DD, hledám 2letenky na Seychely. Loni v lednu byla za 8500Kč, nejdřív z Paříže pak z Krakova, nebo někde z Polska. Prošvihla jsem to  .

Seychely???

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Rozhodně nemáme problém si vzít jídlo ze stánku na ulici nebo si uvařit. Jediná kritéria pro dovolenou je exotika, teplo, pěkná pláž a čistá voda. Mám vyhlédnutý komplex apartmánů, kde mnoho cestovatelů právě pozitivně hodnotili pomoc majitelů vyřídit prakticky vše. Ono celkově i když jsem se díval na jiné destinace, tak ta cena letenek na začátek listopadu je obdobná všude. Nicméně právě na Seychelách jsme se shodli jednoznačně. 

0 Citovat

Já mám třeba na listopad ten JAR (letenka za 50% letenky na Seychely). Půjčení auta pro 4 lidi stojí cca 500/den, kromě pláží a koupání se tam dá zajít do restaurací, nebo barů za normální ceny, zajet na safari, pozorovat velryby, navštěvovat různé atrakce, udělat si trek na Stolovou horu, nebo navštívit Lesotho a Dračí hory, ad. Můžu bydlet každý den v jiném hotelu a něco uvidím.

Na Seychelách budeš zavřený v resortu, sám si vařit a popíjet po večerech čaj. Když budeš šetřit, neuvidíš z nich skoro nic, ani okolní ostrovy. 

0 Citovat

S tímhle bych neměl problém, kdybych jel čistě s přítelkyní. Každopádně opravdu v tomhle složení jde jen o to válet se většinu času na pláži. Tu JAR máš odkud? Já se orientuji čistě na Vídeň nebo Prahu (jsme z Olomouce). Jet 500 km např. do Mnichova se nám moc nechce.

0 Citovat

Aktuálně je akce z Prahy i Vídně od cca 8.5k.

0 Citovat

Díval jsem se a v daném termínu jsem na 13-15, moc s tím hýbat nemůžeme z pracovních důvodů. V tomhle jsme prostě limitováni.

0 Citovat

Akce z Prahy je s TAP - nelétají každý den, z Vídně je to s Etihad.

https://www.fly4free.com/flight-...cape-town/

https://www.fly4free.com/flight-...th-africa/

 

 

0 Citovat

Vím, zkusil jsem hodit do 🥝 vyhledávače, kde jsem nastavil akceptovatelné termíny. Dostal jsem se nejlépe u Kapského města na 11500. Pro mě osobně by to bylo lákadlo, ostatní mi to hodí na hlavu 😉 takže už asi radši zůstaneme u topicu, ať to tu neplevelíme.

0 Citovat

teď Tě nezrazuji, jestli chseš Seychely, klidně jeď...jen říkám, že za stejné peníze můžeš mít více a záleží na tom, co máš v úmyslu - kolik vás bude?

0 Citovat

Bude nás určitě 6, možná přidáme ještě 2, abychom doplnili druhé auto.

Zatím se nejvíce dívám pro těch 6, letenka tedy 12500 přes CL, ubytko na jihozápadě ostrova 5 minut od pláže, pro všech 6 osob je 40000 na celých 11 nocí.

0 Citovat

měl jsem ubytování na hotelu i v soukromí, podotýkám, že na základě osobních kontaktů tam, kde to člověk normálně nesežene. Pokud Tě to zajímá, mrknu zítra vzhledem k času na detaily, ale pořád si pamatuji, jak jsme jezdil půjčeným autem po hlavním ostrově a v určitou chvíli rezignoval na ceny, které bys normálně nebyl ochoten zaplatit...pokud se staneš členem místního yacht clubu, máš přístup ke special cenám i lidem, ale to je spíš otázka pro dlouhodobý byznys :-)

0 Citovat

Budu rád za cokoliv, stačí poslat do PM 😉

0 Citovat

Troufnu si říct, že Seychely znám docela dobře (a je to asi moje top destinace, jediný místo kam se vracím), ale na plážovou válečku - v tom smyslu, že zůstaneš na Mahé a budeš se motat okolo apartmánu bych to nedoporučil. To by bylo jako přijít do luxusní restaurace a dát si tam špagety s kečupem. A pak to zapít vodou z hajzlu.

0 Citovat

Je to jako Když letíš na Maledivy a zůstaneš na Malé...

0 Citovat

Na těch Seychelech je taková nuda, že to tam nevydržel ani Radovan Krejčíř a raději utekl do JAR, kde to žije...tedy pokud nejsi zrovna v lochu.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

tedy pokud nejsi zrovna v lochu.

No ono to tam žije i v lochu. Nechtěl bych tam sedět. Raději se nudit na Seychelech :-). Jinak stoprocentní souhlas. Letět tam a zůstat na Mahé nedává moc smysl, ale pravda, člověk může říkat, že tam byl :-). Stejně jako na Maledivách na nějakém lokálním ostrově bez piva :-). Chtělo by to aspoň jeden výlet, aby byly pořádné fotky na FB. STAN86 to vystihl velmi dobře.

0 Citovat

S výlety se počítá, proto chceme zapůjčit i auto, ale asi bude problém svolit ke stěhování v rámci ostrovů. Pro tohle vůle u ostatních asi nebude. Prostě lidi co byli zvyklí, že jim CK vše zařídila, snažím se to u nich průběžně měnit, ale ještě to chvilku času zabere 😉

0 Citovat

Mám velmi špatné zkušenosti organizovat takovou dovolenou pro lidi co jsou zvyklí na cestovku a v případě, že není vše perfektní si stěžují - vždy si říkám, že už příště pojedu sama

0 Citovat

Jaké výlety? Ten ostrov má asi 25 km na délku. Kde nejsou pláže jsou soukromé pozemky, nebo džungle. Prohlídka města ti zabere max 2 hodiny přístav je max na hodinu a jinak tam fakt nic není. Adrenalinový zážitek je jízda místními autobusy, kdy naspeedovaní řidiči zvládají na pobřežních serpentinách driftovat, ale to s půjčeným autem nezažiješ.

0 Citovat

Předpokládám, že na místě bude možnost vyrazit někam na šnorchlování, objet pláže na hlavním ostrově, nějaká ta tržnice, trek na Morne Blanc... Případně přejet na některý z ostrovů na otočku. Naštěstí jsme spolu už pár cest absolvovali (např. Island) a vždy byli nadšení.

0 Citovat

Aha, tak to půjčený auto jsem nějak přehlídl. Za mně to bez auta nemá smysl. Mahé je sice relativně malý, ale zase ne tak malý, že by se tam dalo komfortně pohybovat bez auta.

Autobusem jsem se tam taky párkrát svezl, ale tenhle druh dopravy žere strašnýho času (a Seychely nejsou levná destinace, takže proč tam ztrácet čas v buse nebo čekáním na něj). 

Jinak na Mahé je rozhodně co dělat a výletů se dá vymyslet dost - od těch známějších (Copolia, Anse Major, Morne Blanc...) přes ty méně známý (Trois Freres, Mare aux Cochons...) Mně třeba baví hledat na satelitní mapě "bezejmenný" pláže a následně cesty k nim - ikdyž tam třeba žádná nevede :-) Takže pro někoho kdo rád chodí a baví ho přírodní pláže bez lidí a příroda celkově - nudit se nebude.

Z čehož plyne, že Seychely jsou prostě spíš taková aktivní dovolená - hodně přesunů a na spoustu zajímavejch míst se prostě musí dojít (a ne vždy nějakým jednoduchým terénem + horko a vlhkost). Což taky není pro každýho.

0