ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

Dá se jet k jezeru Bacalar (alespoň 2 dny), pak do Palenque a vzít to přes  Calacmul - prohlídka tak 4 hodiny, dá se lézt na pyramidy, z Palenque ke Cascadas Aqua Azul, případně dál. 

0 Citovat

Bacalar jsme už pár dní byli, včetně mayských měst v okolí. Zatím se mi nejvíc líbí Chiapas (Belize by bylo fajn, ale buď cesta autem po trase, kterou jsme jeli několikrát a nebo opravdu drahé lety, takže to asi necháme na jindy).

0 Citovat

Pokud nechcete Belize, tak ještě zkus kouknout na Puerto Escondido.

0 Citovat

To je Oaxaca- taky to vypadá dobře 🙂

0 Citovat

Já zvažuji, že využiji svou letenku v C do MIA v listopadu k tomu, že přeletím do CUN a pak se busem dám  dolů, jak píše Sue. Zastávku v Bacalaru, nějaké cenoty po cestě a pak bud busem do Xcalak, nebo lodí či letecky do San Pedra nebo Caye Caulker. Ještě jsem se nerozhodl. Ten bus po pobřeží bude úplně v pohodě. Přelety do Belize stojí balík a to nejen z CUN, ale i z MIA. 

PS: Jinak levně z CUN vychází paradoxně BOG. Jen pro zvážení :-). CTG už je dražší, ale je tam zase v blízkosti ten trek k památkám v pralese, pokud o ně stojíte. A Cartagena samo o sobě je fajn město :-) To je moje varianta číslo dvě, protože Kolumbie je opravdu fajn.

1 Citovat

Cestu dolů z Cancunu až na hranice s Belize, včetně zastávek, zajímavostí, cenotes i jezera Bacalar, jsme absolvovali už dvakrát, tudíž to chce změnu. Naposledy, za tuhého Covidu, hranice do Belize v autě z půjčovny překročit nešlo. A letenky stojí raketu, bohužel. 

0 Citovat

Jasně, já to četl, ale chtěl jsem i pro ostatní uvést alternativu v podobě San Pedra a Caye caulter v Belize. Je to jedna z možností, kam se vydat při příletu do CUN. 

0 Citovat

Jak je to prosím aktuálně s kontrolou pcr testu při cestě do Mexika přes Paříž. Jsme neočkovaní a přes covid jsme nikam necestovali. Na stránkách mzv čtu, že nikde není potřeba, ale zároveň doporučují mít s sebou. Máte někdo zkušenost z letošního roku?

0 Citovat

Mexiko, jako jedna z mála zemí, nikdy Covid test ani očkování nevyžadovalo. 

0 Citovat

Ahoj, plánujeme v červenci 2024 Mexiko Yucatán na cca 20 dní. Jdou naplánovat alespoň 3-4 denní stopovery v nějakých USA městech? Nejlépe v jednom směru NY dále Washington nebo Miami.. 

Nebo už jsou 3 dny na stopover moc a budeme muset koupit 4 samostatné letenky? Když to budeme kupovat s předstihem, jde se nějak chránit proti tomu, že nám jeden let zruší a tím zhatí všechny lety?

 

Děkuji za info

0 Citovat

Záleží na podmínkách konkrétního tarifu.

Můžete koupit multi-city, ale to nemusí být ta nejoptimálnější varianta co se cen týče.

Já bych na vašem místě určitě nekupoval letenky 11 měsíců v předstihu, pokud by to nebylo něco úžasného jako NY z PRG za pět. 

0 Citovat

El Zorro napsal(a):

Ahoj, plánujeme v červenci 2024 Mexiko Yucatán na cca 20 dní. Jdou naplánovat alespoň 3-4 denní stopovery v nějakých USA městech? Nejlépe v jednom směru NY dále Washington nebo Miami.. 

Nebo už jsou 3 dny na stopover moc a budeme muset koupit 4 samostatné letenky? Když to budeme kupovat s předstihem, jde se nějak chránit proti tomu, že nám jeden let zruší a tím zhatí všechny lety?

 

Děkuji za info

normalne si to zadejte jako multicity treba do google flights (ci jineho vyhledavace) a ten to podle podminek tarifu zohledni a spocita. pokud tarif bude umoznovat stopover, tak ho vezme v uvahu vcetne doplatku.

3 stopovery budou problem - u nejdrazsich tarifu je obcas najdete. u nejlevnejsich tarifu pak vetsinou neni zadny nebo jeden. vetsinou zpoplatneny 100-300 eur/usd (opet dle taridu)

pokud to date samostatne, tak nejaka smysluplna ochrana neni.

 

0 Citovat

Rozhodně v tomto případě je nejbezpečnější přímý nákup u aerolinky.

 

0 Citovat

Díky za reakce, jo kupovat se hned teď nechystam, budeme to sledovat a někdy v období Vanoc bychom to asi mohli koupit..

Jde mi spíš o to, nedostat se do té situace, že zruší jeden let a je vše zhaceno..

Na každé město bych chtěl alespoň 3 plnohodnotné dny. Možná, protože to bude jednodušší zkombinovat, tak zůstat v NY např. 4 plnohodnotné dny, potom let do Mexika (tam zůstat 15 dní) a pak už z Mexika domů (klidně do Frankfurtu přímým letem z Cancún..) 🤔 tim, že by byl jeden stopover, tak bychom minimalizovali přelety a zároveň i viděli něco dalšího. Navíc ten rozsah dní nám dává šanci zareagovat i v případě zrušení nějakého letu a prebookovani na jiný den..

0 Citovat

Kdyz vam zrusi let, nabidnou vam jiny. To se stava a nelze to vyloucit, ale nabidnou vam reseni. 

1 Citovat

Tak období Vánoc je tu a akce na léto červenec/srpen zatím nic. Do kdy neotálet? Ceny jsou zatím okolo 20-25 tisíc. Do jiných exotických destinací podobně.. 

Začínám litovat, že jsme neletěli v létě 2023, kdy byly ceny měsíc před odletem za 18 tisíc. 

0