Ahojte, plánujeme cestovat koncem září na Floridu a vzhledem k tomu, že letíme s 2-letým dítětem, chtěli bychom se pro jistotu pojistit proti stornu jak letenky a ubytování, tak i na plavbu po zapadním Karibiku (přes Carnival).Vše si zařizujeme sami, takže by nás zajímalo, jestli některá z pojišťoven je schopna pojistit storno výše zmíněného (letenku, ubytko, plavbu) i v případě, že to není pod záštitou cestovky... pro případ, že by nám dítě nějak vážněji onemocnělo, objevil se na Floridě hurikán aj.O pojištění storna letenky a ubytování vím, ale nevím, jestli se dá někde zahrnout do pojištění storna i ta plavba.Děkuju za rady a zkušenosti. .

Pojištění storna letenky, ubytování, plavby

Založil ve fóru Co se nevešlo

9 reakcí

Ahojte, plánujeme cestovat koncem září na Floridu a vzhledem k tomu, že letíme s 2-letým dítětem, chtěli bychom se pro jistotu pojistit proti stornu jak letenky a ubytování, tak i na plavbu po zapadním Karibiku (přes Carnival).

Vše si zařizujeme sami, takže by nás zajímalo, jestli některá z pojišťoven je schopna pojistit storno výše zmíněného (letenku, ubytko, plavbu) i v případě, že to není pod záštitou cestovky... pro případ, že by nám dítě nějak vážněji onemocnělo, objevil se na Floridě hurikán aj.

O pojištění storna letenky a ubytování vím, ale nevím, jestli se dá někde zahrnout do pojištění storna i ta plavba.

Děkuju za rady a zkušenosti.

0

Takové pojištění existuje, ale nejsem si jistý jestli to zahrnuje vis maior jako hurikán. 

0 Citovat

Pojištění ČSOB kreditek umí pojistit i služby, co si nakoupíte sami. Ale hurikán, to asi ne.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pojištění ČSOB kreditek umí pojistit i služby, co si nakoupíte sami. Ale hurikán, to asi ne.

Myslím, že kreditky od ČSOB pojišťují jen kompletní zájezdy a letenky, tzn. neplatí ti to na solo objednané ubytování a platbu. Nicméně pokud to tak není rád se nechám vyvést z omylu ;)

0 Citovat

Mohou to být i jiné cestovní služby, tedy i sólo objednaný hotel. Alespoň takto mi to tvrdila moje bankéřka. A není nutné za tyto služby platit kreditkou ČSOB.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Mohou to být i jiné cestovní služby, tedy i sólo objednaný hotel. Alespoň takto mi to tvrdila moje bankéřka. A není nutné za tyto služby platit kreditkou ČSOB.


Tak já od bankéřky dostal trošku jinou informaci. Samostatně objednaný hotel je taky krytý, ale vše je nutné platit jejich kreditkou. :-) 

0 Citovat

Já bych kašlal na informace od bankéřů a bankéřek:-)

Vždy platí, co je psáno, to je dáno. U ČSOB pojištění se hovoří o stornu zájezdu nebo cestovní služby. A cestovní službou dle jejich VPP  se rozumí doprava, ubytování, občerstvení a další služby zakoupené v souvislosti s cestováním, např. fakultativní výlety, skipasy, sportovní a vzdělávací kurzy, pronájem dopravního prostředku a další podobné služby.

@Toncek - nikde se tam nehovoří o podmínce zakoupení služby kartou, jak to explicitně má třeba pojištění u karet Diners Club, tudíž tomu nevěřím.

Chce to ale podívat se do podmínek karty a VPP daného pojištění, protože tam mohou být různé verze.

0 Citovat

Vyžádala jsem si vyjádření do mailu, protože jsem také před tím nedostávala jednoznačnou odpověď. Tady je:


“ Dobrý den,

po dlouhém ověřování a čekání na odpověď jsem na Váš dotaz dostala odpověď:

 

že můžete zájezd či jiné cestovní služby uhradit i z účtu jiné banky.”

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

“ Dobrý den,

po dlouhém ověřování a čekání na odpověď jsem na Váš dotaz dostala odpověď:

že můžete zájezd či jiné cestovní služby uhradit i z účtu jiné banky.”

Díky za ověřeni :) To je super

0 Citovat

Jako chápu sichr je sichr, ale máte sjednanou nějakou službu a ani banka, ani pojišťovna nemohou jít nad zákonný rámec, ten tvoří v tomto případě OZ a příslušné obchodní a pojistné podmínky, platící v době sjednání produktu. Pokud to tam není, tak to prostě není a pak nevím, co bankéřka řeší a proč dlouho čeká a od koho odpověď...

Ale vlastně vím, už týden jsem řešil něco s reklamačním oddělením RB, takže to vlastně chápu:-)

0
9 reakcí