Dobrý den , ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s očkováním. Já jsem se nechala naočkovat proti hepatitidě A+B a tyfu. a přemýšlím, zda jít do vztekliny , případně jaké máte zkušenosti jak moc velké riziko tam je nákazy.  A zda jste někdo před odletem bral antimalarika. Samozřejmě v očkovacím centru mi to doporučili ale nechci do sebe házet všechny utrejchy pokud to nebude nezbytně nutné. Což o antimalaricích jsem slyšela a celkem se bojím abych si to užila a nebyla z nich totálně mimo. Díky moc Lenka .

Indonésie- očkování

Založila ve fóru Co se nevešlo

6 reakcí

Dobrý den , ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s očkováním. Já jsem se nechala naočkovat proti hepatitidě A+B a tyfu. a přemýšlím, zda jít do vztekliny , případně jaké máte zkušenosti jak moc velké riziko tam je nákazy.  A zda jste někdo před odletem bral antimalarika. Samozřejmě v očkovacím centru mi to doporučili ale nechci do sebe házet všechny utrejchy pokud to nebude nezbytně nutné. Což o antimalaricích jsem slyšela a celkem se bojím abych si to užila a nebyla z nich totálně mimo. Díky moc Lenka

0

Co se týče vztekliny, tak to záleží hlavně na tom, jestli chceš chodit k roztomilým opičkám, krmit je, hladit je. Nebo na místech, kde jsou ony nebo toulaví psi, chodit s igelitkou nebo jídlem v ruce. Pokud si odpovíš ne, budu se jim spíš vyhýbat, nebude pro tebe toto očkování úplně nezbytné. 

0 Citovat

Pro běžné cestovatele, kteří nejdou do nitra džungle na několikadenní výpravy, jsou tato očkování hloupost.

Takže záleží fakt, kam do Indonésie cestuješ a jaké aktivity budeš dělat. Ale troufnu si tvrdit, že v 95 % případů stačí to, co máš.

0 Citovat

A vy když jste cestovali do těchto oblastí měli jste předepsaná antimalarika nebo brali jste je? Máte s nimi zkušenosti? Jedu do části severní Sulawesi

0 Citovat

Nezabudni na tetanus

0 Citovat

Zjisti si jestli je to malarická oblast, loni jsem byl na severním Sulawesi konkrétně ostrov Bunaken a antimalarika jsem nebral. Zjišťoval jsem si to u majitele resortu kde jsme bydleli a ten mi řekl, že tam malárie není. Když jsme 2015 byli v národním parku Komodo, ostrov Flores, tak tam je malarická oblast a bral jsem Malarone. Ostatně brali je u snídaně všichni, koho jsem potkal, letos se tam vracím a budu je brát zase, nerad riskuji a žádné vedlejší účinky jsem nepociťoval. Co se týče očkování, mám hepatitidu A+B a ještě břišní tyfus, který si co tři roky obnovuji. Vzteklinu nemám, ale od opic se držím z uctivé vzdálenosti, viděl jsem už hloupé a pokousané lidi na vlastní oči. Toulavých psů je v Indonésii spousta, nikdy jsem ale neviděl agresivního (samozřejmě jen má zkušenost) a taky se držím dál. Jinak ještě takové jednoduché pravidlo, od Bali na východ je malárie, ale taky hodně záleží na ročním období. 

0 Citovat

Na komodo je blbost brat antimalarika , ono prakticky na cely flores ak clovek ozaj nejde do neakej divokej dzungle a tam ide fakt len neaky 0.1% ludi z tohto fora


0
6 reakcí