Ahoj, sháním "přískoky" pro naši cestu do Jižní Ameriky, a to konrétně na data: 27.6. odpoledne PRG => CDG (den potom - 28.6. večer odlet z CDG) 6.8. odpoledne Londýn => PRG (den předtím - 5.8. 15:00 přílet na LHR) Budeme 2 a potáhneme 2 odbavená zavazadla. Zatím jsem našel tyto alternativy: EasyJet - 7863.- s bagáží: 27.6. PRG => CGD 21:10 => 22:55 6.8. STN => PRG 18:20 => 21:10 Air France - 8886.- (bagáž v ceně): 27.6. PRG => CDG 20:35 => 22:20 6.8. LHR => CDG => PRG 16:00 => 22:00 (přestup CDG 2 hodiny) Nějak se nemohu rozhodnout do čeho jít - s ani jednou z těchto aerolinek nemám zkušenosti. Pro Easy hovoří 1000.- úspora a přímý spoj z Londýna. Pro AF zase vyšší komfort přepravy (myslím...?), dřívější přílet do CDG (=> nenulová šance stihnout poslední RER vlak který jede lehce před 23:00), lepší spojení na letiště v Londýně (+např. možnost úschovy zavazadel na LHR) a pak také možná naivní představa větší jistoty - že když bude nějaký problém s letem PRG => CDG, mám pocit že se tam s AF dostanu nějakým dalším letem spíš než s EasyJet (který tam létá 1x denně). Do jaké varianty byste šli vy? Jaká je pravděpodobnost, že let EasyJet neodletí a já tím pádem nestihnu druhý den přípoj do Brazílie? Nepovedlo by se někomu najít lepší variantu cesty? Díky! .

PRG=>CDG, LON=>PRG - EasyJet vs AirFrance

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

3 reakce

Ahoj,

sháním "přískoky" pro naši cestu do Jižní Ameriky, a to konrétně na data:
27.6. odpoledne PRG => CDG (den potom - 28.6. večer odlet z CDG)
6.8. odpoledne Londýn => PRG (den předtím - 5.8. 15:00 přílet na LHR)

Budeme 2 a potáhneme 2 odbavená zavazadla.

Zatím jsem našel tyto alternativy:
EasyJet - 7863.- s bagáží:
27.6. PRG => CGD 21:10 => 22:55
6.8. STN => PRG 18:20 => 21:10

Air France - 8886.- (bagáž v ceně):
27.6. PRG => CDG 20:35 => 22:20
6.8. LHR => CDG => PRG 16:00 => 22:00 (přestup CDG 2 hodiny)

Nějak se nemohu rozhodnout do čeho jít - s ani jednou z těchto aerolinek nemám zkušenosti.
Pro Easy hovoří 1000.- úspora a přímý spoj z Londýna.
Pro AF zase vyšší komfort přepravy (myslím...?), dřívější přílet do CDG (=> nenulová šance stihnout poslední RER vlak který jede lehce před 23:00), lepší spojení na letiště v Londýně (+např. možnost úschovy zavazadel na LHR) a pak také možná naivní představa větší jistoty - že když bude nějaký problém s letem PRG => CDG, mám pocit že se tam s AF dostanu nějakým dalším letem spíš než s EasyJet (který tam létá 1x denně).

Do jaké varianty byste šli vy? Jaká je pravděpodobnost, že let EasyJet neodletí a já tím pádem nestihnu druhý den přípoj do Brazílie?
Nepovedlo by se někomu najít lepší variantu cesty?

Díky!

0

Ahoj,
záleží opravdu jen na tom, zda je pro tebe ta tisícovka zásadní. Pokud ano, zvol easyJet. Je to kvalitní aerolinka a nevidím důvod, proč by zrovna tvůj let měl být zrušen. Jasně, stát se může cokoliv. Může ti zrušit i AF let a ty budeš na waitlistu až na další let, kterým stejně přípoj nestihneš. To je riziko rozkouskovaných letenek a je úplně jedno kam, s kým a za kolik poletíš.

Jediný problém jak sám řikáš je přípoj do Paříže. Předpokládám, že nějaký noční spoj tu přeci musí být - osobně ale nemám zjištěné.

PS: AF zrušilo odbavené kufry zdarma, nebyl bych si tedy proto tolik jistý s bagáží u nich. Jinak komfort tu bude jistě větší v podobě snacku a 0,1l pití + větší prostor pro nohy, který při 2 hodinovém letu nestihneš poznat. Jediné co mě láká, je ten přestup v CDG smiley

S úschovnou zavazadel moc neporadím, ale cena bude stejná jako hotel u letiště.

0 Citovat

Díky za odpověď Dave,
ty noční spoje z CDG na adresu kam potřebuji jsou fakt pekelný - jel bych to tak 3 hodiny třema autobusama, a navíc cesta nočním busem skrze Pařížská předměstí asi nebude vrchol bezpečnosti smiley Takže varianta EasyJet znamená drahej taxík.
S AF jsem našel ještě dřívější spoj, kterým budu v Paříži v příjemných 17:35. Sice je ještě o 500 dražší, ale zase ušetříme za taxi => výsledný rozdíl je opět 1000.- Asi do toho půjdu, kvůli větší jistotě při cestě tam a většímu pohodlí při "přestupování" v Londýně.

Co se týče zpoplatněných zavazadel u AirFrance, to by se snad mělo týkat jenom tarifů "Mini price", což jsem pochopil je jen pár "low-cost" letů v rámci Francie - viz http://www.airfrance.us/US/en/common/gu ... france.htm

F.

0 Citovat

Tak dopodrobna jsem AF nezkoumal, takže je dost možný, že to bude jak říkáš.

0
3 reakce