc/

0 Citovat

Tak som niečo také skúsil:

Praha-Atény-Istanbul 85€
Istanbul-Dubai-Colombo 265€
Colombo-Bangkok 130€
Bangkok-Bintulu 127€
Kuala-Singapur-Darwin 150€
Darwin-Brisbane-Auckland 265€

Spolu okolo 1000-1100€ smiley Ešte keby som našiel spolucestovateľa smiley

A tie spiatočné s návratom o rok to ako nájdem?

0 Citovat

Tie spiatočné s návratom o rok sa dajú kúpiť ako "open return" ale neviem kde ich môžem vyhľadávať...

btw tá cesta na západ tiež nie je zlý nápad, porozmýšľam smiley

0 Citovat

Tak som ešte niečo pohľadal a toto je najlacnejšia varianta jednosmerných leteniek akú som našiel:

Praha-Dubai-Colombo = 270€ (flydubai)
Colombo-Kuala-Singapore = 120€ (airasia)
Singapore-Manila = 100€ (airasia)
Manila-Sydney = 100€ (cebu)
Sydney-Christchurch = 140€ (jetstar)

Total 730€ (20,000CZK)

Myslíte, že by sa dalo nájsť ešte niečo lacnejšie? Prípadne viete o nejakých akciách, ktoré by som mohol využiť?

Najviac ma trápi letenka cez Cebu Pacific z Manily do Sydney. Stojí iba 53€ + batožina ale podľa recenzii to nie je veľmi kvalitná aerolinka (často meškajú/rušia lety a vôbec potom nekomunikujú). Na druhú stranu, ak by to letelo bez problémov, tak je to výborná cena ale aj tak neviem či to mám riskovať...

Ak by mi náhodou niekto chcel pomôcť pri hľadaní výhodnejších leteniek, tak môj itinerár je nasledovný:
Odlet: prvý týždeň v septembri (září)
Mestá, ktoré by som chcel určite navšíviť:
Colombo 4-5 dní
Manila 3-4 dni
Sydney 2-3 dni
Singapore iba ako prestup 1-2 dni

0 Citovat

Nechápu, proč hledáte jednosměrné letenky, když bez zpáteční vás na území Nového Zélandu nepustí smiley

0 Citovat

Presne tak, mám WH víza, takže spiatočnú nepotrebujem smiley

Nejaké rady k tým letenkám? Nejaké akcie v Ázii? smiley

Singapore by som kľudne vypustil ak by to vyšlo lacnejšie. Chcem ísť najmä cez Colombo, Manilu a Sydney. Prílet na Zéland je mi jedno či Auckland, ChCh alebo Well...

0 Citovat

Cez HK je to drahšie ale asi cez Kuala Lumpur to vychádza najlacnejšie:

Praha-Dubai-Colombo = 270€ (flydubai)
Colombo-Kuala = 95€ (airasia)
Kuala-Manila = 75€ (airasia)
Manila-Sydney = 100€ (cebu)
Sydney-Christchurch = 140€ (jetstar)

Spolu 680€ - to už je celkom slušné smiley Asi pôjdem do tejto varianty...

0 Citovat

Takže išiel som do tej poslednej varianty, práve som všetko zabookoval. Celkovo ma to vyšlo aj so všetkými poplatkami 730€ a na trase Colombo-Kuala mám business class smiley Vyrážam 3.9 a na Zéland priletím 24.9

Ak sa tam niekto z vás tiež chystá na WH a hľadá parťáka, tak som k dispozícii smiley

0 Citovat

Thumbs up! smiley
Tu business class máš u jaké společnosti?

0 Citovat

AirAsia... Bolo to len o nejakých 20€ drahšie tak som si povedal, že to skúsim smiley

0
11 reakcí