Ahoj,plánujeme ve dvou letět na Nový Zéland a našel jsem zatím následující lety:S Qatar Airways: Praha -> Doha -> Auckland (lety 6 hodin + 16 hodin), cena okolo 1250$/osobaS Cathay Pacific: Praha -> Londýn -> Hong Kong -> Auckland (lety 2h +12h + 10h), cena okolo 1100$/osobaChtěl jsem se zeptat na názor zkušenějších, kterou možnost byste vybrali s ohledem na vaše zkušenosti se společnostmi, délkami letů a cenou. Absolvoval jsem vždy maximálně jeden přestup a nejdelší let byl 10h, čili na jednu stranu mě děsí dva přestupy a uvedené lety, na straně druhé jeden přestup, ale zase po 6 hodinách absolvovat dalších 16h najednou. Navíc nikdy jsem neletěl ani s jednou společností - zatím jsem přišel na to, že se názory různí, jako například Qatar ano, ale ne economy class nebo že taky záleží na konkrétním letadle dané společnosti, takže také přikládám konkrétní letadla:Qatar: Airbus A320-100/200 a Boeing 777-200LRCathay: Airbus A320-100/200, Boeing 777-300ER a Airbus A350-900Budu vděčný za každou radu. .

Nový Zéland s Qatar nebo Cathay - co vybrat a jak letět

Založil ve fóru Hledám letenku

13 reakcí

Ahoj,

plánujeme ve dvou letět na Nový Zéland a našel jsem zatím následující lety:

S Qatar Airways: Praha -> Doha -> Auckland (lety 6 hodin + 16 hodin), cena okolo 1250$/osoba

S Cathay Pacific: Praha -> Londýn -> Hong Kong -> Auckland (lety 2h +12h + 10h), cena okolo 1100$/osoba

Chtěl jsem se zeptat na názor zkušenějších, kterou možnost byste vybrali s ohledem na vaše zkušenosti se společnostmi, délkami letů a cenou. Absolvoval jsem vždy maximálně jeden přestup a nejdelší let byl 10h, čili na jednu stranu mě děsí dva přestupy a uvedené lety, na straně druhé jeden přestup, ale zase po 6 hodinách absolvovat dalších 16h najednou. Navíc nikdy jsem neletěl ani s jednou společností - zatím jsem přišel na to, že se názory různí, jako například Qatar ano, ale ne economy class nebo že taky záleží na konkrétním letadle dané společnosti, takže také přikládám konkrétní letadla:

Qatar: Airbus A320-100/200 a Boeing 777-200LR

Cathay: Airbus A320-100/200, Boeing 777-300ER a Airbus A350-900

Budu vděčný za každou radu.

0

Já bych si to rozdělila na víc segmentů a letěla s Cathay, kteří jsou fajn i v economy (a premium economy velmi pohodlné). S Qatar jsem neletěla. Můj nejdelší let byl cca 14 hodin, ale každá hodina nahoře navíc je podle mě znát, tak bych volila ty tři kratší lety, které jsou navíc levnější. Ledaže byste toužili po jednom z nejdelších letů.

0 Citovat

ja by som osobne siel do Cathayu, keby bol este nejaky pekny layover v Hong Kongu, tak to by bol len prijemny bonus

0 Citovat

ak LHR-HKG operuje CX, siel by som do toho. Ak ho operuje BA, siel by som do QR vyskusat najdlhsiu komercnu trasu na svete.

ak si letecky nadsenec, nemozes prehrat :)

0 Citovat

CX... už jen kvůli té šílené lince DOH-AKL za kterou bys navíc musel připlatit.

0 Citovat

trasu DOH-AKL jedine v businessu, na dlhe lety cez +14hod je u Qataru v businesu najpohodlnejsia prave ich B777.

Na kratsie lety pod 10h je business v A359/A380/B787 fajn ale na dalkovky to u Qataru vyhrava B777 v original konfiguraci 2-2-2

teraz nedavno bola docela zaujimava cena v Businessu ARN-DOH-AKL , tusim cca 1900eur. viz vlakno na FT.

segment HKG-AKL resp AKL-HKG som letel s CX celkovo 3x v Economy (A343,B777,A359)

a ked ma clovek to spavne sedadlo v A359,tak to je velmi prijemny let aj v Y.

0 Citovat

Děkuji všem za odpovědi, každá informace se počítá a pravděpodobně zvolím CX (vše obsluhuje CX, pouze PRG - LHR je s BA. Alespoň se podívám do Hong Kongu i za cenu jednoho startu navíc (ano, starty mě děsí :-) )

Ještě jednou díky!

0 Citovat

To mě třeba zrovna starty baví z celého letu úplně nejvíc :-D

1 Citovat

miro776 napsal(a):

trasu DOH-AKL jedine v businessu, na dlhe lety cez +14hod je u Qataru v businesu najpohodlnejsia prave ich B777.

Na kratsie lety pod 10h je business v A359/A380/B787 fajn ale na dalkovky to u Qataru vyhrava B777 v original konfiguraci 2-2-2

teraz nedavno bola docela zaujimava cena v Businessu ARN-DOH-AKL , tusim cca 1900eur. viz vlakno na FT.

segment HKG-AKL resp AKL-HKG som letel s CX celkovo 3x v Economy (A343,B777,A359)

a ked ma clovek to spavne sedadlo v A359,tak to je velmi prijemny let aj v Y.

Můžeš mi vysvětlit, jaká paráda je v 2-2-2 oproti 1-2-1 v business u Qatar? Podle mýho názoru teda vždycky 1-2-1 je lepší než 2-2-2 a navíc se sedadlama, který Qatar v business třeba v 787 nebo 350 má.

0 Citovat

Kebyze vyberam len kvoli letom, tak idem s Cathay, aby som sa vyhol 6h letu z Prahy do Dohy. To som absolvoval par rokov do zadu a miesta na nohy zalostne malo. Celkovo by som ale vyberal aj podla ceny a celkovej dlzky cesty.

0 Citovat

eremi:

Z vlastnej skusenosti povazujem sedadla a konfiguraciu v QR B777 (2-2-2) pohodlnejsiu na spanie,

viac priestoru na nohy, ako maju ostatne stroje z ich flotily (788,359,380)

Na dlhom lete cez 14hod,kde je uz moznost si skutocne 7-8hod pospat,tak v konfiguracii 777 sa mi spi najlepsie.

To je moje subjektivne hodnotenie,zatial mam u QR preletenych cez 20 segmentov v C,tak uz to trochu dokazem porovnat.

Nevyhoda 777 voci (788,359,380) je hluk v kabine.

este pridavam par komentarov z FT, z vlakna: forum/premium-fare-deals/1834595-s-back-qr-arn-akl-2050-usd-rt-ai.html

I've flown QR's 777 a couple of times this year. For me the 777 seats provided a more enjoyable experience than their A350 seats.

There is a lot more space around your feet. I found the 777 seat to be more comfortable for sleeping in.

You have an easier view of the outside if you are on the window side. As for aisle access, since there is so much more space,

most people sitting on the aisle side will not fill the space even when they are lying down. You can easily

get to the aisle without any acrobatic hops if you are on the windows side.

And I can also recommend the 777 seat. Sure, it's not as shiny or sparkly as the seat on the B787, A350, A380

etc but having come off the 777 and onto the 787, I really noticed the extra room to sleep on the 777.

I totally agree. It's so, so far from a crappy J seat, especially if you're on the taller side.

SO much more room to twist and turn on the 777 and really, the Qatar Oryx One system is solid on all aircraft.

I think it's the best sleep quality on any of QR's fleet, which comes in handy on an 18 hour flight.

Add another like to QR 777 J seats. I flew their longest route (DOH-LAX) twice before AKL was launched and I find them

comfortable even on a 17-hour flight. For a shorter or daytime flight (less than 8 hours),

I'd prefer their 787/350/380, but anything longer, those 777 seats are great. I can turn and move around without

any problems and I never disturbed my neighbor when I move in and out of my window seat.

0 Citovat

nl12345 napsal(a):

Kebyze vyberam len kvoli letom, tak idem s Cathay, aby som sa vyhol 6h letu z Prahy do Dohy. To som absolvoval par rokov do zadu a miesta na nohy zalostne malo. Celkovo by som ale vyberal aj podla ceny a celkovej dlzky cesty.

S kym (aerolinka) ste letel par rokov dozadu z Prahy do Dohy? :-)

0 Citovat

miro776:

bolo to s Qatarom, ale nie z Prahy, ale z Budapesti

0 Citovat

S Katarci jsem ještě neletěl a do NZ taky ne, jen z Prahy do Hongkongu s BA/CX. BA nemám rád a tento let mi dal další důvod. Jsou to lháři a lenoši. CX super, i když zpáteční let byl přebookovaný a zmateně nám nabízeli dřívější let, ale nakonec jsme letěli podle plánu a ještě jsme jako omluvu dostali vouchery na jídlo (jestli to spíš nebylo za trest, když jsme se přežrali :)). Rozházeli nás sice po celém letadle, ale domluva se sousedy to vyřešila. Jen mi pak trošku zatrnulo, když jsem se dočetl, jak Číňani v noci vykrádají příruční zavazadla. V podstatě ale můžu doporučit, nejlíp se stopoverem v HK (ale v Chungking Mansion raději nespat :)).

1
13 reakcí